PDA

View Full Version : Οδηγιες χρησεως



TONIA
03/09/2006, 19:11
Καλησπέρα σε ολους!!

Ειμαι καινουρια εδω και γενικα πολυ αρχαρια με το θεμα των μηχανων αλλα ειναι ενα απο τα αποθυμενα που εχω απο μικρη, στο να παρω επιτελους μηχανακι, αν και το αποφασισα για παπι στην αρχη θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με το τι πρεπει να προσεξω σχετικα με την αγορα και επισης αφου λεω να παρω παπι πιο ειναι το πιο καλο σε σχεση με τα φρενα, σταθεροτητα.

Και κατι ασχετο και σχετικο, με τα σκυλια στο δρομο πως τα αποφευγουμε χωρις να μας ριξουν κατω

ευχαριστω.

Αντε και καλη μου αρχη!!

Vezouvios
03/09/2006, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TONIA
Καλησπέρα σε ολους!!

Ειμαι καινουρια εδω και γενικα πολυ αρχαρια με το θεμα των μηχανων αλλα ειναι ενα απο τα αποθυμενα που εχω απο μικρη, στο να παρω επιτελους μηχανακι, αν και το αποφασισα για παπι στην αρχη θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με το τι πρεπει να προσεξω σχετικα με την αγορα και επισης αφου λεω να παρω παπι πιο ειναι το πιο καλο σε σχεση με τα φρενα, σταθεροτητα.

Και κατι ασχετο και σχετικο, με τα σκυλια στο δρομο πως τα αποφευγουμε χωρις να μας ριξουν κατω

ευχαριστω.

Αντε και καλη μου αρχη!!

Καλως ηρθες στην φανταστικη παρεα μας!!
Λοιπον οσο αφορα για την αγορα παπιας,γιατι δεν κοιτας καλυτερα την αγορα ενος scooter?π.χ beverly
Tωρα για τον σκυλο!
ο ΘΕΩς ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ!!!:rotflmao: :wave2: :beer:

sniper
03/09/2006, 19:40
Καλύτερα στα Μοντέλα.... :D



Και κατι ασχετο και σχετικο, με τα σκυλια στο δρομο πως τα αποφευγουμε χωρις να μας ριξουν κατω


Ως παθών (9 δόντια στην γάμπα).... κόβουμε ταχύτητα και αν δεν σταματήσουν να έρχονται κατά πάνω μας σταματάμε τελείως, κατεβάινουμε κάτω και τα πέρνουμε στο κυνήγι... :mad:

kalant
03/09/2006, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από TONIA
Καλησπέρα σε ολους!!

Ειμαι καινουρια εδω και γενικα πολυ αρχαρια με το θεμα των μηχανων αλλα ειναι ενα απο τα αποθυμενα που εχω απο μικρη, στο να παρω επιτελους μηχανακι, αν και το αποφασισα για παπι στην αρχη θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με το τι πρεπει να προσεξω σχετικα με την αγορα και επισης αφου λεω να παρω παπι πιο ειναι το πιο καλο σε σχεση με τα φρενα, σταθεροτητα.

Και κατι ασχετο και σχετικο, με τα σκυλια στο δρομο πως τα αποφευγουμε χωρις να μας ριξουν κατω

ευχαριστω.

Αντε και καλη μου αρχη!!

ε πες και ποσα λεφτα διαθετεις...

οσο για τα σκυλια δεν νομιζω να κανουν τιποτα, εκτοσ και αν τα φοβασαι πολυ εσυ...

FestoNero
03/09/2006, 19:54
Καλως ηρθες Τονια!
Τα σκουτερ ειναι πιο επικινδυνα απο τα παπια Βεζουβιε!!
:nono:

anf125
03/09/2006, 21:18
Και τι δίπλωμα έχεις... ή σκοπεύεις να βγάλεις.

KLX
03/09/2006, 22:09
τα benerly έχουν καλά φρένα. . . . . . .αν και μαούνες. . . .

KLX
03/09/2006, 22:12
δέν θές κανα 250αρι με συμπλέκτη??

idi
03/09/2006, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
...γιατι δεν κοιτας καλυτερα την αγορα ενος scooter?π.χ beverly
..

γιατι? να πληρωνει 10 πλασια σε σερβις??? για να εχει "χωρο κατω απο τη σελα"?

φιλε για παπια κοιτα τα Modenas. φτηνα, ομορφα και αξιοπιστα

www.gorgolis.gr

kalant
03/09/2006, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
γιατι? να πληρωνει 10 πλασια σε σερβις??? για να εχει "χωρο κατω απο τη σελα"?

φιλε για παπια κοιτα τα Modenas. φτηνα, ομορφα και αξιοπιστα

www.gorgolis.gr

κοπελα ειναι...

Vstrommer71
04/09/2006, 00:36
Mμμμ,βασικα τα σκυλια δεν ειναι και τοσο επικινδυνα μιας και συνηθως χαραζουν μια σταθερη πορεια στο δρομο,λες τωρα θα βγει και βγαινει.ΜΑΚΡΑΝ πιο επικινδυνες ειναι οι π@υτανες οι γατες οι οποιες διακτινιζονται σε χρονο dt απο την ακρη του δρομου μπροστα σου.
Τα σκυλια συνηθως ειναι πιο επικινδυνα οχι αυτα της πολης αλλα κατι αλλα που ειναι σε μεγεθος... διφυλλης ντουλαπας και φυλανε κανα κοπαδι προβατα.Αυτα αμα τα τρομαξεις μα καμμια Ακραπα κι αρχισουν να ερχονται κατα πανω σου τοτε...τρεχατε ποδαρακια μου να μην σας χ@σει ο κ@λος!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TONIA
04/09/2006, 14:08
Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!!

Οσο αναφορα που με ρωτατε ποσα διαθετω για την αγορα , στο μυαλο μου εχω κανα 1000ρικο.

Διπλωμα δεν εχω ακομα και σκευτομαι να παρω μεχρι 125.
Αληθεια, ειναι δυσκολα να βγαλεις το διπλωμα, οσο αναφορα στο πρακτικο κομματι, δεν νομιζω να ζητανε τρελλα πραγματα?

Για σκουτερ δεν το σκευτομαι γιατι ειναι σκοτοστρες, για αρχη λεω ενα παπι και για αργοτερα οταν θα μαθω θα ηθελα κατι σε στυλ εντουρο οπως παραδειγμα Aprilia.

OldMan
04/09/2006, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TONIA
κατι σε στυλ εντουρο οπως παραδειγμα Aprilia.

Είναι κάτι ώρες... ΠΟΛΥ δύσκολες !!! :sad:

FestoNero
04/09/2006, 14:37
H παπια ειναι η πιο ευκολη και οικονομικη λυση,
αλλιως πας σε καποιο εντουρακι 125-250.
Αν εισαι πανω απο 21 το διπλωμα ειναι απεριοριστο. ο μονος περιορισμος ειναι ο εαυτος σου και η γενικη κατακραυγη
(αμα σκασεις με κανα custom 1300 κυβικα θα καταλαβεις..) :rotflmao: :rotflmao:

Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Είναι κάτι ώρες... ΠΟΛΥ δύσκολες !!! :sad:
Μην τον ακους αυτονα, ειναι απο τη πολλη λασπη ετσι..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Γιατι ρε, κακο ειναι το sxr;;;
Εγω που θελω το sxv δηλαδη τι ειμαι;;
(μην απαντησει ο bartlal γιατι θα βαλω τη χαμουρα υπογραφη και με bold!!!)
:lol: :lol:

Cpt. Haddock
04/09/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Είναι κάτι ώρες... ΠΟΛΥ δύσκολες !!! :sad:

είπα κι εγώ, θα το άφηνες έτσι; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


να το διαβάζει κι ο "Λούλης" άραγε;

:evil:


Τόνια, μην τον ακούς...

:smokin: :D

OldMan
04/09/2006, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Εγω που θελω το sxv δηλαδη τι ειμαι;;

Ευτυχώς που είμαι από καλή οικογένεια ...:D

FestoNero
04/09/2006, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ευτυχώς που είμαι από καλή οικογένεια ...:D
:mad: :mad: :mad: :mad:









:a07: :a07: :a07: :a07:


60281

bartlal
04/09/2006, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero

Γιατι ρε, κακο ειναι το sxr;;;
Εγω που θελω το sxv δηλαδη τι ειμαι;;
(μην απαντησει ο bartlal γιατι θα βαλω τη χαμουρα υπογραφη και με bold!!!)
:lol: :lol:


axaaxaxaxaaa!!! :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

ΚΟΥΛΑΤΖΑ εισαι που θελεις και διτροχο... πρωτα θα παρει η αμηχανη και μετα εσυ!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΥΓ: καλο ειναι να μην δοκιμασεις μεγαλη υπογραφη. ομιλει ο εχων γνωσεις εκ των εσω! :a22: :smokin: :a22:

kostisthegreek
04/09/2006, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TONIA
Καλησπέρα σε ολους!!

Ειμαι καινουρια εδω και γενικα πολυ αρχαρια με το θεμα των μηχανων αλλα ειναι ενα απο τα αποθυμενα που εχω απο μικρη, στο να παρω επιτελους μηχανακι, αν και το αποφασισα για παπι στην αρχη θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με το τι πρεπει να προσεξω σχετικα με την αγορα και επισης αφου λεω να παρω παπι πιο ειναι το πιο καλο σε σχεση με τα φρενα, σταθεροτητα.

Και κατι ασχετο και σχετικο, με τα σκυλια στο δρομο πως τα αποφευγουμε χωρις να μας ριξουν κατω

ευχαριστω.

Αντε και καλη μου αρχη!!

Τόνια καλώς μας ήρθες!
Επειδή διάβασα για χιλιάρικο πρόσεξε μην πέσεις στην παγίδα των Κινέζικων.

FestoNero
05/09/2006, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
axaaxaxaxaaa!!! :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

ΚΟΥΛΑΤΖΑ εισαι που θελεις και διτροχο... πρωτα θα παρει η αμηχανη και μετα εσυ!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΥΓ: καλο ειναι να μην δοκιμασεις μεγαλη υπογραφη. ομιλει ο εχων γνωσεις εκ των εσω! :a22: :smokin: :a22: Ετσι ε;;;;;;
:mad: :mad:
Τοτε θα παρω 2 μηχανες ρε!
Μια για μενα και μια για την α-μηχανη!!!!
Αλλα πρωτα θα οδηγησω εγω!
Ετσι, για να σου μπω στο ματι!!!
(σιγα μη σου μπω και στο Ζουμπερι)
:rotflmao: :rotflmao: