PDA

View Full Version : Ηρθε και μενα η σειρα μου,



zephyr1
04/09/2006, 10:45
Καλημερα.

Καιρο ειχα να την παθω και να που σημερα η στουκα μου χτυπησε την πορτα(μηχανη).

Πηγαινα σε κεντρικο δρομο με καμια 60 χλμ και δεξια μου που υπηρχε STOP ειχε σταματησει ενα αμαξι και περιμενε,διπλα ακριβως μια βεσπα σταματημενη.Επηδει παντα κοβω ταχυτητα σε τετοιες περιπτωσεις πεφτω στα 30χλμ και κορναρω,με αναμμενα φωτα κιολας.Και εκει που θελω 3 μετρα να περασω η βεσπα ξεκιναει.

Δεν το πιστευα.
Το αποτελεσμα σταματησα πανω του ακριβως στο κεντρο της βεσπας πεσαμε και 2 κατω.
Στην αρχη απο τα νευρα μου πεταξα το κρανος στα χωραφια και δεν ηξερα τι να κανω,απο το αντιθετο ρευμα ειχαν σταματησει αυτοκινητα και μας κοιταζαν.
Αφου περασαν μερικα λεπτα,συνηλθα σηκωσα πρωτα το μηχανακι μου(κακως)επρεπε να ειχα σηκωσει πρωτα τον αλλο οδηγο.
Μετα σηκωσα το παιδι που στην αρχη ειχε γινει μια μαζα με την βεσπα,αλλα ευτυχως δεν ειχε χτυπησει.

ΜΟυ ζητησε συγνωμη και καλεσαμε αστυνομια.
Σε 30 λεπτα ηρθε το ασθενοφωρο και αφου περιμεναμε 2 ωρες φια την τροχαια βαρεθηκαμε και φυγαμε.
Φωναξα ενα φορτηγο πηρε το μηχανακι του και εγω εφυγα με το δικο μου.
Θα μου πειτε γιατι δεν περιμενα?
Την εχω πατησει καποιες φορες αλλα επηδει το παιδι ηταν μηχανοβιος και φερθηκε γενικως καλα,απλα εκανα αυτην την επιλογη και περιμενω να μου κανει δηλωση.

Η ζημια μου πρεπει να ειναι γυρω στα 1000 με 1500 ευρω.

Γαμωτο και σημερα ερχοταν ενας απο Ικαρια να δει το R1 μου.
Δεν μπορουσα τουλαχιστον να ειχα το zephyr.
Αφου δεν χτυπησαμε παλι καλα.

Το νου σας η κακια στιγμη κρυβεται ακριβως εκει που δεν την περιμενεις να στε καλα.


60236

zephyr1
04/09/2006, 10:46
η βεσπα.


60237

Tropeas
04/09/2006, 11:04
Αφού δεν χτυπήσατε και αφού φαίνεται εντάξει η δουλειά και θα ξεμπλέξεις ασφαλιστικά, περασμένα ξεχασμένα, το μόνο κακό ότι χάλασε την πώληση...

Παιδιά όντως προσοχή, δεν ξέρεις απο που θα την πάθεις...:rolleyes:

Aggelos_SV
04/09/2006, 11:17
Καλα που το ειχε το μυαλο του ο scooterακιας?Τελειως ζωον ηταν?Ευτυχως που ηταν λιγα τα χλμ...Καλα ξεμπερδεματα

Ολα τα λεφτα ειναι ο σκυλακος στον ισκιο του R1:a20:

Tsakalaki
04/09/2006, 11:20
Κρίμα αδερφέ.... μη ξεχνάς, καλός οδηγός είναι ο όρθιος οδηγός, και εσύ μετά απο αυτό είσαι και πάλι όρθιος...

zephyr1
04/09/2006, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Καλα που το ειχε το μυαλο του ο scooterακιας?Τελειως ζωον ηταν?Ευτυχως που ηταν λιγα τα χλμ...Καλα ξεμπερδεματα

Ολα τα λεφτα ειναι ο σκυλακος στον ισκιο του R1:a20:

Δεν ξερω που ειχε το μυαλο του αλλα οταν ο αλλος αποδεχεται ολο το φταιξιμο και σου λεει ειλικρινα οτι ηταν αφηρημενος μετα δεν λες τπτ.

Ευτυχως που δεν του σπασα το ποδι γιατι το μηχανακι μου εφτασε μεχρι το σκελετο του στραβωσαν μπροστινα και στραβωσε στη μεση ολο το βεσπακι.

Να φταιγε και μετα να ηταν και με σπασμενο ποδι,θα ηταν πακετο.
Οπως ειπα η πουτανα η στιγμη ειναι πολυ καλα προετημασμενη και τα εχει κανονισει ολα απλα για να συμβει,κριμα.:sad:


Και μεις μετα τον σκυλο ειχαμε για να κανουμε πλακα.Οποιος σταματαγε του λεγαμε οτι ηταν αυτοπτης μαρτυρας και περιμενει την τροχαια να καταθεση.:lol:

SUPERSPORT
04/09/2006, 13:12
περαστικα φιλε zephyr1

το τελευταιο να ειναι ;)

zephyr1
04/09/2006, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Κρίμα αδερφέ.... μη ξεχνάς, καλός οδηγός είναι ο όρθιος οδηγός, και εσύ μετά απο αυτό είσαι και πάλι όρθιος...

Να σε καλα και παντα ορθιος.

Και η πιο μικρη πτωση..................ποναει γαμωτ.:(

L.omerta
04/09/2006, 16:15
Πάλι καλά που δεν πάθατε τίποτα και οι δύο..Αφού θα πάνε όλα καλά με τις ασφάλειες και θα αποζημιωθείς μικρό το κακό..(αν και αυτό στην φωτό δεν είναι vespa..) ποτέ ξανά:beer: :beer:

Alx 84
05/09/2006, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV


Ολα τα λεφτα ειναι ο σκυλακος στον ισκιο του R1:a20:


φοβερός ο μάγκας!!!!



περαστικά σου, όλα τα πλαστικά/μέταλα φτιάχνοται!!!:winka:

zolotas
05/09/2006, 22:17
οχι ρε πουστη μου ,γαμω τα στραβαδια που κυκλοφορουν .......τελικα οσο πιο προσεκτικος εισαι τα ιδια σκατα ειναι ...... ασε ,τα μαζευεις και αλλαζεις χωρα για να κυκλοφορεις σαν ανθρωπος .....in greece παιζει μαστουρα, πιωμα ,πανηγυρισμοι για οτι ναναι και καθενας κανει οτι γουσταρει .
χοντρο ξενερωμα ρε φιλε ,να κανεις τοσα χιλιομετρα σε αλλες χωρες και να γυριζεις πισω και να τρως στη μαπα τον ζαβλακα με την μηχανη του "Μπουμπα ".

sapila racing
07/09/2006, 11:19
Τώρα το είδα ρε Παναγιώτη!

Πάλι καλά την σκαπούλαρες φίλε.

zephyr1
07/09/2006, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Τώρα το είδα ρε Παναγιώτη!

Πάλι καλά την σκαπούλαρες φίλε.

Ασε Αρη και να φανταστεις οτι μπορει να μην εφταιγα καθολου(την μυριστικα βεβαια)και τωρα σπαω το κεφαλι μου να βρω τροπο στην οδηγικη μου συμπεριφορα ακομα και αν δεν φταιω να προβλεψω οποιαδηποτε μαλακια στο δρομο μου συμβει.
Τοσο καιρο τα καταφερνα ,μυριζα την μαλακια απο μακρια αλλα εδω την πατησα,και ας μην εφταιγα,anyway ολα καλα.

Καφεδακι Αι Γιαννη Ρωσσο, τωρα που μαζευτηκαμε.
Κανονισε.:beer:

makis206
07/09/2006, 11:54
Ευτυχώς που είστε κι οι δυο σας καλά κι όλα τ'άλλα είναι δευτερεύοντα Παναή !

Λίγη στενοχώρια είναι που επιβαρύνεται κιόλας με το να θέλεις να πουλήσεις το μηχανάκι αλλά αυτά φτιάχνουν σε σύντομο διάστημα, ας είμαστε εμείς καλά κι όλα καλά θα πηγαίνουν.:winka:

Ο σκύλος κατέθεσε τελικά ;:lol:

Ας είναι το τελευταίο !

:beer: :wave2: :beer:

kostisthegreek
07/10/2006, 20:06
Ας είναι το τελευταίο ρε παιδιά...

vaskunito
07/10/2006, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1

Στην αρχη απο τα νευρα μου πεταξα το κρανος στα χωραφια

Τώρα μάλλον χρειάζεται να αγοράσεις και καινούργιο κράνος ε; Στην δήλωση που θα κάνεις πες ότι στούκαρες με το κεφάλι στην βέσπα γιά να σου πληρώσουν εξοπλισμό. :beer:

Πάντα όρθιος

zephyr1
08/10/2006, 00:44
4 βδομαδες το μηχανακι συνεργειο και ακομα περιμενω το μουτρο απο Ολλανδια.:sad: