PDA

View Full Version : karagiozhs



costas_k
04/09/2006, 15:39
Πριν λιγο η κοπελα μου σε παραλιγο τροχαιο (δεν εφταιγε)επεσε θυμα ενος καραγκιοζη που αφου την εβρισε την χτύπησε κιόλας.το συμβαν έγινε σε παραδρομο της λ δεκελέιας στην χαλκηδόνα.το νουμερο του ιχ το έχουμε πηγαμε στην αστυνομια για μυνηση και μας έλεγαν μαλακίες.Πως μπορουμε να κινήθούμε δικαστικά?......η να παω να του το σπασω να τελειώνουμε:mad: :a26:

sniper
04/09/2006, 15:40
Μίλα με δικηγόρο....

Σίγουρα μπορείς να τον μηνύσεις...

ΜΗΝ κάνεις κάτι που θα το μετανοιώσεις...

SUPERSPORT
04/09/2006, 15:45
κανε κατι που ο αλλος να μετανιωσει που κτυπησε τη κοπελα σου



:a26: :a26: :a26: :a26:

ridiculus
04/09/2006, 16:48
Aπορώ τι μαλακίες σας έλεγαν.
Μήνυση κατά προσώπου είναι ....
τι μπορεί να σας είπαν και να μην προχωρήσατε σε μήνυση?????
Και μάλιστα πάει αυτόφωρο
:( :( :( :(

Μην το αφήσετε αυτό έτσι!!!

DimChios
04/09/2006, 17:53
Ειλικρινά και συγνώμη κιόλας! :)

Είσαι σίγουρος οτι δεν εφταιγε η κοπέλα σου?

Όπως και να έχει πάντως δεν δικαιολογεί το οτι την χτύπησε! Προχώρα λοιπόν στο παρασύνθημα με τον τύπο!!!

:wave2:

costas_k
05/09/2006, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ειλικρινά και συγνώμη κιόλας! :)

Είσαι σίγουρος οτι δεν εφταιγε η κοπέλα σου?

Όπως και να έχει πάντως δεν δικαιολογεί το οτι την χτύπησε! Προχώρα λοιπόν στο παρασύνθημα με τον τύπο!!!

:wave2:

Ναι ειμαι σιγουρος,αλλα και να εφταιγε ΔΕΝ δικαιολογειται 50 χρονών μαλακας να τα βαλει με 23 χρονων κοπελα παντως τα στοιχεια του τα εχω ηδη απο την τροχαια

costas_k
05/09/2006, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ridiculus
Aπορώ τι μαλακίες σας έλεγαν.
Μήνυση κατά προσώπου είναι ....
τι μπορεί να σας είπαν και να μην προχωρήσατε σε μήνυση?????
Και μάλιστα πάει αυτόφωρο
:( :( :( :(

Μην το αφήσετε αυτό έτσι!!!


φιλε μου μαλλον ο αξιωματικος υπηρεσιας βαριοταν να κατσει να ασχοληθει και κατι μας ειπε για ιατροδοκαστες και αλλλες πιπες και που να μπλεκετε τωρα ,και θα γινει σε ενα χρόνο η δικη και άλλα τετοια:mad: Δηλαδη του λέω πρεπει να ειμαστε για εντατική για να κάνουμε μηνυση?αααααααααρε αθάνατο ελληνικό δημόσιο!αν ήμουν γιος βουλευτή θα τον είχαν πιασει ήδη όμως !τι να πεις γμτ μου στην μπανανια που ζούμε

PortisHead
05/09/2006, 08:18
Μην τυχών και το αφήσεις έτσι.....
ΜΗΝΥΣΗ !!!!!!!
Αν χρειαστεί πηγαινε σε άλλο αστ.τμήμα...πάρε δικηγόρο...κάνε κάτι.
Δεν μπορει να σηκώνει χερι σε κοπέλα ο ξεφτίλας και να τον αφήσεις έτσι.
Αν δεν βρεις ακρη...στειλε μου p.m......φιλαράκι μου ειναι ασφαλίτης στην περιοχή των Πατησίων.
:D

:wave2:

Nostra
05/09/2006, 08:34
Αν από το χτύπημα έχει κάνει ή νομίζετε ότι θα κάνει μελανιά... βγάλτε φωτογραφίες.

Αν υπήρχαν μάρτυρες (εκτός άπό την κοπέλα σου και αυτόν τον μαλάκα) και έχετε τα στοιχεία τους τηλεφωνείστε τους για να δείτε αν είναι διαθετειμένοι να καταθέσουν για το συμβάν.

Αν είχε ο άλλος μάρτυρα στο αμάξι τότε θα καταθέσει ότι γουστάρει.

Αν κάνετε μήνυση πρέπει να ξέρετε και τι θέλετε να απαιτείσετε από τον μηνυόμενο.

Αν συντρέχουν όλα τα παραπάνω στείλε μου ΠΜ. Η δικηγόρος μου ασχολείτει με τα του αστικού και δη πολλών περιπτώσεων τροχαίων κλπ. Αν θέλεις σου δίνω τα τηλ. της.

:wave2:

DimChios
05/09/2006, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
Ναι ειμαι σιγουρος,αλλα και να εφταιγε ΔΕΝ δικαιολογειται 50 χρονών μαλακας να τα βαλει με 23 χρονων κοπελα παντως τα στοιχεια του τα εχω ηδη απο την τροχαια


Αυτό είπα φίλε μου, πως ΔΕΝ δικαιολογειται σε καμμία περίπτωση!
Για να λύσω πιθανή (που δεν υπάρχει, απλά λέμε) παρεξήγηση!

:)

ΙΠΠΕΑΣ
05/09/2006, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Αν από το χτύπημα έχει κάνει ή νομίζετε ότι θα κάνει μελανιά... βγάλτε φωτογραφίες.

Αν υπήρχαν μάρτυρες (εκτός άπό την κοπέλα σου και αυτόν τον μαλάκα) και έχετε τα στοιχεία τους τηλεφωνείστε τους για να δείτε αν είναι διαθετειμένοι να καταθέσουν για το συμβάν.

+1

costas_k
05/09/2006, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Αυτό είπα φίλε μου, πως ΔΕΝ δικαιολογειται σε καμμία περίπτωση!
Για να λύσω πιθανή (που δεν υπάρχει, απλά λέμε) παρεξήγηση!

:)


Oxi ρε συ παρεξηγηση καμμια καλα λες,μονο, τα εχω παρει μαζι σου λιγο..................γιατι πηγες ροδο(καλα τα λέω?) και εγω όχι,
γμτ μου και ειναι το αγαπημενο μου νησι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Alx 84
05/09/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
......η να παω να του το σπασω να τελειώνουμε:mad: :a26:

κανονικότατα. μαζί με αυτόν κι όλας. :mad:

εκτός βέβαια αν προχωρίσεις με τη μήνυση και του πάρεις και τα σώβρακα!!

schumacher_
05/09/2006, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Αν από το χτύπημα έχει κάνει ή νομίζετε ότι θα κάνει μελανιά... βγάλτε φωτογραφίες.

Αν πάλι δε γίνει τίποτα, δοκιμάστε μόνοι σας και μετά βγάλτε φωτογραφίες... :lol: :lol:

Πάντως αφού έχεις όλα τα στοιχεία του, γιατί δεν πας πρώτα να του σπάσεις το αμάξι πρώτα και μετά να του κάνεις και μήνυση? 2 σε 1...

Aggelos_SV
05/09/2006, 16:27
Δωσε τα στοιχεια του μ@λ@κα και ετοιμαζω την βαρια και το λοστο.Και οτι μεινει στο τελος το κανουμε φλαμπε:a39: :a29:

Αλλα καλο ειναι να φαει και μια μηνυση εφοσον εχεις παρει πινακιδα.Και μαρτυρες να μην υπαρχουν...καποιος θα βρεθει:winka:

zolotas
05/09/2006, 23:01
ελα μωρε τωρα ,πολιτισμενοι να ειμαστε.........αν εχει κορη πανε να την γνωρισεις :a07:

Ramsis76
06/09/2006, 07:57
Αυτό που σου είπε περί ιατροδικαστή δεν έιναι και τοσο άσχετο. Αν σε παρέμπεμψε εκεί και έχεις σκόπό να κινηθείς νομικά η έκθεση του από την εξέταση της κοπέλας θα σου χρειαστεί όσο τίποτα στο δικαστήριο. Το δικαστήριο μπορεί να αργήσει πολύ περισότερο αλλά η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγετε κρύο. έτσι δεν είναι....;)

kalesin
06/09/2006, 08:14
Κ επειδη ο αστυνομος δηλαδη ετυχε να βαριεται η ετυχε να σου αναλυσει την διαδικασια κ τα προβληματα της, εσυ δεν θα κανεις τιποτα;

Θα πας κ στον ιατροδικαστη κ στο νοσοκομειο κ οπου αλλου χρειαστει για να εχεις ιατρικη εκθεση για τα χτυπηματα. Ταυτοχρονα θα ψαξεις για μαρτυρες κ θα πας κ σε ενα δικηγορο. Ξεκινωντας θα κανεις μηνυση βαζοντας μεσα οτι πιο απιστευτο μπορεις να φανταστεις [ψυχολογικα προβληματα που δημιουργηθηκαν απο την επιθεση, ψυχοσωματικα τα παντα. Ο δικηγορος σου ξερει τι πρεπει να κανει].

Με λιγα λογια μην το αφηνεις. Ασε τις κουβεντες κ προχωρα με τα δεοντα. Αν βαριεσαι κ "που να τρεχεις τωρα" κ "σιγα μην βγαλω ακρη, θα τον κανονισω μονος μου" κτλ, τοτε αστο να παει...


Απο προσωπικη εμπειρια, εχεις πολλες πιθανοτητες να τον σκισεις ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΑ. Πριν 2 χρονια περιπου, ταριφας αφου βριστηκε με φιλη μου για τα ρεστα που δεν της εδινε, εφυγε βιαστικα κ ενω αυτη ειχε ακομα το χερι της στο χερουλι της πορτας, με αποτελεσμα να την ριξει κ να την συρει για λιγο στο δρομο. Πιστεψε με ηταν πολυ ευκολο να τον βρουνε σε ενα χαντακι με το ταξι στον κ@λο αλλα εγιναν τα νομιμα προβλεπομενα. Αποτελεσμα: Χρηματικη αποζημιωση, σκισιμο του ταριφα απο το δικαστηριο κ πολλα αλλα...

:wave2: