PDA

View Full Version : Βαθούλωμα στο Ντεποζιτο



Daedalus
05/09/2006, 11:49
Γεια χαρά σε όλους..

Προσφάτως απέκτησα μια λακούβιτσα στο ντεπόζιτο, με δική μου υπαιτιότητα, αφού ο μάπας έβγαζα tank με την μισάιντση καστάνια

… “Που πα’ ρε με την γκουμούτσα!”…

Με τα πολλά μου γλύστρισε και !!ΝΤΟΝΓΚ!!…παρτα!! :a022:

Ένας φίλος προτείνε να το πλακώσουμε και οι δυο στις “καστανιές” :a26: και να του δώσουμε ένα golf ball look, αλλά thnx..δεν θα πάρω..

Θέτω λοιπόν τα 3 Π…

Πώς - το φτιάχνουμε
Πού - το πάμε, έχετε να προτείνετε κάποιον;;
Πόσα - να υπολογίζω για τον από πάνω;;


THNX
:beer:

idi
05/09/2006, 12:04
υπαρχει ενας τυπος στο Βυρωνα που το λενε "ΔΑΝΟ" και κανει αυτη τη δουλεια απο μερακι

αλλα θα πρεπει να του πας το τεποζιτο μονο του και μετα θα πρεπει παλι μονος σου να το βαψεις (αν χρειαστει βαψιμο)

το τηλ του ειναι 210 7658491

nikforos
05/09/2006, 21:42
δλδ τι κανει ακριβώς?

Α)το στοκάρει
Β)άλλο

αυτά που λέγανε κάποτε, να το πιέσουνε για να βγεί, γίνεται ακόμα?

pissaman
05/09/2006, 22:22
β και το κάνει και καλά!
Εγώ εκεί πηγαίνω τα τεπόζιτα μου!:wave2:

Aggelos_SV
07/09/2006, 13:41
Μας διαφωτισατε ολοι πληρως.....
Τι κανει ?Το χτυπαει απο μεσα?Το στοκαρει απ'εξω?Και τα δυο μηπως?Αν το χρωμα δεν εχει φυγει,μετα την επισκευη θα θελει βαψιμο?Ποσο παει το μαλλι?Για να πει κανεις....Πειτε κανα παραδειγματακι απο προσωπικη εμπειρια

Tropeas
07/09/2006, 13:53
Το φουσκώνει...;)

Aggelos_SV
07/09/2006, 14:08
To φουσκωνει το ντεποζιτο?
Πολυ προστυχο μου ακουγεται αυτο:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σοβαρα τωρα....εχω ενα ανεπαισθητο βαθουλοματακι , δεν εχει φυγει χρωμα , ειναι γυρω στα 3 cm μηκος.Ξερει κανεις ποσο θα μου κοστισει?Πως το φουσκωνει?Απο μεσα την κανει τη δουλεια?

nikforos
07/09/2006, 18:50
ρε παιδια σοβαρά τωρα...

πείτε μας ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τι κάνει αυτός ο φοβερος μάστορας.

δεν το στοκάρει (αυτο το μάθαμε)
κάνει κάτι άλλο (μπορεί και να το χτυπάει ή να το φουσκώνει ...χμ....)
που βγάζει την μπογιά.

............. με έχει φάει η αγωνία..............

lefz750
07/09/2006, 19:02
iridio.gr.Πας το μηχανακι εκει και στο φτιαχνει.γυρω στα 150 ευρα για φουσκωμα βαψιμο

siokatas
07/09/2006, 20:13
στην σαλονικα πηρε το αυτι μου οτι υπαρχει καποιος λαμαρινας ο οποιος τοτραβαει με μαγνητη για ψαξτο .....και αν δεν εχει φυγει και η μπογια ερχετε ακριβως:eyepop: και χωρις βαψημο....

SPORAKIAS
07/09/2006, 21:24
εχω φιλο φαρνατζη και επειδη εχω και εγω ενα βαθουλωμα (μικρο) στο τεποζιτο μου ειπε οτι θελει μονο στοκαρισμα και βαψιμο ;)


αν ειναι μεγαλο θελει φουσκωμα

ειναι κανα δυο στην αθηνα που κανουν αυτοι τη δουλεια

Μικρή Λουλού
07/09/2006, 21:33
ρε μαγκες,φαγωθηκατε να μαθετε τι κανει ο Δανος και τα επαναφερει,λες και θα ανοιξετε μαγαζι!!!:lol: :lol:

τι σας νοιαζει τι κανει??
μια χαρα ειναι και αυτο επιθυμει και δι υμας!!
λες και θα πρεπει να αποφασισετε αν θα κανετε ανοιχτης καρδιας,ή by pass !!!:lol: :lol:

πηγαινετε το εκει που σας λενε (καθως και ενας επαγγελματιας που απαντησε) και ασχοληθειτε με το ποσο θα κοστισει.

αμαν μ'αυτην την λεπτομερεια..!! :lol:

Daedalus
09/09/2006, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
υπαρχει ενας τυπος στο Βυρωνα που το λενε "ΔΑΝΟ" και κανει ....

παπάδες..? από ο,τι φαίνεται, ναι...

idi (και ολοι οι απο πάνω) thanks:wave2:

Θα μιλήσω με "Δανό" και θα προσπαθήσω να του αποσπάσω λεπτομέριες, αλλά την βλέπω να τρώω κουβέρτα...

Στην περίπτωση μου το βαθούλωμα είναι καθαρό από γρατσουνιές , το χρωματάκι είναι στη θέση του...Στην ιδέα στοκαρίσματος-βαψίματος ξενερώνω, εκτός και αν δεν υπάρχει τρόπος αποκατάστασης με φούσκωμα ή τράβηγμα ή κάτι άλλο...

Θα μάθω και θα ποστάρω...από ο,τι καταλαβαίνω, υπάρχουν απορίες ...(για δες που μας βγήκε black art το tank blowing)


Μέχρι τότε πιάστε καμία παγωμένη :beer:

Aggelos_SV
11/09/2006, 12:29
Ιδια περιπτωση ειμαστε Δαιδαλε!Μολις μαθεις κατι πες και απο δω....;)

Tropeas
11/09/2006, 14:17
"Πρώτα το βάζει στον τόρνο μετά του κάνει μια τρύπα ναααααα με το συμπάθειο , μετα...." δηλαδή αν περιγράψουμε την διαδικασία και δεν σας αρέσει...δεν? Ααα, και μην βγει κανένας και πεί: "ΑΑΑΑ!!!το βάζει στον τόρνο!!!" :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :wave2: :beer: ...καλά σας τα λέει o ντέρτης(και καήμους) :bawl: :bigcry: :lol:

sapila racing
11/09/2006, 15:36
O Δανος κάνει και πλαστικοποίηση πρώτης ποιότητος, για όποιον ενδιαφέρεται.
10 χρόνια τώρα την έκανα στο SR και είναι τζάμι.


:smokin:

o teos
03/09/2018, 17:44
Ξεθαβω με συνοπτικες διαδικασίες μιας και θελω ενα πολυ καλο τεχνίτη για να δει το ντεπόζιτο μου..ο δανος παιζει ακομα??ξέρουμε καποιον αλλο καλο και ας ειναι σχετικα ακριβος??