PDA

View Full Version : Φρεσκος,α-μηχανος με α-ποριες



Resistman
05/09/2006, 18:43
Καλως σας βρηκα συντροχιτες!Μετα απο ατελειωτες ωρες μελετης περιοδικων. forums, συμβουλων ειδικων και μη εχω ερωτηματα και θελω συμβουλη:εχω κανει ελαχιστα χλμτ με cbr400rr ενος φιλου, δεν εχω αρκετη εμπειρια σε μηχανη αλλα θελω να αγορασω ενα Ηορνετακι 600 μεταχειρισμενο. Μ αρεσει εμφανισιακα τρελα, εχω διασταυρωσει οτι ειναι ευκολοδηγητο και καλοστημενο για πολη-εκδρομουλες.
Ξερω οτι τα 90+ που βγαζει ειναι υπεραρκετα για αρχαριο αλλα το γεγονος οτι ο κινητηρας ειναι γραμμικος με καθησυχαζει καπως. Δεν μ ενδιαφερουν το ποσα αλογα εχει.Ειναι το τελευταιο που μ απασχολει ως νεος οδηγος.Και 50 αν ειχε θα την επαιρνα..
Στο ψητο:βρισκω Ηορνετ αντιπροσωπειας(λογω δοσεων καθοτι δεν εχω λεφτα και μονο με δοσεις θα μπορεσω να την παρω) απο 3500 ως 5500.Προβλημα:φοβαμαι τα μεταχειρισμενα και σκεφτομαι:αν την παρω πχ 4000Ε και με δοσεις και απροβλεπτα που μου βγαλει φτασω να δωσω τελικα 7000+ γιατι να μην μπω στο λουκι των 145Ε το μηνα και να την παρω του κουτιου και ας φτασει 9000 τελικα;;;
Υποψη:η προοπτικη αγορας ειναι 10 περιπου μηνες, ηδη αγοραζω σιγα σιγα τον εξοπλισμο, δεν εχω ορεξη για καγκουριες και η πρωτη επενδυση που θα της κανω θα ειναι να παω CSS..Να τη μαθω και να μαθω μπας και αποφυγω το να παθω.
Ευχαριστω εκ των προτερων.Αξιολογη η προσπαθεια που γινεται εδω μεσα και πολυ φιλικο κλιμα .Μπραβο σας

ARKAN
05/09/2006, 19:15
ΠΡΩΤΑ ΑΠ' ΟΛΑ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟΣ:cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΟ HORNETAKI ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΡΗΓΟΡΟ ΟΜΟΡΦΟ ΑΛΛΑ HONDA! ANYWAY ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:beer: :beer: :beer: :beer:


ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ Η ΜΕΤ/ΝΟΥ, ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΥΤΕΣΑΙ ΚΑΝ!! ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΘΑ ΤΟ ΣΤΡΩΣΕΙΣ ΕΣΥ, ΕΣΥ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΖΕΛΑΤΙΝΕΣ, ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΘΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ!!!!!!!!!!!1 ΠΟΛΥ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ.


ΑΝ ΠΑΛΙ ΤΑ €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ITS UP TO U. ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 1000€ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΥΤΕΙΣ ΚΑΝ.

ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΝ ΕΣΥ ΤΗ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ, ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ BEST ΑΓΟΡΑ!!!!:

kalant
05/09/2006, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
Καλως σας βρηκα συντροχιτες!Μετα απο ατελειωτες ωρες μελετης περιοδικων. forums, συμβουλων ειδικων και μη εχω ερωτηματα και θελω συμβουλη:εχω κανει ελαχιστα χλμτ με cbr400rr ενος φιλου, δεν εχω αρκετη εμπειρια σε μηχανη αλλα θελω να αγορασω ενα Ηορνετακι 600 μεταχειρισμενο. Μ αρεσει εμφανισιακα τρελα, εχω διασταυρωσει οτι ειναι ευκολοδηγητο και καλοστημενο για πολη-εκδρομουλες.
Ξερω οτι τα 90+ που βγαζει ειναι υπεραρκετα για αρχαριο αλλα το γεγονος οτι ο κινητηρας ειναι γραμμικος με καθησυχαζει καπως. Δεν μ ενδιαφερουν το ποσα αλογα εχει.Ειναι το τελευταιο που μ απασχολει ως νεος οδηγος.Και 50 αν ειχε θα την επαιρνα..
Στο ψητο:βρισκω Ηορνετ αντιπροσωπειας(λογω δοσεων καθοτι δεν εχω λεφτα και μονο με δοσεις θα μπορεσω να την παρω) απο 3500 ως 5500.Προβλημα:φοβαμαι τα μεταχειρισμενα και σκεφτομαι:αν την παρω πχ 4000Ε και με δοσεις και απροβλεπτα που μου βγαλει φτασω να δωσω τελικα 7000+ γιατι να μην μπω στο λουκι των 145Ε το μηνα και να την παρω του κουτιου και ας φτασει 9000 τελικα;;;
Υποψη:η προοπτικη αγορας ειναι 10 περιπου μηνες, ηδη αγοραζω σιγα σιγα τον εξοπλισμο, δεν εχω ορεξη για καγκουριες και η πρωτη επενδυση που θα της κανω θα ειναι να παω CSS..Να τη μαθω και να μαθω μπας και αποφυγω το να παθω.
Ευχαριστω εκ των προτερων.Αξιολογη η προσπαθεια που γινεται εδω μεσα και πολυ φιλικο κλιμα .Μπραβο σας

να κανεις παρεα με την a-mixani...

:wave2:

Resistman
05/09/2006, 19:51
Thanks Arkan!!Και εγω υπερ του καινουριου κλινω με επιφυλαξη την κουλαμαρα μου λογω απειριας οποτε και μια πιθανη ανωδυνη (ελπιζω) πτωση με 3 χιλιομετρα καβως και την δοση που ξεκινα απο 150Ε περιπου και θα ξερω σε λιγο καιρο αν θα μπορω να τα δινω καθε μηνα..Καλως σας βρηκα ορε παιδες

trumpet
05/09/2006, 19:52
Φίλε ARKAN

Σε ποιά σημεία δεν θεωρείς αξιόπιστη τη Honda?

Το σκέφτομαι και εγώ πολύ σοβαρά για Honda και γενικώς έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Αν κρίνω και από το όνομα της εταιρίας και την αξιοπιστία των αυτοκινήτων της το μόνο πράγμα που σε κάνει πίσω είναι οι τιμή της μοτοσυκλέτας και των ανταλακτικών της....

ARKAN
05/09/2006, 20:15
ΦΙΛΑΡΑΚΟ TRUMPET ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ!!!!

ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΚΡΙΒΑ ΑΝΤΑΛ/ΚΑ!!! ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ ΒΛΕΠΕΙΣ!:confused:

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΟ SUZUKI ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΡΕΣΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ, (ΤΕΛΕΙΩΣ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ), ΛΕΝΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ, ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥΦΟΡΕΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΗ (ΓΙΑ ΜΕΝΑ )ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ!!!

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ.

trumpet
05/09/2006, 21:02
κοίταξε λόγω χρημάτων σκέφτομαι για το cbf 250. Φυσικά με προβληματίζει πολύ το κόστος των σέρβις και των ανταλλακτικών αλλά τα βγάζεις απότην κατανάλωση κάπως ...Σίγουρα θα ήθελα πολύ ένα 500αρι αλλά με χαλάνε πολύ οι καταναλώσεις τους. Πέρα από την καύλα η μηχανή είναι για μένα ένα εργαλείο το οποίο (όπως και ο,τι άλλο) περνάει από την ζυγαριά ποιότητας - ποσότητας...

Τελικά καταλαβαίνω πως πανω κάτω τα ίδια είναι τα χρήματα. Σε άλλα μοντέλα πχ πληρώνεις φθηνό σερβις και ανταλλακτικά αλλά πιο συχνά για παράδειγμα....


Ουφ ζητώ συγνώμη είμια κ εγώ πολύ μπερδεμένος και κυρίως άπειρος....:ZZZ: ??

kostisthegreek
05/09/2006, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
Καλως σας βρηκα συντροχιτες!
Στο ψητο:βρισκω Ηορνετ αντιπροσωπειας(λογω δοσεων καθοτι δεν εχω λεφτα και μονο με δοσεις θα μπορεσω να την παρω) απο 3500 ως 5500.Προβλημα:φοβαμαι τα μεταχειρισμενα και σκεφτομαι:αν την παρω πχ 4000Ε και με δοσεις και απροβλεπτα που μου βγαλει φτασω να δωσω τελικα 7000+ γιατι να μην μπω στο λουκι των 145Ε το μηνα και να την παρω του κουτιου και ας φτασει 9000 τελικα;;;
Υποψη:η προοπτικη αγορας ειναι 10 περιπου μηνες, ηδη αγοραζω σιγα σιγα τον εξοπλισμο, δεν εχω ορεξη για καγκουριες και η πρωτη επενδυση που θα της κανω θα ειναι να παω CSS..Να τη μαθω και να μαθω μπας και αποφυγω το να παθω.
Ευχαριστω εκ των προτερων.Αξιολογη η προσπαθεια που γινεται εδω μεσα και πολυ φιλικο κλιμα .Μπραβο σας

Καταρχήν καλώς ήρθες!
Hornet 600...το έχω μέσα στην καρδιά μου αυτό το μηχανάκι!
Καινούριο φυσικά είναι καλύτερη λύση.
Για μεταχειρισμένο...ψάξε τουλάχιστον για εγγύηση.

Resistman
05/09/2006, 22:22
Καποιες ερωτησεις που αφορουν το 600:ποσο καιει σε Ευρω με μια λογικη χρηση το μηνα;;
Ποσο φτανουν τα σερβις του;;
Καποια εχτρα εξοδα που θα πρεπει να έχω κατα νου;;

mbjp
05/09/2006, 22:26
τα 0,50ε στο θεμα καινουριου/μεταχειρισμενου:

Εφοσον θες κατι για να μαθεις αρχικα και μετα να πας σε μεγαλυτερα cc -> μεταχειρισμενη, αλλα απο ιδιωτη και οχι εκθεση (πιο φθηνα, αν ειναι να σου πεταξει προβληματα τουλαχιστον να μην κλαις τα 300-400ευρω που εδωσες παραπανω στο μαγαζι)

Αν πας κατευθειαν σε μοτο της αρεσκειας σου -> καινουρια οπως και δηποτε

Γενικα να ξερεις οτι συνηθως μεταχειρισμενη μηχανη = συνεργειο αργα ή γρηγορα, εκτος και αν πεσεις ΣΤΗΝ περιπτωση. Οποτε θα σου βγει μια ή αλλη στο θεμα της τιμης.



α και βρες κανα κλειστο παρκινγκ, να εχεις το κεφαλι σου (καπως) πιο ησυχο :beer:

ARKAN
05/09/2006, 22:37
AN ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ 600, ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΠΛΗ "ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ" ΧΡΗΣΗ ΘΑ ΚΑΙΕΙ 12€ ΓΙΑ ΚΑΘΕ 180 ΚΜ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΑΝ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕST RIDE ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ 12€ ΓΙΑ ΚΑΘΕ 150 ΚΜ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ.

Resistman
05/09/2006, 22:42
Αδερφε mpjp, thanks! ΑΛΛΑ:δεν εχω για να τα σταξω μπαμ σε ιδιωτη.Εκτος αν οπως ειπες παω σε κατι μικροτερο η παλιοτερο στα 3000 και αρχισω τα τετατετ με τα συνεργεια που δεν θελω.
Εχω πυλωτη αλλα ανοιχτη..Σκεφτομαι να βαλω συρτη πορτα(κ αλλα Ε γμτ) και μιαν αγκυρα στη μηχανη μαζι με μπουλντογκ για οποιον θελει να μου τη σηκωσει:a015: :a015: :a015: :a015:
Η πλακα ειναι οτι θελω να κερασω βολτες οταν θα μπορω οδηγικα και ειδικα καποιον που δεν εχει μηχανακι επειδη εχω βιωσει την κατασταση και ειναι λιγο ασχημη:bigcry: :bigcry: :bigcry:

zolotas
05/09/2006, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARKAN

ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΟ HORNETAKI ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΡΗΓΟΡΟ ΟΜΟΡΦΟ ΑΛΛΑ HONDA!

γιατι ρε φιλε ??? σου εφαγε την γκομενα χοντακιας και τρελλαθηκες??
:lol:

Resistman
05/09/2006, 22:52
Αρκαν ευχαριστω. Μετα απ ολα αυτα επιμενω Ηοντα λογω του οτι το στρογγυλοφαναρο σε μηχανη ειναι μια αρρωστια αγιατρευτη που μονο με σουπερσπορτ(στρογγυλοφαναρη:hypnotize :hypnotize ) ξεπερνιεται.
Φοβαμαι βεβαια μην καταληξω σε cb 400 i sf .Οχι οτι με χαλαει αλλα θα ναι αλλο απ αυτο που ονειρευομουνα

evvou
06/09/2006, 00:45
Καλως μας ηρθες...αν και θα σε χρεωσω για το α-μηχανος :lol: :lol: :lol:

που ειναι ο Alx84 να μας πει για το hornet 600? και εκεινος νεος οδηγος και σιγουρα θα μπορεσει να σε βοηθησει :smilea: εγω μονο για το σελακι του συνοδηγου μπορω να σου πω :lol: :lol: :beer: :wave2:

Kizoku
06/09/2006, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman

Φοβαμαι βεβαια μην καταληξω σε cb 400 i sf .Οχι οτι με χαλαει αλλα θα ναι αλλο απ αυτο που ονειρευομουνα

Έλα ρε φίλε σιγά το πράγμα!
Όλοι από χαμηλά ξεκινάμε!

Έτσι κι αλλιώς τα όνειρα αλλάζουν συνεχώς.

Ότι και να πάρεις καλορίζικο σου εύχομαι!

Tropeas
06/09/2006, 08:19
Τα όνειρα είναι για να σε αποπροσανατολίζουν απο τους βασικούς και ουσιώδεις στόχους...
και εγκεφαλικά και οικονομικά... ;) :wave2:

Gandalf dr685sm
06/09/2006, 08:51
το hornet είναι εκπληκτικό μηχανάκι και στο συστήνω ανεπιφύλακτα... αν το έχει τηρήσει ο ιδιοκτήτης πριν απο σένα το service manual, τότε θα σε βγάλει μια ζωή , ανεξάρτητα αν είναι μεταχειρισμένο ή οχι.

Για την ιστορία , η αντιπροσωπεία της HONDA, σύντομα θα είναι HONDA HELLAS και δεν θα έχει καμία σχέση με τον ακατανόμαστο... αυτό είναι σε κυκλοφορία σαν επίσημη "φήμη" απο τις αρχές του Αυγούστου.. οπότε μπορεί και η φίρμα με το φτερό στον ντεπόζιτο να ζήσει καλές after sales μέρες... Αν και πολύ δύσκολα θα φτάσει την ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ σε αυτόν τον τομέα.


Gandalf

Alx 84
06/09/2006, 09:45
καλώς ήρθες. από ότι καταλαβαίνω το πάς σε μεταχειρισμένο του 02-04. Το 05-06 παίζει κοντά στα 6000 μεταχειρισμένο. στην τιμή αυτή φυσικά και συμφαίρει το καινούριο αφού παίζει τιμές γύρω στα 7000- 7200.

Τα μειονεκτήματα του μεταχειρισμένου σαφώς και τα ξέρεις, οπότε μη σε ζαλίσω. Αν και δεν έχω κάνει πολλά χλμ για να σου πώ τη συνολική εικόνα. είναι πολύ φιλική μοτοσυκλέτα. Γραμικός κινητήρας (βέβαια μετά τις 5 ξυπνάει), πολύ καλά φρένα, ενώ από μπροστινή ανάρτηση μπορώ να πώ ότι μμμ... θέλει βελτιωσουλα. όχι ότι θα σε προβληματίσει, αλλά στο μέλλον θέλει αλλαγή αν ψάχνεις το κάτι παραπάνω. Το στήσιμο της σα σύνολο είναι πάρα μα πάρα πολύ καλό (για εμένα πάντα) .
το παιχνιδάκι σου το κάνεις άαανετα αφού έχει γκαζάκι και δύναμη. στο ταξίδι όπως με όλα τα γυμνά μέχρι τα 140 είσαι καλά. από εκεί κ πάνω ζορίζει λίγο. ο συνεπιβάτης κάθεται πολύ άνετα (από ότι μου έχουν πεί) και... τι άλλο; α!!! ναι. αν καίει! καίει όπως όλα τα 600. αν του αλλάζεις τα φώτα πίνει αρκετά. κόστος σε ευρώ δε μπορώ να σου πώ διότι δε το κινώ καθημερινά.

Στο ψάξιμό μου πάντως έπεσα πάνω σε ένα μαγαζί που πουλούσε το μοντέλο του 05 6500ευρώ καινούριο, του κουτιού!!!! αν ενδιαφέρεσαι, στείλε μου ένα πμ να σου πώ...

Resistman
06/09/2006, 10:44
A-mixani σορυ!Τωρα θυμηθηκα οτι δεν ειμαι ο μονος που κανει λογοπαιγνια:D :D Οχι τιποτα αλλο,αλλα φοβαμαι μη μου κανεις και κανα μαγικο και παρω Χοντα και με κυνηγαει η καταρα του Χονταχαμον:a66: :a66: Ξερεις, καλωδιωση,φλασακια και οτιδηποτε δεν ρολαρει στον κινητηρα...!!
Αlx84 ευχαριστω.Επειδη δεν ξερω ακομα τα οικονομικα μου για τον επομενο καιρο γι αυτο ισως ειμαι και τοσο μπερδεμενος.Αν μαθω θα στειλω πμ για περαιτερω λεπτομερειες.
Ειναι συγκινητικο που ο κοσμος των 2τροχων αγκαλιαζει τοσο απλοχερα οποιον ζηταει βοηθεια. Μετα απο απογοητευσεις προσωπικες κτλ οσον αφορα τον κοσμο που μας περιβαλλει αναθαρρησα λιγο εδω μεσα. Ετσι ρε μαγκες να τους σπασουμε τον τσαμπουκα που μας θελουν ολους παρτακηδες-κοιταω τη δουλεια μου-εγω και ο κοσμος μου.. :a10: :a10: :a10:

Alx 84
06/09/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
A-mixani σορυ!Τωρα θυμηθηκα οτι δεν ειμαι ο μονος που κανει λογοπαιγνια:D :D Οχι τιποτα αλλο,αλλα φοβαμαι μη μου κανεις και κανα μαγικο και παρω Χοντα και με κυνηγαει η καταρα του Χονταχαμον:a66: :a66: Ξερεις, καλωδιωση,φλασακια και οτιδηποτε δεν ρολαρει στον κινητηρα...!!
Αlx84 ευχαριστω.Επειδη δεν ξερω ακομα τα οικονομικα μου για τον επομενο καιρο γι αυτο ισως ειμαι και τοσο μπερδεμενος.Αν μαθω θα στειλω πμ για περαιτερω λεπτομερειες.
Ειναι συγκινητικο που ο κοσμος των 2τροχων αγκαλιαζει τοσο απλοχερα οποιον ζηταει βοηθεια. Μετα απο απογοητευσεις προσωπικες κτλ οσον αφορα τον κοσμο που μας περιβαλλει αναθαρρησα λιγο εδω μεσα. Ετσι ρε μαγκες να τους σπασουμε τον τσαμπουκα που μας θελουν ολους παρτακηδες-κοιταω τη δουλεια μου-εγω και ο κοσμος μου.. :a10: :a10: :a10:


είμαστε ωραίοι εμείς οι 2-τροχοι!!!:winka: :winka: ότι χρειαστείς στείλε. καλή αναζήτηση κ καλές αγορές!!


Υ.Γ. Ρίξε και μια ματιά στην κατηγορία για τα CB. έχει αρκετά παλιότερα threads για το Hornet!:winka: :wave2:

evvou
06/09/2006, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
A-mixani σορυ!Τωρα θυμηθηκα οτι δεν ειμαι ο μονος που κανει λογοπαιγνια:D :D Οχι τιποτα αλλο,αλλα φοβαμαι μη μου κανεις και κανα μαγικο και παρω Χοντα και με κυνηγαει η καταρα του Χονταχαμον:a66: :a66: Ξερεις, καλωδιωση,φλασακια και οτιδηποτε δεν ρολαρει στον κινητηρα...!!

:lol: :lol: :lol: ρε συ μην αγχωνεσαι για το λογοπαιγνιο...αν σου κανω μαγικο παντως θα καταληξεις με ωραια μηχανη...μπορει να ειμαι α-μηχανη αλλα εχω γουστο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :wave2:

hornet
06/09/2006, 16:19
δεν σπαει δεν χαλαει φιλε μην μασας!

Κινητηρας που δεν εχει ιδιαιτερα προβλημα παρα μονο με τον τεντοτηρα ο οποιος ειναι φτηνος γυρω στα 30 με 40 ευρα και αλλαζει σε 10 δευτερολεπτα

Ηλεκτρικα δεν εχει ακουστει τιποτα

Εγω του κανα 75000 χλμ και δεν ηθελε ουτε βαλβιδες ρυθμισμα (το χω να το λεω αυτο!)

Λαδακια και φιλτρακι και ολα μια χαρα

Resistman
06/09/2006, 17:25
Α-mixani, βάζω εγώ τη μαγική σφαίρα και τη φαντασία, βάλε εσύ τα μαγικά μπας και βγαλω ακρη...Α!!!Αν σου βγαζει μαζι με τη μηχανη τιποτα τελικα Τermignoni με καμια μελαχρινη πανω στη σέλα με όρεξη για βόλτες μην μου τα κρύψεις:D :D :D :D :D
Thanks κουκλα:wave2: :wave2:

as_pino
06/09/2006, 19:16
το χω ενα χρονο εχω κανει 19000 χλμ

ολα καλα

Alx 84
07/09/2006, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
αν σου κανω μαγικο παντως θα καταληξεις με ωραια μηχανη...μπορει να ειμαι α-μηχανη αλλα εχω γουστο


Resistman , ελπίζω να σου αρέσουν τα Ζ !!! :winka: :winka: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Resistman
07/09/2006, 10:40
Αlx 84 εχω βρει μεταχειρισμενο Ζ ατρακαριστο με 4500ε τουρμπισμενο, χειροποιητη εξατμιση,ρυθμισμενες βαλβιδες, αλλαγμενα πιστονια και μπροστα μ ενα δισκοφρενο γιατι και τα 2 το βαραινουν!!!Λεω να παω σφαιρα για καταναλωτικο να δανειστω απο γνωστους και φιλους να βγω ερμου να παιζω κιθαρα να κανω ληστεια και να το παρω!!
(αυτο το μπουκαλακι κατω απ τη σελα που γραφει Νος ειναι κανενα καινουριο κοκτελι;;Θα χαλαει η γευση εκει που το βαλανε λογω ζεστης.Κοιτα φαντασια ο κοσμος!!Κοκτειλ κατω απ τη σελα!Αστοκαλο!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )

Alx 84
07/09/2006, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
Αlx 84 εχω βρει μεταχειρισμενο Ζ ατρακαριστο με 4500ε τουρμπισμενο, χειροποιητη εξατμιση,ρυθμισμενες βαλβιδες, αλλαγμενα πιστονια και μπροστα μ ενα δισκοφρενο γιατι και τα 2 το βαραινουν!!!Λεω να παω σφαιρα για καταναλωτικο να δανειστω απο γνωστους και φιλους να βγω ερμου να παιζω κιθαρα να κανω ληστεια και να το παρω!!
(αυτο το μπουκαλακι κατω απ τη σελα που γραφει Νος ειναι κανενα καινουριο κοκτελι;;Θα χαλαει η γευση εκει που το βαλανε λογω ζεστης.Κοιτα φαντασια ο κοσμος!!Κοκτειλ κατω απ τη σελα!Αστοκαλο!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )


παναγία μου. αυτό είναι ο θάνατος ο ίδιος!!!
μονο και μόνο για βόλτα να το βγάζεις θα θες ένα μισθο!!!

Το NOS? βρε κουτό, πυροσβεστήρας είναι. τα Ζ ώς γνωστόν καίγονται πολύ ευκολα...:winka: :lol: :lol: :lol:

Resistman
07/09/2006, 11:18
Ρε μαν χωρια την πλακα δεν ειναι κακο.Βεβαια κατι "στρογγυλοφαναρα" ειναι αιωνες μπροστα απ το Ζ ως γνωστον κι ας υστερουν 10 αλογα.Αλλα με προβληματιζει τ οτι το συγκεκριμενο εχει γινει απο πολλους γκομενοπαγιδα,τραπεζι για να τρωμε πιτογυρα δειχνοντας στην τελειωμενη γκομενα οτι τα κανει ολα,εργαλειο για να μυρισει η γειτονια καμμενο και οτιδηποτε αλλο εκτος απ αυτο για το οποιο φτιαχτηκε.Αν τους δειξεις βιντεακι βεβαια απο οδηγαρα σε πιστα να το πηγαινει με αναποδα(λεμε τωρα..) θα νιωσουν τη γη να τους πλακωνει και ετσι πρεπει να γινει:beer:

Alx 84
07/09/2006, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
Ρε μαν χωρια την πλακα δεν ειναι κακο.Βεβαια κατι "στρογγυλοφαναρα" ειναι αιωνες μπροστα απ το Ζ ως γνωστον κι ας υστερουν 10 αλογα.Αλλα με προβληματιζει τ οτι το συγκεκριμενο εχει γινει απο πολλους γκομενοπαγιδα,τραπεζι για να τρωμε πιτογυρα δειχνοντας στην τελειωμενη γκομενα οτι τα κανει ολα,εργαλειο για να μυρισει η γειτονια καμμενο και οτιδηποτε αλλο εκτος απ αυτο για το οποιο φτιαχτηκε.Αν τους δειξεις βιντεακι βεβαια απο οδηγαρα σε πιστα να το πηγαινει με αναποδα(λεμε τωρα..) θα νιωσουν τη γη να τους πλακωνει και ετσι πρεπει να γινει:beer:


είναι απλά μια μοτοσυκλέτα όμορφη με αρκετά άλογα σε φτηνή τιμή. θέλεις κάτι άλλο; όπως και στα ss. ποιό βγάζει τα περισσότερα άλογα; το Κ6. Αυτό θα πάρω. νοοτροπία κάγκουρα. γι αυτό βλέπεις τόσους τελειωμένους να καβαλάνε αυτές τις μοτό. Στήσιμο?? φρένα??? Α, άχριστα είναι αυτα ρε. δε δίνουν άλογα...:yuck: :yuck:

Resistman
07/09/2006, 11:34
Τελευταια αρχισαν να μαθαινουν οτι οι αναρτησεις θοηθανε στο στρυψιμο!!Πανε λοιπον πετανε πανω Ohlins αχετα με το αν ταιριαζει στο μοντελο,τι λαδια θα βαλουν μεσα,σκληροτητα και αλλα που δεν κατεω..Οπως διαβασα και καπου για τα μοτο gp η καθε ομαδα ψαχνει 1 και 2 τρελλους αναρτησαδες για να βγαλει ακρη με ολα αυτα

Alx 84
07/09/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
Τελευταια αρχισαν να μαθαινουν οτι οι αναρτησεις θοηθανε στο στρυψιμο!!Πανε λοιπον πετανε πανω Ohlins αχετα με το αν ταιριαζει στο μοντελο,τι λαδια θα βαλουν μεσα,σκληροτητα και αλλα που δεν κατεω..Οπως διαβασα και καπου για τα μοτο gp η καθε ομαδα ψαχνει 1 και 2 τρελλους αναρτησαδες για να βγαλει ακρη με ολα αυτα


γιατί εσύ νομίζεις ότι ο κ6-Ζ και πάει λέογντας θα πάρει τη μοτό για να στρίβει. ευθειάκιδες είναι. σιγά μη πάει ο άλλον να σκάσει 1500 ευρω΄για αναρτήσεις...:winka:

bartlal
07/09/2006, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
Βεβαια κατι "στρογγυλοφαναρα" ειναι αιωνες μπροστα απ το Ζ...


ετσι ειναι, africa rulez! :smokin:



:D :smilea: :D

Morpheus_X
07/09/2006, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
εχω κανει ελαχιστα χλμτ με cbr400rr ενος φιλου
Εγώ είμαι αυτός, εγώ είμαι αυτός!!! Ακόμα μου χρωστάς τα λεφτά από τις βενζίνες!!! Ή μήπως ξεχνάς πόσες φορές όργωσες την αλάνα του ζέπελιν για να ξεστραβωθείς,Ε;;;
Πλάκα κάνω έτσι;Λοιπόν παιδιά που λέτε ο resistman είναι ένα παιδάκι(λέμε τώρα) για του οποίο το μικρόβιο ευθύνομαι εγώ(έτσι πιστεύω τουλάχιστον!!ΑΝ ΜΕ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!! :rotflmao: ).Ξεκινήσαμε να κυκλοφορούμε μαζί στα λυκειακά χρόνια με ένα honda tact του πατέρα μου, μετά με ένα runner και όταν τελικά μπήκα στην κατηγορία του cbr αρχίσαμε τα μαθήματα!!(δεν είμαι μέντορας έτσι;προς θεού,μια εξυπηρέτηση έκανα!!)Βέβαια τα μαθήματα σταμάτησαν επειδή το cbrάκι πήρε την άγουσα και δεν νομίζω ότι πλέον μια ρένα είναι κατάλληλη!Τέσπα σε καλοσορίζω επίσημα στο φόρουμ(αφού αξιώθηκες να φτιάξεις ένα λογαριασμό μετά από κάτι μήνες!!) και τα υπολοιπά θα τα πούμε από κοντά!!

Resistman
08/09/2006, 00:54
Την αλανα την οργωσα και τη εγλυψα κυριολεκτικα απ το πανω κατω :D :D . Αν δεν ηταν και εκεινη η ατιμη η αναστροφη στο τελος της ευθειας εκει που αρχιζε να ξυπναει η δευτερα θα ταν καλυτερα :bigcry: Επισης την οργωσα απ τα κολιδια του μπροστινου και του πισω:eyepop: Αλλα επειδη ειμαι και μαμω της οδηγαρες :dizzy: :dizzy: το εσωζα παντα!
Φιλε το μικροβιο ειναι οικογενειακο αλλα αυτα απο κοντα...Η Ρενα μου πεφτει μικρη για να μαθω, οποτε στην αφηνω για να εξασκηθεις.Εγω ψαχνω απο ZZR 1400 και πανω:yuck: :yuck:

Morpheus_X
08/09/2006, 18:32
Πέρασε έξω!!ΠΕΡΑΣΕ ΕΞΩ!!