PDA

View Full Version : απολυσανε την Evi Z750



idi
06/09/2006, 09:20
Μολις εμαθα οτι απολυσανε την EVI Z750...

Ο λογος? «Απαίτησε» ευγενικα, τα νομιμα κατοχυρωμένα της εργατικά δικαιώματα

(ξερετε... αδειες, να μη την αντιμετωπίζουν σα δουλα, να τη σέβονται και να της μιλανε ανθρωπινα και λοιπες υπερβολικές αιτήσεις που κανενας σκλαβος δε πρεπει να εχει....)

Οποιος εχει υπ’όψιν του δουλεια γραφειου ας στειλει ενα πμ...

Αντε και στα δικα μου τωρα!

AFTER
06/09/2006, 09:25
.......

Nik0s
06/09/2006, 09:31
Θα έχω το νου μου Γιώργο...


Εύη μη μασάς κορίτσι μου, όλα για καλό !!!!

:wave2:

melsaltas
06/09/2006, 09:32
Ξεκιναω με κριμα........

Και συνεχιζω......

Μηπως θα επρεπε να μας ενημερωσετε τι ψαχνει?
Προσοντα κτλ κτλ........

ΙΠΠΕΑΣ
06/09/2006, 09:33
:sad: :sad:

:(

Εργασιακός Μεσαίωνας !!

Που θα πάει, τροχός είναι και γυρίζει και κάποια στιγμή θα τους πάρει ο δι@#$0$ το πατέρα εκεί ψηλά, για να θυμηθούν ξανά τις παλιές εποχές.

Καλό κουράγιο στην νέα σελίδα της ζωής σου Εύη. Είναι θέμα χρόνου για να βρεις τη νέα σου εργασία ...

idi
06/09/2006, 09:33
Thanks μαγκες

θα σας τα πει ιδια τωρα δεν εχει ιντερνετ :wave2:

kachius
06/09/2006, 09:39
Τί γίνεται ρε παιδιά...πολύ σουτ πέφτει τώρα τελευταία...

Κάτσε να γίνει και η συγχώνευση το Γενάρη
(σημενς-νοκια) και θα αρχίσει και εδώ το πανηγύρι...


Καλή αρχή Εύη
:wave2:

σχέδιο σε υπολογιστή ξέρεις;

Για σχεδιαστικό επίπλων κουζίνας είναι η θέση
αλλά λόγω έλλειψης "αιτήσεων" όποιο σχεδιαστικό και να
ξέρεις θεωρείται προϋπηρεσία....

gian_nykt
06/09/2006, 09:39
Πολύ ωραία.......πάμε καλά.......μπράβο.......εύγε!!!
Καλύτερα, υποθέτω πως δεν θα άντεχε και να καθότανε εκεί, οπότε ίσως να είναι για καλό.....υπομονή

kalesin
06/09/2006, 09:46
καθε τελος ειναι αρχη για μια καινουργια περιπετεια...

κριμα που δεν προλαβε να κανει τα κουμαντα της...

η ειρωνια ειναι οτι εγω ψαχνω ατομο αλλα ειμαι στην κυπρο..

Gandalf dr685sm
06/09/2006, 09:46
Νομίζω πως ούτως ή άλλως θα την "έκανε" κάποια στιγμή, μιας και κάτι δεν πήγαινε καλά εκεί , από όσο είχε πεί σε μια συζήτηση...

Τουλάχιστον πήρε και αποζημιωση , μπορεί να μπεί και ταμείο ανεργίας, για ενα πολύ μικρό διάστημα , μέχρι να βρεί κάτι.

Αν ακούσω κάτι.. θα μπεί εδώ.

Τι ακριβώς εννοούμε με δουλειά γραφείου;
Μπορεί να μάθει κάποιος;

Gandalf

makis206
06/09/2006, 09:49
Καλή δύναμη στην Εύη αν και καλό νομίζω θα της κάνει λίγο αραλίκι μετά απ'όσα πέρασε εκεί..

Και καλή αρχή μετά, οι ευχές μας πιάνουνε λέμε !

:beer: :beer: :wave2:

sub_zero
06/09/2006, 09:55
Μπορείς ρε IDI να μας δώσεις πληροφορίες για το τί ακριβώς ψάχνει να έχουμε το νου μας???

VANDA
06/09/2006, 10:03
Αφού μιλάμε για νόμιμα κατοχυρωμένα εργασιακά δικαιώματα, το ενδεχόμενο καταγγελίας στην επιθεώρηση εργασίας δεν το σκέφτεται? Η ήθελε να φύγει ούτως ή άλλως και προτιμά να φύγει από εκεί με αποζημίωση?

Για τι ακριβώς δουλειά ψάχνουμε?

tassosrr
06/09/2006, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Αφού μιλάμε για νόμιμα κατοχυρωμένα εργασιακά δικαιώματα, το ενδεχόμενο καταγγελίας στην επιθεώρηση εργασίας δεν το σκέφτεται? Η ήθελε να φύγει ούτως ή άλλως και προτιμά να φύγει από εκεί με αποζημίωση?

Για τι ακριβώς δουλειά ψάχνουμε?

etsi etsi....!!

Kizoku
06/09/2006, 10:19
Ωχ! Fuck! :mad: :mad:

Μην στεναχωριέσαι ρε Εύη όμως κανείς δεν χάνεται και είσαι και νέα κοπέλα ακόμη!

Τουλάχιστον αποζημίωση???


Πάντως αν πάρει τίποτα το μάτι ή το αυτί μου θα ειδοποιήσω αμέσως!!!

Don't worry!!!
Αυτό που έγινε σημαίνει απλά μια καινούρια αρχή!

:wave2: :wave2: :wave2:

mbjp
06/09/2006, 10:19
Evi, δυστυχως, join the club..

Εαν οντως υπαρχει αποδεδειγμενα παραβαση εργασιακων δικαιωματων μπορει να παει ανετα στην Επιθεωρηση, συνηθως εκει δεν αστειευονται - Εκτος και αν προκειται για μεγαλη εταιρεια και τα εχει κανει πλακακια μαζι τους (ουκ ολιγες τετοιες περιπτωσεις)

Tropeas
06/09/2006, 10:37
Εννοείται επιθεώρηση εργασίας ,
Ευη έρχονται καλύτερα και άλλη συναδέλφισα μοτοσυκλετίστρια απολύθηκε πρόσφατά επειδή είχε την "απαίτηση" (λες και έπρεπε να πάθαινε κρίση )
για να πάει να κάνει εγχείρηση σκωληκοειδήτιδας...

Να τα λέτε και απο ποια επιχείρηση να δυσφημίζεται να μην πάνε και άλλοι κακομοίριδες να φάνε τα χρόνια τους εκεί...
γιατί παντού πλέον ψάχνουν για μαλάκες!:mad:

idi
06/09/2006, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
...γιατί παντού πλέον ψάχνουν για μαλάκες!...

:a018: :a018: :a018: :a52: :a52: :a52:

dirtbird
06/09/2006, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas

Να τα λέτε και απο ποια επιχείρηση να δυσφημίζεται να μην πάνε και άλλοι κακομοίριδες να φάνε τα χρόνια τους εκεί...
γιατί παντού πλέον ψάχνουν για μαλάκες!:mad:

+1

Καλή ανασυγκρότηση, και καλή τύχη.

catmaster
06/09/2006, 10:51
ZHTHΣΕ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΤΙ ΤΗΣ ΚΑΝΑΝΕ ???

ΑΠΟΛΥΣΗ??

ΓΙΑ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΜ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ Α.Μ.Α. ΤΗΣ ΕΥΗΣ ΝΑ ΣΚΙΣΩ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΚΟΛΟΥΣ ΠΡΩΙΝΙΑΤΙΚΑ!!!

ΑΝΤΕ ΓΑΜΩ ΤΗ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ !!!

Cpt. Haddock
06/09/2006, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
ΓΙΑ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΜ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ Α.Μ.Α. ΤΗΣ ΕΥΗΣ ΝΑ ΣΚΙΣΩ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΚΟΛΟΥΣ ΠΡΩΙΝΙΑΤΙΚΑ!!!
ΑΝΤΕ ΓΑΜΩ ΤΗ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ !!!

:confused: :confused:

Υπουργός είναι;





Ευη, υπομονή, κάθε εμπόδιο για καλό

:wave2:

Pupuyori
06/09/2006, 10:59
Δεν ξέρω πώς δουλεύει το σύστημα στην Ελλάδα, αλλά εδώ στην Ιταλία, οι εργαζόμενοι προστατεύονται από το νόμο για διάφορα τέτοια περιστατικά. Πρώτον, απογορεύεται δια ροπάλου η απόλυση κάποιου εργαζόμενου χωρίς άκρως σοβαρό λόγο...αν γίνει κάτι τέτοιο, κατευθείαν στα συνδικάτα (εδώ είναι πολύ ισχυρά) και καταγγελία και δικαστήριο...εννοείται οτι ο εργαζόμενος την έχει κερδίσει.

Αν στην Ελλάδα είναι ευφικτό κάτι τέτοιο, θα την συμβούλευα να το κάνει χωρίς δεύτερη σκέψη....καταπάτηση δικαιωμάτων και mobbing.


:a19: :a19: :a016: :a016:

costas81
06/09/2006, 11:00
Ευη εμεις ειμαστε εδω!
Ηδη εχω προωθησει το βιογραφικο σου και ειπα και δυο λογακια!
Θα περασεις και συνεντευξη ε θα κανω και γω οτι μπορω και ολα καλα!


Μην χαλιεσε ρε αλανι θα σου στησω και μια κοντρα με τον μακη307 και τα βγαλες τα εξοδα του μηνα ανετα και χαλαρα!


:wacko:

costas81
06/09/2006, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pupuyori
Δεν ξέρω πώς δουλεύει το σύστημα στην Ελλάδα, αλλά εδώ στην Ιταλία, οι εργαζόμενοι προστατεύονται από το νόμο για διάφορα τέτοια περιστατικά. Πρώτον, απογορεύεται δια ροπάλου η απόλυση κάποιου εργαζόμενου χωρίς άκρως σοβαρό λόγο...αν γίνει κάτι τέτοιο, κατευθείαν στα συνδικάτα (εδώ είναι πολύ ισχυρά) και καταγγελία και δικαστήριο...εννοείται οτι ο εργαζόμενος την έχει κερδίσει.

Αν στην Ελλάδα είναι ευφικτό κάτι τέτοιο, θα την συμβούλευα να το κάνει χωρίς δεύτερη σκέψη....καταπάτηση δικαιωμάτων και mobbing.


:a19: :a19: :a016: :a016:


καλα ακρη δεν βρισκεις μην νονιζεις!μπορει ο εργοδοτης να ισχυριστει οτι δεν ηταν καλη στην δουλεια της οτι αργουσε και πολλα αλλα ακρη δεν βρισκεις!
ας παρει τα νομημα της και να παει σε μια καλυτερη δουλιτσα και να γλιτωσει απο αυτην την εκμεταλευση!

Alx 84
06/09/2006, 11:24
:sad: :sad: :sad:
κρίμα. έρχεται κ αυτό από εκεί που δε το περιμένεις....:sad:

Pupuyori
06/09/2006, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
καλα ακρη δεν βρισκεις μην νονιζεις!μπορει ο εργοδοτης να ισχυριστει οτι δεν ηταν καλη στην δουλεια της οτι αργουσε και πολλα αλλα ακρη δεν βρισκεις!
ας παρει τα νομημα της και να παει σε μια καλυτερη δουλιτσα και να γλιτωσει απο αυτην την εκμεταλευση!

Κακο ομως αυτο. Γιατι δηλαδη να την βγαζει παντα λαδι ο καθε μαλακας εργοδοτης? εδω οι εργαζομενοι δεν χαριζουν καστανα...και καλα κανουν....οι δικες παιρνουν χρονια, αλλα αξιζει τον κοπο...!!!! Ετσι, για προσωπικη ικανοποιηση και για το γαμωτο.

:a08:

Druuna
06/09/2006, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
ZHTHΣΕ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΤΙ ΤΗΣ ΚΑΝΑΝΕ ???

ΑΠΟΛΥΣΗ??

ΓΙΑ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΜ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ Α.Μ.Α. ΤΗΣ ΕΥΗΣ ΝΑ ΣΚΙΣΩ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΚΟΛΟΥΣ ΠΡΩΙΝΙΑΤΙΚΑ!!!

ΑΝΤΕ ΓΑΜΩ ΤΗ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ !!!



Ωπα ρε ΜΕΓΙΣΤΕ να 'ουμε!!!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

maron
06/09/2006, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Εννοείται επιθεώρηση εργασίας ,
Ευη έρχονται καλύτερα και άλλη συναδέλφισα μοτοσυκλετίστρια απολύθηκε πρόσφατά επειδή είχε την "απαίτηση" (λες και έπρεπε να πάθαινε κρίση )
για να πάει να κάνει εγχείρηση σκωληκοειδήτιδας...

Να τα λέτε και απο ποια επιχείρηση να δυσφημίζεται να μην πάνε και άλλοι κακομοίριδες να φάνε τα χρόνια τους εκεί...
γιατί παντού πλέον ψάχνουν για μαλάκες!:mad:


+10

zoropatra
06/09/2006, 12:47
τι να πω ρε ευη......υπομονη.....και θα ερθουν καλυτερες μερες........:beer: :beer: :beer:

ironbum2
06/09/2006, 13:20
evi μην μασάς....κάτι θα βρεθεί..

υπομονή και κουράγιο....

κάθε εμόδιο για καλό λέω εγώ!!!!:D :D :D

fazerakis
06/09/2006, 16:05
Αφού το είχε πει η κοπέλα οτι δεν γουστάρει.

Καλά έκανες Evi, μακάρι να είχαν όλοι τα @rxidi@ να ζητάνε τα κεκτημένα.

:beer:

Σου εύχομαι να βρεις κάτι καλύτερο σύντομα.

Alki_Viades
06/09/2006, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Αφού το είχε πει η κοπέλα οτι δεν γουστάρει.

Καλά έκανες Evi, μακάρι να είχαν όλοι τα @rxidi@ να ζητάνε τα κεκτημένα.


Συμφωνώ, εκει εξαλλου πονταρουν οι εργοδοτες, που κωλωνουμε να ζητησουμε αυτα που μας αξιζουν.

Αν πιστευεις πως η απολυση ειναι αδικη και η αποζημιωση οχι αναλογη, αξιζει να το ψαξεις με την επιθεωρηση εργασιας ή καποιο σχετικο σωματειο. Φιλος μου που απολυθηκε απο θυγατρικη του OTE πηγε δικαστικα και μετα απο ενα χρονο πηρε αυτα που ηθελε.

Παντως ενα "βιογραφικο" θα μας βοηθουσε να ...βοηθησουμε!

:beer:

hornet
06/09/2006, 16:14
ναι αμα ξεραμε τι δουλεια θελει να κανει θα ηταν καλο

TROOPER
06/09/2006, 16:29
:a018: :a023: :a02: :a35:

alximistis
06/09/2006, 17:45
Κορίτσαρε πρώτα απ'όλα χαλάρωσε και ξεκουράσου. Μην αγχώνεσαι για δουλειά, αργά ή γρήγορα θα βρεθεί. Σίγουρα πράγματα.
Ηρέμησε ανανεώσου ανασυγκρότησε δυνάμεις και σκέψεις καιόλα θα φτιάξουν...
δυνατά κορίτσι μου!!!

arxaios
06/09/2006, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
ναι αμα ξεραμε τι δουλεια θελει να κανει θα ηταν καλο

Και για να "ελαφρύνω" λίγο το κλίμα ...............
η δουλειές που θα ήθελε σίγουρα η Ευη να κάνει είναι:

1. Σύμβουλος χρωματισμών και σχεδιασμού στη SHOEI (Εσύ Vezouvios τουμπεκί και στις τουλούμπες σου ........... )

2. Delivery με Ζ 1000 (της δουλειάς)

:lol: :rotflmao: :lol:

Ευχομαι να σε έκανα να χαμογελάσεις έστω και λίγο.............
:wave2: :wave2: :wave2:

idi
06/09/2006, 18:00
Η Ευη εχει εργαστει ως ηχοληπτρια σε μεγαλο τηλεοπτικο σταθμο καθως και Γραμματειακή υποστήριξη σε ναυτιλιακή εταιρεία και σε κέντρα αδυνατίσματος

τα τελευταια 2 χρονια εργαζοταν σαν Technical department assistant (ανταλλακτικών , εύρεση στην αγορά , τιμολόγηση) σε ναυτιλιακή εταιρεία με έδρα τον Πειραιά

Απόφοιτη Ενιαίου Λυκείου και Ι.Ι.Ε.Κ. (ΑΚΜΗ) στο πεδίο Μ.Μ.Ε. (Μέσα μαζικής ενημέρωσης) & Υπολογιστών

οποιαδηπετε δουλεια γραφειου με λογικο μισθο ειναι ευπροσδεκτη

οποιος εχει κατι στο μυαλο του ας μου στειλει πμ το e-mail Του να αποσταλει συντομο βιογραφικο

ευχαρηστω

taxydromos
06/09/2006, 18:12
ευχομαι το καλυτερο για την Ευη..το αξιζει αλλωστε
..αυτη η απολυση να ειναι η αρχη μιας καλυτερης σταδιοδρομιας στα επαγγελματικα, με καλυτερες απολαβες και εργασιακη ηρεμια! :)

H.A.Balafoutre
06/09/2006, 19:11
Καλή δύναμη.:sad:

kostisthegreek
06/09/2006, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Μολις εμαθα οτι απολυσανε την EVI Z750...

Ο λογος? «Απαίτησε» ευγενικα, τα νομιμα κατοχυρωμένα της εργατικά δικαιώματα

(ξερετε... αδειες, να μη την αντιμετωπίζουν σα δουλα, να τη σέβονται και να της μιλανε ανθρωπινα και λοιπες υπερβολικές αιτήσεις που κανενας σκλαβος δε πρεπει να εχει....)

Οποιος εχει υπ’όψιν του δουλεια γραφειου ας στειλει ενα πμ...

Αντε και στα δικα μου τωρα!

Τι έγινε τελευταία ρε παιδιά? Κι εγώ τσακώθηκα, προσπαθήσαν να με φάνε αλλά με πάρα πολλή μαγκιά παρέμεινα. Κι όλα αυτά από προϊστάμενο που νομίζει ότι έχει τσιφλίκι και δούλους.

kostisthegreek
06/09/2006, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos950
ευχομαι το καλυτερο για την Ευη..το αξιζει αλλωστε
..αυτη η απολυση να ειναι η αρχη μιας καλυτερης σταδιοδρομιας στα επαγγελματικα, με καλυτερες απολαβες και εργασιακη ηρεμια! :)

Ααα μπράβο!
Ποτέ κανείς δεν χάνεται!

THEOD
06/09/2006, 21:53
Κάθε εμπόδιο για καλό...:wave2:

γεροπιτσιρικος
07/09/2006, 09:48
idi υπάρχει μια ανοιχτή θέση για γραμματιακή υποστήριξη σε εταιρεία ενός φίλου μου (εμπορεία χρωμάτων για πλοία στον Πειραιά). Αν την ενδιαφέρει την EVI στείλε μου πμ με τηλ.

Θα την ενδιέφερε να εργαστεί πάλι σε κανάλι;;;

Για κάποιο λόγω δεν μπορώ να στείλω πμ

FestoNero
07/09/2006, 10:07
Ελα ρε 13Φ!!!!!
Dont worry, θα σε προσλαβουμε εμεις για γραμματειακη υποστηριξη!!!!!


Σοβαρα τωρα: μην ανησυχεις, οι καλοι βρισκουν παντα τον δρομο προς τα πανω...







....Σα τα σκατα ενα πραμα!!!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

( Τι; και επειδη ειπα "σοβαρα τωρα";
Πρεπει να τα παιρνουμε ολα τοις μετρητοις εδω περα;;; )
:beer:
:wave2:

beholder
07/09/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
...γιατί παντού πλέον ψάχνουν για μαλάκες!:mad:

Πραγματι ρε παιδια το εχω δει και εγω αυτο
Και το γαμωτο ειναι οτι βρισκουν τελικα :mad: :mad: :mad:

EVI
07/09/2006, 16:05
...........

στην αρχη εβαλα τα κλαμματα και νομιζα οτι τελειωσε εγω και το χαος

μετα ομως βρηκα ανελπιστη υποστιριξη απο ολους εσας

μεχρι προχτες ελεγα οτι ο κοσμος ειναι για την παρτη του και μονο

σημερα αναθεωρω αποψεις και αν εμεινα χωρις δουλεια αδικα (με φαγαν τα βαφτιστιρια.......) τουλαχιστον εμαθα οτι ο κοσμος δεν ειναι ενα τσουβαλι σκατα αλλα υπαρχουν και διαμαντια

και μπωρει να μην εχω λεφτα αλλα εχω την αισιοδοξια οτι δεν πανε ολα κατα διαολου και οτι οι υπαρχουν ακομα ανθρωποι που δεν κοιτανε την παρτη τους μονο

να στε καλα

και ευχαριστω ολους οσους με βοηθανε

:wave2:

EVI
07/09/2006, 16:06
και επισεις θελω να πω να μην χαιροντε μερικοι μερικοι............



και ανεργη τους εχω


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:











(αρκει να καταφερω να κρατησω την μηχανη γιατι την βλεπω να την σφαζω για να μην χρωσταω δανεια...................)

Kizoku
07/09/2006, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
...........στην αρχη εβαλα τα κλαμματα και νομιζα οτι τελειωσε εγω και το χαος
μετα ομως βρηκα ανελπιστη υποστιριξη απο ολους εσας
μεχρι προχτες ελεγα οτι ο κοσμος ειναι για την παρτη του και μονο
σημερα αναθεωρω αποψεις και αν εμεινα χωρις δουλεια αδικα (με φαγαν τα βαφτιστιρια.......) τουλαχιστον εμαθα οτι ο κοσμος δεν ειναι ενα τσουβαλι σκατα αλλα υπαρχουν και διαμαντια
και μπωρει να μην εχω λεφτα αλλα εχω την αισιοδοξια οτι δεν πανε ολα κατα διαολου και οτι οι υπαρχουν ακομα ανθρωποι που δεν κοιτανε την παρτη τους μονο
να στε καλα
και ευχαριστω ολους οσους με βοηθανε
:wave2:

Μην πτοείσαι βρε Εύη!!!
Δεν αξίζει να κλαίμε για τον κάθε μαλάκα!!!

Είπαμε αυτό το περιστατικό να το δείς σαν μια ευκαιρία να αρχίσεις κάτι νέο!
Όλα θα πάνε καλά θα δείς. Ευτύχώς η ζωή είναι ακόμη ωραία παρ'όλα τα όσα μας συμβαίνουν!!!

:lol:

FestoNero
07/09/2006, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
(αρκει να καταφερω να κρατησω την μηχανη γιατι την βλεπω να την σφαζω για να μην χρωσταω δανεια...................)
Ε Ε Ε!!!!
ΧΟΝΤΡΟ!!!
:eek: :eek: :eek:
Και σερβιτορα σε καφετερια να δουλεψεις
(μιλαμε για τη τελευταια λυση βρε παιδι μου)
μπορεις να τη κρατησεις!



Εκτος και αν εχεις παρει δανειο για το σπιτι στη Μυκονο! :dizzy:

hornetakias
07/09/2006, 19:50
Τι εχεις σπιτι μυκονο και δεν μας εχεις καλεσει ακομα....!!???:D :D

Μη μασας ρε ευη,μπορα ειναι θα περασει,νεα κοπελα εισαι, θα βρεις δουλεια πανευκολα....


ΕΕΕ δεν καταλαβα!!!Τι εχουν οι σερβιτοροι δηλαδη????:evil: :p

makis206
07/09/2006, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
και επισεις θελω να πω να μην χαιροντε μερικοι μερικοι............
και ανεργη τους εχω

Ά όχι δεσποινίς

Το θρεντ δεν το κάνω ούτε μαντρί ούτε διαμάχες !

Μπυράκια εδώ και ΣΕ ΕΧΩ στο μαντρί :smokin:

:lol: :beer: :beer: :beer:

Pardalotzatziki
07/09/2006, 21:18
eides gia na paraponiesai?
den peirazei....na h eukairia pou h8eles gia allagh...
JOIN THE CLUB.....na mhn eimai monos mou...
mhn kolwneis ola kala..... 3ekina (sobaro) ya3imo gia nees peripeteies..:beer: :wave2: :sun:

oiko1979
07/09/2006, 21:48
ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΤΗ ΚΟΠΕΛΑ...

Και μένα πριν μια βδομάδα μου δώσαν τα παπούτσια στο χέρι λόγω έλλειψης κύκλου εργασιών λέει...Ασχέτος αν έφαγα 3 (ΤΡΙΑ) ΟΛΟΚΛΗΡΑ καλοκαίρια ΙΟΥΝΙ-ΙΟΥΛ-ΑΥΓ χωρίς άδεια λόγω ξεκολώματος κύκλου εργασιών.Πολύ πακέτο παιδιά όσοι το χουν περάσει το καταλαβαίνουν...Ετσι ξαφνικά ένα πρωί απλά αλλάζουν ΟΛΑ.....

Μήτσος1
07/09/2006, 22:36
Υπομονή ρε Ευάκι, και είμαι σίγουρος οτι κάτι θα βρεθεί πάρα πολύ σύντομα.

Τα κονέξια να'ναι καλά, και κανείς δε χάνεται...

airamhag
08/09/2006, 08:33
α ρε κοριτσαρα...τι να πω...ουτως η αλλως ειχες φαει φρικη εκει μεσα..

οτι καλυτερο σου ευχομαι απο εδω κ περα !


θα εχω το νου μου αν ακουσω κατι ...

danaos75
08/09/2006, 08:45
Ευη υπομονη, και όλα θα πάνε καλα...
Με τοσο κόσμο εδω μέσα όλο και κάτι θα βρεθεί.
Θα έχω και εγω τα αυτια μου ανοιχτα.
:wave2:

villy
08/09/2006, 08:57
Κουράγιο, υπομονή και αισιοδοξία χρειάζεται!

Κάθε εμπόδιο για καλό!

Θέλει λίγο τρέξιμο τώρα αλλά θα βρεις σίγουρα κάτι καλύτερο!!! :wave2: :wave2: :wave2:

:beer: :beer: :beer:

Resistman
08/09/2006, 09:27
Κουκλα αραξε για λιγο καιρο-αν το επιτρεπουν τα $-και μετα ψαξε οργανωμενα για δουλεια.Πρωτα μεσα απο φιλους-γνωστους-φορουμαδες που ειναι η καλυτερη λυση λογω μιας σχετικης εμπιστοσυνης.
Αν δεν κατσει (που τ απευχομαι) παρε ανασα η αλλιως βαλε πρωτη με 9000σαλ ασε αποτομα συμπλεκτη.....
και βγες ξανα εκει εξω με τσαμπουκα και φατους λαχανο! Ξερεις καλυτερα ποιες ειναι οι ικανοτητες και τα ατου σου και πονταρε σ αυτα.Α!!Προσπαθησε να σαι παρεα με ατομα που σε χαλαρωνουν ωστε οτι και αν αποφασισεις να ναι με καθαρο μυαλο!!
--για το μηχανακι σου εχω καποιες ενστασεις
:D :D :D αλλα αφου γενικα καβαλας διτροχο τι να σε κανουμε, εισαι και μαμω τα παιδια οπως ολοι μας--
Τα προβληματα ειναι καλα καμουφλαρισμενες ευκαιριες!Πανω τους



(για το αφηνιασμα των εργοδοτων ευθυνομαστε εμεις.Παραδειγμα προς ευχαριστηση μας:απολυει ενα μαγαζι της Αλυσιδας Πιτα-Παππου νομιζω επι της Αλεξανδρας ενα παληκαρι με παπι που εκανε ντελιβερι ετσι γιατι ξυπνησε γαμησε τα τ αφεντικο και χωρις αποζημιωση κτλ.Μετα απο μερες ειχαν μοτοπορεια οι Cabalerros-μια συλλογικοτητα εργαζομενων ως ταχυμεταφορεις,κουριερ,ντελιβερι και οοολα τα συναφη-.Περναει η πορεια εξω απ το μαγαζι ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ...Μιλαμε για χιλιαδες κοσμου.Μπαινουν μεσα στο μαγαζι 30 περιπου παληκαρια.Ζητανε τ αφεντικο.Ελειπε.Πιανουν τον υπευθυνο και του λενε:σημερα ξαναπροσλαμβανεται αυτος που απολησατε προχθες.Εντρομος ο τυπος ψελιζει, τραυλιζει ναι..βεβαιως..παρεξηγηση εγινε..το παιδι το θελουμε στη δουλεια..ειναι πολυ καλος..απο σημερα ξαναδουλευει..Απαντηση cabaleros:και πες του αφεντικου σου οτι την επομενη δεν θα ειμαστε τοσο ευγενικοι..Το παιδι συνεχισε να δουλευει εκει με το κουτελο ψηλα και μια εργατικη περηφανεια ΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΙΟ.Στα πρωτα φαναρια που σταματησε η πορεια οι μεγαλοι κλαιγανε απο χαρα και συγκινηση και οι μικροι σιγομουρμουριζαν:κοιτα ρε πως χεστηκε ο αλλος,ειμαστε πολλοι και δυνατοι τελικα,ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ.....)

tifoefs
08/09/2006, 10:37
Καλη δυναμη Evi750 !!

Υπαρχουν κι' αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια αρκει να βρεις το καταλληλο κηπο !


;)

zireous
10/09/2006, 01:47
Καλή τύχη Εύη, άμα θες να τρομάξει για τα καλά το πρώην αφεντικό σου, στείλε πμ, να πάω μια βόλτα απο κει με το αγροτικό τώρα που θα το πάω σε μαντρά.:D