PDA

View Full Version : Micuni carb...



maintenance
06/09/2006, 13:08
Το φελέκι μου μέσα....

Στο πρόσφατο παρελθόν, έβλεπα που και που μετά απο φρεναρίσματα έντονα, ή ανεβοκατεβάσματα, απο γούβες (χαβούζες), και λοιπά ακροβατικά υποκόλπα, σταμπίτσες βενζίνας.

Μου είχε πεί κάποιος ΚΤΜάς, ότι είναι χαρακτηριστικό φαινόμενο των μικουνιών, και υσήχασα, πίνωντας μια παγωμένη.


Προχθές τίγκαρα μπετζίνα το ΚΤΜ.

Στο πρώτο ψιλοαπότομο φρενάρισμα, νά με το συμπάθειο μια στάμπα μπετζίνας απο την υπερχίληση.


Ρε μπάς και θέλει τίποτα ρύθμιση το φλοτέρ, μην έχουμε καμιά πυρκαγια, μές την ζέστη;

Ξανά μανά θα λύνω ρε γαμώτη μου;:mad: :mad: :mad:

OldMan
06/09/2006, 13:10
Τράβα το σωληνάκι της υπερχείλισης κάτω και πίσω από τον άξονα του ψαλιδιού και μην μας πρήζεις τα ούμπαλα με το κωλομήχανό σου...:smokin:

maintenance
06/09/2006, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τράβα το σωληνάκι της υπερχείλισης κάτω και πίσω από τον άξονα του ψαλιδιού και μην μας πρήζεις τα ούμπαλα...:smokin:


Θα σταματήσει να τρέχει ή θα τρέχει εκτός οπτικού μου πεδίου;

Εξήγα ρε, και άσε τα σάπια.

:lol:

Nostra
06/09/2006, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
Θα σταματήσει να τρέχει ή θα τρέχει εκτός οπτικού μου πεδίου;


κάνε πως δε βλέπεις.... :a13:

maintenance
06/09/2006, 13:25
ρε τι ΄ναι τούτοι.;.;

:lol:


καλά ρε σείς, καλά......

:smokin:

MIKE_16V
06/09/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
ρε τι ΄ναι τούτοι.;.;

:lol:


καλά ρε σείς, καλά......

:smokin:


Βαλε ενα δοχειακι....στο τελειωμα απο το σωληνακι......

Δεν θα σταζει και θα την πετας και μεσα στο ρεζερβουαρ:lol: :lol:

:smokin:

KeLeYTiS
07/09/2006, 09:39
Bασικα εγω θα κοιταζα στο manual της μηχανης ποιο ειναι το floating level των φλοτερ και μετα θα μετραγα τα δικα μου...

Λογικα θα πρεπει να εισαι λιγο πανω απο το οριο οποτε το καρμπ γεμιζει με λιγο παραπανω βενζινη απο οσο πρεπει και με το κουνημα πετιεται λιγη βενζινη απο την υπερχειληση.....

Για κοιτα το ...