PDA

View Full Version : Boλτα



kosdros
03/06/2004, 20:49
Για να μην λέμε πολλά.

Παρασκευή 11 Ιουνίου ξεκινά 9ήμερη χωμάτινη εκδρομή περιηγητικού κυρίως χαρακτήρα.
Η διαδρομή είναι Λίμνη Πλαστήρα - Τζουμέρκα - Ζαγόρι - Βάλια Κάλντα - Γρεβενά - Κιλκίς - πηγές Νέστου - Πομακοχώρια και πίσω.
Μπορεί να ακούγονται πολλά για 9 μέρες αλλά το πρόγραμμα δεν είναι και τόσο σφικτό! Περιλαμβάνει βέβαια και μερικές "ειδικές" διαδρομές.

Όποιος θέλει μπορεί να ακολουθήσει! Απαραίτητη προϋπόθεση να είναι καλό παιδί για να μην τσακωνόμαστε στα βουνά!

Διανυκτερεύσεις σε σκηνή και κόστος μόνο οι βενζίνες. Δεν θα υπάρχει και τίποτα άλλο.

Αυτά!
Χαίρεται!

Μικρή Λουλού
04/06/2004, 09:24
ΩΠΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!!!!!

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΙΔΕΑ !!!!!!!!!!!

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΓΑΜΕ ΟΛΟΙ,ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ.............

ΔΕ ΜΑΣ ΧΕΖΕΙΣ ΡΕ ΚΩΣΤΑΚΗ !!!



:mad: :mad: :mad: :mad:

DUKASII
04/06/2004, 09:29
ΡΕ ΤΙ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΒΓΑΛΕΣ ΠΑΛΙ???


ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.. ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ….ΠΑΕΙ…ΕΜΠΛΕΞΕ!!!


ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ…ΘΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΜΟΥΣΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!!


ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ !!
:beer: :beer:

afrotwin
04/06/2004, 10:01
kalooooooooooo
milame foveri antimetopisi:rotflmao:
oute na sas evrize o an8ropos :rotflmao:

:lol: :lol: :lol: :lol:
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
exo klasi sto gelio

Julius
04/06/2004, 10:06
Πωωωωω ρε Κώστα θα περάσεις super μακάρι να μπορούσα να έρθω παρέα αλλά τις άδεις τις κανονίζουμε πολύ καιρό πριν, βγάλε πολλές φωτό να τις δούμε να ζηλεύουμε

:bigcry:

VAL-MPARIERINO
04/06/2004, 11:05
Πάρε το AFRICA και πήγαινε χωμάτινη 9 ήμερη:wacko:
Αστα διάλα πρωί πρωί κύριε Ιούλιε:evil:

illuminatios
04/06/2004, 12:44
Εντάξει, ο kosdros είπε αυτό που λέει πάντα! Πάμε μια εκδρομούλα δωδεκάμισι χιλιάδες χιλιόμετρα ....εσύ ρε julius τι πετάγεσαι??
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.......πήρες Africa και νομίζεις ότι έγινες Afro??
Kosdre να σου πω και δυο σημεία για χαμάμ στα πομακοχώρια...στις θέρμες!
Μπράβω παλιάνθρωπε!:sun:

KliorisTM
04/06/2004, 12:44
Γεια σε όλους,
ξέρω πολύ καλά ότι ο Κώστας είναι αποφασισμένος για αυτή τη βόλτα. Εκείνο που δεν έγραψε είναι ότι αν υπάρξουν σοβαρές προτάσεις ,μπορεί να αλλάξει αριθμό ημερών,χιλιομέτρων και βουνών.Επίσης αποφασισμένος είμαι και εγώ, εγώ βέβαια θέλω να ψηφίσω και να περιορίσουμε τη διαδρομή.Είναι αδύνατον να γίνουν όλα αυτά σε τόσο μικρό διάστημα!Τα έξοδα σίγουρα δεν είναι μόνο βενζίνη(εμένα η νέα SUPER μου πέφτει λίγο βαριά).
Κατά τα άλλα θεωρώ ότι για μας είναι μοναδική ευκαιρία για περιήγηση σε ελληνικά βουνά με μοτοσυκλέτα!

Μικρή Λουλού
04/06/2004, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από KliorisTM
Γεια σε όλους,
ξέρω πολύ καλά ότι ο Κώστας είναι αποφασισμένος για αυτή τη βόλτα. Εκείνο που δεν έγραψε είναι ότι αν υπάρξουν σοβαρές προτάσεις ,μπορεί να αλλάξει αριθμό ημερών,χιλιομέτρων και βουνών.Επίσης αποφασισμένος είμαι και εγώ, εγώ βέβαια θέλω να ψηφίσω και να περιορίσουμε τη διαδρομή.Είναι αδύνατον να γίνουν όλα αυτά σε τόσο μικρό διάστημα!Τα έξοδα σίγουρα δεν είναι μόνο βενζίνη(εμένα η νέα SUPER μου πέφτει λίγο βαριά).
Κατά τα άλλα θεωρώ ότι για μας είναι μοναδική ευκαιρία για περιήγηση σε ελληνικά βουνά με μοτοσυκλέτα!



ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΧΕΙΣ ΚΤΜ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑΚΗ....

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ,ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΜΕΤΩΠΙΚΕΣ ΜΕ ΚΤΜ ΕΧΕΙ...:lol: :lol:

ΕΙΔΙΚΟΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ADVENTURE,ΑΛΛΑ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ.......ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΠΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΓΕΛΑΣΤΕΙΣ ΑΜΑ ΣΟΥ ΠΕΙ -ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ....

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ,ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ,ΛΕΣ Κ ΕΣΥ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ,ΑΥΤΟΣ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ......ΚΑΙ..ΜΠΑΑΑΜΜΜ !!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ΠΟΥ ΣΑΙ ΡΕ ΚΩΣΤΑΚΗ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΡΑΚΙ !!!!


:beer: :beer: :beer: :beer:

KliorisTM
04/06/2004, 13:00
Ερώτησις,ΧΑΜΑΜ στις Θέρμες εννοούμε μια τενεκεδούπολη στη Δράμα??

illuminatios
04/06/2004, 15:29
Εννοούμε ένα τίποτα με στάνες πάνω από τον Εχίνο, 3-5 χμ απο τα Ελληνοβουλγαρικά σύνορα. Κτίσματα 500ετών σαν μικρές εκλησίες με τρούλο, χωρίς τζάμια!
Τα χρησιμοποιούν οι πομάκοι της περιοχής σαν λουτρά.
Το νερό έρχεται κατευθείαν απο το βράχο και η γούρνα το αδείαζει στο ποτάμι....Μαγεία!!!!

kosdros
04/06/2004, 18:24
Κάθε πληροφορία είναι καλοδεχούμενη! Βέβαια στα μέρη που περιγράφω έχω ξαναπάει σε ξεχωριστές εκδρομές. Η εκδρομή αυτή είναι απλά η ένωσή τους καθώς αλλάζεις τοπία, υψόμετρα, εμπειρίες και γνωρίζεις κόσμο με απίστευτη ταχύτητα! Περνάνε 9 μέρες και νομίζεις ότι πέρασε 1 μήνας από άποψη υποδοχής εικόνων

Όσο για αυτό που έλεγε ο ΚliorisTM το πρόγραμμα αυτό είναι το μειωμένο! Η αρχική διαδρομή που είχα βγάλει ήταν 15μερη! Επειδή όμως ήταν λίγο βάρβαρη και δεν θα ακολουθούσε κανείς και έπειτα από την παρέμβαση του ΚliorisΤΜ έγινε 9 μέρες αφήνοντας απ'έξω την Πελοπόννησο, την Ναυπακτία και τον Όλυμπο
Αλλά από ότι βλέπω μόνος θα την κάνω!
Το μόνο που μπορεί να κοπεί είναι οι "ειδικές" για να μην κουραζόμαστε πολύ

Δάση οργιώδη, λίμνες, ποτάμια, γέφυρες, μύλοι, χαμάμ, σπηλιές, παλαιολιθικοί οικισμοί, κολυμπήθρες, καταρράχτες ... και ότι άλλο βρω στον δρόμο δεν θα καταγραφεί σε φωτογραφία (από μένα τουλάχιστον). Αντί να κοιτάς την φωτογραφία καλύτερα να πας εκεί!