PDA

View Full Version : Ante gia v-teck eimaste...



gregorgeous89
07/09/2006, 11:28
Poli sintoma tha eime etimos na alkso to vfr mou (2000) me to v-teck. Mporo na doso apo 2.500 eos 3000 eu.kai antalagi to diko mou.Please (parakalo) enimeroste me ekei sto noto ti pezei sta magazia giati edo sto Sallonika pio sixna vlepeis eskimoo para v-teck pros polisi. Gia paradigma otan rotisa sto Agio (Honda) ama exei mou eipe oti psaxnei kai aytos na vrei!!!
Stin alagi tha provo giati anakalipsa oti sinantieste xoris emena kai den me pezete epidi den exo v-teck :bigcry: Ntropi sas.
loipon sintrofoi perimeno tin voithia sas.

ruyjin
07/09/2006, 11:35
Γρηγορη, το δικο σου ποσο πιανει περιπου?
παιζει να το δωσεις σε ιδιωτη ή μονο ανταλλαγη απο μαγαζι?
ψαχνεις μονο με ABS ή και απλό?
προτιμηση σε χρωμα?

vstromgr
07/09/2006, 13:54
Είμια απο θεσσαλονίκη και μόλις πήρα ένα (βλέπε φώτο) από αθήνα
Είμαι αρκετά ενημερωμένος σχετικά με την αγορά και στη Θεσσαλονίκη και στην Αθήνα αν θες λεπτομέρειες στε'ιλε μου το τηλ σου να σε πάρω 'η στειλε εμαιλ vstrom650gr@yahoo.com

με γειά μου


(o ruyjin θα μας την πει για το χρώμα αλλά τι να κάνουμε)


60790

ruyjin
07/09/2006, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vstromgr

(o ruyjin θα μας την πει για το χρώμα αλλά τι να κάνουμε)

:D :lol:
καλοριζικο και καλοταξιδο ρε
τουλαχιστον οι κατοχοι VFR για το μονο που διαφωνουν ειναι το χρωμα, μιας και το μηχανακι ειναι διαμαντι :smokin:

του '04 ειναι?

αυξανομαστε επικινδυνα μου φαινεται.... :smokin:

vstromgr
07/09/2006, 14:21
Ευχαριστώ για τις ευχές
Στα πρώτα 600 km που έκανα (τα 500 στο αθήνα θεσσαλονίκη)
διαπίστωσα πάρα πολύ καλή οδική συμπεριφορά κ αψογα φρένα

Ένα πρόβλημα που έχω είναι ο σκληρός συμπλέκτης ….. μπορώ να τον κάνω να μαλακώσει????????? στο vstrom ήταν βούτυρο…
Το πρόβλημα παίρνει δραματικές διαστάσεις δεδομένου ότι χειρουργήθηκε πέρσι το αριστερό μου χέρι και τώρα κάθε αλλαγή ταχύτητας συνοδεύεται από ένα σημαντικό ποσό πόνου.

gregorgeous89
07/09/2006, 19:35
Ruyjin leo na to doso 6.500. Exo valei kai aggelia: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=27578
Diskolo na to doso se idioti afou "giati na to kripsoumen aloste" den eine emporiko.
Tha ithela abs ala se logiki timi (mexri 3000 extra).
Xroma ...xmmm ola oraia eine ala gia kapio logo to v-teck mou aresei pio poli se kokino kai Mple.
Apla na exete ta matia anixta kai an dite kati kante mia erotisi ekei stin protevousa.

vstromgr: Kaloriziki file.An nomizeis oti o simplektis toy vfr eine skliros prepei na dokimaseis toy Caponord.
Tha me voithouses poli an epernes ena til sto 6936645471. Eime o Grigoris.
Re tora pou giname poloi den ksanakanoume mia Panellinia
:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

vstromgr
08/09/2006, 11:29
Γρηγόρη έχεις email με info

gregorgeous89
08/09/2006, 14:33
Dimitri eyxaristo gia to tilefono. E-mail den pira.To estiles sto gregorgeous89@hotmail.com ?

X_NR750
09/09/2006, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από vstromgr
Ευχαριστώ για τις ευχές
Στα πρώτα 600 km που έκανα (τα 500 στο αθήνα θεσσαλονίκη)
διαπίστωσα πάρα πολύ καλή οδική συμπεριφορά κ αψογα φρένα

Ένα πρόβλημα που έχω είναι ο σκληρός συμπλέκτης ….. μπορώ να τον κάνω να μαλακώσει????????? στο vstrom ήταν βούτυρο…
Το πρόβλημα παίρνει δραματικές διαστάσεις δεδομένου ότι χειρουργήθηκε πέρσι το αριστερό μου χέρι και τώρα κάθε αλλαγή ταχύτητας συνοδεύεται από ένα σημαντικό ποσό πόνου.

Φιλε καλοριζικο και καλοταξιδο

καινουργιο η μεταχειρο?

μην ανυσηχεις και εγω που πουλησα το transalp και πηρα βεφα στην αρχη πονουσα πολυ στους καρπους μετα απο 2 βδομαδουλες δεν θα καταλαβαινεις τιποτα (οφειλεται στην σταση του σωματος που ριχνει πολυ βαρος στα χερια αν και κανονικα πρεπει να δουλευουν και λιγο κοιλιακοι)

οι μανετες συμπλεκτη και εμπρος φρενου ρυθμιζονται και οι δυο (μαλακωνουν γυρνοντας την ροδελα αριστερα αλλα προσοχη πρεπει να καταληγουν σε εγκοπη)

vstromgr
10/09/2006, 14:28
Γρηγόρη το έστειλα και δεν γυρισε πίσω οπότε το έλαβες μάλλον δες στο bulk μήπως το πεταξε εκεί. (sto janasteila gia 2nd time)

ΧΝ 750 μεταχ αν ήθελα καινούργιο έπερνα και απο θεσσαλονίκη :)

ασε με το συμπλέκτη προσπάθω αλλα΄δεν ξερω τι θα γίνει...

ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ καταλληλο για βι-εφ-αρ στη θεσσαλονικη ξέρει κανείς?

ααα πέτυχα ένα ασημί στο δρόμο για πλαγιάρι άρα είμαστε σίγουρα 2 στη σαλονίκη:)

zolotas
10/09/2006, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από vstromgr


ααα πέτυχα ένα ασημί στο δρόμο για πλαγιάρι άρα είμαστε σίγουρα 2 στη σαλονίκη:)

χαχαχα .......μηπως ημουν εγω?? σαββατο ???

hornet
10/09/2006, 20:30
Καλοριζικος vstromgr...δυστυχως θα σε κακοκαρδισω για τον συμπλεκτη...ειναι βαρυς!!!

Στη πιστα μια φορα αναγκαστηκα να βγω νωριτερα μια φορα διοτι δεν μπορουσα αλλο το χερι μου ειχε κουραστει πολυ στο 5 session

Το κακο επιδεινωνεται με το αναγκαστικο πατιναρισμα λογω του κομπιασματος στο ψεκασμο σε πολυ χαμηλες ταχυτητες που σε αναγκαζει να πατας λιγο τον συμπλεκτη για να μην κανει αποτομα πεταγαγματα...σαφως και βαλε την ρυθμιση στο χαμηλοτερο σημειο πιο κοντα στο γκριπ

vstromgr
11/09/2006, 00:13
zolota nai σαββατο εγώ κατέβαινα σαλονικα εσυ ανέβαινες...
αλήθεια που το πας για σερβισ?

Χορνετ με σκοτώνουν τα νέα σου γιατί αν δεν το αντέξω πάω πάλι για χειρουργειο οπότε θα πρέπει να το δώσω ούτε να το σκέφφτομαι δεν θέλω..μπρρρ

X_NR750
11/09/2006, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από vstromgr
zolota nai σαββατο εγώ κατέβαινα σαλονικα εσυ ανέβαινες...
αλήθεια που το πας για σερβισ?

Χορνετ με σκοτώνουν τα νέα σου γιατί αν δεν το αντέξω πάω πάλι για χειρουργειο οπότε θα πρέπει να το δώσω ούτε να το σκέφφτομαι δεν θέλω..μπρρρ

Μην αγχωνεσαι θα το συνηθισεις

gregorgeous89
11/09/2006, 09:55
άρα είμαστε σίγουρα 2 στη σαλονίκη
Kai enas pou evale venzini mazi mou proxtes asimi me viper aytokolito mprosta = 3.Piksame sta v-teck.
Eyxaristo vstromgr tha kitakso gia to e-mail, tha se idopioiso sintoma gia volta. Eimaste metaksi 2oy podiou Xalkidikis kai Pieria.

zolotas
11/09/2006, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vstromgr
zolota nai σαββατο εγώ κατέβαινα σαλονικα εσυ ανέβαινες...
αλήθεια που το πας για σερβισ?



superbike λεγεται το συνεργειο και ειναι στην παπαναστασιου ,χαριλαου..........εμπιστευομαι τον μηχανικο ,οτι απορια εχω τα συζηταμε μιας και δουλεουμε διπλα ,αλλα παλι δεν ειναι θεμα οτι ειναι κοντα αλλα θεμα εμπιστοσυνης ........

Γρηγορη αντε ρε ,βρηκες καμια ???? ειμαστε και κοντοχωριανοι ρε βλαχο ,αλλα δεν σε πετυχα πουθενα στο δρομο

gregorgeous89
13/09/2006, 12:24
Tha mou parei kanena dimino (poulao ena diamerisma) ala tha to paro ;)
Oute ego se petixa ala kai na se peitixo pos tha se gnoriso?
An pame voltitsa me v-stromgr kai ena filaraki pos mporoume na se vroume?
p.s.:An stoys Tagarades eimaste vlaxoi ston Trilofo ti eiste re?

vstromgr
13/09/2006, 13:55
σου δινω το δικό μου για το διαμέρισμα (πονάει το χέρι μου) αλήθεια που είναι το διαμέρισμα τμ χρήμα κτλ...

gregorgeous89
14/09/2006, 12:35
Les na valo agelia kai sto moto.gr?
Pote den ksereis.To diamerisma eine stoys ampelokipous konta stin Lagada piso apo ton OAED.Konta stis dodekaorofes an ksereis.Eine 75 tm diamperes ston imiorofo.Tora to kano mia kali anakenisi kai skeftome na to doso 65 me 70.000.
7-8 vfr diladi ;)
A ne exei 2 domatia saloni kouzina.
Re Dimitri mipos to vfr toy 2000 exei pio malako simplekti na to kanoume trampa?
Tha eine krima na to doseis pantos.Ti skeftese na pareis?

vstromgr
15/09/2006, 14:38
Γρηγόρη δεν σκέφτομαι τίποτε άλλο να πάρω (αισθητικά μου αρέσει μόνο το st triumph).
Πιστεύω ότι έχω μια πολύ καλή μηχανή με συμπλέκτη που δεν ξέρω αν μπορώ να αντέξω λόγω του προβλήματος με το χέρι μου.


καλό σαβ- κύριακο σε όλους