PDA

View Full Version : Θρύλε γερά..



mbjp
07/09/2006, 12:38
φάτους τα αρνιά


:lol: :lol: :lol:

http://www.yesalbum.com/v001/gn-7/_922_927_932_921_932_931_913_9.jpg

dukeandthecity
07/09/2006, 12:39
στα προβατα επρεπε να το βαλεις !

costas81
07/09/2006, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
στα προβατα επρεπε να το βαλεις !


εφτασε!!!


:wave2: :wave2: :wave2:

idi
07/09/2006, 13:00
καλα ο γυφτος μπορει να φοραει οτι θελει....

τα αρνια τα ρωτησε αν θελουν σπρει πανω στη γουνα τους?

θα'θελα να τον βαψω με σπρει ριγε τον ξεφτυλα να βαλει μυαλο! :mad: :yuck:

villy
07/09/2006, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
καλα ο γυφτος μπορει να φοραει οτι θελει....

τα αρνια τα ρωτησε αν θελουν σπρει πανω στη γουνα τους?

θα'θελα να τον βαψω με σπρει ριγε τον ξεφτυλα να βαλει μυαλο! :mad: :yuck:


Εμένα πάλι μου θύμησε το άλλο τραγικό, που στο βόριο πόλο οι εσκιμώοι και άλλοι βάφουν έτσι τα μικρά φωκάκια πριν τα σκοτώσουν για να τα βλέπουν και να τα σημαδεύουν...


:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

costas81
07/09/2006, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
καλα ο γυφτος μπορει να φοραει οτι θελει....

τα αρνια τα ρωτησε αν θελουν σπρει πανω στη γουνα τους?

θα'θελα να τον βαψω με σπρει ριγε τον ξεφτυλα να βαλει μυαλο! :mad: :yuck:


κουκλος θα τανε!!!


:lol: :lol: :lol: :lol:

sub_zero
07/09/2006, 13:11
:a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

Λεωνίδας
07/09/2006, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
Εμένα πάλι μου θύμησε το άλλο τραγικό, που στο βόριο πόλο οι εσκιμώοι και άλλοι βάφουν έτσι τα μικρά φωκάκια πριν τα σκοτώσουν για να τα βλέπουν και να τα σημαδεύουν...


:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: Οι εσκιμώοι καλά κάνουν και σκοτώνουν φώκιες (φωκάκια δε νομίζω), με την ίδια έννοια που σκοτώνουμε εμείς πέρδικες, ελάφια, λαγούς κλπ.
Οι "Δυτικοί" πάλι :a016:

620
07/09/2006, 13:22
Exei kai lagous sto agroktima alla tous exeis bamenouns prasinous :rotflmao:

Oso ayto gia ta fokakia malon lahtos exeis dei.Ayto to kanei h greenpeace gia na mhn ta skotonoun oi kynhgoi gia thn gouna tous.Ta bafoun me mia eidiki mpogia pou kanei thn gouna axristi.

Cpt. Haddock
07/09/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Οι εσκιμώοι καλά κάνουν και σκοτώνουν φώκιες (φωκάκια δε νομίζω), με την ίδια έννοια που σκοτώνουμε εμείς πέρδικες, ελάφια, λαγούς κλπ.
Οι "Δυτικοί" πάλι :a016:

Οι εσκιμώοι (και όλοι οι αυτόχθονες λαοί) σπάνια σκότωναν ζώα σε μικρή ηλικία γιατί και ενσικτώδη αίσθηση προστασίας της φύσης είχαν αλλά και γιατί ένα νεαρό ζώο (πχ φωκάκι) δεν ειναι χρήσιμο, ένα ενήλικο έχει πιο πολύ κρέας, λίπος, δέρμα κλπ.

Εμείς μάθαμε με τα "γάλακτος"

:sick: :sick: :sick:

edit: 'εχει δίκιο ο 620 για την μπογιά

crs-k
07/09/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
Εμένα πάλι μου θύμησε το άλλο τραγικό, που στο βόριο πόλο οι εσκιμώοι και άλλοι βάφουν έτσι τα μικρά φωκάκια πριν τα σκοτώσουν για να τα βλέπουν και να τα σημαδεύουν...


:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:


ΔΕΝ τα βαφουν οι εσκιμωοι, αλλα οι Οικολογικες Οργανωσεις, ωστε να καταστησουν "αχρηστη" την γουνα τους για τους κυνηγους! :winka:

villy
07/09/2006, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Exei kai lagous sto agroktima alla tous exeis bamenouns prasinous :rotflmao:

Oso ayto gia ta fokakia malon lahtos exeis dei.Ayto to kanei h greenpeace gia na mhn ta skotonoun oi kynhgoi gia thn gouna tous.Ta bafoun me mia eidiki mpogia pou kanei thn gouna axristi.


Έχεις δίκιο! Η greenpeace το έκανε!

Πάντως ισχύει ότι σκοτώνουν μικρά φωκάκια και θυμάμαι στο ντοκυμανταίρ ότι αυτά έβαφαν περισσότερο!

!:wave2: :wave2: :wave2:

Λεωνίδας
07/09/2006, 13:32
Οι δυτικοί σκοτώνουν τα μωρά :mad: :mad: :mad:

costas81
07/09/2006, 13:33
μπας και να πατε στις διαμαχες??

Λεωνίδας
07/09/2006, 13:37
γιατί διαφωνεί κανείς με κανένα;

620
07/09/2006, 13:40
Sorry villy apla epeidh genika goustarw ta dokimanter kai to exw dei arketes fores den ta skotonan kai meta ta ebafan.Apla ta skotonan.Anamesa stis skines skotomou deixnan kai meloi ths greenpeace kai thn ekstrateias gia thn diasosi tou eidous bafontas thn gouna sta mikra fokakia gia na einai pleon axristi stous kynugous kai na mhn ta skotonoun.Oi fokies exoun ayth thn gouna mono se mikri ilikia meta den einai pleon gouna alla derma se megali hlikia.H gouna apo mikri fokia kostizei kai xiliades $
:wave2:

620
07/09/2006, 13:43
Kai amalaxi pame kai stis diamaxes :rotflmao:

villy
07/09/2006, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Sorry villy apla epeidh genika goustarw ta dokimanter kai to exw dei arketes fores den ta skotonan kai meta ta ebafan.Apla ta skotonan.Anamesa stis skines skotomou deixnan kai meloi ths greenpeace kai thn ekstrateias gia thn diasosi tou eidous bafontas thn gouna sta mikra fokakia gia na einai pleon axristi stous kynugous kai na mhn ta skotonoun.Oi fokies exoun ayth thn gouna mono se mikri ilikia meta den einai pleon gouna alla derma se megali hlikia.H gouna apo mikri fokia kostizei kai xiliades $
:wave2:

Ναι ρε, αυτό είπα κι εγώ μετά! Απλά αρχικά δεν θυμόμουν οτι τα έβαφε η greenpeace για να τα προστατέψει. Μου είχε μείνει μόνο η αποτρόπαιη εικόνα τους.

:wave2: :wave2: :wave2:

MIKE_16V
07/09/2006, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620

Exei kai lagous sto agroktima alla tous exeis bamenouns prasinous :rotflmao:



:a5: :a5: :a20: :a20:

lampros_fazer
07/09/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Οι εσκιμώοι καλά κάνουν και σκοτώνουν φώκιες (φωκάκια δε νομίζω), με την ίδια έννοια που σκοτώνουμε εμείς πέρδικες, ελάφια, λαγούς κλπ.
Οι "Δυτικοί" πάλι :a016:
Πρόσεχε το αβαταρ σου..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lampros_fazer
07/09/2006, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
http://www.yesalbum.com/v001/gn-7/_922_927_932_921_932_931_913_9.jpg
Τι μαλάκας.. :dizzy:

:a31:

Λεωνίδας
07/09/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Πρόσεχε το αβαταρ σου..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Τι μινάρας :rotflmao: :rotflmao:
αστακός είναι ρε ο Dr.Zoidberg

powerphot
10/09/2006, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
Εμένα πάλι μου θύμησε το άλλο τραγικό, που στο βόριο πόλο οι εσκιμώοι και άλλοι βάφουν έτσι τα μικρά φωκάκια πριν τα σκοτώσουν για να τα βλέπουν και να τα σημαδεύουν...

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Mια και τώρα το είδα ας απαντήσω κι ας είναι αργάμιση:D

Δεν βάφουν οι εσκιμώοι τα "φωκάκια" με κόκκινο σπράϊ για να τα βλέπουν απο μακρυά!
Τα βάφουν, (κι όχι μόνο οι εσκιμώοι) για να είναι "αχρηστη" η γούνα τους στους "γουναράδες" που τα έχουν ξεσκίσει στο κυνήγι.:nono:

powerphot
10/09/2006, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Mια και τώρα το είδα ας απαντήσω κι ας είναι αργάμιση:D

Δεν βάφουν οι εσκιμώοι τα "φωκάκια" με κόκκινο σπράϊ για να τα βλέπουν απο μακρυά!
Τα βάφουν, (κι όχι μόνο οι εσκιμώοι) για να είναι "αχρηστη" η γούνα τους στους "γουναράδες" που τα έχουν ξεσκίσει στο κυνήγι.:nono:

Υ.Γ. sorry απ' ότι είδα έχει απαντήσει κι ο 620 πιο πάνω αλλά με τα....greeklish .....:eyepop: :eyepop: δεν μπήκα στον κόπο να το διαβάσω πρίν!