PDA

View Full Version : CBF600 - aftermarket καπάκι δοχείου υγρών φρένων - παραγγελία από γερμανία



makis206
07/09/2006, 22:21
Αλουμινένιο καπάκι δοχείου φρένων με λογότυπο.
Κωδικός για CBF-600: Art.Nr BD106

Το λινκ (http://00146.sundrion.de/00146_artikel_liste_de,67928,16314,67927.html).

:beer: :beer:


60871

el_hymador
08/09/2006, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
...αλλά αφού το βρήκα στο ίντερνετ πιθανόν να ενδιαφέρει κάποιον.

Αλουμινένιο καπάκι δοχείου φρένων με λογότυπο.

Το λινκ (http://00146.sundrion.de/00146_artikel_liste_de,67928,16314,67927.html).



:beer: :beer:

ε οχι και χαζομαρα!!! μαμαει!!! γιατι οι λεπτομερειες κανουν την διαφορα....:wave2:

makis206
09/09/2006, 02:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ε οχι και χαζομαρα!!! μαμαει!!! γιατι οι λεπτομερειες κανουν την διαφορα....:wave2:

Δεν έχεις άδικο !:winka:

:beer: :beer:

javaneze
18/09/2006, 10:07
Για τους αθηναιους, το εχει φορεμενο στο 600s που εχει για τεστ ραηντ ο μπαξεβανης στην καλλιροης.
Ισως και να το εχει και στοκ και να το πουλαει, παντως εδειχνε πολυ ομορφο παιδια.

geopitt
18/09/2006, 10:19
Ειναι οντως πολυ ωραιο...

Δεν μπορουμε να κανονισουμε καμια ομαδικη αγορα ρε παιδες?

makis206
18/09/2006, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από geopitt
Ειναι οντως πολυ ωραιο...
Δεν μπορουμε να κανονισουμε καμια ομαδικη αγορα ρε παιδες?

Δυστυχώς δεν μπορώ να πάρω τέτοια πρωτοβουλία αφού βρίσκομαι Κρήτη και σκέφτηκα να το προτείνω κι εγώ.

Αν όμως αναλαμβάνει κάποιος είμαι μέσα !:a013:

:beer: :beer:

javaneze
19/09/2006, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206:
Αν όμως αναλαμβάνει κάποιος είμαι μέσα !:a013:
+soda

:beer:

Nostra
27/09/2006, 10:38
Λοιπόν πήρα πρωτοβουλία να ζητήσω (ευγενικά-ναζιστικά) από τον Div400 καθότι γερμανομαθής και κρουασανοφάγος να "δει" τι παίζεται στο site που βρήκε ο Μανόλο...


Nostra to div400
μπορείς να ρίξεις μια ματιά να μου/μας πεις τι παίζει για χρόνο & τρόπο παράδοσης/έκπτωση/μεταφορικά με ένδειξη δώρου/τελωνειο(?)/ διαθεσιμότητα....
το βλέπεις αν θες όποτε θες...

thanks...
Τάσος

η απάντηση ήταν ...



Div400 to Nostra
λοιπον απο μια γρηγορη ματια που εριξα σαν κοστος αποστολής αναφέρει τα 3,90€ ανεξαρτητος τροπου πληρωμης (ΔΕΝ εχει την αντικαταβολη βεβαια αλλα ειναι λογικο) και επιπλέον 2,00€ αν θελεις τα προιοντα να μεταφερθουν με ασφαλιση (αν παθουν κατι κατα διαρκεια της μεταφορας, αποζημιωνεσαι κτλ).
δεν λεει κατι σχετικα με το βαρος της αποστολής και κατα ποσο επιρεαζετε το κοστος.
δεν αναφερει με τι φορέα μεταφερονται (courier, ταχυδρομειο,) αλλα φανταζομαι οτι θα ταχυμεταφορικη μιας και προκειτε στην ουσια για μικροαντικειμενα!
εδω και το σχετικο λινκ που αναφερονται τα κοστη

http://00146.sundrion.de/00146_vers...ht_de,1162.html


επιπλεον λεπτομεριες κατοπιν πληρωμης ( 15€ ή 4 Ζ750 / ανα παραγραφο)


Λοιπόν προτείνω....

1. Ερευνα στην ηλεκτρονική αγορά της ελλάδας (και όχι μόνο) μήπως μπορούμε να το βρούμε αλλού

2. Δηλώσεις/συμμετοχές για ομαδική παραγγελία

3. Αλλαγή του τίτλου του thread από τον Makis206 σε "CBF600 - aftermarket καπάκι δοχείου υγρών φρένων - παραγγελία από γερμανία".

4. ενημερωτικό ποστ για την πρόθεση της αγοράς μας στην κατηγορία Ανταλλακτικών/αξεσουάρ μπας και θέλει το ίδιο πράγμα κάποιος άλλος με άλλο μοντέλο

5. Αποστολή ερώτησης στο γερμανικό site για το συνολικό τελικό κόστος (μεταφορά κλπ.) ας πούμε 5 τεμαχίων για να δούμε το ποσό που αναλογεί σε κάθε τεμάχιο από τα έξοδα.

6. διαθέτω την πιστωτική μου κάρτα για την συναλλαγή της όποιας ομαδικής παραγγελίας εφόσον όμως κατατεθεί από τον κάθε ενδιαφερόμενο το αντίστοιχο ποσό σε λογαριασμό μου (μην ακυρώσει κανείς και μετά τις "φάω" τις χαζομαρίτσες )

7. έξοδα αποστολής των χαζομαριτσίων μέσα στην ελλάδα επιβαρύνουν τον παραλήπτη

8. Αλλες προτάσεις....

άιντε ... κουνηθήτε...

:wave2:

makis206
27/09/2006, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
3. Αλλαγή του τίτλου του thread από τον Makis206 σε "CBF600 - aftermarket καπάκι δοχείου υγρών φρένων - παραγγελία από γερμανία".

Τάσο το δοκίμασα αλλά δυστυχώς αν σε ένα θρεντ έχει μπει η πρώτη απάντηση, ο τίτλος του δεν αλλάζει χωρίς την επέμβαση των μοντερατόρων.

Αν το αλλάξει κανένας εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.:cool:


Πολύ καλή η κίνησή σου και ρισπέκτ και στον div400 !


Είμαι απολύτως σύμφωνος σε όλα όσα ανέφερες όμως η θέση μου είναι τέτοια που δεν νομίζω οτι μπορώ να κάνω κάτι ώστε να βοηθήσω στην οργάνωση της μαζικής παραγγελίας (βλέπε Κρήτη):lol:

Παρόλα αυτά στην περίπτωση που οργανωθεί το πράγμα είμαι μέσα 100% και αφού το είδα σαν χαζομαρίτσα στην αρχή, αν δεν πάρω εγώ τέτοιο καπάκι που τυγχάνω και χαζοβιόλης ποιος άλλος θα το πάρει ;:lol:

Μέσα λοιπόν !:a013: :a19:

FestoNero
27/09/2006, 11:30
Γι'αυτο υπαρχει παιδια μου το κομβιο "Αναφερετε αυτο το μηνυμα σε καποιον διαχειριστη"..
Για να τραβηξετε τη προσοχη τους..
Πχ τωρα εγω θα αναφερω το πρωτο μηνυμα του Τακη, και στην αιτιολογια θα γραψω οτι θελει να αλλαξει τιτλο θρεντ..
Η μαλλον τωρα που το ξανασκεφτομαι, θα αναφερω το δικο μου, για να μου ξαναγραψει ο ψυχιατρος τα χαπια μου :hypnotize
:lol: :lol: :rotflmao:
:beer:
:wave2:

makis206
27/09/2006, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Πχ τωρα εγω θα αναφερω το πρωτο μηνυμα του Τακη, και στην αιτιολογια θα γραψω οτι θελει να αλλαξει τιτλο θρεντ..


Τι καλός που είσαι γλυκέ μου :blush:


:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :rotflmao:

possidi
28/09/2006, 07:35
Παιδες καλημερα.

Σχετικα με την ομαδικη παραγγελια θα ηθελα να δηλωσω ΠΑΡΩΝ σε περιπτωση που το αποφασισουμε μερικοι απο μας...Τι λετε?

Possidi:beer:

geopitt
28/09/2006, 07:50
και εγω μεσα ειμαι...............


ΕΛΑ δεν βλεπω κινηση


Για να οργανοθουμε λιγο

:beer: :beer: :beer:

possidi
28/09/2006, 08:18
Μηπως να μετρηθουμε? Ελα να οργανωθουμε που λεει κι ο φιλτατος geopitt...

Παντως στο συγκεκριμενο site ειδα οτι εχει κι αλλα "καλουδια" οπως για παραδειγμα το παρακατω...

Nostra
28/09/2006, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από possidi
Μηπως να μετρηθουμε? Ελα να οργανωθουμε που λεει κι ο φιλτατος geopitt...

Παντως στο συγκεκριμενο site ειδα οτι εχει κι αλλα "καλουδια" οπως για παραδειγμα το παρακατω...


ε, δεν έχει και τίποτα άλλο βρε possidi για το CBF600 ... μόνο αυτά τα δύο έχει....
εγώ για το neck lace Που λες δεν ενδιαφέρομαι... αν ενδιαφέρεται κανείς και για αυτό να το πει να το συμπεριλάβουμε...



επαναλαμβάνω ψάξτε στο Internet μήπως βρεθεί κάτι παρόμοιο σε άλλη τιμή... μη πάμε σαν στούρνοι καρφί για το συγκεκριμένο

Μάκη ενημέρωσε το πρώτο ποστ με τις συμμετοχές

possidi
geopitt
makis206
el_hymador ? (επιβεβαίωση)
javaneze ? (επιβεβαίωση)
+μη με ξεχάσεις.... :D

:wave2:

Nostra
28/09/2006, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Για τους αθηναιους, το εχει φορεμενο στο 600s που εχει για τεστ ραηντ ο μπαξεβανης στην καλλιροης.
Ισως και να το εχει και στοκ και να το πουλαει, παντως εδειχνε πολυ ομορφο παιδια.

πήγα και δεν το βρήκα Νικόλα....

ούτε στο test ride ούτε ως στοκ.... :(

:wave2:

javaneze
28/09/2006, 09:46
Ti να πω ...

Μπορει να το ειδε και κανενας αλλος και να του το ζητησε... κριμα και θα γλυτωναμε μπελαδες απο την ομαδικη λογω εξωτερικου.

Τι ποσο υπολογιζουμε να βγει με ολα μεσα;
.
.
.
possidi
geopitt
makis206
el_hymador ? (επιβεβαίωση)
javaneze
Nostra

div400
28/09/2006, 09:53
καλημερα παιδια....

μια μικροπαρατηρηση...

το καπακι αυτο ΔΕΝ αντικαθιστα το υπαρχον αλλα το βιδωνεις ΠΑΝΩ απο το μαμα (μεσα στο κιτ υπαρχουν βιδες με μεγαλυτερο μηκος...) :winka:

φανταζομαι οτι το ειχατε καταλαβει βεβαια αλλα ειπα να το πω μιας και στο site το αναφερει με ''μικρα'' γραμματα.....:wave2:

possidi
28/09/2006, 12:07
Φαντάζομαι οτι τοσοι που μαζευτηκαμε τα ταχυδρομικα θα μας ερθουν τζαμπα και ουσιαστικα θα πληρωσουμε μονο το εν λογω εξαρτημα...Ηδη το φανταζομαι πανω στην καλη μου και τρελλαινομαι :-)

Possidi...

iziogas
28/09/2006, 12:24
Count me in

Θέλω και 'γώ.

Nostra
28/09/2006, 13:45
Θα περιμένουμε καμιά 10αριά μέρες για τις συμμετοχές....

Sosta? :smokin:


:wave2:

Nostra
28/09/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
καλημερα παιδια....

μια μικροπαρατηρηση...

το καπακι αυτο ΔΕΝ αντικαθιστα το υπαρχον αλλα το βιδωνεις ΠΑΝΩ απο το μαμα (μεσα στο κιτ υπαρχουν βιδες με μεγαλυτερο μηκος...) :winka:

φανταζομαι οτι το ειχατε καταλαβει βεβαια αλλα ειπα να το πω μιας και στο site το αναφερει με ''μικρα'' γραμματα.....:wave2:

Μήτσοοοοοο....

παίζει να στείλεις κανένα mail-βολιδοσκόπηση στους γερμανοτραφείς για π.χ. 10 κομμάτια για να δούμε αν όντως τα έχουν ετοιμοπαράδοτα΄, αν κάνουν καμιά καλύτερη τιμή για ποσότητα, και πόσο θα έρθει το σύνολο των τυχόν επιπλέον εξόδων (π.χ. VAT (?), αποστολή/μεταφορικά κλπ. ) ?

Σου φορτωθήκαμε, ε?

Θα κεράσουμε κάνα Ζ και κάνα ανάμεικτο... :D :D

:wave2:

ΥΓ: αν κάποιος από τους CBFάδες ξέρει πολύ καλά γερμανικά ας αναλάβει την επικοινωνία ... μην φορτωνόμαστε στον Div400... αρκετά βάσανα έχει που είναι κάτοχος SV :lol: :lol:

makis206
28/09/2006, 13:58
Τάσο η λίστα είναι έτοιμη !:a013:

Έχουμε και δουλειές λέμε :lol:


:beer: :beer:

Nostra
28/09/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τάσο η λίστα είναι έτοιμη !:a013:

Έχουμε και δουλειές λέμε :lol:


:beer: :beer:

ναι ξέρω ετοιμάζεις τα ρακοκάζανα για τις αυριανές αφίξεις....
και spamaρεις στα πρόβατα...

για δουλειά-δουλειά δε σε κόβω και πολύ... όλο χαρά και "εργασία" είσαι.... σαν κι εμένα.... :lol: :lol: :lol:

θέλω κι εγώ.... :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

:wave2:

possidi
28/09/2006, 14:16
Παιδες θα λειψω για μια μερα και δε θα εχω internet. Δεν πιστευω να παραγγειλετε χωρις εμενα...Καλο απογευμα σε ολους!

makis206
28/09/2006, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από possidi
Παιδες θα λειψω για μια μερα και δε θα εχω internet. Δεν πιστευω να παραγγειλετε χωρις εμενα...Καλο απογευμα σε ολους!

Έχεις ήδη μπει στη λίστα, μείνε ήσυχος !:winka:

:beer: :beer:

makis206
28/09/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ναι ξέρω ετοιμάζεις τα ρακοκάζανα για τις αυριανές αφίξεις....
και spamaρεις στα πρόβατα...
για δουλειά-δουλειά δε σε κόβω και πολύ... όλο χαρά και "εργασία" είσαι.... σαν κι εμένα.... :lol:
θέλω κι εγώ.... :bawl:
:wave2:

Ζηλιαρόκαμπια εσύ !:evil:


:lol: :lol: :beer: :lol: :lol:

div400
28/09/2006, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Μήτσοοοοοο....

παίζει να στείλεις κανένα mail-βολιδοσκόπηση στους γερμανοτραφείς για π.χ. 10 κομμάτια για να δούμε αν όντως τα έχουν ετοιμοπαράδοτα΄, αν κάνουν καμιά καλύτερη τιμή για ποσότητα, και πόσο θα έρθει το σύνολο των τυχόν επιπλέον εξόδων (π.χ. VAT (?), αποστολή/μεταφορικά κλπ. ) ?

Σου φορτωθήκαμε, ε?

Θα κεράσουμε κάνα Ζ και κάνα ανάμεικτο... :D :D

:wave2:

ΥΓ: αν κάποιος από τους CBFάδες ξέρει πολύ καλά γερμανικά ας αναλάβει την επικοινωνία ... μην φορτωνόμαστε στον Div400... αρκετά βάσανα έχει που είναι κάτοχος SV :lol: :lol:

μετα τα καλα σου λογια...ειμαι πολυ προθμος να το κανω.....
τωρα αν σας ερθουν τιποτες καπακια με την επιγραφη I LOVE SV's ή MY OTHER BIKE IS A DUCATI...

εγω νυπτω τας χειρας μου.... θα καταλαβαν λαθος οι γερμανοτραφεις μπυροκοιλαδες.....

:evil: :smokin: :evil:

οκ θα το κανω αυριο το πρωι, τωρα σχολαω και παω για μαμ

makis206
28/09/2006, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
μετα τα καλα σου λογια...ειμαι πολυ προθμος να το κανω.....
τωρα αν σας ερθουν τιποτες καπακια με την επιγραφη I LOVE SV's ή MY OTHER BIKE IS A DUCATI...
εγω νυπτω τας χειρας μου.... θα καταλαβαν λαθος οι γερμανοτραφεις μπυροκοιλαδες.....
:evil: :smokin: :evil:
οκ θα το κανω αυριο το πρωι, τωρα σχολαω και παω για μαμ

Νά'σαι καλά Δημήτρη, χρωστάμε χάρη !

:beer: :beer: :wave2:

javaneze
29/09/2006, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Νά'σαι καλά Δημήτρη, χρωστάμε χάρη !

:beer: :beer: :wave2:
+1 !

Φιλαρακι κι εγω σ’ευχαριστω με την σειρα μου που ασχολεισαι και μας εξυπηρετεις.:beer:

div400
29/09/2006, 14:58
παιδια εχουμε νεοτερα...

α) λοιπον για παραγγελια 10 τεμ. η τιμη μοναδος κατεβαινει στα 18,00€. :beer: (απο 21,00€ ετσι?)

β) τα μεταφορικα παραμενουν 3,90€ (+2,00€ αν θελουμε ασφαλιση) :beer:

γ) αλλα...(εμμ υπαρχει παντα το αλλα) για να φτιαξει 10 τεμαχια θα χρειαστει 14 ημερες οποτε αν παραγγειλουμε σημερα θα τα εχουμε σε 2 εβδομαδες :sad:

δ) για την πληρωμη ο γερμαναρας προτεινει το paypal

:beer: :wave2:

Nostra
29/09/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
παιδια εχουμε νεοτερα...

α) λοιπον για παραγγελια 10 τεμ. η τιμη μοναδος κατεβαινει στα 18,00€. :beer: (απο 21,00€ ετσι?)

β) τα μεταφορικα παραμενουν 3,90€ (+2,00€ αν θελουμε ασφαλιση) :beer:

γ) αλλα...(εμμ υπαρχει παντα το αλλα) για να φτιαξει 10 τεμαχια θα χρειαστει 14 ημερες οποτε αν παραγγειλουμε σημερα θα τα εχουμε σε 2 εβδομαδες :sad:

δ) για την πληρωμη ο γερμαναρας προτεινει το paypal

:beer: :wave2:

τα μεταφορικά (και η ασφάλεια) είναι ανά τεμάχιο ή για όλα μαζί?

paypal δε παίζει...

visa ή mastercard και θα γίνει μία φορά χρέωση που θα συμπεριλαμβάνει όλο το ποσό εφ'άπαξ...

(σοβαρά) έδωσες έμφαση ότι είναι για αποστολή στην Ελλάδα έτσι... (γιατί μου φαίνονται λίγα τα μεταφορικά) ?

πρόβλημα ημερών δεν έχουμε....

η ασφάλεια αφορά (τη μη παράδοσή τους από) ταχυδρομείο ή από courier ?

:wave2:

div400
29/09/2006, 15:16
τα μεταφορικα ειναι ανα αποστολή αρα 3,90€ για ολα απαξ

προφανος εννουμε την ταχυμεταφορα μεσω courier και οχι το απλο ταχυδρομειο ( σσ. τα γερμανικα ελτα καμια σχεση δεν εχουν με τα εδω αλλα τεσπα)
ασφαλιση σημαινει οτι αν ερθουν κατεστραμενά ή χαθουν στον πορεια παραδοσης ή οτιδηποτε εχεις την δυνατοτηα να αποζημιωθεις (τουλαχιστον εμεις στην εταιρεια ταχυμεταφορων που εργαζομαι αυτο εννουμε :D ) αλλα καλλιτερα να μην μας τυχει πολλη γραφειοκρατεια....

το κοστος αναφερεται στην ιστοσελιδα τους συγκριμενα για ελλαδα οποτε δεν υπαρχει θεμα παρανοησης

τωρα για την πληρωμη μεσο πιστωτικης δεν νομιζω να εχει προβλημα (δεν ρωτησα ) θα του στειλω αλλο ενα ιμειλ και θα δουμε....
δυστυχος η δικη μου ειναι max out (σε λιγο θα κανει και tilt οπως τα φλιπερακια...) οποτε δεν μπορω να την χρησημοποιησω για την αγορα sorry guys...

οποτε θετε το προχωραμε.....

Nostra
29/09/2006, 15:28
Μετά τις επαφές του Div400...

προτείνω...


1. αφήνουμε ανοιχτές τις συμμετοχές μέχρι και τις 11/10/2006 (οπότε θα παραλάβουμε προς το τέλος Οκτωβρίου)

2. ενημερώνουμε φίλους μήπως θέλουν αντίστοιχο αξεσουάρ για το δικό τους μοντέλο

3. το τελικό κόστος ανά τεμάχιο θα πλησιάσει τα 19 ευρώ

4. μπορεί η χρέωση να γίνει στη δική μου κάρτα

5. η παραλαβή και διανομή μπορεί να γίνει από εμένα (στο δέλεαρ για τους κατοίκους αθήνας και απλό (?) ταχυδρομείο για τους υπόλοιπους


Μανώληηηηηηηηη.... update the first post πληηιιυυηηηζ.....

:wave2:

javaneze
29/09/2006, 17:38
Tασο ειμαι μεσα 1000% φιλε.
Να'σαι καλα κι εσυ που προτιθεσαι να κανεις την κινηση με την πιστωτικη.

Να κανονισουμε, εσενα ποτε και πως θες να στα δωσουμε τα χρηματα για να μην υπαρχει καμια παρεξηγηση, γιατι αν και μικρο το ποσό, ειναι λεπτο το ζητημα.
(μικρο το ποσό για τους υπολοιπους βεβαια, οχι για σενα που θα τα χρεωθεις ολα.)

:beer: :beer: :beer:

possidi
29/09/2006, 18:34
Φιλε NOSTRA ειμαι μεσα και περιμενω οδηγιες για το που να σου καταθεσω τα χρηματα.

Χαιρομαι παρα πολυ που τα καταφεραμε να συννενοηθουμε για την αγορα τοσο ευκολα.

Αναμενουμε λοιπον μεχρι την 11η του Οκτωβρη για να γινει η παραγγελια.

SUPERRR!!! :beer:

franki26gr
29/09/2006, 18:45
Επειδη περιμενω να ερθει και η δικια μου απο γερμανια (μεταχειρισμενη) πιστευω να προλαβω να μπω και εγω στην παραγγελια...
Θεου θελοντος το πολυ μου ειπανε 2 βδομαδες για να ερθει...
Παντως αν χρειαζεστε paypal εχω την δικια μου χρεωστικη της ALPHA που χρησιμοποιω για αγορες στο ebay...
Mακαρι να πανε ολα καλα να μπω και εγω σιγουρα στην παραγγελια....

makis206
29/09/2006, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από franki26gr
Επειδη περιμενω να ερθει και η δικια μου απο γερμανια (μεταχειρισμενη) πιστευω να προλαβω να μπω και εγω στην παραγγελια...

Έχεις καταχωρηθεί στη λίστα ! :a013:

makis206
29/09/2006, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Μανώληηηηηηηηη.... update the first post πληηιιυυηηηζ.....
:wave2:

Τάσο το πρώτο ποστ έχει ενημερωθεί πλήρως ελπίζω (έχω πιει και κάμποσα ρακάκια):lol:

Αν έχεις παρατηρήσει κάτι να λείπει η κάποιος άλλος δεν έχει δει το όνομά του στη λίστα ας με ενημερώσει με ένα πμ και θα καταχωρηθεί αμέσως μόλις δω το μήνυμά του (μην αγχώνεστε, εδώ είμαι καθημερινά):lol:

Να θυμάστε !

Μέχρι 11/10/06 υπάρχει περιθώριο είτε για πρόσθεση ονόματος στη λίστα, είτε για αφαίρεση σε περίπτωση που κάποιος μετανοιώσει !

Ευρωπαϊκά κόλπα !:lol:

Πολλές θερμές ευχαριστίες στον Nostra, στον div400 αλλά και στον franki26gr που προσφέρθηκε να χρησιμοποιήσει την πιστωτική του κάρτα για την αγορά !!

:beer: :beer: :wave2:

makis206
29/09/2006, 21:15
Να υπενθυμίσω οτι εκκρεμεί επιβεβαίωση απ'τον el_hymador για την καταχώρηση ή τη διαγραφή του από τη λίστα στο πρώτο ποστ.

Αν και είμαι σίγουρος οτι θα πει οκ ο Κωστής.:lol:

:beer: :beer:

fantacid
30/09/2006, 02:38
αν ειχε κ αυτο (http://www.xrsonly.com/content/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=305&category_id=28&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=77) θα ειμουνα κ γω μεσα!!!

makis206
30/09/2006, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
αν ειχε κ αυτο (http://www.xrsonly.com/content/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=305&category_id=28&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=77) θα ειμουνα κ γω μεσα!!!

Πολύ όμορφο κι αυτό !

Απ'ότι βλέπω έχει μόνο για εντουράκια ε ;

:beer: :beer:

lampros_fazer
30/09/2006, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
2. ενημερώνουμε φίλους μήπως θέλουν ατνίστοιχο αξεσουάρ για το δικό τους μοντέλο
Είδα το παραπάνω και ψήθηκα να πάρω κι εγώ για το δικό μου..Αλλά δεν έχουν για fazer! :mad: :sad: Κάφροι Γερμανοί..:mad: :lol:

(Μάκη να λείπουν οτιδήποτε είδους σχόλια.. :D :rotflmao: )

Ξέρει κανείς πως λέγεται αυτό το παπάρι στα αγγλικά να το ψάξω αλλού..;;

fantacid
01/10/2006, 02:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra

2. ενημερώνουμε φίλους μήπως θέλουν ατνίστοιχο αξεσουάρ για το δικό τους μοντέλο

[/B]

Oχι ρε σβηστο αυτο!

καλυτερα λιγοι,παρα να γεμισει η μιση αθηνα με τετοια καπακια!

αν γινει σουπα μετα χανετε ολοι η μαγεια;)


κ στη τελικη ποσο να κατεβασει ο γερμανος τη τιμη?
αντε να το κανει 15,
δεν αξιζει η φασαρια για 5e

:beer:

makis206
01/10/2006, 05:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
(Μάκη να λείπουν οτιδήποτε είδους σχόλια.. :D :rotflmao: )
Ξέρει κανείς πως λέγεται αυτό το παπάρι στα αγγλικά να το ψάξω αλλού..;;

Στα CBF δεν σπαμμάρω εγώ !:evil: :lol:

Λάμπρο μπορείς να το ψάξεις σαν "Brake Resevoir Cover" βάζοντας δίπλα το μπορντ...εεεε... το μοντέλο σου.:lol:

Καλή επιτυχία ρε :winka:

:beer: :beer:

fantacid
01/10/2006, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Ξέρει κανείς πως λέγεται αυτό το παπάρι στα αγγλικά να το ψάξω αλλού..;;

ρωτα τον μεγα ρουφιανο του νετ τι ξερει για

Resevoir Cap fazer

;)

Nostra
02/10/2006, 11:18
για το θέμα πληρωμής...

έχω ήδη αναφέρει πως μπορεί να χρησιμοποιηθεί η πιστωτική/χρεωστική μου κάρτα για την συναλλαγή...

θα έλεγα επίσης εφόσον συμφωνείτε, όσοι είναι σίγουροι για την παραγγελία να σας στείλω με ΠΜ ένα αριθμό τραπέζης για να καταθέσετε τα χρήματα...

τη μέρα που θα γινει η παραγγελία, η χρεώση θα γίνει αυθημερόν στην κάρτα. Αν κάποιος τότε το μετανιώσει και δεν στείλει χρήματα, θα μου μείνει μεν ένα καπάκι δοχείου υγρού φρένων αλλά μείον καμιά 20 ευρώ στη τσέπη μου... και αυτό δεν θα είναι καλό :(

οπότε θα στείλω ΠΜ σε όσους έχουν δηλώση συμμετοχή με τον αριθμό τράπεζας για να γίνει η κατάθεση πριν την παραγγελία.

Θεωρώ τον εαυτό μου αξιόπιστο και μπορείτε να με συναντήσετε στο Δέλεαρ (οι κοντινοί)...

Αν κάποιος δε συμφωνεί με τα παραπάνω μπορεί κάλλιστα να αναλάβει την χρέωση/παραλαβή/διανομή....



Υπενθυμίζω να κάνετε προσπάθεια να "διαφημίσετε" σε φίλους και γνωστούς (στο site και εκτός) αυτή την κίνηση. Tουλάχιστον να φτάσουμε τα 10+ τεμάχια για να πετύχουμε την καλύτερη τιμή (από 21,90 ---> 18 ευρώ/τεμ)


:wave2:

Nostra
02/10/2006, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από franki26gr
Επειδη περιμενω να ερθει και η δικια μου απο γερμανια (μεταχειρισμενη) πιστευω να προλαβω να μπω και εγω στην παραγγελια...
Θεου θελοντος το πολυ μου ειπανε 2 βδομαδες για να ερθει...
Παντως αν χρειαζεστε paypal εχω την δικια μου χρεωστικη της ALPHA που χρησιμοποιω για αγορες στο ebay...
Mακαρι να πανε ολα καλα να μπω και εγω σιγουρα στην παραγγελια....


Μέχρι την αρχή της άλλης εβδομάδας προλαβαίνεις να κατασταλάξεις....

Με το καλό να την παραλάβεις και να ποστάρεις τα πως που πόσο κλπ. που θα αφορούν την αγορά της μηχανής για να ενημερωθούμε και εμείς οι ελληνες καταναλωτές ( :yuck: )


και να μη ξεχάσεις.... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28275)


:wave2:

div400
02/10/2006, 11:39
μου ηρθε μολις το confirmation (sic) απο γερμανια...visa ή mastercart δεχονται και ειμαστε οκ απλα θελουν στοιχεια αποστολής (ονομα,δ/νση, τηλεφωνα. θεωρω απαραιτητο να δηλωσετε (οποις αναλαβει την χρεωση/παραλαβη) ολα τα παραπανω ωστε μην προκυψει καποιο προβλημα με την παραδοση της απστολής).....

αντε βρε μεγιες μεγιες

:beer: :wave2: :beer:

lampros_fazer
02/10/2006, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
βάζοντας δίπλα το μπορντ...εεεε... το μοντέλο σου.:lol:
Είμαι στη φωλιά του ψοφίμ..εεε του λύκου και δεν θα απαντήσω.. :D
Και στα fazer γιατί σπαμμάρεις..;; :mad: :a016:


(Ελεύθερο να σφαχτεί..)

makis206
02/10/2006, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Είμαι στη φωλιά του ψοφίμ..εεε του λύκου και δεν θα απαντήσω.. :D


Και πολύ καλά θα κάνεις αφού εδώ σε έχουμε :evil:

:lol: :lol:


Ερώτηση προς el_hymador.

Kωστή ακόμη δεν επιβεβαίωσες !
Εσύ θέλεις να σου παραγγείλουμε καπάκι για το CBF σου, ναι η ου ;;:a38: :lol:

Περιμένει μια λίστα να συμπληρωθεί λέμε ! Δες στο πρώτο ποστ του θρεντ !!

:lol: :lol: :beer: :lol: :lol:

el_hymador
02/10/2006, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Και πολύ καλά θα κάνεις αφού εδώ σε έχουμε :evil:

:lol: :lol:


Ερώτηση προς el_hymador.

Kωστή ακόμη δεν επιβεβαίωσες !
Εσύ θέλεις να σου παραγγείλουμε καπάκι για το CBF σου, ναι η ου ;;:a38: :lol:

Περιμένει μια λίστα να συμπληρωθεί λέμε ! Δες στο πρώτο ποστ του θρεντ !!

:lol: :lol: :beer: :lol: :lol:


ΝΑΙ ρε παιδια και εγω μεσα!!! που θα κανω καταθεση?? στειλτε μου π.μ.....

...sorry για την καθυστερηση :blush:



για να επανορθωσω βρηκα αυτα τα εκπληκτικα βατραχοπεδιλα με το logo της μηχανης μας .....για στυλατες εμφανισεις στην παραλια , ψαροτουφεκο , ελευθερη καταδυση η απλα trendy νυχτερινες εξοδους...:lol:

και παλι sorry , π.μ. για τον λογαριασμο!!!
:wave2:

el_hymador
02/10/2006, 23:57
να τα ....


63948

makis206
03/10/2006, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
και παλι sorry , π.μ. για τον λογαριασμο!!!
:wave2:

Δεν χρειάζονται σόρρες ρε, υπάρχουν ακόμα περιθώρια απλά μ'έπιασε η προκοπή κι ήθελα να δουλέψω λίγο πάνω στη λίστα :lol:

Ν'ανοίξουμε νέο θρεντ παραγγελίας για τα βατραχοπέδιλα ;:rotflmao:


Πάω να ενημερώσωωωωωω !

:cool: :beer: :beer:

Nostra
03/10/2006, 02:58
Εχω στείλει ΠΜ με διευκρινίσεις για τον τρόπο πληρωμής/κατάθεσης σε όλους τους μέχρι τώρα συμμετέχοντες

Επίσης δημιούργησα ένα ποστ στις Γενικές για να μαζέψουμε κι άλλες συμμετοχές.

Παρακαλώ αποφύγετε το spam.... για να κρατήσουμε τον έλεγχο.

:wave2:

Tropeas
03/10/2006, 09:44
Να ρωτήσω αν προσφέρει κάτι τεχνικά,
εκτός απο το οπτικό κομμάτι?

makis206
03/10/2006, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Να ρωτήσω αν προσφέρει κάτι τεχνικά,
εκτός απο το οπτικό κομμάτι?

Όπως είπε κι ο el_hymador, η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά.:winka:

:beer: :beer:

Nostra
03/10/2006, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Να ρωτήσω αν προσφέρει κάτι τεχνικά,
εκτός απο το οπτικό κομμάτι?

Ναι Λάμπρο....

Μετατρέπει τα χρεπ...εμμμ... τα Suzuki σε Honda και τους δίνει κύρος , αξιοπιστία, 4,69 ίππους παραπάνω, 3 κρουασάν και 7 αυγά τουρκίας.


"Χαζομαρίτσα" για ομορφιά είναι ρε Λαμπρο....

:wave2:

villy
03/10/2006, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Να ρωτήσω αν προσφέρει κάτι τεχνικά,
εκτός απο το οπτικό κομμάτι?



Στο 250 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28892) προσφέρει! :eyepop:


Στο 600 θα σε γελάσω...:lol: :lol: :lol:


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Alx 84
03/10/2006, 11:04
σέλει κ εγώ! σέλει κ εγώ!!!!!


ένα Hornet Art.Nr. BD117
και ένα V-Strom Art.Nr. BD207


Μιλάμε για πολλά άλογα δικέ μου!!!:lol:

franki26gr
03/10/2006, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
[B]Μέχρι την αρχή της άλλης εβδομάδας προλαβαίνεις να κατασταλάξεις....

Και εγω 1 σιγουρα....Η μηχανη θα εχει ερθει απο γερμανια μεχρι τισ εκλογες οποτε το παιρνω και το βαζω μετα...Θα σου στειλω και πμ με οτι πληροφοριες χρειαζεσαι!!!
Και παλι συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια!!

costas_k
03/10/2006, 12:06
θελω καιαιαιαια εγωωωωωωωωω!υπαρχει για F650GS 2001? ξερει κανεις?αν υπαρχει υπολογιστε με :)

makis206
03/10/2006, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
θελω καιαιαιαια εγωωωωωωωωω!υπαρχει για F650GS 2001? ξερει κανεις?αν υπαρχει υπολογιστε με :)

Έριξα μια ματιά στο site και δυστυχώς δεν είδα τίποτα για το 650..

Δες εδώ (http://00146.sundrion.de/00146_artikel_liste_de,68387,16314,68386.html).:winka:

Κρίμα..

:) :beer:

costas_k
05/10/2006, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έριξα μια ματιά στο site και δυστυχώς δεν είδα τίποτα για το 650..

Δες εδώ (http://00146.sundrion.de/00146_artikel_liste_de,68387,16314,68386.html).:winka:

Κρίμα..

:) :beer:



γαμω τη γκαντεμια μου μεσα:mad: μηπως ομως το δοχειο του 1200 που δειχνει ειναι το ιδιο με του 650?

makis206
06/10/2006, 00:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
γαμω τη γκαντεμια μου μεσα:mad: μηπως ομως το δοχειο του 1200 που δειχνει ειναι το ιδιο με του 650?

Κι αν είναι το ίδιο ;

Θα βάλεις το καπάκι που γράφει 1200 πάνω ;:hypnotize

Nostra
06/10/2006, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κι αν είναι το ίδιο ;

Θα βάλεις το καπάκι που γράφει 1200 πάνω ;:hypnotize


σσσσσστττ...... μη τους δίνεις ιδέες ....


Θα πλακώσουν τώρα όλα τα Ζ750 για καπάκια από το 1000...

μπας και γίνουν πιο γρήγοροι......


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

costas_k
06/10/2006, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κι αν είναι το ίδιο ;

Θα βάλεις το καπάκι που γράφει 1200 πάνω ;:hypnotize


oxi θα γραψω απο πανω με στυλο>1200-550!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

makis206
07/10/2006, 03:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
oxi θα γραψω απο πανω με στυλο>1200-550!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Να προτείνω κάτι ;

Γράψε και "=650" απο κάτω, μην αναγκάζεις τον άλλο που θα καμαρώνει το αξεσουάρ σου να κάνει μαθηματικές πράξεις !:hypnotize


:lol: :lol: :beer: :lol: :lol:

possidi
09/10/2006, 15:25
ΦΙΛΕ NOSTRA EXΕΙΣ Π.Μ.

Φιλικα,

Possidi[SIZE=3]

Nostra
09/10/2006, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από possidi
ΦΙΛΕ NOSTRA EXΕΙΣ Π.Μ.

Φιλικα,

Possidi[SIZE=3]

I know :smokin:

I've already taken care of that... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=29112)

:wave2:

symvoulos
14/10/2006, 21:22
ενδιαφερομαι και εγω για φρενων cbf600 προλαβα;

makis206
14/10/2006, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από symvoulos
ενδιαφερομαι και εγω για φρενων cbf600 προλαβα;

Στέλνω μήνυμα στον Nostra για να δούμε αν..:winka:

:beer: :beer:

symvoulos
14/10/2006, 23:49
ΣΈΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΩΣΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΨΑΧΝΩΜΑΙ ΛΙΓΩ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ....

makis206
15/10/2006, 04:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από symvoulos
ΣΈΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΩΣΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΨΑΧΝΩΜΑΙ ΛΙΓΩ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ....

Να είσαι καλά :)

Ο Νόστρα έχει πάρει ήδη το μήνυμα, τη Δευτέρα που θα το δει θα μας απαντήσει εδώ.

Η παραγγελία στη Γερμανία είχε προγραμματιστεί να φύγει γύρω στις 11 του Οκτώβρη αλλά νομίζω πως υπήρξε μια μικρή καθυστέρηση.

Εύχομαι να προλάβαμε..:winka:

:beer: :wave2:

Nostra
15/10/2006, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ο Νόστρα έχει πάρει ήδη το μήνυμα, τη Δευτέρα που θα το δει θα μας απαντήσει εδώ.


Απάντησα ήδη με ΠΜ στον "σύμβουλο"...


@el_hymador : Αν δεν έχω νέα σου μέχρι το πρωί της Δευτέρας, φοβάμαι ότι το κομμάτι σου θα το πάρει ο "σύμβουλος"...

possidi
24/10/2006, 07:19
Kανένα νέο με το μπιχλιμπιδάκι μας...?

Καλημέρα σε όλους παιδιά!

:) :) :)

makis206
24/10/2006, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από possidi
Kανένα νέο με το μπιχλιμπιδάκι μας...?

O Nostra έγραψε στις γενικές:

Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
μάγκες λόγω του ότι ο γερμανός δε δεχόταν να κάνει την χρέωση απ'ευθείας στην πιστωτική μου κάρτα, αναγκάστηκα να ανοίξω λογαριασμό στο Paypal και να συνδεσω μια χρεωστική της πειραιώς για την οποία όμως έπρεπε να αλλάξω τα όρια αγορών που τα είχα χαμηλά για ευνόητους λόγους και η Πειραιώς θα τα ενεργοποιήσει αύριο το πρωί....

Οπότε τη μεταφορά των χρημάτων θα την κάνω αύριο. Ο DIV400 έιναι σε καθημερινή επικοινωνία (μέσω e-mail) με τον γερμανό και η κατασκευή των καπακιών που δεν υπήρχαν σε στοκ δεν έχει διακοπεί λόγω της καθυστέρησης της πληρωμής. Θεωρώ λοιπόν ότι αφού θα κάνω αύριο την πληρωμή, μέχρι το τέλος της εβδομάδας (βία αρχές της επόμενης) θα έχουμε παραλάβει...
:wave2: :wave2:

:winka:

Καλημέρα :beer: :wave2:

possidi
24/10/2006, 10:55
ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ!!!!!

αντε με το καλο!

:beer: :beer: :beer:

possidi
30/10/2006, 07:40
Καλημερα και καλη βδομαδα σε ολους!

Κανενα νεο ισως...?

:beer: :beer: :beer:

Nostra
30/10/2006, 12:22
μόλις παραλάβαμε λέμεεεεεε.... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=566638#post566638)


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

div400
30/10/2006, 12:27
:beer: :wave2: :beer: :ZZZ:

makis206
30/10/2006, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
μόλις παραλάβαμε λέμεεεεεε.... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=566638#post566638) :beer: :beer:

Ευρώπη, όχι παίζουμε !:smokin:

:a23: :a19: :beer: :a19: :a23:

possidi
30/10/2006, 16:16
Symvoule,

you've got mail!!!

:)

Nostra
30/10/2006, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από possidi
Symvoule,

you've got mail!!!

:)

ο symvoulos από ότι μου είπε δε θα έχει iντερνετ για λίγες μέρες οπότε αν δε σου απαντήσει άμεσα μην ανησυχήσεις....

έτσι κι αλλιώς μέχρι την Παρασκευή που γυρίζεις Θεσσαλονικη έχετε μέρες ακόμα....


ΥΓ: τα υπόλοιπα με ΠΜ

makis206
22/11/2006, 10:24
Μόλις τοποθέτησα το καπάκι !!!

Τι κουκλάκι είναι αυτό ;:cool: :lol: :lol:


Είδες που καμμιά φορά η "χαζομαρίτσα" κάνει τη διαφορά ;:winka:


Χίλια μπράβο στον Νόστρα που ανέλαβε την οργάνωση της παραγγελίας, στον Div400 που με τα "ιχι λίμπε ντιχ" του συνεννοήθηκε με τους Γερμαναράδες αλλά και σε μένα που σας τό'δειξα !:evil:


:lol: :lol: :beer: :beer: :lol: :lol:

Nostra
22/11/2006, 11:41
Αν έχει δει ή ακούσει κανείς τον El_hymador...

πείτε του πως τον ψάχνω....:evil:

θα φάει καπάκωμα.... :ninja:

Cosa Nostra




:smokin: