PDA

View Full Version : Τελικά, ποιός κάνει καλά τη δουλειά του σ'αυτή τη χώρα?



superfour
04/06/2004, 13:36
Κι ο λόγος περί Μπάτσων, Μπασκίνων, Μπατσινίλων και όλα τα παράγωγα από "Μπάτσοι-"!

Πρώτη φορά δεν υπολογίζω σήμα, αξιώμα και άνθρωπο κατεβαίνω απο τη μηχανή μες στη Σταδίου και είμαι έτοιμος να τον βουτήξω (ειλικρινά χωρίς υπερβολές.....και δεν το χω ξανακάνει!) μαζί με κάτι άλλα παλικάρια αφού πρώτα το εν λόγω Smurf μας γάμησε τη μέρα!

Κι εκεί που πηγαίνει ο κοσμός στη δουλειά του πετάγεται ο μπούρτζος ο άξεστος ο ορεσίβιος ο μπαστουνόβλαχος χωρίς μία ειδοποίηση, χωρίς μια λογική παρέμβαση, πετάει μια κορδέλα και κόβει τον δρόμο, λόγω πορείας, αφήνωντας περίπου 10 αμάξια και καμιά 20αρια μηχανάκια εγκλοβισμένα στην αρχή της Σταδίου χωρίς να μπορουν να κανουν την παραμικρή κίνηση ώστε να φύγουν έστω από Πανεπιστήμιου !!!. Αν καταλάβατε μιλάω για το σημείο όπου βρίσκεται το φανάρι στην αρχή της Σταδίου που αριστερά ξαναβγαίνεις Πανεπιστημίου! Ο ΜπαστουνοβλαχόΜπατσος θεώρησε λογικό να κόψει την κυκλοφορία χωρίς να οδηγήσει 1 λεπτό πιο πριν την κυκλοφορία προς την Πανεπιστημίου με αποτέλεσμα ΄... ΤΟ ΧΑΟΣ! 30 ΜΑΛΑΚΕΣ βρεθήκαμε να είμαστε καθηλωμένοι μπροστά από μια κορδέλα χωρίς να μπορούμε να κάνουμε ΒΗΜΑ! Επακολούθησε διάλογος με τον Μπατσινίλα ο οπόιος δεν κούνησε το παραμικρό δαχτυλάκι του ώστε να βοηθήσει την κατάσταση που ο ίδιο προξένησε! Απαντήσεις του Τυρόγαλου? "ΘΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ?" "ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗ ΧΑΡΗ!" "ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ" "ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΑΠΟ ΔΩ" και ότι άλλο του ερχόταν στο ανύπαρκτο πηγμένοα από το τυρί μυαλό του! Ο τρόπος δε που απαντούσε ήταν τουλάχιστον αποκρουστικός και σε μία του κουβέντα δεν άντεξα! Βάζω σταντ, κατεβαίνω και πάω μπροστά του και τον αρχίζω.... Αντίδραση? "Μήπως θες να σε γράψω για κράνος και αναιδή συμπεριφορα?"!!!!!!!!!!!!! Φορούσα δερμάτινο, μπότες και το κράνος το έβγαλα μπροστά του για να του μιλήσω! Είχα λιώσει εν το μεταξύ μιας και εύκολα χθες είχε 25+ βαθμούς!

Για να μην μακρυγορώ από εκείνο το σημείο κατάφερα να αποδράσω στις 12:45 αφού καβάλησα 10 πεζοδρόμια μετακινήσαμε κάδους, πεζούς, σκυλιά, γατιά, βιτρίνες, πάγκους και έφτασα στον προορισμό μου στη Μητροπόλεως.... στις 13:35! Μία ώρα παρά κάτι για μια απόσταση λιγότερη των 2χλμ. Και πώς μέσα από Μοναστηράκι και τους πλακόστρωτους δρόμους που απαγορεύεται ακόμα και το πόδήλατο! Πώς δεν με μαζέψανε οι μαγαζάτορες... να ναι καλά οι άνθρωποι για την υπομονή τους αλλα δεν υπήρχε άλλος τρόπος... Φυσικά όλα αυτά βγήκαν εις βάρος μου

...δεν ξέρω....ομολογώ πως έχουμε σοβαρό πρόβλημα....
Ά ρε μπουκάλι και στουπί που τους χρειάζεται.... κι όταν του το πα αυτό του Μπάτσου με κοίταξε με απορρημένο ύφος και μου λέει... "ΑΑ??" χαχααχαχαχαχ καλά λέω....ξέχνα το... χαχχααχαχχααχ


Σ.Σ. Τέτοιες καταστάσεις θα ζήσουμε και τον Αύγουστο?

illuminatios
04/06/2004, 13:42
Άντε να σου φιάξω λίγο το κέφι νερατζοχτυπημένε, με στίχους που έπρεπε να χες γράψει εσύ!
ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΣΑ
ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ
ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΓΩ ΜΟΥ
ΜΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ
ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ

Που είναι τα σκυλάδικά μας ??????Ε?Ε?

sniper
04/06/2004, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour

Σ.Σ. Τέτοιες καταστάσεις θα ζήσουμε και τον Αύγουστο?

NAI :evil:

CyBeRseXX
04/06/2004, 13:52
min ta perneis vre, epeses se akoma enan gavo-stroumf, se eide etsi sta mple kai se perase gia diko tou :D ;) Pali kala pou den sou zitise na pate kai gia kafe meta!!

Oso gia to poios kanei kala tin douleia tou, ektos apo tin afentia mou, ksero kai kati asteria se gnosto cafe sto mikro limani.

Pantos akoma kai ta fanaria- strava einai- extes stin thiseos paraligo na katevo kai na sinexiso me ta podia..

DUKASII
04/06/2004, 13:53
AYTO EINAI ENA KAINOYRIO OLYMPIAKO ATHLHMA...

TA 2 XILIOMETRA ME EMPODIA!!


EINAI MEROS THS PROETOIMASIAS GIA TO TI THA PERASOYME TON AYGOYSTO!:sad:

illuminatios
04/06/2004, 13:56
τσ τσ αυτοι οι μοδιστρατεροι όλο μουρμουρα ρε παιδί μου... τσ τσ τσ

dela
04/06/2004, 14:00
Που κατάφερες να λακίσεις ρε συ....μην μου πεις όμως ότι δεν
εγουστάριζες την όλη φάση ε?
Να περνάει και η ώρα ρε μαλάκα....:wacko: :wacko: :uplate: :hypnotize

Σκέψου ρε μαλάκα αυτούς με τα αμάξια ...:bigcry: :bigcry: :bigcry:
....γαμιόσαντε κανονικά έτσι!!!

Μπόρεγα....

superfour
04/06/2004, 14:10
αυτή που αγαπώ και το παραδέχομαι....και δεν ντρέπομαι να βγώ και να το φωνάξω με λατρεία (ουστ!!) θέλει κομμωτήριο λάστιχα και είναι έτοιμη για γάμο! και έχει μόλις 14000χλμ! Αφού μόλις παντρευτούμε σκέφτομαι να βγώ στο μπαλκόνι και να κουνήσω .... ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ!!!! :beer: :beer: :beer:

Σπυράκο...είμαι και απροπόνητος ρε φίλε! πώς θα πάω τελικό?? δύσκολο άθλημα

Στεφανάκο!!!! Παλικάρι μου αυτοί με τα αμάξια και δει κάτι Μπμπεμπμπε και κάτι τζιπάρες που ήταν δίπλα μου είχαν κλείσει πόρτες παράθυρα και μπατζούρια, είχανε βάλει το αρκουδίσιον και μιλάγανε στο κινητό και δεν κάνανε βήμα! Ακούσανε κάτι "ευχές" αλλά ό Μπατσινίλας δεν τους "έβλεπε"

μπόρεγα και εγούσταρσον!

jzer
14/06/2004, 09:48
ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ....ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ Η ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ???ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ Η ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΑΓΗ....ΕΒΡΙΣΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ???

superfour
14/06/2004, 10:50
για να καταλάβεις φίλε jzer καλώς ή κακώς γίνεται πορεία (άλλο θέμα αυτό), κλείνουν τον δρόμο. Ο Αρχιμπάτσος δίνει την διαταγή να κλείσουν τον δρόμο, ok? Ok κλείσε το γαμόδρομο αλλά προειδοποίησε (!) μην το κλείνεις εκεί που δεν υπάρχει τρόπος για να φύγεις! Αν τον έκλεινε στην κυριολεξία 10(!!!) μέτρα πιο μπροστά δεν νομίζω να το συζήταγα... If you know what I mean... Aλλά έχουμε μάθει να πηγαίνουμε σα τα ζώα κι ότι μας πούνε κάνουμε χωρίς να σκεφτούμε και να χρησιμοποιούμε στο έπακρον και το κάθε υποτυπώδες "αξιώμα" που μας δίνουν! :wave2:

jzer
14/06/2004, 10:55
ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ.... ΑΠΛΩΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ
ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΓΩ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ??
ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΚΕΤΑ ΜΕ ΠΟΡΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΝΑ ΒΡΙΖΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΔΙΑΔΗΛΩΤΕΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ...
ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΖΕΣΤΟΣ ΧΕΙΜΩΝΑΣ

crs-k
14/06/2004, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour

......................
ο μπούρτζος ο άξεστος ο ορεσίβιος ο μπαστουνόβλαχος
......................

Αυτα τα δυο τελευταια με χαλασανε ρε Super ... :mad:
Τι εχεις ρε με τους ορεσειβιους βλαχους ???
Τα κοληταρια μου ??? :lol:


Οσο για τα υπολοιπα, αφου το ειπαμε ειναι οι μ@λ@κες με τα μπλε ..... :)
Κουβαλα κι εσυ κανα Hot Dog μαζι σου .... :lol: :lol:

crs-k
14/06/2004, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour

..............
και έχει μόλις 14000χλμ! Αφού μόλις παντρευτούμε σκέφτομαι να βγώ στο μπαλκόνι και να κουνήσω .... ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ!!!! :beer: :beer: :beer:
...............



Τι σεντονι να κουνησεις ρε με 14.000 χλμ ??? :lol:
Προσεξε μην το βαψεις κατα λαθος πρασινο κι αυτο ... :lol: :rotflmao: :lol: