PDA

View Full Version : ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ



alximistis
09/09/2006, 17:00
Δεν ξέρω αν έχει μπει. Εγώ το είδα στο mybike και σοκαρίστικα! Πρώτη φορά που σοκάρομαι έτσι από όλα όσα έχω διαβάσει.
Αν ξέρει κανείς το οτιδήποτε ας βοηθήσουμε...

"Μήπως είδε κανένας το ατύχημά μου στις 16/8 το μεσημέρι (13:45) στην παλιοβούνα προς Μεσολόγγι? Ψάχνουμε το φορτηγό που μου άδειασε το αμοχάλικο πάνω στα τελευταία εσάκι της ανηφόρας. Ήμουνα μόνος με ένα ασημί V-Strom 650 και ασημί Nolan.
Απολογισμός. Σπασμένη κλέιδα (έβαλα λάμες) Σπασμένη Ωμοπλάτη, θλάση αυχένα. Τρία πλευρά σπασμένα, το ένα τρύπησε τον αριστερό πνεύμονα και με προλάβανε στο τσακ λόγω αιμοθώρακα. Σοβαρός τραυματισμός αριστερού πνεύμονα.

Δεν έχω ξεμπλέξει ακόμα , κάνω σκληρή φυσικοθεραπεία για τα πνευμόνια μπας και γλιτώσω το χειρουργείο θώρακα. Είμαι ευτυχισμένος που γλίτωσα, ελπίζω να τα ξεπεράσω όλα.

Δεν έχω κουράγιο για λεπτομέρεις αυτή τη στιγμή, απλά έπεσα με 70 χαω και το φορτηγό που έφταιγέ εξαφανίστηκε χωρίς κανείς από τους ντόπιους να του πάρει τον αριθμό.

Θα επανέλθω με λεπτομέρειες σύντομα, κυρίως για να χτυπήσω καμπανάκι για τα δημόσια νοσοκομεία της επαρχίας με παράδειγμα το Πανεπιστημιακό του Ρίου."

Φιλαλήθης
09/09/2006, 17:16
δημόσια νοσοκομεία της επαρχίας με παράδειγμα το Πανεπιστημιακό του Ρίου.

Α, θα λέει για το νοσοκομείο που πας με το χέρι να έχουν κοπεί 2 δάχτυλα, το ένα να κρέμεται από το δέρμα, κόκκαλα να εξέχουν και να κρατάς στο άλλο χέρι το 2ο δάχτυλο που έχει ξεκολλήσει, και αρχίζουν να σε περιποιούνται με ερωτήσεις όπως "που μένετε; είστε ασφαλισμένος; έχετε μαζί σας το βιβλιάριό σας; ταυτότητα;"

Ναι, πολύ καλά νοσοκομεία.

zephyr1
09/09/2006, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Δεν ξέρω αν έχει μπει. Εγώ το είδα στο mybike και σοκαρίστικα! Πρώτη φορά που σοκάρομαι έτσι από όλα όσα έχω διαβάσει.
Αν ξέρει κανείς το οτιδήποτε ας βοηθήσουμε...

"Μήπως είδε κανένας το ατύχημά μου στις 16/8 το μεσημέρι (13:45) στην παλιοβούνα προς Μεσολόγγι? Ψάχνουμε το φορτηγό που μου άδειασε το αμοχάλικο πάνω στα τελευταία εσάκι της ανηφόρας. Ήμουνα μόνος με ένα ασημί V-Strom 650 και ασημί Nolan.
Απολογισμός. Σπασμένη κλέιδα (έβαλα λάμες) Σπασμένη Ωμοπλάτη, θλάση αυχένα. Τρία πλευρά σπασμένα, το ένα τρύπησε τον αριστερό πνεύμονα και με προλάβανε στο τσακ λόγω αιμοθώρακα. Σοβαρός τραυματισμός αριστερού πνεύμονα.

Δεν έχω ξεμπλέξει ακόμα , κάνω σκληρή φυσικοθεραπεία για τα πνευμόνια μπας και γλιτώσω το χειρουργείο θώρακα. Είμαι ευτυχισμένος που γλίτωσα, ελπίζω να τα ξεπεράσω όλα.

Δεν έχω κουράγιο για λεπτομέρεις αυτή τη στιγμή, απλά έπεσα με 70 χαω και το φορτηγό που έφταιγέ εξαφανίστηκε χωρίς κανείς από τους ντόπιους να του πάρει τον αριθμό.

Θα επανέλθω με λεπτομέρειες σύντομα, κυρίως για να χτυπήσω καμπανάκι για τα δημόσια νοσοκομεία της επαρχίας με παράδειγμα το Πανεπιστημιακό του Ρίου."


Απιστευτο.:eyepop:
Κοιτα τι γινεται ρε γαμωτο.

STOYBI
09/09/2006, 18:02
Παντως αυτο το αμαξι δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχει εδρα εκει κοντα στην γυρω περιοχη ( μιας και τα αμμοχαλικα δεν ειναι φορτια που εχουν χιλιομετρα ).. Γνωμη μου ελεγχος στις γυρω μαντρες με υλικα οικοδομων και αν υπαρχει τροπος ελεγχος δελτιων αποστολης τους την συγκεκριμενη μερα ! Παντως αν δεν υπαρχει αυτοπτης μαρτυρας μαλλον δεν θα καταφερει και πολλα.


Περαστικα !!

:wave2:

VanDiemen
09/09/2006, 19:19
Περαστικά στο παληκάρι.. Το σημαντικό είναι να ξεπεράσει τα προβλήματα που του δημιούργησε αυτή η περιπέτεια και να ξαναβρει σύντομα την υγεία του, ψυχική και σωματική. Όσον αφορά τον άνθρωπο που τον εγκατέλειψε, νομίζω ότι αν ήταν παρών κάποιος που συχνάζει σ' αυτή την ιστοσελίδα ήδη θα το ήξερε, όπως και την ταυτότητα του θύτη.

makis206
09/09/2006, 19:43
Γρήγορα περαστικά κι αγύριστα στο παλικάρι κι εύχομαι να βρει σύντομα αυτό που ψάχνει..

:wave2: :wave2:

astaroth2
10/09/2006, 11:30
Περαστικα... Μακαρι να ημουν εκει και να τον εβλεπα:mad: :mad:

Tsakalaki
12/09/2006, 18:23
Θα γίνω λίγο σκληρός με το παληκάρι...είναι απο τις περιπτώσεις που λες : "Ήμουν απογοητευμένος γιατί δεν πήρα καινούργια παπούτσια μέχρι που είδα έναν τύπο χωρίς πόδια...." μακάρι να πάνε όλα καλά, και πάνω απο όλα αυτός με το φορτηγάκι να βάλει μυαλό, για να μην έχουμε κι' άλλα...

ΙΠΠΕΑΣ
12/09/2006, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Παντως αυτο το αμαξι δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχει εδρα εκει κοντα στην γυρω περιοχη ( μιας και τα αμμοχαλικα δεν ειναι φορτια που εχουν χιλιομετρα ).. Γνωμη μου ελεγχος στις γυρω μαντρες με υλικα οικοδομων και αν υπαρχει τροπος ελεγχος δελτιων αποστολης τους την συγκεκριμενη μερα ! Παντως αν δεν υπαρχει αυτοπτης μαρτυρας μαλλον δεν θα καταφερει και πολλα.


Περαστικα !!

:wave2:

+1


Επίσης θα πρέπει να ελέγξει κάποιος που έχει εκεί κοντά, σπαστήρα(Σε λόφο ή βουνό της περιοχής).

KaTaNaS
12/09/2006, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
Α, θα λέει για το νοσοκομείο που πας με το χέρι να έχουν κοπεί 2 δάχτυλα, το ένα να κρέμεται από το δέρμα, κόκκαλα να εξέχουν και να κρατάς στο άλλο χέρι το 2ο δάχτυλο που έχει ξεκολλήσει, και αρχίζουν να σε περιποιούνται με ερωτήσεις όπως "που μένετε; είστε ασφαλισμένος; έχετε μαζί σας το βιβλιάριό σας; ταυτότητα;"

Ναι, πολύ καλά νοσοκομεία.


ασχετο,,, μηπως εισΑΙ Ο ΤΣΙΡΟς; :rolleyes: :confused:

Λεωνίδας
12/09/2006, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ασχετο,,, μηπως εισΑΙ Ο ΤΣΙΡΟς; :rolleyes: :confused: μήπως... :bawl: :bawl: :bawl:

bartlal
12/09/2006, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ασχετο,,, μηπως εισΑΙ Ο ΤΣΙΡΟς; :rolleyes: :confused:

μπα σε καλο σου βρε Κατανα, κατι ιδεες που εχεις βραδυατικα βρε παιδακι μου....







:D

KaTaNaS
12/09/2006, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
μπα σε καλο σου βρε Κατανα, κατι ιδεες που εχεις βραδυατικα βρε παιδακι μου....

:D

ειπαμε ειμαι ΕΠΕ :lol:


το περιεργο δεν ειναι να αλλαζεις νικ ναμε και προφιλ, αλλά να γράφεις παράλληλα! :sick:

Nikoskazer2000
13/09/2006, 01:33
:eyepop:

Μιλάμε το κοπέλι θρούλισε κυριολεκτικά! Πάλι καλά που την "έβγαλε" να λέμε...:(

Ελπίζω να συνέλθει μέσα κι' έξω του και να επισημάνω για 2η φορά οτι:
ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΣΟΥ Η ΓΝΩΣΤΟ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΠΑΡΑΛΥΤΟ Η ΝΑ ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΡΑΔΙΚΙΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΥΑΛΟ!!!!!!


ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΠΑΝΤΑ!!!!