PDA

View Full Version : Παπια vs τρολευ+λεωφορειου



Resistman
10/09/2006, 10:37
Κατεβαινω με τρολευ τη Λασκαρατου στα Ανω Πατησια (ελα δεν θελω σχολια για το τρολευ,οποτε βρισκω μηχανη και την κουμανταρω το κανω) και πριν βγει στην Πατησιων ερχεται στο απεναντι ρευμα ενα λεωφορειο τουριστικο. Ως εδω καλα. Πριν φτασουμε εκει εχει παρει το ματι μου 3 2καβαλα τουμπανοπαπια με γκομενακια πισω ξεκρανωτα που βρισκονται πισω απ το τρολευ.
Ο δρομος στενος για λεωφορειο και τρολευ..Και τι σοφιζονται τα πουλακια μου;Τη στιγμη που τα 2 οχηματα συναντονται παραλληλα και η αποσταση μεταξυ τους ειναι δεν ειναι 1.5 μετρο, ακουω sebring να αποδεικνυει περιτρανα τα ντεσιμπελ της, τα σκασμενα να περνανε ταπα αναμεσα , να τη σκαπουλαρουν και να φωναζουν αφου περασαν ολοι, ο οδηγος του τρολευ να εχει αλλαξει 10 χρωματα ο ανθρωπος και οι κουτακηδες γυρω να κορναρουν με αγωνια μην τυχον δεν ειχε δει τα μαλακισμενα καποιος απ τους οδηγους των μεγαλων οχηματων και τα εκανε αλοιφη. Γυρνω και λεω στον οδηγο:δεν ανοιγες το παραθυρο ν απλωσεις το χερι και οποιο αρπαξεις..;;Μου λεει:ασε αδερφε εχουν σκοτωθει ετσι στριμωγμενοι πολλοι γιατι τρεχουν να περασουν γρηγορα απ τις συμπληγαδες και αν γινει στραβη καταληγουν στις ροδες καποιου..Εχουμε δικη στην υπηρεσια για τετοιο θανατο.Οδηγω μηχανη και ξερω.Σ αυτα τα σκασμενα τι να πω;
Ηθικον διδαγμα:περα απ τα ηλιθια καγκουρια σε συναντησεις τετοιων οχηματων δεν επιχειρουμε να δουμε αν οντως γινεται αναβαση με τα χερια σε εκταση αλα spiderman μετρωντας την αποσταση μεταξυ τους με το τιμονι αλλα κανουμε λιιιιιιγο υπομονη και περναμε με ανεση μετα :wave2:

Φιλαλήθης
10/09/2006, 12:38
Μην τους βλέπεις έτσι... όταν μεγαλώσουν και ωριμάσουν αυτά τα παληκαράκια θα καταλάβουν τις βλακείες που κάνανε και θα γίνουν σοβαροί άνθρωποι...



το ότι δε θα ζήσουν για να το κάνουν, αυτό μπαίνει εδώ, στα ψιλά γράμματα.

KLX
10/09/2006, 13:32
άν προλάβουν να μεγαλόσουν

xtrm600
10/09/2006, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
Μην τους βλέπεις έτσι... όταν μεγαλώσουν και ωριμάσουν αυτά τα παληκαράκια θα καταλάβουν τις βλακείες που κάνανε και θα γίνουν σοβαροί άνθρωποι...



το ότι δε θα ζήσουν για να το κάνουν, αυτό μπαίνει εδώ, στα ψιλά γράμματα.

Σωστόκ ΜΟΝΟ σε συνδιασμό με την απάντηση του klx :rotflmao: :rotflmao:

Φιλαλήθης
10/09/2006, 19:22
αυτό που είπε ο klx είναι στα ψιλά γράμματα στο προηγούμενο post μου.

να σας εξηγήσω... το πρώτο μου ποστ ήταν σαρκασμός στον alximistis. Αυτός, μου έλεγε κάτι τέτοια (ότι μη τους βλέπεις έτσι, θα ωριμάσουν κτλ) με αυτά που έγραψα στο πρώτο ποστ.

μάλλον σας μπέρδεψα κ άλλο :wacko:

fantacid
10/09/2006, 19:32
:off topic:

Φιλαλήθη ξαρδερφος σου ειναι ο Resistman?

ή εκανες κ τριτο ρετζιστερ για να ηθικολογεις ευκολοτερα???


:lol: :lol:

Resistman
10/09/2006, 20:03
fantacid ειμαι ενας κρυμμενος φιλαληθης και προβοκατορας του sniper για να εμφανιζεται παντου, να μας τη λεει και αν τον θαυμαζουμε ολοι....Καλοοοο; Βρε τι παθαινω ο ανηρ.. :dizzy:

sniper
11/09/2006, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
fantacid ειμαι ενας κρυμμενος φιλαληθης και προβοκατορας του sniper για να εμφανιζεται παντου, να μας τη λεει και αν τον θαυμαζουμε ολοι....Καλοοοο; Βρε τι παθαινω ο ανηρ.. :dizzy:

Βασικά είσαι μακράν νυχτωμένος....

Και αν θέλω την καταξίωση ή τον θαυμασμό σου.... λίγο έως καθόλου με ξέρεις και κρίνεις κιόλας....

Πάρε με το καλό την μηχανή σου, καβάλα την μέσα στην πόλη κι έξω κι έλα μετά να ηθικολογήσεις όσο θες....

Αλλά μαθήματα από εσένα ρε φιλαράκο δεν παίρνουμε.... πως να γίνει τώρα....

Ωχου... άλλος NLS...


:smokin:

Resistman
11/09/2006, 12:08
sniper ειλικρινα εκανα πλακα..Αν παρεξηγηθηκες ζητω συγγνωμη.Δεν σου κανω κριτικη,λαθος μου στη διατυπωση αν εληφθη ετσι. Δεν ηταν ηθικολογια, ηταν μια ιστορια πραγματικη. Δεν ξερω κατι για να το μαθω και σ αλλους. Το θες παραπερα; Δεν ξερω τιποτα. Και επειδη νοιωθω οτι χαλαω το κλιμα σας και δεν εχω τετοια προθεση σε καμια περιπτωση, σταματω εδω. Να ειστε καλα και ζητω συγγνωμη ξανα αν στενοχωρηθηκε καποιος απ τα γραφομενα μου

sniper
11/09/2006, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
sniper ειλικρινα εκανα πλακα..Αν παρεξηγηθηκες ζητω συγγνωμη.Δεν σου κανω κριτικη,λαθος μου στη διατυπωση αν εληφθη ετσι. Δεν ηταν ηθικολογια, ηταν μια ιστορια πραγματικη. Δεν ξερω κατι για να το μαθω και σ αλλους. Το θες παραπερα; Δεν ξερω τιποτα. Και επειδη νοιωθω οτι χαλαω το κλιμα σας και δεν εχω τετοια προθεση σε καμια περιπτωση, σταματω εδω. Να ειστε καλα και ζητω συγγνωμη ξανα αν στενοχωρηθηκε καποιος απ τα γραφομενα μου

Δεν διαβάζεις.... σου είπα να χαλαρώσεις....

Κάνε εσυ αυτό που πιστεύεις σωστό... κι άσε τους άλλους να κάνουν αυτό που πιστεύουν εκείνοι σωστό....

Και δεν μας χαλάς κανένα κλίμα, γιατί.....







































το έφαγε ο γάιδαρος... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

latris mixanis
11/09/2006, 13:30
Yπάρχουν αρκετοί ανεγκέφαλοι εκεί έξω :sad:

Respect
11/09/2006, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Yπάρχουν αρκετοί ανεγκέφαλοι εκεί έξω :sad: Ώπα.. το ψαράκι κουνιέται σήμερα! :a55:

FestoNero
11/09/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
το έφαγε ο γάιδαρος... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Και μη μου πει κσνεις οτι σπαμμαρω, γιατι θα φωναξω το Σακη να σας γα-μπιπ-σει!!

latris mixanis
11/09/2006, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Ώπα.. το ψαράκι κουνιέται σήμερα! :a55:

Ναι, ζωντάνεψε και που είσαι ακόμη...:D

Συγνώμη για το σπαμ:blush: