PDA

View Full Version : Ο καλός ο βενζινάς (μάλον ο ΗΛΙΘΙΟΣ ο βενζινάς)



hidefnick
11/09/2006, 22:16
Λοιπόν, την κυριακή που μας πέρασε (χτές δηλαδή για όσους έχουν χάσει τις μέρες) έβαλα μπετζίνα σε βενζινάδικο στην Αθηνών-Κορίνθου και ακούστε τι συνιδητοποίησα:

έχει ξεχειλώσει το τεπόζιτό του αυτοκινήτου μου. Μή έχοντας μπεί στην ρεζέρβα (περίπου 5-7 λίτρων) η τρόμπα έδειξε ότι μου έβαλε 57 λίτρα. Δηλαδή συνολικά 62-64 λίτρα χωριτικότητα. Και ναι μεν θα ήθελα ένα range rover sport με 120λιτρο τεπόζιτο, αλλά η peugeot δίνει 50 λίτρα στο 306.

Δυστυχώς βιαζόμουνα και δεν έκατσα να το συζητήσω με τον τρομπανθρωπο. Ο οποίος τρομπανθρωπος φυσικά έχει αναρτημένη μια ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ.

Αυτά.

Smouts

adam_tsouk
11/09/2006, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Δυστυχώς βιαζόμουνα και δεν έκατσα να το συζητήσω με τον τρομπανθρωπο.

και το συζητας μαζι μας γιατι....???

επρεπε να του το πεις,.

εγω και 2 λιτρα παραπανω να διαπιστωσω (στη μηχανη ειναι ευκολο) δεν θα το αφησω ετσι....

giatou
11/09/2006, 22:46
ρε παιδες,μου εχει συμβει και εμενα το απιστευτο....
στην πρωην μου (για το KLE500 μιλαω....) μου βαλανε 18,5 λιτρα!!
το τεποζιτο εντωμεταξυ ειναι 15 και μολις το ειχα γυρισει στην ρεζερβα δηλαδη τσιμα τσιμα να επερνε 12-13 λιτρα!!!

με το που τελιωνει,τον ρωταω...
-για πες μου τωρα,πως το εκανες αυτο?μαγος εισαι????
-τι εννοεις φιλαρακι?
(του εξηγω του μαλακα)
και απανταει:
-αυτο εγραψε η αντλια,αρα τοση σου εβαλα...
-μισο να ειδοποιησω την αστυναμια,του λεω,γιατι η μαγος εισαι η κλεφτης και εγω δε σε πληρωνω.
(ακολουθει πανικος και φασαρια,μονο που δεν με εριξε απο την μηχανη το π@υστρακι)
τελικα καλεσα το 100 χωρις να τον πληρωσω και αφου περιμενα πανω 35-40 λεπτα εφυγα....και φυσικα δεν εγινε τπτ φανταζομαι!
αλλη μια κληση στην τροχαια χωρις ανταποκριση!
τεσπα,εγω παντως δεν το πληρωσα τον π@υστη τον κλεφτη!

AFTER
11/09/2006, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από giatou
ρε παιδες,μου εχει συμβει και εμενα το απιστευτο....
στην πρωην μου (για το KLE500 μιλαω....) μου βαλανε 18,5 λιτρα!!
το τεποζιτο εντωμεταξυ ειναι 15 και μολις το ειχα γυρισει στην ρεζερβα δηλαδη τσιμα τσιμα να επερνε 12-13 λιτρα!!!

με το που τελιωνει,τον ρωταω...
-για πες μου τωρα,πως το εκανες αυτο?μαγος εισαι????
-τι εννοεις φιλαρακι?
(του εξηγω του μαλακα)
και απανταει:
-αυτο εγραψε η αντλια,αρα τοση σου εβαλα...
-μισο να ειδοποιησω την αστυναμια,του λεω,γιατι η μαγος εισαι η κλεφτης και εγω δε σε πληρωνω.
(ακολουθει πανικος και φασαρια,μονο που δεν με εριξε απο την μηχανη το π@υστρακι)
τελικα καλεσα το 100 χωρις να τον πληρωσω και αφου περιμενα πανω 35-40 λεπτα εφυγα....και φυσικα δεν εγινε τπτ φανταζομαι!
αλλη μια κληση στην τροχαια χωρις ανταποκριση!
τεσπα,εγω παντως δεν το πληρωσα τον π@υστη τον κλεφτη!

Καλ τους εκανες του κωλοκλεφταραδες!

Μια φορα νομιζα και εγω οτι εκαιγε τα αντερα του το Ζ, και φυσικα ειχα πεσει σε απατεωνα, μονο που δεν ειχα παρει χαμπαρι οταν εγινε...

fantacid
11/09/2006, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από giatou
τελικα καλεσα το 100 χωρις να τον πληρωσω και αφου περιμενα πανω 35-40 λεπτα εφυγα...

τελικα αξιζει η χασουρα των 40 λεπτων για 20ευρο??


το ξερω οτι δεν το κανες για τα 20ευρο αλλα κ παλι δεν καταφερες κ τπτ!
το χρονο σου σπαταλησες αδικα.


αν κ σωστη η κινηση σου το αποτελεσμα αδικο............

mbjp
11/09/2006, 23:54
υπαρχει τηλεφωνο καταγγελιας για τετοιες περιπτωσεις;;

Παρομοια φαση μου ετυχε την περασμενη παρασκευη στο πρατηριο στην Πειραιως, ρευμα προς Αθηνα, αμεσως μετα τη γεφυρα του Κηφισου..

Προσοχη λοιπον

skous
12/09/2006, 00:42
Nomizw armodio einai to YPAN

btw na tsekarete kai to exis
http://www.ypan.gr/flash_fuel/kafsima/PROSTIMA.htm

kxIII
12/09/2006, 06:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Nomizw armodio einai to YPAN

btw na tsekarete kai to exis
http://www.ypan.gr/flash_fuel/kafsima/PROSTIMA.htm

Σωστός ο παίχτουρας
:wave2:

giatou
12/09/2006, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
τελικα αξιζει η χασουρα των 40 λεπτων για 20ευρο??


το ξερω οτι δεν το κανες για τα 20ευρο αλλα κ παλι δεν καταφερες κ τπτ!
το χρονο σου σπαταλησες αδικα.


αν κ σωστη η κινηση σου το αποτελεσμα αδικο............
οπωσδηποτε δεν ηταν για τα 20 ευρω...
κι αν δεν εχω δωσει γ@μισι@τικ@ 20ευρα...
το γ@μωτο ηταν!απλα ηλπιζα οτι ισως μπορουσα να ημουν ο τελευταιος που θα προσπαθουσε να πιασει κοτσο ο απαταιωνας!ματαια ομως....
και οχι μονο τον χρονο μου σπαταλισα αδικα, αλλα τωρα ειμαι σιγουρος οτι ο τυπος θα συνεχιζει ελευθερα να κλεβει τον κοσμακι...και κανεις δεν τον εχει αγγιξει!!
ημαρτον!

dukeandthecity
12/09/2006, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
τελικα αξιζει η χασουρα των 40 λεπτων για 20ευρο??




αυτη φίλε ειναι η νοοτροπια των περισσοτερων απο εμας που αφηνει ατιμωρητα τα καθικια.

Julius
13/09/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
Οι διαχειριστές πρέπει να σβήσουν το τόπικ με την ίδια λογική που έσβησαν το τόπικ για τα συνεργεία ("πολυδιαφημισμένο συνεργείο για BMW") Αλλοιώς περίτρανα αποδεικνύεται ότι ισχύουν δύο μέτρα και δύο σταθμά, την στιγμή που οι καταγγελίες στο τόπικ αυτό δεν είναι επώνυμες και υπογεγραμμένες!!!!
(Μου την δίνει που γενικά στη ζωή μας ισχύουν δύο μέτρα και δύο σταθμά πάντοτε και οι σοφιστίες που λέγονται στο φινάλε για δικαιολογία)


TO POST EINAI POLY SIGGEKRIMENO KATHOS EPISEIS KAI OI GENIKES GRAMMES ORTHIS LEITOYRGIAS TOY FORUM


TORA OPOIOS ZORIZETE ME TON TROPO LEITOYRGIAS NA PERASEI APO TO TAMEIO NA TOY DOSOUME PISO THN SYNDROMH TOY (APO TA FRAGA POY EXOUME MAZEPSEI APO TIS DIAFIMISEIS TON MAGAZION POY VRIZETE ME TO EPONYMO NICK NAME POY DIATHETETE)


OOOOOLA TA ASXETA ME TO ARXIKO POST PERNOUNE TON DROMO TOYS