PDA

View Full Version : Gkantemiko TDM 900



TheJackal
13/09/2006, 12:26
Πρεπει να εχω το πιο γκαντεμικο TDM 900 τελικα!
Δεν μπαινω σε λεπτομεριες απλως τα αναφερω χονδρικά με την σειρα που εγιναν.
Συμβαντα και απολογισμος.

1ο ενα προβατο ηρθε και με εμβολισε απο δεξια ενω πηγαινα με 20 χλμ. αριστερο πλαστικο και ξημενη αριστερη εξατμιση

2ο Απο δικο μου λαθος οκ πτωση με καμια 80 μονος μου.
μπουκαλες μπροστα, δεξια πλαστικα δεξια εξατμιση ολο το fairing μαζι με την βαση του, μαρσπιεδεσς και μανετες + το μπουφαν και το κρανος μου. το φαναρι την γλυτωσε.

3ο ενα πουλι "επιτεθηκε" το μηχανακι ενω ειχα καμια 120 χλμ χτυπησε στον καθρευτη μπροστα και γεμισαμε αιματα. ευτυχως καμια ζημια απ το πουλι.

4ο πτωση απο γλυστερο οδοστρωμα στη Κω με καμια 50 σε στροφη. Ηταν τριβαλιτσο οποτε δεν χτυπηθηκε τιποτα μονο οι βαλιτσα ξυθηκε.

5ο και τελευταιο προχθες (Δευτερα). Για αλλη μια φορα ενα προβατο πεταχτηκε στο δρομο ενω ειχα καμια 70 χλμ και το χτυπησα. Ευτυχως δεν μ εριξε αλλα το προβατο πεθανε. οπως χτυπησε γρατζουνισε λιγο το φτερακι του μπροστινου τροχου και χτηπησε στην κατω μερια του δεξιου πλαστικου και απο την πιεση εσπασε μια βαση απ το πλαστικο και μια βαση απο το μπροστινο fairing που βιδονεται πανο το δεξι πλαστικο.

ολα αυτα μαζι σε ανταλακτικα... Ουτε θυμαμαι ποσα euro. Απλως πολλα.

Τι να πω δηλαδη??? Αντε τα δυο μπορουν να θεωρηθουν οδηγικο λαθος. Τα προβατα και τα πουλια ομως... και ολα αυτα στη θεσσαλονικη στον δρομο του πανοραματος.

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ
Ευτυχως που ειμαι καλα ακομα εγω!

sniper
13/09/2006, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheJackal
Πρεπει να εχω το πιο γκαντεμικο TDM 900 τελικα!
Δεν μπαινω σε λεπτομεριες απλως τα αναφερω χονδρικά με την σειρα που εγιναν.
Συμβαντα και απολογισμος.

1ο ενα προβατο ηρθε και με εμβολισε απο δεξια ενω πηγαινα με 20 χλμ. αριστερο πλαστικο και ξημενη αριστερη εξατμιση

3ο ενα πουλι "επιτεθηκε" το μηχανακι ενω ειχα καμια 120 χλμ χτυπησε στον καθρευτη μπροστα και γεμισαμε αιματα. ευτυχως καμια ζημια απ το πουλι.

5ο και τελευταιο προχθες (Δευτερα). Για αλλη μια φορα ενα προβατο πεταχτηκε στο δρομο ενω ειχα καμια 70 χλμ και το χτυπησα.

Τι να πω δηλαδη??? Αντε τα δυο μπορουν να θεωρηθουν οδηγικο λαθος. Τα προβατα και τα πουλια ομως... και ολα αυτα στη θεσσαλονικη στον δρομο του πανοραματος.



Τι δουλειά κάνεις; Τσοπάνος; :lol:


Σόρρυ ρε φίλε.... αλλά εμείς πάμε καμμιά βόλτα να δουμε κανένα πρόβατο... εσένα στόχο σε κάνανε; τα ΠΡΟΒΑΤΑ; :lol:

Να δω πρόβατο να επιτίθεται σε ΚΑΤΙ και τι στον κόσμο!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μήπως είναι κατσίκι και το μπέρδεψες; ή κανένα μεγάλο τσοπανόσκυλο; :confused:

makis206
13/09/2006, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheJackal
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ
Ευτυχως που ειμαι καλα ακομα εγω!

Αυτό μετράει πάνω απ'όλα !

Ας είναι η τελευταία σου στραβή γιατί γκαντέμικα μηχανάκια δεν νομίζω να υπάρχουν.

Πάντα όρθιος απο'δω και πέρα !

:beer: :beer: :wave2:

Λεωνίδας
13/09/2006, 12:34
Μάλλον εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=24341) πρέπει να τα γράψεις :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πέρα από την πλάκα, στην Κω μένεις;

TheJackal
13/09/2006, 12:45
Θεσσαλονικη μενω

TheJackal
13/09/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Μήπως είναι κατσίκι και το μπέρδεψες; ή κανένα μεγάλο τσοπανόσκυλο; :confused: [/B]



Προβατο ηταν. Ολο το κοπαδι ηταν απ την αριστερη μερια του δρομου και αυτο ηταν μονο του απο δεξια και πανω που περνουσα του μπηκε να παει μαζι με την παρεα του.

TROOPER
13/09/2006, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheJackal
Πρεπει να εχω το πιο γκαντεμικο TDM 900 τελικα!
Δεν μπαινω σε λεπτομεριες απλως τα αναφερω χονδρικά με την σειρα που εγιναν.
Συμβαντα και απολογισμος.

1ο ενα προβατο ηρθε και με εμβολισε απο δεξια ενω πηγαινα με 20 χλμ. αριστερο πλαστικο και ξημενη αριστερη εξατμιση

2ο Απο δικο μου λαθος οκ πτωση με καμια 80 μονος μου.
μπουκαλες μπροστα, δεξια πλαστικα δεξια εξατμιση ολο το fairing μαζι με την βαση του, μαρσπιεδεσς και μανετες + το μπουφαν και το κρανος μου. το φαναρι την γλυτωσε.

3ο ενα πουλι "επιτεθηκε" το μηχανακι ενω ειχα καμια 120 χλμ χτυπησε στον καθρευτη μπροστα και γεμισαμε αιματα. ευτυχως καμια ζημια απ το πουλι.

4ο πτωση απο γλυστερο οδοστρωμα στη Κω με καμια 50 σε στροφη. Ηταν τριβαλιτσο οποτε δεν χτυπηθηκε τιποτα μονο οι βαλιτσα ξυθηκε.

5ο και τελευταιο προχθες (Δευτερα). Για αλλη μια φορα ενα προβατο πεταχτηκε στο δρομο ενω ειχα καμια 70 χλμ και το χτυπησα. Ευτυχως δεν μ εριξε αλλα το προβατο πεθανε. οπως χτυπησε γρατζουνισε λιγο το φτερακι του μπροστινου τροχου και χτηπησε στην κατω μερια του δεξιου πλαστικου και απο την πιεση εσπασε μια βαση απ το πλαστικο και μια βαση απο το μπροστινο fairing που βιδονεται πανο το δεξι πλαστικο.

ολα αυτα μαζι σε ανταλακτικα... Ουτε θυμαμαι ποσα euro. Απλως πολλα.

Τι να πω δηλαδη??? Αντε τα δυο μπορουν να θεωρηθουν οδηγικο λαθος. Τα προβατα και τα πουλια ομως... και ολα αυτα στη θεσσαλονικη στον δρομο του πανοραματος.

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ
Ευτυχως που ειμαι καλα ακομα εγω!

1.:eyepop:

2.συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες

3.:eyepop:

4.το αυτο με το νουμερο 2

5.:eyepop:

ρε πλακα μας κανεις....:confused:

πουλα το τι ντι εμ και παρε μια γκλιτσα!!!!!!!!!!!!!!!!

sniper
13/09/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheJackal
Προβατο ηταν. Ολο το κοπαδι ηταν απ την αριστερη μερια του δρομου και αυτο ηταν μονο του απο δεξια και πανω που περνουσα του μπηκε να παει μαζι με την παρεα του.

ε ρε φίλε... δεν ξέρεις ότι όταν βλέπουμε ζωντανά στον δρόμο πάμε ΑΡΓΑ;;;;;

τεσπα.... περαστικά και προσεχτικά :wave2:

Nostra
13/09/2006, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheJackal
Ουτε θυμαμαι ποσα euro. Απλως πολλα.

κόψε κάνα ευρώ... αλλιώς θα τα σκοτώσω όλα τα προβατάκια...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


καλά λέω εγώ ότι στους δρόμους κυκλοφορούνε Ζώα....

:lol: :lol: :lol:

DUKASII
13/09/2006, 12:57
το ντιτιμπεεεεεμ...

και παρε μια σουβλα...:evil: :evil:

Dodok edessa
13/09/2006, 13:02
κοιτα μη σε παρουνε χαμπαρι στην greenpeace..δεν αφησες ορθιο ζωντανο.:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

μακαρι τις γκαντεμιες να τις μετρας σε προβατα :wave2: :beer:

TheJackal
13/09/2006, 13:04
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
[B]ε ρε φίλε... δεν ξέρεις ότι όταν βλέπουμε ζωντανά στον δρόμο πάμε ΑΡΓΑ;;;;;

τεσπα.... περαστικά και προσεχτικά :wave2:




20χλμ ανα ωρα και αυτο ηρθε και επεσε πανω μου οχι εγω. με χτυπησε απο δεξια

MIKE_16V
13/09/2006, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheJackal
[


20χλμ ανα ωρα και αυτο ηρθε και επεσε πανω μου οχι εγω. με χτυπησε απο δεξια [/B]

Πηγαινε μια βολτα απο τον παπα της ενοριας σου, μπορει να εχει κατι για σενα:winka:

Nostra
13/09/2006, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Πηγαινε μια βολτα απο τον παπα της ενοριας σου, μπορει να εχει κατι για σενα:winka:


να του δώσει ραντεβού με την παπαδιά του σε καμιά διασταύρωση?

είναι αυτό που λέμε το ποιμνίο του....

:lol: :lol: :lol:

VanDiemen
13/09/2006, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Μήπως είναι κατσίκι και το μπέρδεψες; ή κανένα μεγάλο τσοπανόσκυλο; :confused:

Όταν ήμουν φαντάρος σε ακριτική περιοχή, ήταν ένας αθηναίος δόκιμος μαζί με το διοικητή και τον οδηγό (που μας τα έλεγε μετά) σε ένα τζιπ mercedes, και συναντούν μια θεριζοαλωνιστική! Φυσικά ο διοικητής ήξερε τι ήταν, αλλά λέει.."Τι είναι αυτό κύριε δόκιμε;" Κι αυτός απαντάει.."μεγάλο αποριμματοφόρο κε Δκτά" :lol:

Nostra
13/09/2006, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Όταν ήμουν φαντάρος σε ακριτική περιοχή, ήταν ένας αθηναίος δόκιμος μαζί με το διοικητή και τον οδηγό (που μας τα έλεγε μετά) σε ένα τζιπ mercedes, και συναντούν μια θεριζοαλωνιστική! Φυσικά ο διοικητής ήξερε τι ήταν, αλλά λέει.."Τι είναι αυτό κύριε δόκιμε;" Κι αυτός απαντάει.."μεγάλο αποριμματοφόρο κε Δκτά" :lol:

ότι θυμάσαι χαίρεσαι κι εσύ....


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

perastikos
13/09/2006, 14:18
Ρε άσε το παιδί να εκφραστεί :p

Για συμπαράσταση postarw το παρακάτω:

Φαντάροι (από Αθήνα φυσικά) είχαν περάσει τα καπνά για μαρούλια και πήγαν να τα κόψουν! :lol:

paramedic
13/09/2006, 15:42
Εσυ είσαι που μου "έφαγες" δυο προβατα και σε ψάχνω???????? Εγκληματία!!:mad: :mad:
Περα απο την πλάκα φίλε μου όταν βλέπουμε ζώα στον δρόμο πάμε σαν τις "κότες" γιατι δεν ξέρουμε πότε θα πεταχούν μπροστα μας. Εγώ μια φορά έβλεπα μια γάτα 50 μέτρα πριν να με κοιτάει και όταν πέρασα δίπλα της τότε κουνήθηκε η ρουφιάνα και την πάτησα και παραλίγο να πέσω. Βέβαια ήταν βράδυ και λογικά την έιχα τυφλώσει με το φώς οποτε καλά μου έκανε!:D

lyk0s
13/09/2006, 16:26
Καλα αυτη η μηχανη πρεπει να ειναι η μετεμψυχωση της Christine!

Θα την πουλησεις καμμια μερα και θα γυρισει πισω μονη της και θα σου κορναρει εξω απο το σπιτι σου....

Leipsippos
14/09/2006, 13:36
Μπορεις να βαζες αυτοκολλητακια στο ντεποζιτο για να σημειωνεις τις καταριψεις σου, οπως οι πιλοτοι στα μαχητικα!!!

+++



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hidefnick
14/09/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από lyk0s
Καλα αυτη η μηχανη πρεπει να ειναι η μετεμψυχωση της Christine!

Θα την πουλησεις καμμια μερα και θα γυρισει πισω μονη της και θα σου κορναρει εξω απο το σπιτι σου....

TDM και BAD TO THE BONE?????

ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :a29:

Aggelos_SV
14/09/2006, 14:42
...και τα προβατα τι εγιναν?Τουλαχιστον εφαγες κανα καλο κοψιδι να απαλυνεις τον πονο σου?:lol: :lol:

Trickster
14/09/2006, 15:36
Απλά ήταν πρόβατα που παίζαν chicken..!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πλάκα πλάκα μην το γελάμε με τα πρόβατα, πάλι καλά που δεν ήταν κοπάδι μαζί.. Αν κάνει κίνηση ένα κάνουν όλα! Ο γέρος μου με φορτηγό είχε θερίσει μισό κοπάδι νύχτα με αυτό το τρόπο..

Giorgos19
14/09/2006, 20:29
Πω ρε φιλε τι πικρα ειναι αυτη???????????
Κανε κανενα ευχελαιο!
Για το σκηνικο σην Κω παντως δεν ξερω τι εκανες η αν ηταν οδηγικο λαθος αλλα εχοντας μεγαλωσει εκει μπορω να πω οτι οι δρομοι ειναι αθλιοι.