PDA

View Full Version : BAGSTER + ΚΑΓΚΕΛΑ V-Strom



VforVSTrom
13/09/2006, 19:54
1) Πόσο έχετε πάρει το Bagster σας?

To βρήκα σε ένα site online (δεν το έχω ξανακούσει) στα 97? + έξοδα αποστολής (κανά 5? υπολογίζω).

http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=717&osCsid=75f23622e7487e9ab3c713e62afef636


Πως σας φαίνεται η τιμή? Λέει το bagster ή δεν αξίζει τώρα που είναι αρχή?

2) Με την αγορά του V-Strom ABS 2006 είχε κάγκελα δώρο από τον Σφακιανάκη αλλά είναι μάπα προστατεύουν μόνο μηχανή & όχι πλαστικά(είναι τα μικρά, τα ελληνικά) άσε που τα βλέπω να σκουριάζουν σε χρόνο dt.

Επίσης διάβασα διεξοδικά προηγούμενα posts για κάγκελα αλλά δεν είδα συγκεκριμένα πράγματα. Π.χ. πόσο στοιχίσαν τελικά & από που έγινε η αγορά τους. Μόνο κάποιος ανέφερε αόριστα ότι κάπου στα 100? πήρε τα Givi. Γενικώς λένε τα Givi? Κάτι διάβασα ότι προστατεύουν αλλά επίσης διάβασα πολλά παράπονα για συντονισμούς... Προτείνετε να τα αλλάξω τα μαμίσια? Αν ναι πόσο και από που?


Αυτά τα ολίγα προς το παρόν!! Thanx!

Innersense
13/09/2006, 20:36
Φιλαράκι το άβαταρ σου είναι όλα τα εβρά!

Γουέλκαμ το δε κλαμπ λέμε!!!

Vstrommer71
13/09/2006, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από VforVSTrom
1) Πόσο έχετε πάρει το Bagster σας?

To βρήκα σε ένα site online (δεν το έχω ξανακούσει) στα 97? + έξοδα αποστολής (κανά 5? υπολογίζω).

http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=717&osCsid=75f23622e7487e9ab3c713e62afef636


Πως σας φαίνεται η τιμή? Λέει το bagster ή δεν αξίζει τώρα που είναι αρχή?

2) Με την αγορά του V-Strom ABS 2006 είχε κάγκελα δώρο από τον Σφακιανάκη αλλά είναι μάπα προστατεύουν μόνο μηχανή & όχι πλαστικά(είναι τα μικρά, τα ελληνικά) άσε που τα βλέπω να σκουριάζουν σε χρόνο dt.

Επίσης διάβασα διεξοδικά προηγούμενα posts για κάγκελα αλλά δεν είδα συγκεκριμένα πράγματα. Π.χ. πόσο στοιχίσαν τελικά & από που έγινε η αγορά τους. Μόνο κάποιος ανέφερε αόριστα ότι κάπου στα 100? πήρε τα Givi. Γενικώς λένε τα Givi? Κάτι διάβασα ότι προστατεύουν αλλά επίσης διάβασα πολλά παράπονα για συντονισμούς... Προτείνετε να τα αλλάξω τα μαμίσια? Αν ναι πόσο και από που?


Αυτά τα ολίγα προς το παρόν!! Thanx!
Συντομαι απαντησεις!
1)Το Bagster παιζει σε τιμη κοντα στα 100?,οποτε ειναι φυσιολογικη αυτη η τιμη,
2)Καγκελα παρε της Givi,προστατευουν πολυ καλα τα πλαστικα της μηχανης ΑΛΛΑ να προσεξεις να ειναι η καινουργια παρτιδα η οποια δεν εχει προβληματα απο τριξιματα.Οι καινουργιες παρτιδες ξεχωριζουν στο οτι στα σημεια που βιδωνουν στις βασεις(επανω απο τους κυλινδρους) εχουν απο την μεσα πλευρα βιδες.Εχοντας αυτα τα καγκελα και πισω βαλιτσα ή βασεις για βαλιτσες πισω,εξασφαλιζεις οτι σε πεσιμο το τρακο θα το παρουν τα καγκελα και οχι τα πλαστικα.Καποιο φλας ομως σιγουρα θα σπασει(ετσι οπως πετανε αριστερα και δεξια):beer:

beholder
14/09/2006, 00:24
Για το bugster να σου απαντησω κι εγω μιας και το εχω παρει απο αυτο το μαγαζι το συγκεκριμενο.
Ειναι πολυ καλη η τιμη
Οταν το αγορασα πριν 2 μηνες ειχε εξω στα μαγαζια 120 Ευρω

Εγω το πηρα απο εκει 97+5 τα μεταφορικα = 103 Ευρω

Να το βαλεις θα σου γλυτωσει αν μη τι άλλο απο μικροπεσιματα και διαφορες άλλες ζημιες του δρομου (γδαρσιματα απο ηλιθιους κλπ) to tepozito.

Kαι σημειωτεον οτι το τεποζιτο ειναι πολυ ακριβο στο VSTROM

VforVSTrom
14/09/2006, 08:53
Thanx παίδες για τις γρήγορες απαντήσεις!

Ξέρετε όμως στο περίπου τιμή για τα νέα Givi κάγκελα?

tsakalaki 650
14/09/2006, 09:45
bagster 100 ευρώ απο Γκουντούφα πριν δυο μήνες.

Κάγκελα έχω της μαμάς που προστάτεψαν σε πέσιμο λόγω διπλώματος του στάντ, βέβαια την κράτησα και λίγο.

nickmavros
14/09/2006, 11:19
Και εγώ την έπαθα σαν τον tsakalaki και μου έπεσε γιατί δεν άνοιξε καλά το σταντ. Δεν έχει ουτε μία γρατζουνιά, δηλαδή τα κάγκελα κάνανε δουλειά.
Από την άλλη όμως ένας κολλητός μου την πρώτη μέρα που πήρε τη μηχανή του έπεσε με εξίσου ηλίθιο τρόπο κ έσπασε κατευθείαν το φλας και έφαγε γρατζουνιές το πλαστικό.
Άντε βγάλε συμπέρασμα τώρα.

Στην πρώτη μου μηχανή (Transalp 650) είχα βάλει κάγκελα φτηνά ελληνικά. Αλλά σε μία καλή πτώση που είχα με πολλά χιλιόμετρα πάνω από 100/h δεν έφαγε ούτε μία γρατζουνιά το ντεπόζιτο κ τα πλαστικά, μόνο το τιμόνι κ το πατηράκι του συνεπιβάτη.

Οπότε η καλύτερη λύση για να δεις αν δουλεύουν σωστά τα κάγκελα είναι να ρίχνεις τη μηχανή! Ή καλύτερα να σου λένε οι άλλοι που την έχουν ρίξει...

edie
14/09/2006, 21:08
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από VforVSTrom
Thanx παίδες για τις γρήγορες απαντήσεις!

Ξέρετε όμως στο περίπου τιμή για τα νέα Givi κάγκελα? [/QUOTE

119e

Respect
08/10/2006, 09:57
Λοιπόν, τα πίσω κάγκελα είναι μιά πραγματικότητα!!.. :a25: Φτηνά ή ακριβά, παλιά ή καινούρια δε ξέρω.. :confused: 105€ έδωσα.


64481

Respect
08/10/2006, 09:59
2


64482

Respect
08/10/2006, 10:00
Άλλη μία;


64483

Respect
08/10/2006, 10:08
Αλλά έκανα και μια !@#$*&.. Τοποθετώντας τα βράδυ γιατί δε κρατιώμουν ως συνήθως δε πρόσεξα πως αυτά εδώ (που προφανώς κουμπώνουν οι βαλίτσες) δεν ήταν μεταλικά και σφίξε-σφίξε.. :a018:


64490

Respect
08/10/2006, 10:09
Ξέρει κανείς λοιπόν που θα μπορούσα να βρω κάτι τέτοιο;


64491

lammadin
09/10/2006, 20:44
Μη στεναχωριεσαι, πολλοι την πατανε ετσι....

Θα βρεις ανταλακτικα σε πολλα μαγαζια με αξεσουαρ...
:wave2:

Respect
05/11/2006, 10:11
Λοιπόοον... έβαλα bagster και πολύ το γουστάρω!! 105€. Επίσεις μου είπε ο τύπος που το αγόρασα ό,τι θα πάρει τη μορφή του ντεπόζιτου ακριβώς μετά από κανα-πεντάρι μέρες , να το δει και λίγο ο ήλιος. Αλήθεια λέει;


68146

NikdeV82
08/11/2006, 22:30
NAI alithia

low__rider
13/01/2007, 09:36
παντως εγω δεν εμεινα πολυ ευχαριστημενος. την εχω μια εβδομαδα φοραω καγκελα της kappa (δωρο) κ ο πατερας την ειχει παρει για βολτα κ εκει που την παρκαρε μαλλον δεν εβαλε ταχυτητα κ επεσε. αποτελεσμα το καγκελο γρατζουνιστηκε πολυ κ μπηκε ενα ποντο πιο μεσα ,δεν ακουμπησε τα παλστικα ηθελε κανενα ποντο ακομα, ενα φλασακι σπασμενο, αντιβαρο γρατζουνισμενο κ στραβομενο κ η χουφτα επισης... τελος εσπασε κ η μανετα των ταχυτητων...συνολο 290 εουρος :P :(
κ χ8ες μπροστα μου ενας με μια transalp του διπλωσε το stand κ επεσε! τον βοηθαω, την σηκωνουμε την κοιταμε απο εδω την κοιταμε απο εκει δεν ειχε παθει απολυτος τιποτα!

Respect
13/01/2007, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
παντως εγω δεν εμεινα πολυ ευχαριστημενος. την εχω μια εβδομαδα φοραω καγκελα της kappa (δωρο) κ ο πατερας την ειχει παρει για βολτα κ εκει που την παρκαρε μαλλον δεν εβαλε ταχυτητα κ επεσε. αποτελεσμα το καγκελο γρατζουνιστηκε πολυ κ μπηκε ενα ποντο πιο μεσα ,δεν ακουμπησε τα παλστικα ηθελε κανενα ποντο ακομα, ενα φλασακι σπασμενο, αντιβαρο γρατζουνισμενο κ στραβομενο κ η χουφτα επισης... τελος εσπασε κ η μανετα των ταχυτητων...συνολο 290 εουρος :P :(
κ χ8ες μπροστα μου ενας με μια transalp του διπλωσε το stand κ επεσε! τον βοηθαω, την σηκωνουμε την κοιταμε απο εδω την κοιταμε απο εκει δεν ειχε παθει απολυτος τιποτα! Φαντάσου να μην είχες βάλει κάγκελα..
Τα € θα ήταν πολύ περισσότερα! :alien:

nakkip
14/01/2007, 01:48
Μακαρι τα πεσιματα ολα να ναι μονο τετοια παιδες ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

costas81
15/01/2007, 10:40
Εγω εχω τα μαμα καγκελα της suzuki!
Την μηχανη την ειχα βρει μια φορα κατω (καποιος την εριξε) Την ειχα πανω στο πεζοδρομιο και την βρηκα με τις ροδες στο πεζοδρομιο και την υπολοιπη στο δρομο!
Την σηκωσα και δεν ειχε ουτε γρατζουνια εκτος απο την χουφτα!

Την αλλη φορά την εριξα εγω προσπαθωντας να κατεβω ενα πεζοδρομιο εξαιτιας ενος φρετιου που πατησε και υποχωρησε μεσα και επεσα απο την αντιθετη πλευρα προς τα δεξια .

Την σηκωσα και η μηχανη εκτος παλι απο την χουφτα δεν ειχε το παραμικρο!

Αυτα για οσους νομιζουν οτι τα καγκελα ειναι μικρα και δεν προστατευουν!

Επισης σε καμια περιπτωση δεν συντονιζουν και δεν ταλαιπωρουν το πλαισιο!

Επειδη εχω τα μικρα καγκελα και εχω οδηγησει και μηχανες με givi σας προτεινω της suzuki!

costas81
15/01/2007, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Λοιπόοον... έβαλα bagster και πολύ το γουστάρω!! 105€. Επίσεις μου είπε ο τύπος που το αγόρασα ό,τι θα πάρει τη μορφή του ντεπόζιτου ακριβώς μετά από κανα-πεντάρι μέρες , να το δει και λίγο ο ήλιος. Αλήθεια λέει;


μολις το δει ο ηλιος και ζεσταθει θα ρθει και θα γινει ενα με το τεποζιτο!

Respect
15/06/2007, 19:07
Σχετικά με τα κλιπς. ( ή όπως αλλιώς λέγονται αυτά στα οποία κουμπώνουν οι βαλίτσες)
Θα θυμάστε λίγα μηνύματα πριν που έλεγα πως μου έσπασε ένα την ώρα που το βίδωνα στα κάγκελα.
Έφαγα όλο το τόπο εδώ στη Πάτρα και δε βρήκα πουθενά. Η λύση που σκέφτηκα λοιπόν ήταν ο τόρνος και έφτιαξα μερικά από αλουμίνιο πολύ καλύτερης ποιότητας από τα original. (μέρα με τη νύχτα)
Αν και σε κάποιον άλλο σπάσει κάποιο και δε μπορέσει να βρει, μου περισσεύουν μερικά. :wave2:


93350

Respect
15/06/2007, 19:08
2


93351

qazeroti
15/06/2007, 22:36
Αυτα δείξανε πολύ πιο όμορφα πάνω στην μηχανή σου Respect.
Κάνουν αντίθεση με τα μαύρα κάγκελα που έχεις.!! Πόσο σου κόστισε; κ αν θελήσω που πρέπει να ψαχτώ;

Respect
17/06/2007, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από qazeroti
Αυτα δείξανε πολύ πιο όμορφα πάνω στην μηχανή σου Respect.
Κάνουν αντίθεση με τα μαύρα κάγκελα που έχεις.!! Πόσο σου κόστισε; κ αν θελήσω που πρέπει να ψαχτώ; Πράγματι ταίριαξαν πάρα πολύ καλά! Είναι μια λεπτομέρεια που δείχνει πολύ όμορφα!
Μου κόστισαν 3.50€ το ένα και είναι κυριολεκτικά πανομοιότυπα!! (αν δε τα είχα φτιάξει και μου τα έδειχναν θα πίστευα πως είναι του εργοστασίου)
Ψάξε σε τορνατζίδικο που να ασχολείται με βίδες και άλλα τέτοια.

kalamaria
18/06/2007, 20:55
για το Ηρακλειο Κρητης καγκελα που θα βρω?

jokey
20/06/2007, 13:49
bagster σε μπορντώ χρώμα μπορεί να μου πει κανείς που θα βρω ?

miraze
20/06/2007, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από jokey
bagster σε μπορντώ χρώμα μπορεί να μου πει κανείς που θα βρω ?


http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?cPath=23_74_75_136&products_id=717

jokey
21/06/2007, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από miraze
http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?cPath=23_74_75_136&products_id=717

1016 - Can't open file: 'whos_online.MYD'. (errno: 145)

delete from whos_online where time_last_click < '1182444945'

[TEP STOP]



:bawl: :bawl:

VforVSTrom
26/06/2007, 18:54
Δουλεύει κανονικά. Try again

Snakeye
03/07/2007, 08:12
Χτές έβαλα το bagster απο Παπασταυρου στην Αχαρνών. Το μπορντώ δεν ταιριάζει απόλυτα με το χρώμα της μηχανής.

Θα προτιμούσα το μεταλλικό αλλά δυστηχώς το εργοστάσιο δεν το έχει βάλει ακόμα στην παραγωγή. Αρχικά παράγγειλα το μεταλλικό απο 10/5/2007 και με είχαν απο μέρα σε μέρα μέχρι που μου είπαν οτι το εργοστάσιο δεν το έχει βάλει ακόμα σε παραγωγή και δεν γνωρίζουν πότε θα μπεί.

Αναγκάστηκα λοιπόν να παραγείλω το απλό με courrier γιατί δεν ήθελα να περιμένω 20+ ημέρες. Κόστος Bagster 90€ + 30€ το courrier. Παραγγελία δευτέρα απόγευμα 25/6 και ήρθε το Σάββατο 30/6.