PDA

View Full Version : Multistrada 1000 Test Ride



kalant
14/09/2006, 20:46
ρε παιδια εκανα σημερα μια βολτα ενα multistrada 1000 απο το ducati στη καλλιροης...

αυτο μου αρεσε πολυ ηταν η θεση οδηγησης το ψηφιακο κοντερ και ο ηχος, κατα τα αλλα ομως πιστευω οτι για τα λεφτα του ειναι λιγο, μονο 87 αλογα...

ασε που η μασκα μπροστα ειναι αισχος...

παρολα αυτα για ατομα πανω απο 1.80 ειναι οτι πρεπει...

αν το εχει καποιος, τι τελικη εχει και απο βλαβες τι γινεται? ειναι αξιοπιστο?

620
15/09/2006, 09:47
Mono kai mono pou ta rwtas ayta pou rwtas asto na to parei kapoios allos.
Filika.

Cpt. Haddock
15/09/2006, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Mono kai mono pou ta rwtas ayta pou rwtas asto na to parei kapoios allos.
Filika.

ρε 620, ξεκόλα...

υπάρχουν κι άλλα μηχανάκια, νιώθεις την ανάγκη να υπερασπίζεσαι τη ντουκάτι λες κι είναι δικό σου μαγαζί... :sick:

κάτι ρώτησε ο άνθρωπος...

kalant
15/09/2006, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Mono kai mono pou ta rwtas ayta pou rwtas asto na to parei kapoios allos.
Filika.

απ'οτι βλεπω στο προφιλ σου δεν εχεις το μηχανακι για το οποιο ρωτησα, οποτε ασε να απαντησει κανενας αλλος...

:wave2:

MIKE_16V
15/09/2006, 10:18
Οντως δεν λεει "πολλα" απο γκαζι.


Αλλα εχει αλλα καλα που μου κανει εντυπωση που δεν τα καταλαβες:smilea:

Ατομα, πανω απο 1.80:confused:

τωρα τι τελικη εχει ανοιξε ενα περιοδικο....

Απο βλαβες, απο παιδια που τους πινουν το αιμα σε πιστες , με σωστη συντηρηση δεν βγαζουν τιποτα...

kalant
15/09/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Οντως δεν λεει "πολλα" απο γκαζι.


Αλλα εχει αλλα καλα που μου κανει εντυπωση που δεν τα καταλαβες:smilea:

Ατομα, πανω απο 1.80:confused:

τωρα τι τελικη εχει ανοιξε ενα περιοδικο....

Απο βλαβες, απο παιδια που τους πινουν το αιμα σε πιστες , με σωστη συντηρηση δεν βγαζουν τιποτα...

ε ενταξει φιλε απο μια βολτα 5λεπτη δεν μπορεις να βγαλεις και ασφαλη συμπερασματα, γι'αυτο εξαλλου ρωτησα ατομα που το εχουν για να μου πουν περισσοτερα...

για την τελικη του και τα περιοδικα δεν το σχολιαζω, ο καθενας οτι θελει λεει, βεβαια με απασχολουν και αλλα πιο σοβαρα απο την τελικη...

οσο για το 1.80 που ειπες, ειμαι 1.90 και με βολεψε πολυ καλυτερα απο κατι αλλα που εχω οδηγησει...

βεβαια οπως ειπα με μια μικρη βολτιτσα τα καταλαβα αυτα, η πρωτη εντυπωση που λενε...

ισως κανω και λαθος

PortisHead
15/09/2006, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant


αν το εχει καποιος, τι τελικη εχει και απο βλαβες τι γινεται? ειναι αξιοπιστο?

Ειλικρινα τώρα περιμένεις απάντηση (ειλικρινη) απο ducatisti πάνω σε αυτό το θέμα ?????

:wave2:

kalant
15/09/2006, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ειλικρινα τώρα περιμένεις απάντηση (ειλικρινη) απο ducatisti πάνω σε αυτό το θέμα ?????

:wave2:

απ'οτι βλεπω μαλλον ΟΧΙ...

:rolleyes:

dodos_1
15/09/2006, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
ρε παιδια εκανα σημερα μια βολτα ενα multistrada 1000 απο το ducati στη καλλιροης...

αυτο μου αρεσε πολυ ηταν η θεση οδηγησης το ψηφιακο κοντερ και ο ηχος, κατα τα αλλα ομως πιστευω οτι για τα λεφτα του ειναι λιγο, μονο 87 αλογα...

ασε που η μασκα μπροστα ειναι αισχος...

παρολα αυτα για ατομα πανω απο 1.80 ειναι οτι πρεπει...

αν το εχει καποιος, τι τελικη εχει και απο βλαβες τι γινεται? ειναι αξιοπιστο?

εγω παντως θεωρω οτι εχει πολυ καλυτερα ρεπριζ απο τα 1000αρια της κατηγοριας του.εγω το συγκρινω με το δικο μου.στα 87 αλογα στα οποια αναφερεσαι υπαρχει μια μικρη διαφορα...τρεχουν ολα τα σκασμενα!:beer:

GST
15/09/2006, 10:51
το μηχανακι ειναι 04 μοντελο ...εως τωρα εχω 37500 χλμ

στα 12000χλμ ιχνος λαδιου εμφανιστηκε στο μαρκουτσι του ψυγειου λαδιου ...αντικατασταθηκε εντος εγγυησης ...
στα 20000χλμ κολλησε η μιζα ...μετα απο χτυπημα στη ασφαλεια ξεκολλησε ..αντικατασταθηκε η ασφαλεια εντος εγγυησης...

το δικο μου φοραει το κιτ της τερμι απο λαιμους + κατι αλλα ψιλα και εχει παρει κατι παραπανω σε δυναμη ...προσωπικα δεν ειμαι λατρεις των σσ αλλα πιστευω οτι η δυναμη που βγαζει και ο τροπος που την βγαζει ειναι οτι πρεπει για τους ελληνικους δρομους ...αρκετα ροπατο μοτερ απο χαμηλα ....στις ευθειες ταξιδευεις ανετα με 180χλμ και στεριβει αρκετα καλα παρολο το γεγονος οτι ειναι ψηλο μηχανακι ...τελικη εχω δει 230χλμ το ποσο πραγματικα ειναι δεν με απασχολησε καθολου ....εως τα 210 ανεβενε μπαμ ...μετα θελει το χρονο του.....

αυτα δεν εχω να κρυψω τιποτα οτι αλλο θες στη διαθεση σου..

PortisHead
15/09/2006, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
το μηχανακι ειναι 04 μοντελο ...εως τωρα εχω 37500 χλμ

στα 12000χλμ ιχνος λαδιου εμφανιστηκε στο μαρκουτσι του ψυγειου λαδιου ...αντικατασταθηκε εντος εγγυησης ...
στα 20000χλμ κολλησε η μιζα ...μετα απο χτυπημα στη ασφαλεια ξεκολλησε ..αντικατασταθηκε η ασφαλεια εντος εγγυησης...

το δικο μου φοραει το κιτ της τερμι απο λαιμους + κατι αλλα ψιλα και εχει παρει κατι παραπανω σε δυναμη ...προσωπικα δεν ειμαι λατρεις των σσ αλλα πιστευω οτι η δυναμη που βγαζει και ο τροπος που την βγαζει ειναι οτι πρεπει για τους ελληνικους δρομους ...αρκετα ροπατο μοτερ απο χαμηλα ....στις ευθειες ταξιδευεις ανετα με 180χλμ και στεριβει αρκετα καλα παρολο το γεγονος οτι ειναι ψηλο μηχανακι ...τελικη εχω δει 230χλμ το ποσο πραγματικα ειναι δεν με απασχολησε καθολου ....εως τα 210 ανεβενε μπαμ ...μετα θελει το χρονο του.....

αυτα δεν εχω να κρυψω τιποτα οτι αλλο θες στη διαθεση σου..

:a19:
Αν ήταν ολοι σαν τον φιλο μας αυτον...κανεις δεν θα αγόραζε περιοδικα...θα ανταλάσσαμε ειλικρινες απόψεις μεταξύ μας....και πάλι.....
:a19:

GST
15/09/2006, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
εγω παντως θεωρω οτι εχει πολυ καλυτερα ρεπριζ απο τα 1000αρια της κατηγοριας του.εγω το συγκρινω με το δικο μου.στα 87 αλογα στα οποια αναφερεσαι υπαρχει μια μικρη διαφορα...τρεχουν ολα τα σκασμενα!:beer:

εκει ειναι ολα τα λεφτα ροπη μαξ μετα τις 5000στροφες οποτε οταν το μαθεις εισαι συνεχεια με 9χιλιογραμα σε μια κλιμακα 3000στροφων και χωρις να χρειαζεται να ανεβοκατεβαζεις σχεσεις συνεχως

dodos_1
15/09/2006, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
εκει ειναι ολα τα λεφτα ροπη μαξ μετα τις 5000στροφες οποτε οταν το μαθεις εισαι συνεχεια με 9χιλιογραμα σε μια κλιμακα 3000στροφων και χωρις να χρειαζεται να ανεβοκατεβαζεις σχεσεις συνεχως


εγω εχω το τουονο και εχω βγει πολλες φορες βολτα με φιλους που εχουν μουλτι.ειλικρινα τα ρεπριζ του με εχουν εντυπωσιασει.προσωπικη μου αποψη ειναι αυτη για να μην παρεξηγηθω.

liospi
15/09/2006, 11:35
ΗΕΥ και από μένα... (για το 1000ds πάντα)
Το Multi για 30χλμ καθημερινά Αθήνα όμως τι λέει. Σφήνες, ανέβασμα κατέβασμα ταχύτητες κτλ. Γιατί αυτό που ακούω πάρε ducati και για πόλη παπί.... :cry:
Θα έχεις Multi, και πότε θα το καβαλάς? Για κόφι Σάββατο και εκδρομή 1 φορά το μήνα..

kalant
16/09/2006, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από liospi
ΗΕΥ και από μένα... (για το 1000ds πάντα)
Το Multi για 30χλμ καθημερινά Αθήνα όμως τι λέει. Σφήνες, ανέβασμα κατέβασμα ταχύτητες κτλ. Γιατί αυτό που ακούω πάρε ducati και για πόλη παπί.... :cry:
Θα έχεις Multi, και πότε θα το καβαλάς? Για κόφι Σάββατο και εκδρομή 1 φορά το μήνα..

δεν νομιζω, εδω βλεπουμε πιο "δυσκολα" μηχανακια να κυκλοφορουν στο κεντρο χωρις προβληματα...

el_hymador
16/09/2006, 19:37
Ειχα παρει για βολτα ενα multi τουμπανο με ξηροκαμαπανο , termignioni , ανθρακονηματινες ζαντες κ.τ.λ-κ.τ.λ.....εκεινο που μου ειχε προκαλεσει την μεγαλυτερη εντυπωση , ειναι οτι το μηχανακι σου δινει την αισθηση οτι πας με 40χλμ λιγοτερο απο το πραγματικο.....ο κινητηρας νομιζεις οτι ειναι ψοφιος , αλλα φορτωνε μπαμ μεχρι τα 180 χωρις να το παρεις χαμπαρι!
Επισης ειχα την αισθηση οτι εχει βαρυ μπροστινο και οτι δυσκολευεται στις αλλαγες κατευθυνσης , μεχρι που ειδα το κοντερ και καταλαβα οτι κανω σφηνες με 170+ , χαλαρα σαν αν πηγαινω με 100-120.....

....αργοτερα οταν οδηγησα μεχρι την Κορινθο (απο παλαια ΕΟ) , ενα νορμαλ multi , καταλαβα οτι προκειτε (κατα την ταπεινη προσωπικη αποψη μου) για ενα απο τα καλυτερα στημενα μηχανακια που εχω οδηγησει(μην πω το καλυτερο...)

Αν δεν ηταν τοσο χαλια σχεδιαστικα , χωρις σκεψη , θα το ειχα αγορασει!