PDA

View Full Version : Έφτασαν οι Νέες Πινακίδες στο υπουργείο Χολαργού



billy_BMW
15/09/2006, 18:36
Η όλη διαδικασία θα σας πάρει 45 λεπτά με 1 ώρα.

Βγάζεις παράβολο 30 ευρώ (Απο το τμήμα της εφορίας οπου συστεγάζεται στο Υπουργείο)

Καταθέτεις την παλιά μαζί με την άδειά σου και το παράβολο.

Παραλαμβάνεις με ταυτότητα τη νέα άδεια και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τη νέα και κομψότατη πινακίδα.

(Ακόμα πιο ωραία και απο την παλιά).


Τρέξτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Διαστάσεις : 20cm Χ 20cm

Έυχομαι να μην θεωρηθεί διαφήμηση αλλά ήταν το μοναδικό μέτρο σύγκρισης μεγέθους οπου σκέφτηκα ότι ο κάθε μηχανόβιος έχει σπίτι του.

(.....εκτός απο τα αυτονόητα)

http://img225.imageshack.us/img225/9568/hpim2866zi2.jpg

Tropeas
16/09/2006, 10:35
Ξέρετε αν υπάρχει όριο και ημερομηνία για να βάλουν τις καινούριες όλα τα οχήματα?
μιας και είναι εγκεκριμένες (σιγά ένα GR έχουν)

lammadin
16/09/2006, 12:01
Αυτες οι νεες πινακιδες αποτελουν την αποδειξη του οτι αν καποιοι κινηθουν οργανωμενα, πολιτισμενα, με αποδειξεις και επιχειρηματα, μπορουν να τα καταφερουν μια χαρα απεναντι στο τερας που λεγεται κρατος...

...μπραβο σε οσους δεν υπεκυψαν και επεμειναν....

:wave2:

stavrogin
16/09/2006, 20:14
Ποσο γελοιοι ειναι αυτοι οι τυποι.
Ποσο ανικανοι τριτοκοσμικοι ,ζα
Και θελουν και 30ευρο,για τη βλακεια τους:yuck:
Αντε,ξανα μανα,σε δουλεια να βρισκομαστε.

adam_tsouk
16/09/2006, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ποσο γελοιοι ειναι αυτοι οι τυποι.
Ποσο ανικανοι τριτοκοσμικοι ,ζα
Και θελουν και 30ευρο,για τη βλακεια τους:yuck:
Αντε,ξανα μανα,σε δουλεια να βρισκομαστε.

εγω μια χαρα εξυπνους τους κοβω...

λεφτακια θα παρουν.... :winka:

George-3-
17/09/2006, 04:20
Την εβαλα και ειναι μια χαρα...(τι μια χαρα δλδ που ειναι καραθεοστραβοεκτυπωμενη αλλα δεν γμτ ειναι μικρη...)

kalant
17/09/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Την εβαλα και ειναι μια χαρα...(τι μια χαρα δλδ που ειναι καραθεοστραβοεκτυπωμενη αλλα δεν γμτ ειναι μικρη...)

ελα μωρε, λεπτομερειες...

;)

billy_BMW
17/09/2006, 16:29
Δεν ξέρω εαν υπάρχει χρονικό όριο ούτε καν εαν είναι υποχρεωτικό να αλαχτούν.

Δεν έχω ενημέρωση πάνω σε αυτό καθόλου.

sorry

xtrm600
17/09/2006, 17:06
Ξέρει κανεις αν ήρθαν αυτές που αρχίζουν με ΧΖΙ?
Δεν προλαβαίνω να παω ρε γμτ

Ακου ΧΖΙ... δεν μπορούσε να'ναι Ζ-ΙΚ?:lol:

George-3-
17/09/2006, 18:13
ΧΖΙ ηρθαν... (νομιζω πως ΧΖΙ εχω οχι ΙΧΖ)

xtrm600
17/09/2006, 18:23
Thanks!
Πάω να την πάρω γιατί 5 μήνες τώρα δεν μπορώ να πάω πουθενά χωρίς νουμερο
:rolleyes:

soundstorm
18/09/2006, 14:08
Αδερφια να ρωτησω κατι γιατι ειμαι νεος,μικρος και αβγαλτος?Εχω ενα χτ 600 Ε και μια ομορφη μικρη πινακιδουλα για την οποια καθε μηνα "δωριζω" τα χρηματα μου στην τροχαια!Προσφατα πηρα την zx 6r ninja μετα απο πολυ κοπο και μου εδωσαν μια πινακιδα που οταν πηγα να τη τοποθετησω προεξειχε 10 ολοκληρα εκατοστα,στα πλαγια της μηχανης(τυφλα να εχουν οι κοφτες δηλαδη).Οταν πηγα στο υπουργειο συγκοινωνιων και τους ειπα για μια καπως μικροτερη πινακιδα για την οποια ακουσα,οι τυποι μου απαντησαν οτι δεν υπαρχει και ουτε θα υπαρξει κατι νεο και οποιαδηποτε αλλη πινακιδα σιγουρρα θεωρειτε "παρανομη".Τι κανω τωρα???

Cpt. Haddock
18/09/2006, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
Αδερφια να ρωτησω κατι γιατι ειμαι νεος,μικρος και αβγαλτος?Εχω ενα χτ 600 Ε και μια ομορφη μικρη πινακιδουλα για την οποια καθε μηνα "δωριζω" τα χρηματα μου στην τροχαια!

Πως;

:confused: :confused: :confused: :confused:

soundstorm
18/09/2006, 14:14
Φιλε μου εχεις ερθει ποτε στην μυτιληνη?Σε γραφουν για ηχο "κοιτοντας την εξατμιση,για ταχυτητα γιατι τους φανηκε οτι μαλλον ετρεχες και για παρανομη προσπεραση οταν σε ενα κ μοναδικο δρομο της προκοπης που εχουμε περνας την τροχαια που κινητε μπροστα σου με 20km/h και τερμα δεξια!Καταλαβαινεις?

Cpt. Haddock
18/09/2006, 14:18
Όχι δεν καταλαβαίνω...

Αν

-έχεις κανονική πινακίδα
-δίπλωμα
-κράνος
-κανονική εξάτμιση

κλπ

πως γίνεται να σε γράφουν κάθε μήνα; (εκτός αν τα έχουν μαζί σου)

τεσπα, στο θέμα μας.

Το θέμα της πινακίδας έχει συζητηθεί πολλές φορές εδώ και αναλυτικά. Τα "ταψιά" , όπως περιέγραψε ο billy_bmw τα ανιτκαθιστάς. Τώρα βέβαια, στο παράρτημα του ΥΜΕΤ στη Μυτιλήνη ή δεν εχουν ακόμα ή (πολύ πιθανό) βαριέται ο υπάλληλος

:sick:

adam_tsouk
18/09/2006, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πως;

:confused: :confused: :confused: :confused:

ομορφη ΜΙΚΡΗ λεει καπταιν..

δηλαδη την γνωστη παρανομη που μοιαζει με το ταψι.


:wave2:

soundstorm
18/09/2006, 14:33
Δεν εχω κατι παρανομο,απλα η πινακιδα δεν φαινετε καλα γιατι ειναι κατω απο το φτερο και οχι κατω απο το πισοφαναρο.Αν καποτε ερθεις προς τα εδω θα καταλαβεις!Τεσπα,ελπιζω να καταφερω να βρω ακρη.

soundstorm
18/09/2006, 14:36
η πινακιδα που εχω στο χτ ειναι η κανονικη,η παλια.απλα εχω κοψει το περιγραμα.Εχω αφαιρεσει δηλαδη 1,5 εκατοστα γυρω γυρω και την εχω τοποθετησει κατω απο τον κολο της μηχανης.Απο μακρυα φαινετε μια χαρα.

al3x
18/09/2006, 15:00
οκ στον Χολαργο... για το υπουργειο στο Αγιο Δημητριο ξερουμε αν εχουν τις μικρες... ?τους καλεσα σημερα στο 9812104/5 ο μπαρμπας εκει ειπε πως δεν ξερει αν ειναι οι μικρες....
κατα τα αλλα το 30ρι παραβολο απο την εφορια και καταθετεις τις παλιες... οπως και να εχει σου βγαζουν καινουργιο αριθμο οποτε αλλαζει και η αδεια... απο οτι ανεφερε αν πας το πρωι μπορει να παρεις τις καινουργιες το απογευμα... αυτα....