PDA

View Full Version : Να το πάρω το κορίτσι?



WILDCAT_mmm
16/09/2006, 13:49
Γειά σας έχω καταλήξει στο cb600 το καινούριο μόνο που θέλω να μου λύσετε κάποιες απορίες αν γίνεται...

1.Απο ροπή χαμηλά πως πάει? θα μπορώ να κάνω προσπεράσεις ευκολα?

2.Είναι σταθερό στον δρόμο?

3.Υπάρχει περίπτωση να βγεί νέο μοντέλο το 2007?

4.Τα φρένα του πιάνουν καλά?

5.Η σέλα του είναι άνετη για τον συνεπιβάτη? (του cbf με απογοήτευσε)

Αυτά θέλω να μάθω ευχαριστώ..

power hornet
16/09/2006, 14:11
μαλλον το χορνετ θα εννοεις κανε αμα μπορεις υπομονη γιατι κατι ακουστηκε οτι η χοντα θα κανει αντεπιθεση στα naked και θα το βγαλει ψεκαστο το χορνετ με κινητηρα απο το cbr600rr!μιλαμε για τρελα αμα το κανουν.κατα τα αλλα μια χαρα ειναι αμα το παρεις σκιζει το μοτερ αν και πλεον ξεπερασμενο με συγκριση τεχνολογικα απο fazer και το καινουργιο naked της zuzuki.για εμενα κανε υπομονη μπας και βγει ετσι οπως λενε.:wave2: :beer:

WILDCAT_mmm
16/09/2006, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet 60
μαλλον το χορνετ θα εννοεις κανε αμα μπορεις υπομονη γιατι κατι ακουστηκε οτι η χοντα θα κανει αντεπιθεση στα naked και θα το βγαλει ψεκαστο το χορνετ με κινητηρα απο το cbr600rr!μιλαμε για τρελα αμα το κανουν.κατα τα αλλα μια χαρα ειναι αμα το παρεις σκιζει το μοτερ αν και πλεον ξεπερασμενο με συγκριση τεχνολογικα απο fazer και το καινουργιο naked της zuzuki.για εμενα κανε υπομονη μπας και βγει ετσι οπως λενε.:wave2: :beer: Ναί για το hornet λεω να σου πω η σέλα του είναι άνετη σε σχέση με το cbf? αυτό με ενδιαφέρει περισότερο.. το οτι έχει καρμπυλατέρ είναι το λιγότερο που με νοιάζει..:wave2:

Electra
16/09/2006, 14:31
Η θέση οδήγησης του cbf είναι άνετη όμως ο συνεπιβάτης δε θα μείνει και πολύ ευχαριστημένος :mad:
Εμένα πάντως μου αρέσει το Hornet και όσον αφορά τη δύναμη αλλά και τη σέλα.

Όπως είπε και power hornet... ανάμεινε λίγο στο ακουστικό σου... ίσως να δούμε νέα "σφήκα". Σε λίγο καιρό είναι και η μεγάλη έκθεση στη Κολονία!!! Μπορεί να έχουμε εκπλήξεις!!:D

:beer:

BILLY FILTH
17/09/2006, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από WILDCAT_mmm
Γειά σας έχω καταλήξει στο cb600 το καινούριο μόνο που θέλω να μου λύσετε κάποιες απορίες αν γίνεται...

1.Απο ροπή χαμηλά πως πάει? θα μπορώ να κάνω προσπεράσεις ευκολα?

2.Είναι σταθερό στον δρόμο?

3.Υπάρχει περίπτωση να βγεί νέο μοντέλο το 2007?

4.Τα φρένα του πιάνουν καλά?

5.Η σέλα του είναι άνετη για τον συνεπιβάτη? (του cbf με απογοήτευσε)

Αυτά θέλω να μάθω ευχαριστώ..

1. ΑΝΕΤΑ

2. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΦΡΕΝΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΓΚΑΖΙ

3. ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ

4. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΠΙΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΜΩΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ

5. ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΤΟΥ

Sabre
18/09/2006, 08:44
Λεπόν:

1. Γραμικός κινητήρας δέν ξεσπάει πουθενά αλλά ούτε έχει τρούπες στην απόδωση του.Θα χρειαστεί να παίξεις λίγο με το κιβώτιο για μία γρήγορη προσπέραση, αν και στην περιοχή μεταξύ 5500-8500 περίπου έχει πολύ καλή ροπή που θα καθαρίσει άνετα.

2. Για χρήση δρόμου και με τις ρυθμίσεις απο το εργοστάσιο η γρήγορη βόλτα ΝΑΙ.Για ότι άλλο θές ,ψάξιμο με αναρτήσεις.(Τά λάστιχα μαμά είναι ΓΤΠ)

3. Πονεμένη ιστορία που τα λέμε και γελάει μαζί μας ο κόσμος.Αν δέν σε πειράζουν τα carbs (και καλά κάνεις) νο πρόμπλεμ.

(Σημείωση) η (υποθετική) χρήση του κινητήρα σε νέο hornet απο το cbr δέν είναι ότι καλύτερο μιάς και το συγκεκριμένο μοτέρ είναι αρκετά υψηλόστροφο για γυμνό μηχανάκι.

4. Κανένα πρόβλημα. Δέν πέρνουν βραβείο, αλλά κάνουν την δουλειά τους μιά χαρά.Αν ψαχτείς αργότερα με αναρτήσεις κλπ βάζεις και υψηλής και καθάρισες.

5. Δέν σου άρεσε η σέλα του cbf? Περίεργο.... Του hornet θα βολέψει καλύτερα μεγαλύτερο σωματότυπο συνεπιβάτη.