PDA

View Full Version : Πρώτη βροχούλα του Σεπτέμβρη και ως γνωστόν.... Οι μαλακίες πληρώνονται!



gerodim
18/09/2006, 06:49
Είπα με την πρώτη βροχή να βγω για βόλτα...
Ε, να συνεχίσω; Τι ακριβώς δεν καταλάβατε;
Θα σας τα πω με το λογαριασμό...

villy
18/09/2006, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
Είπα με την πρώτη βροχή να βγω για βόλτα...
Ε, να συνεχίσω; Τι ακριβώς δεν καταλάβατε;
Θα σας τα πω με το λογαριασμό...

Όχι ρε γαμώτο... :( :( :(

Και το έλεγες ρε φίλε ότι τα λάστιχά σου δεν είναι καλά για βροχή :sick: :sick: :sick:

Μόνο για μας το έλεγες...:confused:

Ευτυχώς δεν πρέπει να χτύπησες. "Περαστικά" στο CBFακι!

:wave2: :wave2: :wave2:


ΥΓ: Προσοχή μεγάλη από όλους :wave2: :wave2: :wave2:

gerodim
18/09/2006, 06:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
Όχι ρε γαμώτο... :( :( :(

Και το έλεγες ρε φίλε ότι τα λάστιχά σου δεν είναι καλά για βροχή :sick: :sick: :sick:

Μόνο για μας το έλεγες...:confused:

Ευτυχώς δεν πρέπει να χτύπησες. "Περαστικά" στο CBFακι!

:wave2: :wave2: :wave2:


ΥΓ: Προσοχή μεγάλη από όλους :wave2: :wave2: :wave2:

Δικιά μου εξολοκλήρου η μλκία... Ήξερα τα λάστιχα, γλίστραγα επίτηδες και ήξερα ότι εκεί γλιστράει και ο δρόμος... ε, σε ένα γλίστρημα με δευτέρα δεν το πάλεψα... Από υγεία όλα καλά (ήμουνα σαν τον αστακό βέβαια. - δερμάτινο, κράνος,γάντια,επιγονατίδες....)

makis206
18/09/2006, 06:58
Όχι ρε Δημητρό..:(

Ας είναι το τελευταίο κι εύχομαι να ξεμπερδεύεις όσο το δυνατό πιο ανώδυνα στην επισκευή του CBF σου.

:beer: :wave2:

Kizoku
18/09/2006, 07:04
Ωχ και ότι σε μελετάγαμε εγω με το johnpan πριν λίγες μερούλες.
Συζητούσαμε για το thread σου από το C.S.S. !!!!!
Ελπίζω να μη σε ματιάσαμε ρε φίλε!
:sick: :blush:


Ελπίζω η ζημιά σου να είναι μικρή!
Εσύ από ότι κατάλαβα μια χαρά είσαι οπότε όλα ΟΚ!

:beer: :beer: :beer:

gerodim
18/09/2006, 07:12
Δεν έχω μεγάλη ζημιά... Έπεσα από αριστερά και σίγουρα έχω το λεβιέ των ταχυτήτων, το μασπιέ έχει στραβώσει και - το πιο σπαστικό απο όλα, έσπασε τελείως η μανέτα του συμπλέκτη, οπότε και δεν οδηγείτα η μηχανή (με πατέντα τη στερέωσα και πάω σιγά σιγά στο συνεργείο....) πρακτικά δε νομίζω να βγεί πάνω από 60€ η ιστορία... Πάλι καλά που έγινε έτσι να μου θυμίσει να συμμαζευτώ και λίγο γιατί χτες στη βροχή παραπήγαινα γυρεύοντας...

makis206
18/09/2006, 07:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
Πάλι καλά που έγινε έτσι να μου θυμίσει να συμμαζευτώ και λίγο γιατί χτες στη βροχή παραπήγαινα γυρεύοντας...

Αυτό μάλλον το έχουμε περάσει όλοι μας ! :lol:

Μεγαλώνοντας μαθαίνουμε λένε και η μάθηση δεν είναι πάντα ευχάριστη δυστυχώς.

Πάντως να ξέρεις οτι σήμερα είσαι καλύτερος οδηγός απο χτες !:winka:

:beer: :wave2: :beer:

Nrgman
18/09/2006, 07:43
Φίλε αφού είσαι εσυ καλά ,όλα καλά .Τα μηχανάκια φτιάχνονται.

Μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις λάστιχα.

:wave2:

Λεωνίδας
18/09/2006, 08:21
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
καλά και 'συ στην πρώτη γλίτσα του φθινοπώρου :cry: :cry: :cry:

άντε καλά ξεμπερδέματα με τα συνεργεία :wave2:

div400
18/09/2006, 08:27
περαστικα και ολα καλα τελος καλα......



η γλιτσα δεν πλαευοταν χθες μετα την πρωτη βροχη......


ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΛΙΣΤΡΟΥΣΑΝ.....το diversion-ακι παντελικονε σε ολες τις ταχυτητες......με 6η (και 30χλμ) στην Αγ. Μελετιου και σπινιαρε.........:uplate: :hypnotize

gerodim
18/09/2006, 09:08
Τώρα έφτασα δουλειά μετά το συνεργείο. Άλλαξα τη μανέτα και ίσιωσα το λεβιέ των ταχυτήτων. περιμένω και ένα αριστερό εσωτερικό σίδερο μασπίε... κάνα 30ρι ευρώ.... Πάλι καλά...

villy
18/09/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
Τώρα έφτασα δουλειά μετά το συνεργείο. Άλλαξα τη μανέτα και ίσιωσα το λεβιέ των ταχυτήτων. περιμένω και ένα αριστερό εσωτερικό σίδερο μασπίε... κάνα 30ρι ευρώ.... Πάλι καλά...


Πάλι καλά! Τυχερός ήσουν μέσα στην ατυχία σου.

Μήπως εκτός από το CSS πρέπει να ανοίξεις και thread με όνομα ΣΒΟΣΚ;


ΣΒΟΣΚ: Στη Βροχή Οδηγώ Σαν Κότα


:wave2: :wave2: :wave2:

:beer: :beer: :beer:

gerodim
18/09/2006, 11:30
Πάντως πέρα από την πλάκα και επειδή σύρθηκα για αρκετά μέτρα ένα έχω να δηλώσω...

Σε βρεγμένο δρόμο - γλίτσα αν πέσεις και φοράς σωστό εξοπλισμό, όλη η εμπειρία θυμίζει κάτι από:







































Νεροτσουλήθρα!
:beer:

sniper
18/09/2006, 11:43
Πέρα απο την πλάκα...... και δεδομένου ότι δεν χτύπησες.... καλό είναι να το πάρετε λίγο πιο σοβαρά.....

καλά ειναι να αφήνουμε τους μισους μασπιέδες στην πίστα αλλά ο δημόσιος δρόμς και μάλιστα μέσα στην πόλη κρύβουν πολλούς κινδύνους....

Θα μπορουσε ας πουμε να συρθείς και να περάσεις στο αντιθετο ρευμα και να έρχεται αυτοκίνητο....

Χάσαμε φίλο και την γυναίκα του κατ' αυτόν τον τρόπο.

:smokin:

vinylrider
18/09/2006, 14:29
:( ta idia epatha kai ego me to diko moy to cbf xtes me thn broxi.glitosa mono me thlasi sthn plati ,pali kala.prosoxi me thn broxh

psionic
18/09/2006, 23:26
Καινουργιος οδηγος, δλδ καινουργιος και στο site, λιγους μηνες εννοω. Ειμαι στα 6200 klm (cbf 500). Μπηκα λοιπον να γραψω οτι επεσα χτες, για να δω αντιδρασεις, και βλεπω με προλαβατε!

Χτες λοιπον, γυριζα στο σπιτι με ενα φιλο δικαβαλο, 4:00 ωρα το πρωι, και Ευελπιδων (στο υψος του Π.Γ.Σ.), λεω να κανω κανα παντιλικι να "γελασουμε", μονο που ειχα "ξεχασει" ^^ τη βροχη νωριτερα, και οπως καταλαβαινετε το 3ο κατα σειρα ηταν και το μοιραιο...
Αντι να σπινιαρει ως συνηθως και να πετακσει κωλο, γυρισε σχεδον στο πλαι...
Τα 2 πρωτα απλα δεν ειχαν γινει καλα γιαυτο και τη γλυτωσα. :p

Εμεις συρθηκαμε 3-4 μετρα, η μηχανη καμια 20αρια και σταματησε σε ενα παρκαρισμενο. Το περιεργο ειναι που παρολο που ημασταν με κοντομανικα (εγω και σαλβαρι απο κατω...), δεν παθαμε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα! Εγω φορουσα και κρανος παντως, ο αλλος οχι. Να φανταστειτε ο φιλος μου κρατουσε 2 dvd και οταν σηκωθηκε απο το συρσιμο και γενικα τη σαβουρα, τα κραταγε ακομα και ηταν αθιχτα!!!

Τελος παντων οπως ειναι και το topic οι μαλακιες πληρωνονται!

Απο ζημιες μπροστα φλας, καθρεφτης, μανετα φρενου (ολα απο δεξια), και γδαρθηκε καπως η εξατμιση.
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πώς γινεται, αφου συρθηκε απο δεξια, να εχει στραβωσει λιγο η πισω χειρολαβη συνεπιβατη, το πισω αριστερο φλας, και εχει σβηστει το "Η" απο το "ΗΟΝDA" στο πανω μερος, εκει που μπαινει η σχαρα...

oulas
19/09/2006, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από psionic
Καινουργιος οδηγος, δλδ καινουργιος και στο site, λιγους μηνες εννοω. Ειμαι στα 6200 klm (cbf 500). Μπηκα λοιπον να γραψω οτι επεσα χτες, για να δω αντιδρασεις, και βλεπω με προλαβατε!

Χτες λοιπον, γυριζα στο σπιτι με ενα φιλο δικαβαλο, 4:00 ωρα το πρωι, και Ευελπιδων (στο υψος του Π.Γ.Σ.), λεω να κανω κανα παντιλικι να "γελασουμε", μονο που ειχα "ξεχασει" ^^ τη βροχη νωριτερα, και οπως καταλαβαινετε το 3ο κατα σειρα ηταν και το μοιραιο...
Αντι να σπινιαρει ως συνηθως και να πετακσει κωλο, γυρισε σχεδον στο πλαι...
Τα 2 πρωτα απλα δεν ειχαν γινει καλα γιαυτο και τη γλυτωσα. :p

Εμεις συρθηκαμε 3-4 μετρα, η μηχανη καμια 20αρια και σταματησε σε ενα παρκαρισμενο. Το περιεργο ειναι που παρολο που ημασταν με κοντομανικα (εγω και σαλβαρι απο κατω...), δεν παθαμε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα! Εγω φορουσα και κρανος παντως, ο αλλος οχι. Να φανταστειτε ο φιλος μου κρατουσε 2 dvd και οταν σηκωθηκε απο το συρσιμο και γενικα τη σαβουρα, τα κραταγε ακομα και ηταν αθιχτα!!!

Τελος παντων οπως ειναι και το topic οι μαλακιες πληρωνονται!

Απο ζημιες μπροστα φλας, καθρεφτης, μανετα φρενου (ολα απο δεξια), και γδαρθηκε καπως η εξατμιση.
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πώς γινεται, αφου συρθηκε απο δεξια, να εχει στραβωσει λιγο η πισω χειρολαβη συνεπιβατη, το πισω αριστερο φλας, και εχει σβηστει το "Η" απο το "ΗΟΝDA" στο πανω μερος, εκει που μπαινει η σχαρα...

Εγω πηρα το μετρο χτες και σημερα. Σημερα εριξε δυνατη βροχη,και πιστευω καθαρισε αρκετα. Εβαλα μυαλο, απο το πατινας που εκανα περισυ τετοιο καιρο με την πρωτη βροχη, οπου επεσα αναιβενοντας το πεζοδρομιο!

Δεν ξαναοδιγαω τιποτα τις 2 πρωτες βροχερες μερες του φθινοπορου. Περαστικα στους πληγεντες!:wave2:

gerodim
19/09/2006, 07:01
Εν τω μεταξύ να σας πω να γελάσετε... Παω στο συνεργείο περίπου στις 09:30 (ανοίγει στις 9). Με το που με βλέπει ο τύπος μου λέει : - Τί έγινε τι έπαθες
-Ε, του λέω οι μαλακίες πληρώνονται....
- Εδώ και 20 λεπτά που άνοιξα μου το πανε άλλοι 3....

psionic
19/09/2006, 11:44
:D

Ηδη νοιωθω καλυτερα...
Νομιζα οτι ημουν ο μοναδικος μ*****ς!

Cpt. Haddock
19/09/2006, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από psionic
:D

Ηδη νοιωθω καλυτερα...
Νομιζα οτι ημουν ο μοναδικος μ*****ς!


Ωραίο ρε μάγκες...

νιώθετε καλύτερα αμα πέφτουν και άλλοι μαζί σας..

:sick:

psionic
19/09/2006, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ωραίο ρε μάγκες...

νιώθετε καλύτερα αμα πέφτουν και άλλοι μαζί σας..

:sick:

Εσυ αυτο καταλαβες οτι ειπα?!!

:/

Nostra
19/09/2006, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ωραίο ρε μάγκες...

νιώθετε καλύτερα αμα πέφτουν και άλλοι μαζί σας..

:sick:

όχι βρε Λιά,

ο άνθρωπος αγωνιούσε μήπως είναι ο μοναδικός μαλάκας ...

αλλά ανακουφίστηκε που δε κάνει μόνο αυτός μαλακίες...

αυτό είναι όλο... απλά ψαχνότανε για μια ομαδική....

:lol: :lol: :lol: :lol:


πέρα από την πλάκα, αυτονόητο είναι ότι θέλει προσοχή και στερεο/γυρό/σκοπική περιφερειακή όραση τόσο για κινδύνους στο οδόστρωμα (κρυφές λακούβες κλπ.) όσο και για πτώσεις άλλων προπορευόμενων αναβατών....

:wave2:

gerodim
19/09/2006, 13:44
Τουλάχιστον εμείς αναγνωρίσαμε τη μ@λακία που μας έδειρε εκείνη τη στιγμή... :beer:

gerodim
19/09/2006, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από psionic
Καινουργιος οδηγος, δλδ καινουργιος και στο site, λιγους μηνες εννοω. Ειμαι στα 6200 klm (cbf 500). Μπηκα λοιπον να γραψω οτι επεσα χτες, για να δω αντιδρασεις, και βλεπω με προλαβατε!

Χτες λοιπον, γυριζα στο σπιτι με ενα φιλο δικαβαλο, 4:00 ωρα το πρωι, και Ευελπιδων (στο υψος του Π.Γ.Σ.), λεω να κανω κανα παντιλικι να "γελασουμε", μονο που ειχα "ξεχασει" ^^ τη βροχη νωριτερα, και οπως καταλαβαινετε το 3ο κατα σειρα ηταν και το μοιραιο...
Αντι να σπινιαρει ως συνηθως και να πετακσει κωλο, γυρισε σχεδον στο πλαι...
Τα 2 πρωτα απλα δεν ειχαν γινει καλα γιαυτο και τη γλυτωσα. :p

Εμεις συρθηκαμε 3-4 μετρα, η μηχανη καμια 20αρια και σταματησε σε ενα παρκαρισμενο. Το περιεργο ειναι που παρολο που ημασταν με κοντομανικα (εγω και σαλβαρι απο κατω...), δεν παθαμε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα! Εγω φορουσα και κρανος παντως, ο αλλος οχι. Να φανταστειτε ο φιλος μου κρατουσε 2 dvd και οταν σηκωθηκε απο το συρσιμο και γενικα τη σαβουρα, τα κραταγε ακομα και ηταν αθιχτα!!!

Τελος παντων οπως ειναι και το topic οι μαλακιες πληρωνονται!

Απο ζημιες μπροστα φλας, καθρεφτης, μανετα φρενου (ολα απο δεξια), και γδαρθηκε καπως η εξατμιση.
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πώς γινεται, αφου συρθηκε απο δεξια, να εχει στραβωσει λιγο η πισω χειρολαβη συνεπιβατη, το πισω αριστερο φλας, και εχει σβηστει το "Η" απο το "ΗΟΝDA" στο πανω μερος, εκει που μπαινει η σχαρα...

Υπάρχει περίπτωση να έγινε από εσένα ή το συνεπιβάτη κατά το πέσιμο...

FestoNero
19/09/2006, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από psionic
:D

Ηδη νοιωθω καλυτερα...
Νομιζα οτι ημουν ο μοναδικος μ*****ς! :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΠΑΙΔΕΣ!!!!!!
:wave2:

psionic
19/09/2006, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
Υπάρχει περίπτωση να έγινε από εσένα ή το συνεπιβάτη κατά το πέσιμο...

Δεν ξερω...
αλλα και παλι εσενα σου φαινεται λογικο? Εγδαρε το πισω φλας ο συνεπιβατης και στραβωσε την χειρολαβη, που αν θυμασαι δεν ειναι οπως στο 250 αλλα οπως στο 600αρι, ειναι χοντρη και δεν λυγιζει ευκολα, για να γινει με το χερι του δλδ...

^^


62379