PDA

View Full Version : το....... κάρφωμα....... νο 2...



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
18/09/2006, 09:59
όχι όχι δεν με τράκαραν πάλι...
την παρασκευή το μεσημεράκι εκεί που δούλευα έβαζα το καλοριφέρ του Παναγιώτη του τζοκερ εντάθηκα έναν πόνο στην πλάτη σαν να μου έχωναν έναν σουβλί στην πλάτη.
γύρισα να δω ποιος είναι αλλά δεν ήταν κανείς κοντά μου, αλλά δεν υπήρχε και κάτι που να μπορούσε να με τρύπησε στην πλάτη.
δεν έδωσα περισσότερο σημασία γιατί είχα και δαυλιά και το ξέχασα μετά από λίγο.
το μεσημέρι με είχε πιάσει μια φαγούρα στην πλάτη μου αλλά δεν έδωσα πάλι σημασία .
πήγα το απόγευμα στο μαγαζί και κατά της 8 με παίρνει η Κατερίνα τηλέφωνο να πάω από το σουπερ μάρκετ να την πάρω. σηκώθηκα από το γραφείο που ήμουν καθισμένος περίπου 3 ώρες και έβγαζα μια προσφορά και εντάθηκα να παραπατώ.
όσο προσπαθούσα να μαζέψω τα πράγματα και να κλείσω αισθανόμουν τα πόδια μου να μην με κρατούν και το κεφάλι μου να γυρίζει. πήγα στο σουπερ μάρκετ και στην κυριολεξία έσερνα τα πόδια μου στηριγμένος στο καρότσι.
με το ζόρι γυρίσαμε σπίτι και κάθομαι στην άκρη του κρεβατιού. δεν μπορούσα να βγάλω ούτε τα παπούτσια μου τα έβγαλε η Κατερίνα και μου έφερε θερμόμετρο. είχα 38.5 την ώρα που μου έβγαζε την μπλούζα είδε στην πλάτη μου έναν πρήξιμο και μια κοκκινίλα σε μέγεθος μιας παλάμης και στο κέντρο έναν μαύρο σημάδι στο μέγεθος ενός ρεβιθιού.
πήρα αντιπυρετικά (και λόγο του ότι δεν τα πάω καλά με τους γιατρούς, αλώστε δεν αρρωσταίνω και ταχτικά) μου έβαλε φενιστηλ και ξάπλωσα να κοιμηθώ.
πέρασα έναν άσχημο βράδυ με υψηλό πυρετό και ρίγη να τρέμω σαν τον σκύλο την μια και να βράζω την άλλη. η Κατερίνα δίπλα μου καταταλαιπωρήθηκε στο να με προσέχει όλη την νύχτα. το πρωί είχα πάλι έναν 38+ και λόγο του ότι είχε αρχίσει να πρήζετε και η μασχάλη μου κάτω από το δεξί χέρι αλλά και βλέποντας το ταλαιπωρημένο βλέμμα της Κατερίνας έφυγα για το εφημερεύων νοσοκομείο.
εκεί αν και το νοσοκομείο είχε εφημερία από της 8 το πρωί στης 8+25 ήρθε ο παθολόγος και 8+30 ο χειρούργος.
με παράπεμψαν στον χειρούργο μήπως είχε μείνει κάτι μέσα στην πλάτη μου από το τσίμπημα ο γιατρός μόλις με είδε μου κανείς << κατευθείαν εισαγωγή>>
σιγά γιατρέ δεν είμαι και του θανατά του λέω.
έχεις δη την πλάτη σου πως είναι? άλλωστε πρέπει να μπεις μέσα γιατί έχεις πυρετό που σημαίνει μόλυνση.
πήρε τηλέφωνο και μετά από λίγο ήρθε ο επιμελητής του.
μου χώσαμε μια ένεση και μου έδωσαν αντιβίωση. μου είπαν ότι πρέπει να με τσίμπησε κάποιο έντομο μολυσμένο αλλά πρέπει να ήταν και τεράστιο για να μου κάνει τόσο χοντρή τρύπα και με έστειλαν σπίτι αλλά αν μέχρι το βράδυ δεν υποχωρούσε ο πυρετός να γύριζα για να νοσηλευτώ μέσα.
ευτυχώς μέχρι το βράδυ ο πυρετός έπεσε κάτω από το 38 και έτσι δεν μπήκα μέσα.
στον χαβαλέ που κάναμε στο χειρουργικό για το μέγεθος της τρύπας μου είπε ο γιατρός ότι δεν μπορεί να μην το είδα το έντομο αυτό πρέπει να ήταν αν κρίνουμε από την διάμετρο της τρύπας τουλάχιστον ιπτάμενος ελέφαντας.
σήμερα δευτέρα έχω λίγο πυρετό και έχω ξεπριστη πολύ οπότε πάω καλύτερα.
Φέτος πάμε καλά.
Έσπασε το μοτέρ του καβασακι γυρίζοντας από Ιταλία.
Μου κλέψαμε τα εργαλεία στη οικοδομή.
Πηρέ φωτιά το ταμπλό του IBECO.
Με τράκαραν με το ντομπλο.
Τράκαραν τον πατέρα μου με το παπί.
Με τσίμπησε έντομο και πρήστηκα.
όλα καλά λοιπών πέρασε και αυτό ....
πάμε για αλλά????

Kizoku
18/09/2006, 10:03
Όχι ρε συ!!!!

Τι μπορεί να πάθει κανείς στα καλά του καθουμένου!!!


Περαστικά σου εύχομαι και γρήγορη ανάρρωση!!!

:wave2:

Λεωνίδας
18/09/2006, 10:04
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
περαστικά ...

maron
18/09/2006, 10:18
emeis oi 2 prepei na ta pame fetos.
2 trakarismata apo to pouthena
2 xazes toumpes me to ktm se xwma (ma teleiws xazes)
to savvato se kamping paralia ekei poy arazw tsoup sfigga stin patoysa. (ok se ayto eisai poly mprwsta)
alla fetos exw varethei na ponaw leme.
perastika

cityfly
18/09/2006, 12:06
περαστικά σου Γιώργο

και μην αγχώνεσαι χρόνια μετά, κι επειδή δεν έχεις ιστορίες για τον πόλεμο, θα διηγήσε στα εγγόνια σου ιστορίες του "πολεμικού" έτους 2006 με αποκορύφωμα την επίθεση του αόρατου μασκοφόρου ιπτάμενου ελέφαντα

:D :D :wave2: :wave2: :wave2:

danaos75
18/09/2006, 12:49
Περαστικά σου Γιωργαρα :wave2:

αν και ημουν σιγουρος πως οι αρκουδες ειναι ευαισθητες στα τσιμπηματα μονο στην μυτη, :D

fantacid
18/09/2006, 15:33
tzoker επαιξες??






περαστκα ψηλε κ καποια στιγμη θα γυρισει ο υτροχος!!
:wave2:

tai
18/09/2006, 17:14
περαστικα ρε γιωργο:(

atom7ktm
18/09/2006, 18:18
:eek: απίστευτο..... ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!! :beer:

tifoefs
18/09/2006, 18:40
Ειδες για να μη φορας κροκοδιλο ;;;

:D

Περαστικα σου βρε θηριο ! Μη μασας !!

:beer: :beer: :beer:

warm up
18/09/2006, 19:42
περαστικά ρε Γιώργο...

ελπίζω να είναι και η τελευταία ατυχία σου..

μήπω πρέπει να παίξεις κανα Λοττο?

που ξέρεις ...ρόδα είναι και γυρίζει.

:beer:

άντε παρε και μια φωτό να ξεχαστείς

εσύ πρέπει να θυμάσε κάτι από τα παλιά..


62274

makis206
18/09/2006, 21:37
Γρήγορα περαστικά εύχομαι κι ας είναι η τελευταία ταλαιπωρία σου.

:beer: :wave2: