PDA

View Full Version : Π.Σ.Μ. 2004. Η χειρότερη...



TIMPLALEXIS
07/06/2004, 22:12
ΚΑΘΕ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

Γεια σε όλους!

Οδηγώ μοτοσυκλέτα εδώ και 8 χρόνια και από το 1998 δεν έχω χάσει καμμία Πανελλήνια Συγκέντρωση Μοτοσυκλετιστών (ΠΣΜ). Eίναι η πρώτη φορά που επικοινωνώ μαζί σας γιατί θα ήθελα να παραθέσω κάποια σχόλια για την 23η ΠΣΜ που έγινε στο Hotel Beach Saladi στις 28-31 Μαϊου 2004.
Είμαι στη δυσάρεστη θέση να παραδεχτώ ότι ήταν μακράν η χειρότερη ΠΣΜ που έχω πάει ποτέ, κάτι που συμμερίζονται και μοτοσυκλετιστές που συμμετέχουν στο θεσμό αυτόν πολύ περισσότερα χρόνια από εμένα.
Καταρχήν το μέρος ήταν εντελώς "αποκομμένο από τον έξω κόσμο" χωρίς να έχεις να πιεις έναν καφέ το μεσημέρι ή ένα ποτό το βράδυ κάπου έξω από το "υποτυπώδες" καμπινγκ. Προς ενημέρωση όσων είχαν την τύχη να μην πάνε, ο χώρος της ΠΣΜ ήταν ο περιβάλλοντας χώρος ενός σχεδόν εγκατελλειμένου ξενοδοχείου. Αυτό σημαίνει ότι το έδαφος ήταν αδιαμόρφωτο, ξεραμένο και γεμάτο πέτρες, ξύλα, λακούβες και στάχτες από καμμένα χόρτα. Το νερό της πισίνας του ξενοδοχείου είχε να αλλαχτεί από την εποχή που ο Κωσταντάρας γύριζε ταινίες στο κοντινό Πόρτο Υδρα(!) με αποτέλεσμα το βράδυ τα κουνούπια να κάνουν πάρτυ.. Χρέη τουαλετών τελούσαν κάποια εγκαταλλειμένα μπανγκαλόους (με μία τουαλέτα το καθένα), τα οποία εκτός του ότι δεν τηρούσαν τους βασικούς κανόνες υγιεινής ήταν ελάχιστα σε αριθμό για να εξυπηρετήσουν τον κόσμο. Επίσης σε σχέση με άλλες χρονιές δεν υπήρχαν τα μεγάλα ονόματα της μουσικής που είχαμε συνηθίσει σε άλλες ΠΣΜ.
Και για όλα τα παραπάνω οι διοργανωτές της ΠΣΜ, όποιοι και όσοι κι αν είναι αυτοί, ζητούσαν στην είσοδο του "καμπινγκ" 45 ευρώ(!) για μία μηχανή και ένα άτομο και επίσης 45 ευρώ για μία μηχανή και δύο άτομα! Τιμή ακριβότερη κατά 15 ευρώ από πέρυσι δηλαδή ή αλλιώς τιμή ακριβότερη κατά 50%!
Άμεση συνέπεια ήταν η παρέα μου (6 μοτοσυκλέτες και 11 άτομα), καθώς και πολύς ακόμα κόσμος, να μαζέψουμε τα μπογαλάκια μας και να επιστρέψουμε σπίτια μας με κατεστραμμένη ψυχολογία και κατεστραμμένο το τριήμερό μας...
Και για να μην σας κουράζω άλλο κλείνω και ρωτώ τους διοργανωτές της ΠΣΜ: "ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ;;;"
Μάλλον όμως όλο και λιγότεροι θα είμαστε εκεί, στην 24η ΠΣΜ, για να το δούμε...


Με αγάπη προς όλους τους πραγματικούς λάτρεις της μοτοσυκλέτας,
Περικλής, Λαμία

kapeos
07/06/2004, 23:56
... μετά τις 4-5 πανελλήνιες που συμετείχα εδώ και 8 χρόνια, ήταν η πρώτη φορα που είπα φτάνει πια και δήλωσα αποχή πηγαίνοντας σε άλλη συγκέντρωση. Συμερίζομαι λοιπόν την άποψη σου.

Καλώ ήρθες στο Forum μας.
Τις καλημέρες μου.
:wave2: :wave2:

ΥΓ υπάρχει ένα σχετικό ποστ με διάφορες απόψεις σχετικά με την φετινή ΠΣΜ.

:D :D :D

tatoo23
08/06/2004, 14:26
re gamoto ti einai ayta poy kanoyn 45 eyro dil prepei na ta ekmetaleyontai ola (sti prokeimeni periptosi ti trela gia ti mixani) otan goystareis kati prepei na to xrysoplironeis :nono: :( :eek:

tsikpit
08/06/2004, 14:45
THA SIMFONISO APOLITA MAZISOU !!! EGO FETOS PHRA THN APOFASH NE PAW GIA PROTH FORA STHN P.S.M. ETSI KSEKINISA OLO KEFI APO ORESTIADA EBROY ME ENA KAWASAKI KLR 250
KAI KALH PAREA GIA PANELLINIA!!!!:) OTAN ARXISAME NA PLISIAZOYME STON TOPO THS SYGGENTROSHS OMOS ARXISA NA APOGOITEYOME . EKEI POY HTAN DEN YPIRXE TIPOTA (APO EKSODO KAI APO KALIPSI PROSOPIKON ANAGGON ENOO),
KAPOIA STIGMI META APO AYTOYS TOYS "OREOYS"DROMOYS FTASAME STHN SYGGENTROSH ! DEYTERH APOGOHTEYSH H TIMI!!!!!! (POY DEN DIKEOLOGOYSE KAI TIPOTA KAPIA KALH SYNAYLIA P.X.) ME APOTELESMA NA KATSO MIA MERA KAI META LOGO BAREMARAS APOFASISA NA FYGO NA KANO MIA BOLTA STHN PELOPONISO KAI META NA PAO APO RIO ANTIRIO GIANNENA KAI NA SYNEXISO MIA APOLAYSTIKH BOLTA POY THN EYXARISTITHIKA POLI PERISOTERO APO THN P.S.M.;) ETSI DEN PISTEO OTI THA JANAPAO P.S.M. GIA TON KYKLO THS ELLADAS ISOS!!!!!!!!!!!!


PANTOS PISTEYO OTI EPESE POLIIIIIIIIIIIIIIIIIIII MIZA APO TO HOTEL SALADI PROS TOY (KALOFAGADES) THS MOTOE GIA NA GINEI EKI H SYGGENTROSH!!!!!! KALES BOLTES KAI KALA EYXARISTA TAKSIDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TIMPLALEXIS
09/06/2004, 00:46
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!
Γιατί διαπιστώνω τελικά ότι δεν είμαι ούτε παράλογος ούτε καλομαθημένος...
Όπως ο φίλος μου με το KLR 250 ξεκίνησε για την ΠΣΜ πρώτη φορά φέτος, έτσι και γω το '98 ξεκίνησα με ένα DT 125 από Αθήνα που σπούδαζα για Αλεξανδρούπολη αλλά ρε παιδιά αποζημιώθηκα. Τέλος πάντων...
Για να μην ξεχάσω!! Σας αναφέρω ενδεικτικά τι μου απάντησε πρωτοκλασάτο μέλος γνωστής Λέσχης Δικυκλιστών για τα 45 ευρώ: "Αααα φίλε μου.. αν είχες γραφτεί στη λέσχη μας, τώρα θα πλήρωνες μόνο 30 ευρώ αντι για 45"... Τα σχόλια δικά σας..

Γεια χαρά και καλές αποδράσεις

bxtrm
11/06/2004, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsikpit


PANTOS PISTEYO OTI EPESE POLIIIIIIIIIIIIIIIIIIII MIZA APO TO HOTEL SALADI PROS TOY (KALOFAGADES) THS MOTOE GIA NA GINEI EKI H SYGGENTROSH!!!!!! KALES BOLTES KAI KALA EYXARISTA TAKSIDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΣΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΛΕΣΧΗ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΜΟΤΟΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ? ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΑΝΕ ΤΑ 10 ΕΥΡΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ?
ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ....
ΑΝ ΘΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΛΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΕΡΟΣ .

bxtrm
11/06/2004, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από TIMPLALEXIS
ΚΑΘΕ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

Γεια σε όλους!

Οδηγώ μοτοσυκλέτα εδώ και 8 χρόνια και από το 1998 δεν έχω χάσει καμμία Πανελλήνια Συγκέντρωση Μοτοσυκλετιστών (ΠΣΜ). Eίναι η πρώτη φορά που επικοινωνώ μαζί σας γιατί θα ήθελα να παραθέσω κάποια σχόλια για την 23η ΠΣΜ που έγινε στο Hotel Beach Saladi στις 28-31 Μαϊου 2004.
Είμαι στη δυσάρεστη θέση να παραδεχτώ ότι ήταν μακράν η χειρότερη ΠΣΜ που έχω πάει ποτέ, κάτι που συμμερίζονται και μοτοσυκλετιστές που συμμετέχουν στο θεσμό αυτόν πολύ περισσότερα χρόνια από εμένα.
Καταρχήν το μέρος ήταν εντελώς "αποκομμένο από τον έξω κόσμο" χωρίς να έχεις να πιεις έναν καφέ το μεσημέρι ή ένα ποτό το βράδυ κάπου έξω από το "υποτυπώδες" καμπινγκ. Προς ενημέρωση όσων είχαν την τύχη να μην πάνε, ο χώρος της ΠΣΜ ήταν ο περιβάλλοντας χώρος ενός σχεδόν εγκατελλειμένου ξενοδοχείου. Αυτό σημαίνει ότι το έδαφος ήταν αδιαμόρφωτο, ξεραμένο και γεμάτο πέτρες, ξύλα, λακούβες και στάχτες από καμμένα χόρτα. Το νερό της πισίνας του ξενοδοχείου είχε να αλλαχτεί από την εποχή που ο Κωσταντάρας γύριζε ταινίες στο κοντινό Πόρτο Υδρα(!) με αποτέλεσμα το βράδυ τα κουνούπια να κάνουν πάρτυ.. Χρέη τουαλετών τελούσαν κάποια εγκαταλλειμένα μπανγκαλόους (με μία τουαλέτα το καθένα), τα οποία εκτός του ότι δεν τηρούσαν τους βασικούς κανόνες υγιεινής ήταν ελάχιστα σε αριθμό για να εξυπηρετήσουν τον κόσμο. Επίσης σε σχέση με άλλες χρονιές δεν υπήρχαν τα μεγάλα ονόματα της μουσικής που είχαμε συνηθίσει σε άλλες ΠΣΜ.
Και για όλα τα παραπάνω οι διοργανωτές της ΠΣΜ, όποιοι και όσοι κι αν είναι αυτοί, ζητούσαν στην είσοδο του "καμπινγκ" 45 ευρώ(!) για μία μηχανή και ένα άτομο και επίσης 45 ευρώ για μία μηχανή και δύο άτομα! Τιμή ακριβότερη κατά 15 ευρώ από πέρυσι δηλαδή ή αλλιώς τιμή ακριβότερη κατά 50%!
Άμεση συνέπεια ήταν η παρέα μου (6 μοτοσυκλέτες και 11 άτομα), καθώς και πολύς ακόμα κόσμος, να μαζέψουμε τα μπογαλάκια μας και να επιστρέψουμε σπίτια μας με κατεστραμμένη ψυχολογία και κατεστραμμένο το τριήμερό μας...
Και για να μην σας κουράζω άλλο κλείνω και ρωτώ τους διοργανωτές της ΠΣΜ: "ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ;;;"
Μάλλον όμως όλο και λιγότεροι θα είμαστε εκεί, στην 24η ΠΣΜ, για να το δούμε...


Με αγάπη προς όλους τους πραγματικούς λάτρεις της μοτοσυκλέτας,
Περικλής, Λαμία
ΠΡΩΤΟΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΑ 45 ΕΥΡΩ,
ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ Ο ΧΩΡΟΣ , ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ, ΤΟ ΝΕΡΟ ΓΕΜΙΣΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ , ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ, ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΘΑΛΑΣΙΝΟ .
Ο ΧΩΡΟΣ ΕΠΙΛΕΧΤΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΤΡΟΠΑ ΜΕ ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΗΞΕΡΑΝ ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ , ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΤΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ.
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ.

bxtrm
11/06/2004, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
ΠΡΩΤΟΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΑ 45 ΕΥΡΩ,
ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ Ο ΧΩΡΟΣ , ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ, ΤΟ ΝΕΡΟ ΓΕΜΙΣΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ , ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ, ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ ΘΑΛΑΣΙΝΟ .
Ο ΧΩΡΟΣ ΕΠΙΛΕΧΤΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΤΡΟΠΑ ΜΕ ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΗΞΕΡΑΝ ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ , ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΤΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ.
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΑΚΑΡΙ Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΜΙΣΟΥΣ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΩΡΕΑΝ ΕΙΣΟΔΟ.
ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΕΡΔΗ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΙ 80 ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ

Dodok edessa
11/06/2004, 13:07
Φίλε μου τσάμπα προσπαθείς να γλυκάνεις την πολύ πικρή γεύση που μας άφησε αυτή η πανελλήνια. Όλα ήταν κάτω του μετρίου. Και σαν μοτοσικλετιστές δεν δεχόμαστε να μας συμπεριφέρονται έτσι .Έλειπαν πολλά για να είναι μια ολοκληρωμένοι γιορτή. Αν έχεις πάει σε άλλες ΠΣΜ θα καταλάβεις τι λέω.!!!
Αν του χρόνου γίνει η ΠΣΜ με μισό κόσμο όπως λες ,θα είναι μόνο οι υπάλληλοι από το κάμπινγκ. Τόση ηρεμία δεν έχω δει σε κάμπινγκ. Ιδίως στη συναυλία της Παρασκευής ήταν δεν ήταν τριάντα άτομα. Έχω και την κασέτα από το βίντεο. Που είναι εκείνα τα καραβάνια από μοτοσικλέτες στην Θάσο – Αλεξανδρούπολη –Επανομή κτλ κτλ. Πάντως για ρομαντικό διήμερο καλό ήταν. Μας κάνανε και σεξ με τα 45 ευρω !!!όλα μια χαρά!!! Όσο για τα ατυχήματα που δεν έγιναν φέτος και καυχιούνται πολλοί ότι λόγω της οργάνωσης δεν έγιναν, έχω να πω ότι όπως και στο ποδόσφαιρο γίνονται κεκλεισμένων των θυρών αγώνες για να μη γίνονται επεισόδια ,ας κάνει και η ΜΟΤΟΕ κεκλεισμένων των Θυρών ΠΣΜ .Με 1000 άτομα όλοι και όλοι αυτό έλειπε να είχαμε και τέτοια.
:evil: :smokin:

KRHTIKOS
12/06/2004, 17:10
Me to zori mphkate kai plhrwsate ta 45 euro? (35 gia melh me karta ths motoe , grafthte se kanena sylogo se kamia lesxh na blepete kai merika atoma mia dyo fores thn bdomada!!)

Oi organwtes nomizete oti doyleboun gia na perasete mono eseis kala kai na mhn paroyn draxmh gia ton xameno xrono tous?

Exete proetoimasei pote pannelhnia (Estw pan topikh syggentrwsh?). Exete plhrwsei eggatastaseis kai mikrofonikes kai noikiasei organa pote gia synavlia? Ta group tsampa doylepsan?
Egw thn paraskeyh mporei na mhn hmoun olh thn wra sthn synavlia , thn akousa omws mia xara apo to meros pou katasknwsa. Eksalou den mporoun oloi na thn kopanhsoun apo thn douleia tous san emena opote theloun kai na erthoun apo paraskeyh!

Tespan kakh kalh , ayth htan se opoion arese ...
Egw perasa kala pantws kai kselampikare kai to myalo mou.

H thallasa htan gamath , to idio kai oi ekdromes pou ekena sthn peloponhsso. Den phga na katsw mesa 4 meres!

To mono mou parapono htan ta kolokounoupia!
Mou hpian to aima ta poystika... htan san metalagmena!

PS. ston kakomoirh pou phre to kranos mou....
Tou xronou na sto dwsw egw , na mhn psaxnw kai adika kai kanw anw katw kai thn parea mou filarako! Tha to eixes poly anagh to Caberg classic to mple twn 65 euro!

jimbar
14/06/2004, 06:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από TIMPLALEXIS


την καλημέρα μου και σε σένα. Καλές βόλτες να έχεις και τα άλλα μην δίνεις σημασία ..

bxtrm
14/06/2004, 08:16
ΣΥΝΟΛΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ ΟΧΗΜΑΤΑ -1822
ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΕΣ - 799
ΣΥΝΟΛΟ ΑΤΟΜΩΝ -2621
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΠΟ ΛΕΣΧΕΣ -1032
% ΛΕΣΧΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΑΝΑΒAΤΩΝ 56.64%

afrotwin
14/06/2004, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
ΣΥΝΟΛΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ ΟΧΗΜΑΤΑ -1822
ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΕΣ - 799
ΣΥΝΟΛΟ ΑΤΟΜΩΝ -2621
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΠΟ ΛΕΣΧΕΣ -1032
% ΛΕΣΧΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΑΝΑΒ/ΤΩΝ 56.64%

elavon
lesxi aprosarmoston valvidon 30%
lesxi amoustakon akridon 24%
ke .....................
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

TIMPLALEXIS
15/06/2004, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
Φίλε μου τσάμπα προσπαθείς να γλυκάνεις την πολύ πικρή γεύση που μας άφησε αυτή η πανελλήνια. Όλα ήταν κάτω του μετρίου. Και σαν μοτοσικλετιστές δεν δεχόμαστε να μας συμπεριφέρονται έτσι .Έλειπαν πολλά για να είναι μια ολοκληρωμένοι γιορτή. Αν έχεις πάει σε άλλες ΠΣΜ θα καταλάβεις τι λέω.!!!
Αν του χρόνου γίνει η ΠΣΜ με μισό κόσμο όπως λες ,θα είναι μόνο οι υπάλληλοι από το κάμπινγκ. Τόση ηρεμία δεν έχω δει σε κάμπινγκ. Ιδίως στη συναυλία της Παρασκευής ήταν δεν ήταν τριάντα άτομα. Έχω και την κασέτα από το βίντεο. Που είναι εκείνα τα καραβάνια από μοτοσικλέτες στην Θάσο – Αλεξανδρούπολη –Επανομή κτλ κτλ. Πάντως για ρομαντικό διήμερο καλό ήταν. Μας κάνανε και σεξ με τα 45 ευρω !!!όλα μια χαρά!!! Όσο για τα ατυχήματα που δεν έγιναν φέτος και καυχιούνται πολλοί ότι λόγω της οργάνωσης δεν έγιναν, έχω να πω ότι όπως και στο ποδόσφαιρο γίνονται κεκλεισμένων των θυρών αγώνες για να μη γίνονται επεισόδια ,ας κάνει και η ΜΟΤΟΕ κεκλεισμένων των Θυρών ΠΣΜ .Με 1000 άτομα όλοι και όλοι αυτό έλειπε να είχαμε και τέτοια.
:evil: :smokin:


Φίλε μου συμφωνώ απόλυτα.. Και στην τελική δεν πας στην Πανελλήνια για να κοιμηθείς. Πας για να περάσεις ωραία και να ξεδώσεις όμορφα.

afrotwin
15/06/2004, 14:40
tora an aftos o nomos peri an8ropoktonias den se afini na ksedosis opos 8es eeee!!!!!!!!!!! min ta 8eloume ke ola dika mas
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

TIMPLALEXIS
15/06/2004, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από KRHTIKOS
Me to zori mphkate kai plhrwsate ta 45 euro? (35 gia melh me karta ths motoe , grafthte se kanena sylogo se kamia lesxh na blepete kai merika atoma mia dyo fores thn bdomada!!)

Oi organwtes nomizete oti doyleboun gia na perasete mono eseis kala kai na mhn paroyn draxmh gia ton xameno xrono tous?

Exete proetoimasei pote pannelhnia (Estw pan topikh syggentrwsh?). Exete plhrwsei eggatastaseis kai mikrofonikes kai noikiasei organa pote gia synavlia? Ta group tsampa doylepsan?
Egw thn paraskeyh mporei na mhn hmoun olh thn wra sthn synavlia , thn akousa omws mia xara apo to meros pou katasknwsa. Eksalou den mporoun oloi na thn kopanhsoun apo thn douleia tous san emena opote theloun kai na erthoun apo paraskeyh!

Tespan kakh kalh , ayth htan se opoion arese ...
Egw perasa kala pantws kai kselampikare kai to myalo mou.

H thallasa htan gamath , to idio kai oi ekdromes pou ekena sthn peloponhsso. Den phga na katsw mesa 4 meres!

To mono mou parapono htan ta kolokounoupia!
Mou hpian to aima ta poystika... htan san metalagmena!

PS. ston kakomoirh pou phre to kranos mou....
Tou xronou na sto dwsw egw , na mhn psaxnw kai adika kai kanw anw katw kai thn parea mou filarako! Tha to eixes poly anagh to Caberg classic to mple twn 65 euro!


Φίλε μου,
Αν είσαι όντως ο Στηβ που διάβασα στο προφίλ σου καταρχήν χαίρομαι που απάντησες. Σε πάμε τρελά όλοι μας και μάλιστα υπάρχει και κλώνος σου στη παρέα!
Όμως:
α)Τα σχόλιά μου ήταν πάντα σε σύγκριση με προηγούμενες Πανελλήνιες και από τη σύγκριση αυτή η φετινή μας Πανελλήνια βγαίνει κατά γενική ομολογία η χειρότερη.
β)Κανείς δε μας έβαλε με το ζόρι να μπω, αλλά όταν έχεις κάνει 400 χλμ. για να φτάσεις δε μπορείς τόσο απλά να κάνεις μεταβολή και να γυρίσεις πίσω.
γ)Επειδή έχω συμμετάσχει σε διοργάνωση Rock Festival στην πόλη μου, ξέρω ποιες είναι οι δυσκολίες, αλλά ξαναλέω ότι με καμμία κυβέρνηση δε δικαιολογείται αύξηση 50% στην τιμή της εισόδου μέσα σε ένα χρόνο. Πόσο μάλλον για ένα τέτοιο αποτέλεσμα.
δ)Είμαι 24 χρονών και δεν πάω στην Πανελλήνια ούτε να κοιμηθώ, ούτε να κάνω σούζες, ούτε να γυρίσω τη μισή Πελοπόνησο. Πάω για να βρω παλιούς και νέους γνωστούς, να κάνω τα μπάνια μου, να ακούσω 2-3 ονόματα της μουσικής και μετά να πιω και τα ποτάκια μου στο διπλανό πολιτισμένο χωριό (βλέπε Γύθειο, Θάσο κτλ)
ε)Δόξα τω Θεώ έχω αρκετά φιλαράκια για να ψάχνω παρέα σε λέσχες.
Αυτά με κάθε εκτίμηση. Χαιρετίσματα στην Κρήτη

dez
15/06/2004, 15:54
Φίλε μου,
Αν είσαι όντως ο Στηβ που διάβασα στο προφίλ σου καταρχήν χαίρομαι που απάντησες


Σιγα μην ειναι κι ο Γαρδελης :lol:

TIMPLALEXIS
16/06/2004, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Σιγα μην ειναι κι ο Γαρδελης :lol:

Λες να λέει φίδια ο Στηβ??? Μπορεί! Ξέρω όμως ότι όντως έχει FAZER:confused:

Μικρή Λουλού
16/06/2004, 19:01
TI ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ ΤΙΜΠΑΛΕΞΗ..

ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ Π.Σ.Μ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΛΗΞΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ...

ΤΟΣΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΠΡΕΠΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ???

ΕΛΑ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΕ ΤΗ ΤΗΝ Π.Σ.Μ.

ΝΙΣΑΦΙ ΠΙΑ..!!!!

ΘΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΟΡΘΩΤΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΘΕΣΗ,ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ..???:lol: :lol: :lol:

ΘΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΡΘΙΟ ΣΤΑΝΤ,ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΠΗΓΑΣΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟΦΛΑΣΑΚΙΑ ΚΩΛΟΣ..???
ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΧΑΡΩ...ΑΣΤΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ..!!

ΕΛΑ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΜΠΥΡΑ..!!

:beer: :beer: :wave2: :wave2:

TIMPLALEXIS
16/06/2004, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
TI ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ ΤΙΜΠΑΛΕΞΗ..

ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ Π.Σ.Μ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΛΗΞΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ...

ΤΟΣΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΠΡΕΠΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ???

ΕΛΑ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΕ ΤΗ ΤΗΝ Π.Σ.Μ.

ΝΙΣΑΦΙ ΠΙΑ..!!!!

ΘΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΟΡΘΩΤΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΘΕΣΗ,ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ..???:lol: :lol: :lol:

ΘΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΡΘΙΟ ΣΤΑΝΤ,ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΠΗΓΑΣΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟΦΛΑΣΑΚΙΑ ΚΩΛΟΣ..???
ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΧΑΡΩ...ΑΣΤΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ..!!

ΕΛΑ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΜΠΥΡΑ..!!

:beer: :beer: :wave2: :wave2:


Εσείς απαντάτε ρε παιδιά εγώ τι φταίω?!! Να μην απαντήσω στον άνθρωπο? Να τον στεναχωρήσω θες? Δε μου πάει καρδιά...
Ορίστε κι εσύ μόλις απάντησες.
Καλή επιτυχία στην Εθνική

Μικρή Λουλού
16/06/2004, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TIMPLALEXIS
Εσείς απαντάτε ρε παιδιά εγώ τι φταίω?!! Να μην απαντήσω στον άνθρωπο? Να τον στεναχωρήσω θες? Δε μου πάει καρδιά...
Ορίστε κι εσύ μόλις απάντησες.
Καλή επιτυχία στην Εθνική



ΟΧΙ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ ΜΟΥ...

ΔΕΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΟΜΑΣΤΕ (ΠΙΣΤΕΥΩ) ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ..!!

ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ...ΠΑΜΕ ΓΙ 'ΑΛΛΑ..!!

ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ..!!! :lol: :lol:

ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΡΑΣΜΑ,ΝΑ ΑΔΕΡΦΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ???:lol: :lol:

ΑΝΤΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ......ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΕΡΑΣΕΙΣ !!ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ..!!:lol:

:beer: :beer: :beer:

crs-k
17/06/2004, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto

...............
ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΡΑΣΜΑ,ΝΑ ΑΔΕΡΦΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ???:lol: :lol:

ΑΝΤΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ......ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΕΡΑΣΕΙΣ !!
................




Οποτε θελησεις βοηθεια, ξερεις .... :)
Γιατι υπαρχουν εξαλλου οι φιλοι σ'αυτη τη ζωη? :lol: :beer:

bourou
17/06/2004, 09:07
:evil: εντάξει ρε φίλε η πανελλήνια ήταν η χειρότερη και συμφωνώ οτι κάθε περσι και καλύτερα αλλά έλα και στην θέση των διοργανωτών να ψάχνεις κάμπινγ για 3000 μηχανες και αναβάτες όταν οι τραγουδιστες της ελληνικής ροκ σκηνής που <<αγαπάνε>> τον ρομαντισμό της μηχανής και την ελευθερία που νιώθεις με αυτήν ζητάνε τα αντερα τους σε λεφτά. ενα ξέρω :εξω απο τον χορό πολλά τραγούδια λένε >> ελπίζω του χρόνου να γίνει μαι παννελήνια σωστά οργανωμένη αλλιώς θα την βγάλουμε με εφη θώδη και σκάρλα σε τραγούδια των doors. kala χιλιόμετρα σε όλους

KRHTIKOS
25/06/2004, 23:12
Mhn me prodwseis filaraki!
Tha balw kai kanonikh pinakida thn epomenh fora! :)