PDA

View Full Version : Αλλαγη μανιταριου



lyk0s
19/09/2006, 03:19
Ειχα ενα ατυχημα με ενα αμαξι με αποτελεσμα να στραβωσει η βιδα του μανιταριου οπως επισης και να στραβωσει λιγο το πλαισιο εκει κατω που μπαινει το μανιταρι.

Εχω δυο ερωτησεις:
1.Το μανιταρι δεν φαινεται να εχει παθει κατι αλλα απο οτι μου ειπαν θα πρεπει να το αλλαξω-ενα πραγμα σαν το κρανος δηλαδη.Ισχυει αυτο??
2.Πως θα ισιωσω το πλαισιο κατω.Θα πρεπει να το παω σε καλιμπρα η μπορει να το ισιωσει καποιος και ετσι.Εαν δεν φτιαχτει και τοσο τελεια θα εχω καποιο προβλημα?

Τα φωτα σας!

KaTaNaS
19/09/2006, 07:22
τι μοτοσυκλέτα είναι Λύκε; οχι καμμια βε εμ βε προφανώς!;


για το cb μιλάμε;


αν έχει στραβωσει και ο κοχλίας του μανιταριού τότε αναγκαστικά πρέπει να το αλλάξεις διότη και θα στραβοφέρνει βιδωμένο, καί απο τη στη στιγμή που στραβωσε κάποιες στροφρες της βιδας εχουν ανοιξει και καποιες εχουν κλείσει, οπότε και το παξιμάδι δε θα δουλε΄ψει σωστά.


αν δεν εχει στραβωσει, δε νομιζω να παθαινει καμμια "κόπωση" το υλικό , απλό τεφλόν είναι φαντάζομαι!:wave2:

lyk0s
19/09/2006, 19:54
Σε ευχαριστω για την απαντηση KaTaNaS!

Οχι ενα cbf 600s εχω ...

Το μανιταρι δεν εχει παθει τιποτα μονο η βιδα, την οποια μονο χρειαζεται να αλλαξω απο οτι μου ειπαν.
Παντως οι περισσοτεροι που ρωταω μου λενε οπως εσυ οτι δεν χρειαζεται αλλαγη.Μερικοι ομως μου λενε οτι πρεπει να το αλλαξω και με βαζουν στην πριζα!
Γιατι δεν λεει για 40 ευρω να πεσω και να αρπαξει ολος ο κινητηρας!Απο την αλλη ομως να δινω και λεφτα οταν δεν χρειαζεται?