PDA

View Full Version : ελατήρια για μπροστά πιρούνι για fz6 naked



fazer - hucker
19/09/2006, 15:13
Καλησπέρα,
σκέφτομαι να αλλάξω τα ελατήρια του πηρουνιού(μπροστά ανάρτηση).Τι προτείνετε?Το έχει επιχειρήσει κανείς?Αξίζει τον κόπο?

:beer: :beer:

Yannis37
19/09/2006, 18:56
ελατήρια και λαδάκια θα σου πάνε καμιά 150€ περίπου

ohlins
hyperpro
WP
και άλλα.

οι πιο πολλοί βάζουν ohlins πάντως

Lazio
19/09/2006, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazer - hucker
Καλησπέρα,
σκέφτομαι να αλλάξω τα ελατήρια του πηρουνιού(μπροστά ανάρτηση).Τι προτείνετε?Το έχει επιχειρήσει κανείς?Αξίζει τον κόπο?

:beer: :beer:

αν αποφασισεις να αλλαξεις ελατηρια να κοιταξεις για προοδευτικα

schumacher_
19/09/2006, 20:10
Παιδιά κι εγώ θέλω σχετικά άμεσα να αλλάξω ελατήρια μπροστά... έχω μοντέλο FZS 600 του 2000, στο μηχανικό που το πάω μου είπε για WP, πήγα και ρώτησα στον εισαγωγέα και μου είπε 105? τα ελατήρια, όλο μαζί (με αλλαγή λαδιών και περαστικά) θα μου πάει 150? στο μηχανικό μου...

Hyperpro και Ohlins θα έχουν αισθητή διαφορά συγκριτικά με τα WP? Και αν ναι, πόσο παραπάνω θα μου κοστίσουν?

:wave2: :wave2:

Lazio
19/09/2006, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
Παιδιά κι εγώ θέλω σχετικά άμεσα να αλλάξω ελατήρια μπροστά... έχω μοντέλο FZS 600 του 2000, στο μηχανικό που το πάω μου είπε για WP, πήγα και ρώτησα στον εισαγωγέα και μου είπε 105? τα ελατήρια, όλο μαζί (με αλλαγή λαδιών και περαστικά) θα μου πάει 150? στο μηχανικό μου...

Hyperpro και Ohlins θα έχουν αισθητή διαφορά συγκριτικά με τα WP? Και αν ναι, πόσο παραπάνω θα μου κοστίσουν?

:wave2: :wave2:

τα Ohlins που εβαλα στο Ζ δεν ειναι προοδευτικα και δουλευουν μετρια σιγουρα ομως καλυτερα απο τα μαμα

Δεν νομιζω να εχουν μεγαλες διαφορες στην τιμη

H.A.Balafoutre
20/09/2006, 01:07
Εγώ μετά από 22000χλμ πλέον οι αναρτήσεις δεεεν. Είμαι και 95κιλά οπότε θα προτιμήσω τη θυγατρική ohlins με ελατήρια και λάδια μπροστά και ρυθμιζόμενο πίσω. Τιμή.....όταν έρθουν, όπως και εντυπώσεις.

Σε πρώτη φάση περιμένω να είναι πιο σκληρά και φυσικά να κρατήσουν περισσότερα χιλιόμετρα από τα μαμά.

Είδωμεν.

FIRE-ZX-GSXR
04/11/2006, 14:02
ΕΙΧΑ ΤΟ FAZER ΜΕΧΡΙ ΤΑ 15000ΧΙΛ ΟΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΡΟΧΑΙΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ...
ΣΤΑ 10000 ΑΛΛΑΞΑ TPS,ΕΛΑΤΗΡΙΑ,ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΤΙΜΟΝΙΟΥ!

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΣΤΡΗΒΕ ΓΥΡΩ ΤΟ 10-15% ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ...

ΛΟΓΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΕΙΧΑΝ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...

ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ OHLINS (ΛΑΔΙΑ) ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ...

ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΦΑΓΩΜΕΝΑ ΛΑΣΤΙΚΑ ΕΣΦΥΞΕ ΚΑΙ ΜΕΤΕΦΕΡΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΣΤΟ ΟΔΗΓΟ...

ΑΞΙΖΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ FAZER ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ!

180 ΕΥΡΩ ΣΤΟ POWER HOUSE ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΜΑΖΙ!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΛΑΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ!