PDA

View Full Version : Φόρμουλα Ενα: Πρόστιμο στην Τουρκία



road spirit
19/09/2006, 15:13
αντιγράφω από το site της Ημερισίας :

Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων 19/9/2006

Με πρόστιμο 5 εκατομμυρίων δολαρίων τιμωρήθηκαν οι διοργανωτές του τουρκικού γκραν πρι, οι οποίοι παραβίασαν τους κανονισμούς της Φόρμουλα Ενα κατά την απονομή των επάθλων στους νικητές, όπως ανακοίνωσε εκπρόσωπος Τύπου της Διεθνούς Ομοσπονδίας Αυτοκινήτου (FIA). Η συγκεκριμένη ποινή επιβλήθηκε σε έκτακτη συνεδρίαση της αρμόδιας επιτροπής της FIA. Εκεί κλήθηκαν οι Τούρκοι διοργανωτές να δώσουν εξηγήσεις για το γεγονός ότι το έπαθλο στον νικητή (σ.σ.

ο Βραζιλιάνος Φελίπε Μάσα) απένειμε ο ηγέτης του ψευδοκράτους, Μεχμέτ Αλί Ταλάτ, ο οποίος αναφερόταν στο τηλεοπτικό στιγμιότυπο ως «πρόεδρος της Τουρκικής Δημοκρατίας της Βόρειας Κύπρου».

adam_tsouk
19/09/2006, 15:27
Σωστη αποφαση.

Αρκει να βγει και "προς τα εξω" ο λογος του προστιμου. :winka:


:beer: :beer:


:wave2:

latris mixanis
19/09/2006, 15:30
Εύγε!!

lampros_fazer
19/09/2006, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Αρκει να βγει και "προς τα εξω" ο λογος του προστιμου. :winka:

Έχει βγει από την αρχή..Είχε αναφερθεί και από το CNN και άλλα μεγάλα δίκτυα..

marine521
19/09/2006, 15:42
Ωραία και τι έγινε τώρα;

Το καλό θα ήταν να τους αποκλείσουν για μία χρονιά να σου πω εγώ....


Politics

lampros_fazer
19/09/2006, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από marine521
Ωραία και τι έγινε τώρα;

Το καλό θα ήταν να τους αποκλείσουν για μία χρονιά να σου πω εγώ....

Politics
Σχολιάζεται πάντως στον τύπο οτι έπεσαν στα μαλακά..Οταν έγινε το περιστατικό είχε ακουστεί το ενδεχόμενο να αποκλειστούν..Αλλά μεταξύ μας περίμενε κανείς να συμβεί αυτό..;;

Πάντως είναι το πιο βαρύ πρόστιμο που έχει επιβληθεί στην F1..

idi
19/09/2006, 15:52
ειναι μερος της προσπάθειας για την ευρωαπαικη προοπτική της φίλης γείτονα και αδελφου σκατοχωρας μη γαμησω!:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

GeorgeFZR
19/09/2006, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ειναι μερος της προσπάθειας για την ευρωαπαικη προοπτική της φίλης γείτονα και αδελφου σκατοχωρας μη γαμησω!:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:



+1

H.A.Balafoutre
19/09/2006, 16:39
Εγώ σας είχα πει πως οι άνθρωποι είναι απελπισμένοι και την έκαναν την πίστα για να φαίνονται πολιτισμένοι.

Αλλά την πατήσανε από την ίδια τους την φύση. Κουτοπόνηροι. Τέτοιοι είναι. Εκτίθεντε από μόνοι τους. Δεν χρειάζοντε τη δικιά μας βοήθεια. Δεν υπάρχει εμπιστοσύνη, θα σου τη φέρουν στάνταρ, στάνταρ λέμε, δεν έχουν μπέσα. Ακούστε εμένα που σας το λέω. Κάτι ξέρω. Για τους απέναντι όμως, όχι για τους δικους μας, τεράστια διαφορά.

Απελπισμένα, φάτε ένα ban από το παγκόσμιο μηχανοκίνητο στερέομα να στρώσει η γούνα σας.:rotflmao: :wave2:

Ανύπαρκτοι, έ ανύπαρκτοι, γίνατε και άνθρωποι, τελευταίοι. Τόσα χρόνια δεν θέλουν να καταλάβουν ότι κάτι τέτοια δεν περνάνε, δυο χρόνια πέρασαν με την πίστα και πίστεψαν πως έπιασαν τον πάπα από τα π@π@ρια (με το συμπάθειο πάντα). ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ:wave2: