PDA

View Full Version : Οι Pearl Jam στην αθηνα...



kalesin
19/09/2006, 15:38
οπως φανταζομαι οτι γνωριζετε, στις 30 σεπτεμβριου, παιζουν στο κλειστο του ΟΑΚΑ, οι Pearl Jam.

Λογω υποχρεωσεων τελικα δεν θα τα καταφερω να ειμαι στην Ελλαδα εκεινη την περιοδο, αν κ το σχεδιαζω απο την μερα που το εμαθα.

σκοπος του συγκεκριμενου ποστ ειναι ενας, απλος κ συγκεκριμενος...



Βγαλτε οσες πιο πολλες φωτο μπορειτε κ μοιραστειτε αυτη την εμπειρια μαζι με οσους δεν μπορουμε να ερθουμε :bawl:


αντε να δουμε... τους περιμενουμε τοσα χρονια κ τωρα που ερχονται να ειμαστε στου διαολου τη μανα

γμτ γμτ γμτ

kalant
19/09/2006, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
οπως φανταζομαι οτι γνωριζετε, στις 30 σεπτεμβριου, παιζουν στο κλειστο του ΟΑΚΑ, οι Pearl Jam.

Λογω υποχρεωσεων τελικα δεν θα τα καταφερω να ειμαι στην Ελλαδα εκεινη την περιοδο, αν κ το σχεδιαζω απο την μερα που το εμαθα.

σκοπος του συγκεκριμενου ποστ ειναι ενας, απλος κ συγκεκριμενος...



Βγαλτε οσες πιο πολλες φωτο μπορειτε κ μοιραστειτε αυτη την εμπειρια μαζι με οσους δεν μπορουμε να ερθουμε :bawl:


αντε να δουμε... τους περιμενουμε τοσα χρονια κ τωρα που ερχονται να ειμαστε στου διαολου τη μανα

γμτ γμτ γμτ

σιγα το συγκροτημα, τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...

kalesin
19/09/2006, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
σιγα το συγκροτημα, τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...


καλα εσυ μην πας

Nostra
19/09/2006, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...

+ 1000000


όταν ήταν στα high τους (όλοι, όχι μόνο αυτοι)

ερχόντουσαν στην Ελλάδα μόνο για cruising στο αιγαίο και ναρκοπαρτούζες....

τώρα στα γεράματα (μουσικά και βιολογικά) μας θυμηθήκανε....

άσε.... καλά είναι και τα mp3 τους....

ΥΓ: θα μου άρεσε να τους δω αλλά δε θα πάω από αντίδραση για τον παραπάνω λόγο

kalant
19/09/2006, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
καλα εσυ μην πας

εννοειται, εγω γουσταρω να δω ενα συγκροτημα στις δοξες του, οχι οταν φτασουν τα 60 ή ξεμεινουν απο λεφτα...

Prince-Garbage
19/09/2006, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
σιγα το συγκροτημα, τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...
Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι αρπαχτή, αν εννοείς αρπαχτή το να πληρώσω 60 ευρώ και να τους δω να παίζουν μία ώρα και κάτι. Τουλάχιστον όμως θα έρθουν και θα τους δω (και καλά εγώ τους έχω ξαναδεί), γνωρίζω κόσμο όμως ο οποίος ανυπομονεί για αυτή τη συναυλία.

Άλλωστε έχουμε πολλές αρπαχτές για σημείο σύγκρισης!

Όσο για το αν είναι καλό συγκρότημα ή όχι, είναι τόσο υποκειμενικό όσο τα μηχανάκια...

kalant
19/09/2006, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι αρπαχτή, αν εννοείς αρπαχτή το να πληρώσω 60 ευρώ και να τους δω να παίζουν μία ώρα και κάτι. Τουλάχιστον όμως θα έρθουν και θα τους δω (και καλά εγώ τους έχω ξαναδεί), γνωρίζω κόσμο όμως ο οποίος ανυπομονεί για αυτή τη συναυλία.

Άλλωστε έχουμε πολλές αρπαχτές για σημείο σύγκρισης!

Όσο για το αν είναι καλό συγκρότημα ή όχι, είναι τόσο υποκειμενικό όσο τα μηχανάκια...

οταν λεω σιγα το συγκροτημα εννοω οτι τωρα πια εχουν "ξεφουσκωσει" κι αυτοι, θα ηθελα να τους δω στην δεκαετια τους...

οπως και οι rolling stones που εχουν βρει τα κοροιδα στην ελλαδα και ερχονται αλλα οι φωνες βγαινουν με δυσκολια και εχουν και ποσα ακομα οργανα για υποστηριξη...

για να μην παρεξηγηθω, ειναι προσωπικη αποψη...
πιστευω οι περισσοτεροι πηγαινουν μονο και μονο επειδη ειναι το γνωστο συγκροτημα, οκ δικαιωμα τους ειναι...

dez
19/09/2006, 16:57
σιγα το συγκροτημα γενικως. ξεκινησαν κι αυτοι οπως και πολλοι αλλοι προσπαθωντας να εξαργυρωσουν τη μοδα του grunge, και τα καταφεραν φυσικα... Για κατι pearl jam εμειναν στην αφανεια group-αρες οπως οι Mudhoney. Θυμαμαι, οτι παραλιγο να πεσω κι εγω θυμα στο hype των pearl jam. ειχα τρεξει ν αγορασω το 7ιντσο του "alive". Κοντεψε να με παρει ο υπνος..:ZZZ: Ασε που αυτος ο Vedder, δε μ επεισε ποτε, πολυ δηθεν... Ωστε υπαρχουν ακομα ε? Kι ερχονται και για συναυλια. Kαλα να περασετε :D

latris mixanis
19/09/2006, 23:41
Αν πάω τελικά θα βάλω όσες φωτογραφίες θες! :D

desklit
20/09/2006, 08:47
παιδιά έλεος..
από τα σπουδαιότερα συγκροτήματα του '90..

άλλο world tour και άλλο "αρπαχτή"..

οι περισσότεροι πάνε για να δουν ένα μεγάλο συγκρότημα και γιατί όχι δηλαδή?

την δεκαετία του '90 δηλαδή και η ελλάδα είχε άπλετους συναυλιακούς χώρους και κόσμο για να γεμίσει στάδια του βελινεκούς των pearl jam και και και... ε? οι τρύπες παίζανε κ μέχρι εκεί

οκ να είμαστε καχύποπτοι κλπ αλλά μέχρι ενός σημείου.. να μου πεις για τους scorpions-rolling stones οκ(οπου οι τελευταίοι πουλάνε τις αρπαχτες τους για ότι μλκια τους κατέβει στο κεφάλι και άσε τους ηλίθιους να ψάχνουν να βρουν άκρη μετα...)

τελοςπάντων και στους rem τα ίδια είχαμε...

bamboozler
20/09/2006, 09:30
Φίλε kalesin για τις φωτογραφίες μην ανησυχείς καθόλου.Εχω πάρει εισητήριο από την πρώτη μέρα που έγινε η διάθεση στην Αθήνα και θα είμαι σίγουρα εκεί και εξοπλισμένος:wave2: .Όσο για τα σχόλια τα περί ξοφλημένης μπάντας κλπ. τα ακούω βερεσέ.Αν σου αρέσουν κάποια τραγούδια και καταφέρνουν να σε ταξιδέψουν ή να σε παρασείρουν στον ρυθμό τους μέσα από ένα cd φαντάσου τι έχει να γίνει όταν τα ακούσεις live.Τους περιμέναμε πολλά χρόνια και τώρα που έρχονται θα είμαστε εκεί ALIVE

Alki_Viades
20/09/2006, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
σιγα το συγκροτημα, τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...

Φιλε μην εισαι τοσο σιγουρος, αυτο σκεφτομουν κι εγω στην αρχη για τους Guns'n Roses και τελικα η συναυλια ηταν κο-ρυ-φαι-α!

Αν σου αρεσουν πηγαινε!

:beer:

Zid
20/09/2006, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από desklit
παιδιά έλεος..
από τα σπουδαιότερα συγκροτήματα του '90..

άλλο world tour και άλλο "αρπαχτή"..

οι περισσότεροι πάνε για να δουν ένα μεγάλο συγκρότημα και γιατί όχι δηλαδή?

την δεκαετία του '90 δηλαδή και η ελλάδα είχε άπλετους συναυλιακούς χώρους και κόσμο για να γεμίσει στάδια του βελινεκούς των pearl jam και και και... ε? οι τρύπες παίζανε κ μέχρι εκεί

οκ να είμαστε καχύποπτοι κλπ αλλά μέχρι ενός σημείου.. να μου πεις για τους scorpions-rolling stones οκ(οπου οι τελευταίοι πουλάνε τις αρπαχτες τους για ότι μλκια τους κατέβει στο κεφάλι και άσε τους ηλίθιους να ψάχνουν να βρουν άκρη μετα...)

τελοςπάντων και στους rem τα ίδια είχαμε...
Nα η αρπαχτή!!!!!!;) DURAN DURAN

Ολυμπιακό Κέντρο Ξιφασκίας - Ελληνικό

22 Οκτωβρίου 2006

ευτυχώς φέρνουν τους tool αν και καθυστερημένα μια 10ετια μιας και ο έλληνας έχει ενα delay 8 ετων σε σχέση με τις άλλες χώρες ..

kalesin
20/09/2006, 12:48
στα περι αρπαχτης κτλ δεν συμφωνω, θεωρω τους Pearl Jam ενα απο τα σημαντικοτερα συγκροτηματα της εποχης. Σιγουρα θα ηταν αψογα να ειχαν ερθει πριν 7-8 χρονια αλλα δεν ηρθαν τι να κανουμε;

ασε που τους προτιμαω με τον cameron. Ο Vedder εχει χασει τη φωνη του σε σχεση με το παρελθον, η μαλλον την εχει κουρασει απιστευτα αλλα εβλεπα ενα προσφατο live απο τη νοτια αμαερικη κ ηταν απιστευτος.

ΚΑνεις δεν υποχρεωνει κανεναν να παει, κ αν ειναι να πας με την διαθεση να κραξεις, καλυτερα να μην χαλασεις τα λεφτα σου κ να αφησεις αυτους που γουσταρουν, να ανατριχιασουν με την ησυχια τους ακουγοντας το black...


Θα συμφωνησω με το φιλο που ειπε για του G&R, κ αυτοι ηρθαν με πολλα χρονια καθυστερηση αλλα ολοι ειπαν οτι ηταν καταπληκτικη συναυλια.


@ dez που τους θυμηθηκες τους mudhoney... γκρουπαρα...


:wave2:

tools
20/09/2006, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
σιγα το συγκροτημα, τωρα που διαλυθηκαν ηρθαν κι αυτοι για την αρπαχτη τους...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
+ 1000000


όταν ήταν στα high τους (όλοι, όχι μόνο αυτοι)

ερχόντουσαν στην Ελλάδα μόνο για cruising στο αιγαίο και ναρκοπαρτούζες....

τώρα στα γεράματα (μουσικά και βιολογικά) μας θυμηθήκανε....

άσε.... καλά είναι και τα mp3 τους....

ΥΓ: θα μου άρεσε να τους δω αλλά δε θα πάω από αντίδραση για τον παραπάνω λόγο


Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
σιγα το συγκροτημα γενικως. ξεκινησαν κι αυτοι οπως και πολλοι αλλοι προσπαθωντας να εξαργυρωσουν τη μοδα του grunge, και τα καταφεραν φυσικα... Για κατι pearl jam εμειναν στην αφανεια group-αρες οπως οι Mudhoney. Θυμαμαι, οτι παραλιγο να πεσω κι εγω θυμα στο hype των pearl jam. ειχα τρεξει ν αγορασω το 7ιντσο του "alive". Κοντεψε να με παρει ο υπνος..:ZZZ: Ασε που αυτος ο Vedder, δε μ επεισε ποτε, πολυ δηθεν... Ωστε υπαρχουν ακομα ε? Kι ερχονται και για συναυλια. Kαλα να περασετε :D



αν ειναι δυνατον,
ουτε να γελασω δεν μπορω...:sick:

μαλλον
''ξεκινησαν....μπλα μπλα...αυτοι...μπλα μπλα...τη μοδα του grunge''
κ αλιμονο αν το προβλημα των mudhoney ηταν οι pearl jam...μαλλον μονοι τους καταστραφηκαν οταν προσπαθησαν να ''εξαργυρωσουν τη μοδα του grunge'' ενω δεν ειχαν καμια δουλεια να μπλεξουν....κριμα γι αυτους...
ο υπνος ειναι λογικος ενιοτε για μια μπαντα που εχει folk rock ριζες κ οχι punk ή metal(πχ mudhoney,nirvana,soundgarden...)επρεπε να ξερεις τι να περιμενεις.
τωρα,''δηθεν'' ο vedder?...σοβαρα,χρειαζεται να απαντησει καποιος σε αυτο?....
:beer:



για τις τιμες κ τις αρπαχτες γενικα,τα εχουμε ξαναπει κ αλλες φορες.
οποιος θελει πηγαινει,απλα καλο γι' αυτον ειναι να μην μυξοκλαιει...ας κατσει σπιτι του καλυτερα.

Zid
20/09/2006, 15:12
για τις τιμες κ τις αρπαχτες γενικα,τα εχουμε ξαναπει κ αλλες φορες.
οποιος θελει πηγαινει,απλα καλο γι' αυτον ειναι να μην μυξοκλαιει...ας κατσει σπιτι του καλυτερα. [/B][/QUOTE]

Πιστεύω η ταρίφα που έχουν βάλει οι τρεις promoter των συναυλιών τα 25 euro το λιγότερο δεν είναι να μένει ασχολίαστη ..... Σωστα????:rolleyes:
Γιατί σου φέρνουν μετά το κάθε μεγάλο group και σου λένε κάτι 60ευρω 70 80 90!! να τα κατοστήσουμε.......στο τέλος να δούμε τι θα γίνει ... εκμετάλευση στο full..

dez
20/09/2006, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
αν ειναι δυνατον,
ουτε να γελασω δεν μπορω...:sick:

μαλλον
''ξεκινησαν....μπλα μπλα...αυτοι...μπλα μπλα...τη μοδα του grunge''
κ αλιμονο αν το προβλημα των mudhoney ηταν οι pearl jam...μαλλον μονοι τους καταστραφηκαν οταν προσπαθησαν να ''εξαργυρωσουν τη μοδα του grunge'' ενω δεν ειχαν καμια δουλεια να μπλεξουν....κριμα γι αυτους...
φιλε tool,
υποθετω (μπορει να κανω και λαθος) οτι ησουν καπως μικρος (καλο για σενα :D) για να "ησουν εκει" στα τελη του 80 - αρχες 90. Εννοω οτι μαλλον δεν την εζησες τη "σκηνη" απο κοντα. Εγω, ετυχε και την εζησα (οχι στην ελλαδα βεβαια). Μπορω να σου πω μετα βεβαιοτητας οτι οι pearl jam ηρθαν πολυ αργα στο προσκηνιο. Οταν οι pearl jam εβγαλαν το "10", οι mudhoney ειχαν ηδη περασει το peak τους (touch me i'm sick, here comes sickness etc). Οι pearl jam απο την αλλη, αφου διαλυθηκαν οι mother love bone και οι temple of the dog, βγηκαν στην επιφανεια με τις πλατες των προαναφερθεντων groups + soundgarden.

Η ολη φαση του "grunge", περισσοτερο σχεση με τη sub-pop ειχε, οι pearl jam τσοντα μπηκαν...


ο υπνος ειναι λογικος ενιοτε για μια μπαντα που εχει folk rock ριζες κ οχι punk ή metal(πχ mudhoney,nirvana,soundgarden...)επρεπε να ξερεις τι να περιμενεις.
το παραπανω δε το πολυκαταλαβα... πνατως, οι nirvana και οι mudhoney ειχαν punk επιρροες.
Να στο πω κι αλλιως. Εμενα (και πολλους αλλους τοτε), το "grunge" μ απασχολησε μεχρι το μεχρι το 91. Απο κει και περα, ηρθαν οι πλατινες και τα χρυσαφια που δεν μ ενδιαφερουν ιδιαιτερα. Ετσι κι αλλιως, μονο η punk πλευρα του θεματος μ αρεσε. Απο εκεινη τη φουρνια ξεχωρισα τους mudhoney (πρωτα 2 7ιντσα + 1ο LP), τους nirvana (sliver, bleach), τους dwarves, τους TAD. Ολα αυτα ομως τ ακουγα σαν μια μουσικη συνεχεια του αμερικανικου punk (απο αρχες 80ς μεχρι...)

τωρα,''δηθεν'' ο vedder?...σοβαρα,χρειαζεται να απαντησει καποιος σε αυτο?....
:beer:
γιατι οχι? δεν το ξερεις οτι οταν παιζεις ενα ρολο τοσα χρονια στο τελος σου βγαινει αβιαστα? Τι ηταν ο vedder πριν παει στους p.j? beach bum ηταν :D . τον vedder τον εππηρεασε αφανταστα ο cobain , ως persona. Ηταν σαν τη madonna (cobain) με τη βισση(vedder) ενα πραμα :rotflmao: . θα μπορουσα να πω πολλες ιστοριες αλλα ας μην πολυλογω...

Αντε τωρα μην αρχισω για τον Maynard και την εποχη που ηθελε να γινει Rollins στη θεση του Rollins :D

Zid
20/09/2006, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
φιλε tool,
υποθετω (μπορει να κανω και λαθος) οτι ησουν καπως μικρος (καλο για σενα :D) για να "ησουν εκει" στα τελη του 80 - αρχες 90. Εννοω οτι μαλλον δεν την εζησες τη "σκηνη" απο κοντα. Εγω, ετυχε και την εζησα (οχι στην ελλαδα βεβαια). Μπορω να σου πω μετα βεβαιοτητας οτι οι pearl jam ηρθαν πολυ αργα στο προσκηνιο. Οταν οι pearl jam εβγαλαν το "10", οι mudhoney ειχαν ηδη περασει το peak τους (touch me i'm sick, here comes sickness etc). Οι pearl jam απο την αλλη, αφου διαλυθηκαν οι mother love bone και οι temple of the dog, βγηκαν στην επιφανεια με τις πλατες των προαναφερθεντων groups + soundgarden.

Η ολη φαση του "grunge", περισσοτερο σχεση με τη sub-pop ειχε, οι pearl jam τσοντα μπηκαν...


το παραπανω δε το πολυκαταλαβα... πνατως, οι nirvana και οι mudhoney ειχαν punk επιρροες.
Να στο πω κι αλλιως. Εμενα (και πολλους αλλους τοτε), το "grunge" μ απασχολησε μεχρι το μεχρι το 91. Απο κει και περα, ηρθαν οι πλατινες και τα χρυσαφια που δεν μ ενδιαφερουν ιδιαιτερα. Ετσι κι αλλιως, μονο η punk πλευρα του θεματος μ αρεσε. Απο εκεινη τη φουρνια ξεχωρισα τους mudhoney (πρωτα 2 7ιντσα + 1ο LP), τους nirvana (sliver, bleach), τους dwarves, τους TAD. Ολα αυτα ομως τ ακουγα σαν μια μουσικη συνεχεια του αμερικανικου punk (απο αρχες 80ς μεχρι...)

γιατι οχι? δεν το ξερεις οτι οταν παιζεις ενα ρολο τοσα χρονια στο τελος σου βγαινει αβιαστα? Τι ηταν ο vedder πριν παει στους p.j? beach bum ηταν :D . τον vedder τον εππηρεασε αφανταστα ο cobain , ως persona. Ηταν σαν τη madonna (cobain) με τη βισση(vedder) ενα πραμα :rotflmao: . θα μπορουσα να πω πολλες ιστοριες αλλα ας μην πολυλογω...

Αντε τωρα μην αρχισω για τον Maynard και την εποχη που ηθελε να γινει Rollins στη θεση του Rollins :D dez γαμώ τις αναλύσεις :a19: :a19: όντως alice in chains soundgarden ktl ήταν πιο αλητεία από τους pearl jam και πολύ πιο πρεζάκια:p :p αλλά και οι pearl jam κάτι αφήσαν....:smilea: τώρα για το rollins τι να πει κανείς!!!!!Απλά :a23: :a23: :a23:

dez
20/09/2006, 15:47
πουσαι zid, ωραια υπογραφη, victory rules!

Zid
20/09/2006, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
πουσαι zid, ωραια υπογραφη, victory rules! bloodsheddddddd on the streets!!! Ετσι Ετσι!!!!!:beer: :beer: :beer: :rotflmao:

tools
20/09/2006, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
...

οντως ημουν μικρος,κ το εζησα(?) αναδρομικα το κυμα,οποτε δεχομαι αυτα που μου λες,μιας κ ισως να τα ξερεις καλυτερα.παντως νομιζα πως οι temple of the dog ηταν μεταγενεστεροι των pj k soundgarden,σαν side project στυλ melvana κ αυτο.οσο ζεις μαθαινεις...παντως δεν χρειαζεται να ημουν εκει για να καταλαβω οτι οι ''grungers'' δεν ειχαν κ πολλα κοινα μεταξυ τους κ ηταν τραβηχτη η φαση.ή οτι οι soundgarden επαιζαν metal


ασχετα παντως με το ποιος εσπρωξε κ ποιος σπωχτηκε(γ@μω ακουγεται...) οι pj αρεσουν στο αφτι μου κ αυτο εχει σημασια για μενα:winka:

οσο γι'αυτα,

Αρχικά δημιουργήθηκε από dez

γιατι οχι? δεν το ξερεις οτι οταν παιζεις ενα ρολο τοσα χρονια στο τελος σου βγαινει αβιαστα? Τι ηταν ο vedder πριν παει στους p.j? beach bum ηταν :D . τον vedder τον εππηρεασε αφανταστα ο cobain , ως persona. Ηταν σαν τη madonna (cobain) με τη βισση(vedder) ενα πραμα :rotflmao: . θα μπορουσα να πω πολλες ιστοριες αλλα ας μην πολυλογω...

Αντε τωρα μην αρχισω για τον Maynard και την εποχη που ηθελε να γινει Rollins στη θεση του Rollins :D

για το πρωτο,συμφωνω οτι ''οταν παιζεις ενα ρολο τοσα χρονια στο τελος σου βγαινει αβιαστα''(γι'αυτο o corgan ειναι ΜΕΓΑΛΟΣ:D ) αλλα νομιζω οτι τα παραλες.ισως μετα τον θανατο του kc να εππηρεαστηκε(ετσι γραφεται αυτο ρε?...) αλλα ποιος δεν τοτε?
για πες καμια ιστορια...ξερω για μια πολυαναμενομενη κοινη εμφανιση που τελικα βγηκαν μονο οι nirvana κ μετα ο vedder δικαιολογηθηκε λεγοντας οτι ειχε χασει την μια του μποτα κ δεν μπορουσε να παει!!!τι μαλακα:smokin:


για το δευτερο πες οτι θελεις...
με αυτο που ειπες για τον mjk με εφτιαξες τρελα:beer:
δεν τον μπορω τον μ@λακα,σαν προσωπικοτητα μου ειναι ανυποφορος...
ας ειναι,καθε που ακουω τη φωνη του ερχομαι στα ισα μου...
παντως cornel στη θεση του cornel τον ειχα,κ ειδες πως τα εφερε η μοιρα?...να παει ο cornel τους rage που παντα ζηλευε ο mjk:rotflmao:
κ ρε φιλε,ο hr ειναι απο τους αγαπημενους μου τιγκες...
:wave2:


υγ,πρεπει να αλλαξω κ το nickname καποια στιγμη.ποιος να φανταζοταν πριν 2μιση χρονια οτι θα γινομουν ενεργο μελος σε φορουμ...

tools
20/09/2006, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Πιστεύω η ταρίφα που έχουν βάλει οι τρεις promoter των συναυλιών τα 25 euro το λιγότερο δεν είναι να μένει ασχολίαστη ..... Σωστα????:rolleyes:
Γιατί σου φέρνουν μετά το κάθε μεγάλο group και σου λένε κάτι 60ευρω 70 80 90!! να τα κατοστήσουμε.......στο τέλος να δούμε τι θα γίνει ... εκμετάλευση στο full..

+1000,αλιμονο.
απλα δεν κερδιζουμε κατι αν πηγαινουμε κ μετα μιρμιριζουμε.
ή πας κ μοκο,ή -αν εχεις @@-γραφεις στα προαναφερθεντα τις αγαπημενες σου μπαντες που πιθανον να μην εχεις αλλη ευκαιρια να δεις,κ καθεσαι σπιτι μηπως κ βαλουν μυαλο αυτοι που πρεπει...

tools
20/09/2006, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
dez γαμώ τις αναλύσεις :a19: :a19: όντως alice in chains soundgarden ktl ήταν πιο αλητεία από τους pearl jam και πολύ πιο πρεζάκια:p :p αλλά και οι pearl jam κάτι αφήσαν....:smilea: τώρα για το rollins τι να πει κανείς!!!!!Απλά :a23: :a23: :a23:

μα αυτο προσπαρω να πω κ γω ρε παλικαρια,το οτι ηταν λιγοτερο αλητεια κ -ισως....-λιγοτερο πρεζακια δεν μας αφορα αφου,στην τελικη,κακως τους συγκρινουμε...

μπορει να τα πουμε κ απο κοντα με οποιους πανε,παω για διαβασμα τωρα
:wave2:

hidefnick
21/09/2006, 19:54
Son, she said, have I got a little story for you
What you thought was your daddy was nothin' but a...
While you were sittin' home alone at age thirteen
Your real daddy was dyin', sorry you didn't see him, but I'm glad we talked...
Oh I, oh, I'm still alive
Hey, I, I, oh, I'm still alive
Hey I, oh, I'm still alive

Η πολλή ανάλυση βλαφτειιιιιιιιιιι

see u there............

dez
22/09/2006, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
παντως νομιζα πως οι temple of the dog ηταν μεταγενεστεροι των pj k soundgarden
οι soundgarden ειναι πολυ πριν των pj και των temple... Οι temple ομως ειναι προγενεστεροι των pj και οντως side project ηταν. Για την ακριβεια, tribute στον τραγουδιστη των mother love bone ηταν, ενα δισκο βγαλανε (αν θυμαμαι καλα)


παντως δεν χρειαζεται να ημουν εκει για να καταλαβω οτι οι ''grungers'' δεν ειχαν κ πολλα κοινα μεταξυ τους κ ηταν τραβηχτη η φαση.ή οτι οι soundgarden επαιζαν metal εχεις απολυτο δικιο! Δεν υπηρχε σκηνη, "σκηνες" υπηρχαν. ακομα κι ο (εμετικος) τιτλος ("grunge"), εφευρεθηκε για να ενωσει πλασματικα πολλα ανομοια (μουσικα) groups, τα οποια, ουτε καν κοινη φιλοσοφια ειχαν.



για το δευτερο πες οτι θελεις...
με αυτο που ειπες για τον mjk με εφτιαξες τρελα:beer:
δεν τον μπορω τον μ@λακα,σαν προσωπικοτητα μου ειναι ανυποφορος...
ας ειναι,καθε που ακουω τη φωνη του ερχομαι στα ισα μου...
παντως cornel στη θεση του cornel τον ειχα,κ ειδες πως τα εφερε η μοιρα?...να παει ο cornel τους rage που παντα ζηλευε ο mjk:rotflmao:
κ ρε φιλε,ο hr ειναι απο τους αγαπημενους μου τιγκες...
:wave2:
1η φορα που ειδα τους tool ηταν τυχαια, επαιζαν support στους rollins band, 92? 93? θα σε γελασω. Ή μολις ειχε βγει το undertow ή θα βγαινε οπου να ναι :D . Θυμαμαι τον mjk να παιρνει "rollins ποζες" ολη την ωρα στο live :lol:Τον ειχα καταταξει στην κατηγορια: κλωνοι του rollins... (OK, εκανα λαθος, εξελιχθηκε μετα :) )
Βγηκε ο rollins μετα και κατεδαφισε το club :D

Zid
26/09/2006, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
οι soundgarden ειναι πολυ πριν των pj και των temple... Οι temple ομως ειναι προγενεστεροι των pj και οντως side project ηταν. Για την ακριβεια, tribute στον τραγουδιστη των mother love bone ηταν, ενα δισκο βγαλανε (αν θυμαμαι καλα)

εχεις απολυτο δικιο! Δεν υπηρχε σκηνη, "σκηνες" υπηρχαν. ακομα κι ο (εμετικος) τιτλος ("grunge"), εφευρεθηκε για να ενωσει πλασματικα πολλα ανομοια (μουσικα) groups, τα οποια, ουτε καν κοινη φιλοσοφια ειχαν.


1η φορα που ειδα τους tool ηταν τυχαια, επαιζαν support στους rollins band, 92? 93? θα σε γελασω. Ή μολις ειχε βγει το undertow ή θα βγαινε οπου να ναι :D . Θυμαμαι τον mjk να παιρνει "rollins ποζες" ολη την ωρα στο live :lol:Τον ειχα καταταξει στην κατηγορια: κλωνοι του rollins... (OK, εκανα λαθος, εξελιχθηκε μετα :) )
Βγηκε ο rollins μετα και κατεδαφισε το club :D
Ούτε εγώ είμαι fan των tool αλλά όταν βγήκε το aenima ψιλοάλλαξα γνώμη γι αυτούς (μ είχε ζαλίσει και μια πρώην τότε να το ακούσω!!) παίζουν καλή μουσικούλα σίγουρα δεν είναι αυτό που καραγουστάρω και θα τα σπάσω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: (κατάλαβες dez!!!) αλλά από τις μαλκίες limp bizkit και κτλ που ακολούθησαν μετά ... πολύ καλύτεροι!!!

Prince-Garbage
02/10/2006, 13:23
Αρπαχτή, λαμογιά, πείτε το όπως θέλετε... Πήγα στη συναυλία, θυμήθηκα τα φοιτητικά μου χρόνια, άκουσα κομμάτια τα οποία είχα να ακούσω ζωντανά 7-8 χρόνια, ευχαριστήθηκα τις δυόμιση ώρες που έπαιξαν, είδα τη μπάντα να γουστάρει... Τελικά είναι κορυφαία αίσθηση να φεύγεις ευχαριστημένος από ένα live, ιδίως αν το περιμένεις πολύ καιρό...

Stabak
02/10/2006, 13:54
ΝΑ ρωτησω ρε παιδιά : Φραπέ πίνατε στην συναυλία;

Για όσους τα έχουν αχταρμα ας δουνε το πολύ καλό ντοκυμαντέρ punk attitude και θα καταλάβουν

τι προηγήθηκε ποιού και γιατί

kalesin
02/10/2006, 13:59
τουλαχιστον ειχα ηχητικη καλυψη της μισης συναυλιας
ας ειναι καλα το αδερφακι μου που ειχε το κινητο ψηλα να ακουω οσο μπορω οτι μπορω...

δεν ηταν κ ο καλυτερος ηχος αλλα πηρα μια τζουριτσα. [τι τζουριτσα δηλαδη... 1 ωρα απο εξωτερικο σε κινητο...]


Για να δουμε ποτε θα κυκλοφορησει στο δικτυο το υλικο απο τη συναυλια...

ααααααχχχχχχ






Καλα με το Go βρηκαν να ξεκινησουνε; ποσα εγκεφαλικα μπορει να αντεξει ενας ανθρωπος;

:beer: :beer: :beer:

Prince-Garbage
02/10/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
ΝΑ ρωτησω ρε παιδιά : Φραπέ πίνατε στην συναυλία;


Είχα την ίδια απορία όταν μπήκαμε μέσα... απλά όλα (καφέδες, αναψυκτικά, μπύρες) τα εβαζαν σε ποτήρια της Pepsi... χορηγός γαρ...

Zid
02/10/2006, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
τουλαχιστον ειχα ηχητικη καλυψη της μισης συναυλιας
ας ειναι καλα το αδερφακι μου που ειχε το κινητο ψηλα να ακουω οσο μπορω οτι μπορω...

δεν ηταν κ ο καλυτερος ηχος αλλα πηρα μια τζουριτσα. [τι τζουριτσα δηλαδη... 1 ωρα απο εξωτερικο σε κινητο...]


Για να δουμε ποτε θα κυκλοφορησει στο δικτυο το υλικο απο τη συναυλια...

ααααααχχχχχχ






Καλα με το Go βρηκαν να ξεκινησουνε; ποσα εγκεφαλικα μπορει να αντεξει ενας ανθρωπος;

:beer: :beer: :beer:
Βγήκα μετά τη συναυλία με κάτι φίλους που πήγαν στο live και ο καθένας μου έλεγε τα δικά του!!! , δεν μου είπαν ότι ήταν χάλια
αλλά σίγουρα δεν ήταν συγκλονισμένοι kai ξετρελαμένοι .Για τον ήχο μου είπαν ότι ήταν ψιλοψόφιος και γενικά δεν τα γάμησαν.. εγώ για να πώ την αλήθεια δε καταλαβαίνω τι περιμέναν από pearl jam να σπάνε κιθάρες επί σκηνής !!!χεχε είναι και κάποιας ηλικίας πλέον τα παιδία:) :) τουλάχιστον παίξαν αρκετή ώρα ΄γιατί το 50αράκι ήταν πολύ... :rolleyes:

lord_dimos76
02/10/2006, 15:32
MIA ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ!ΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ.Ο ΗΧΟΣ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΣ 100%,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΗΧΗΤΙΚΗ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ.:a012: ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ TOOL...

tools
02/10/2006, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
Είχα την ίδια απορία όταν μπήκαμε μέσα... απλά όλα (καφέδες, αναψυκτικά, μπύρες ) τα εβαζαν σε ποτήρια της Pepsi... χορηγός γαρ...


ποιες μπυρες?????

θα τρελαθουμε τελειως?...εμενα μου ειπε οτι απαγορευονται οι μπυρες,με pepsi την βγαλαμε(κ ολοι οι αλλοι τριγυρω)
αυτο ηταν κ το μονο αρνητικο της βραδιας...


γενικα,ειχε πολυ ωραια ατμοσφαιρα εκει μεσα.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ο χωρος βοηθησε.1000 φορες κλειστο,μακαρι να ηταν κ σε μικροτερο γηπεδο.(για να δουμε η ξιφασκια τι θα πει...)ο ηχος μονο το πρωτο 5λεπτο ηταν λιγο βαβουρικος,μετα ηταν μια χαρα.

εγω την καταευχαριστιθηκα την συναυλια παντως.κ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν ηταν ουτε αρπαχτη ουτε promotion δισκου ουτε τιποτα τετοιο.το αν καποιος θα ''ξετρελαθηκε ή θα συγκλονιστηκε'' εξαρτατε καθαρα απο την διαθεση που ειχε ΠΡΙΝ μπει στο γηπεδο.:winka:
γιατι οι τυποι εδωσαν οτι ειχαν...:a013:

Prince-Garbage
02/10/2006, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
ποιες μπυρες?????

θα τρελαθουμε τελειως?...εμενα μου ειπε οτι απαγορευονται οι μπυρες,με pepsi την βγαλαμε(κ ολοι οι αλλοι τριγυρω)
αυτο ηταν κ το μονο αρνητικο της βραδιας...


Κι όμως... Δεν το έψαξες αρκετά... στη δεξιά πλευρά της σκηνής περιφερόταν ένας τυπάκος με ένα καφάσι με "Pepsi" και ένα χαρτόκουτο με πατατάκια... και το καφάσι περιείχε μπύρες... :beer:

tools
02/10/2006, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
Κι όμως... Δεν το έψαξες αρκετά... στη δεξιά πλευρά της σκηνής περιφερόταν ένας τυπάκος με ένα καφάσι με "Pepsi" και ένα χαρτόκουτο με πατατάκια... και το καφάσι περιείχε μπύρες... :beer:


τι μαλακες...
μας ειπαν οτι απαγορευεται κ πως κανενας δεν εχει...που να το'ξερα...:a017: :a023: :a52: :a45: :a018:

kalesin
02/10/2006, 16:17
δεν βλεπω φωτο ομως.. :mad: :mad: :mad:









:lol: :lol:

tools
02/10/2006, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
δεν βλεπω φωτο ομως.. :mad: :mad: :mad:


ασε,γιατι ξυνεις σοβαρη πληγη...
μηχανη δεν πηρα που εφυγα απο πατρα κ βρηκα μια απο φιλο στην αθηνα τελευταια στιγμη.την πηρα <<χωρις μπαταριες>> κ ξεκινησα για οακα ξεχνωντας να παρω στο δρομο!!!!:bigcry:
οταν,λιγο πριν βγουν,το θυμηθηκα ηταν αργα:bigcry: :bigcry: :bigcry:
ως δια μαγιας ομως οι πεθαμενες μπαταριες αντεξαν μεχρι να γεμισει η 512 απο βιντεο:D :D :D
η μαλακια ηταν οτι η κωλοolympous αρνηθηκε να μου αποκαλυψει πως βγαζει εγχρωμες φωτογραφιες!...:look:
οπως αποδειχθηκε εκ των υστερων,καποιος την ειχε δει αρτιστας πριν...
ετσι εχω μερικες ασπρομαυρες αλλα πολλα βιντεακια(εγχρωμα αυτα ευτυχως:winka: )

η αλλη στραβη ειναι οτι δεν εγραψα την εισαγωγη του brick που ηταν απιστευτη...σκατα,οταν εκλεινα την καμερα,γινονταν τα καλυτερα...(ισα που προλαβα στο τελος την ''προποση'' του ed)

tools
02/10/2006, 16:56
εχει εδω κατι φωτ
http://www.lostechoes.net/content/view/504/29/
:wave2:

κ εδω βιντεο
http://www.youtube.com/results?search_query=pearl+jam+live+athens


αν μπορεσω θα βαλω κ τα δικα μου αυριο που θα μπω απ'το πανεπ

atom7ktm
02/10/2006, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
ποιες μπυρες?????

θα τρελαθουμε τελειως?...εμενα μου ειπε οτι απαγορευονται οι μπυρες,με pepsi την βγαλαμε(κ ολοι οι αλλοι τριγυρω)
αυτο ηταν κ το μονο αρνητικο της βραδιας...


γενικα,ειχε πολυ ωραια ατμοσφαιρα εκει μεσα.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ο χωρος βοηθησε.1000 φορες κλειστο,μακαρι να ηταν κ σε μικροτερο γηπεδο.(για να δουμε η ξιφασκια τι θα πει...)ο ηχος μονο το πρωτο 5λεπτο ηταν λιγο βαβουρικος,μετα ηταν μια χαρα.

εγω την καταευχαριστιθηκα την συναυλια παντως.κ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν ηταν ουτε αρπαχτη ουτε promotion δισκου ουτε τιποτα τετοιο.το αν καποιος θα ''ξετρελαθηκε ή θα συγκλονιστηκε'' εξαρτατε καθαρα απο την διαθεση που ειχε ΠΡΙΝ μπει στο γηπεδο.:winka:
γιατι οι τυποι εδωσαν οτι ειχαν...:a013:

"ποιες μπύρες" ??? εγώ έβρισκα ΜΟΝΟ μπύρες!!! λίγο νερό ήθελα ο άμοιρος και μόνο ΜΠΥΡΕΣ μου δίνανε! (τελικά βρήκα νερό ΚΑΙ αυτό σε ποτηράκι χάρτινο pepsi :lol: )

εγώ μπήκα τσάμπα :blush: και πέρασα φοβερά. γενικά δεν είδα κανένα να μην έχει μείνει ικανοποιημένος... φαν του συγκροτήματος δεν είμαι αλλά τουλάχιστον τα alive, black, i am mine τα κατευχαριστήθηκα. και ο ήχος και η φωνή ήταν φοβερά. σίγουρα ΑΞΙΖΕ να πάει κάποιος να τους ακούσει!!!

έχω 1-2 φωτό και βίντεο μόνο (δυστυχώς) γιατί κι εγώ έμεινα από μπαταρία... ΑΛΛΑ έχω το the wall χεχεχε!!! :smokin:

μόλις μου ενεργοποιήσουν την ADSL θα ποστάρω... :wave2:

kalesin
03/10/2006, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
εχει εδω κατι φωτ
http://www.lostechoes.net/content/view/504/29/
:wave2:

κ εδω βιντεο
http://www.youtube.com/results?search_query=pearl+jam+live+athens


αν μπορεσω θα βαλω κ τα δικα μου αυριο που θα μπω απ'το πανεπ



:beer: :beer: :beer:


μουτσος γκραθιας αμιγκο

:beer: :beer: :beer:

bamboozler
03/10/2006, 23:22
Ήταν απλά καταπληκτικοί.Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες όχι και τόσο καλές αλλά αυτό ήταν το τελευταίο που με απασχολούσε εκεί μέσα


64072

bamboozler
03/10/2006, 23:24
και...


64073

bamboozler
03/10/2006, 23:26
άλλη μια...


64074

bamboozler
03/10/2006, 23:37
...


64076

desklit
06/10/2006, 22:56
..


64398

desklit
06/10/2006, 22:58
.


64397

desklit
06/10/2006, 23:02
....


64399

desklit
06/10/2006, 23:03
......


64400

desklit
06/10/2006, 23:04
.....


64403

desklit
06/10/2006, 23:05
:beer:


64404