PDA

View Full Version : Ή στραβά ήταν ο δρόμος ή στραβά αρμενίζαν...



alximistis
19/09/2006, 23:12
Η ώρα είναι λίγο πριν τις 12 (μεσάνυχτα). 11.50 για τη ακρίβεια.
Κατευθύνομαι προς το γραφείο από ένα φίλο στο Γαλάτσι. Στο δρόμο προς Κυψέλη (δεν θυμάμαι πως λέγεται) κι ενώ έχουμε ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ κόκκινο παπάκι με συνεπιβάτη και ακράνωτοι και οι δύο ΧΩΡΙΣ να κοιτάξει αριστερά περνά το κόκκινο στεγνά και μάλιστα με πολύ χαμηλή ταχύτητα.
Ταρίφας έρχεται απολύτως νόμιμα ο άνθρωπος βλέπει τους καραμαλάκες και τους παίζει τα φώτα.
Κι αυτοί αντί να επιταχύνουν... κόβουν και άλλο!!!
Παιδιά περπατητά μόνο που δεν πηγαίνανε...
Ο ταξιτζής ΄πλακώνεται στα φρένα στρίβει και το τιμόνι ο άνθρωπος και καταφέρνει και δεν τους χτυπά.
Απαθέστατοι οι τύποι κοιτάνε (αυτή τη φορά) δεξιά και φεύγουν.
Εννοείται ότι ακόμη εμείς είχαμε κόκκινο!!!
Διπλανός οδηγός που με είδε που είχα πιάσει το κεφάλι μου με τα χέρια μου γιατί δεν πίστευα αυτό που είδα μου κούνησε το κεφάλι με... απόγνωση... τι να πει ο άνθρωπος...
Τα συμπεράσματα δικά σας...

Alx 84
19/09/2006, 23:28
τι να σου πω;;; δεν υπάρχουν σχόλια...:sad:

dirtbird
20/09/2006, 05:59
Χθες το από γευμα στην αρχή της Χαμοστέρνας από Πειραιώς:
τύπος με V-strom λαο κράνος του δίφραγκου πάει ανάμεσα από τα αμάξια απελπιστικά αργά και κυρίως ηλίθια.
Φτάνουμε στο φανάρι πριν την γέφυρα του ηλεκτρικού που φυσικά μας πιάνει κόκκινο εκείνη τη στιγμή και ΤΙ κάνει?

Ρίχνει μια κλεφτή ματιά και περνάει με κόκκινο.

ΒΙΑΖΟΤΑΝ :smokin: :smokin:

villy
20/09/2006, 06:15
Επρεπε να κατέβει ο ταρίφας και να τους ρίξει ένα μπερτάκι...

Είναι η πρώτη φορά που είμαι με το μέρος ταρίφα :sick:

Τι να πεις...

:wave2: :wave2: :wave2:

megatim
20/09/2006, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Η ώρα είναι λίγο πριν τις 12 (μεσάνυχτα). 11.50 για τη ακρίβεια.
Κατευθύνομαι προς το γραφείο [SNIP]

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Σορρυ που χαλάω το ποστ αλλά ...

:uplate:

VANDA
20/09/2006, 09:32
Μάλλον λιώμα ήταν τα παιδιά... Χθες είδα κι εγώ ένα ζευγάρι σε κατάσταση λίγο πριν πέσουν κάτω από την πρέζα να ετοιμάζονται να ανέβουν σε παπί. Δεν ήθελα καν να σκεφτώ πώς θα πήγαινε στο δρόμο αυτός ο συνδυασμός...

adam_tsouk
20/09/2006, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Μάλλον λιώμα ήταν τα παιδιά... Χθες είδα κι εγώ ένα ζευγάρι σε κατάσταση λίγο πριν πέσουν κάτω από την πρέζα να ετοιμάζονται να ανέβουν σε παπί. Δεν ήθελα καν να σκεφτώ πώς θα πήγαινε στο δρόμο αυτός ο συνδυασμός...

οι ιδιοι θα ηταν!

επιτελους φτασανε!

:lol:


νταξ ρε σεις, αυτες ειναι ακραιες περιπτωσεις!


και ειναι μη σου τυχει γιατι εαν εχεις χτυπησει ανθρωπο... και ολα τα δικια να εχεις και αθωος να βγεις, σου μενουν οι τυψεις!

banditgr
20/09/2006, 12:40
siga pou einai akrees periptoseis...gia prosexte posoi einai pragmatika (kirios 50+ xronon me papaki kata diavoli simptosi) pou exoun ena monadiko tropo na pernane ta STOP kai fanaria......pane poli poli siga...kai xoris kan na koitane strivoun poli klista...eimai sigouros oti to kanoun epidei apla VARIOUNTE na katevasoun to podi kai na koita3oun.....KAFROI

alximistis
20/09/2006, 15:27
Δεν καταλαβαίνω ρε αδαμάντιε...
γιατί όταν κάνουν κουλαμάρες οι οδηγοί των μοτό είναι "ακραία περίπτωση" ή "εξαίρεση" και όταν τις κάνουν οδηγοί ΙΧ δεν είναι...
ρε συ ή παπάς - παπάς ή ζευγάς - ζευγάς!
Αν δηλαδή κατέβαινε ο ταξιτζής και τους έκανε ασήκωτους θα έφταιγε;
Και να προσθέσω ακόμα:
ΑΝ ο ταριφάκος δεν πρόσεχε ή έτρεχε λίγο παραπάνω και τους έπαιρνε παραμάζωμα τι θα λέγαμε σήμερα;
Ακόμα ένα τροχαίο;;;;;;;

Tropeas
20/09/2006, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Δεν καταλαβαίνω ρε αδαμάντιε...
γιατί όταν κάνουν κουλαμάρες οι οδηγοί των μοτό είναι "ακραία περίπτωση" ή "εξαίρεση" και όταν τις κάνουν οδηγοί ΙΧ δεν είναι...
ρε συ ή παπάς - παπάς ή ζευγάς - ζευγάς!
Αν δηλαδή κατέβαινε ο ταξιτζής και τους έκανε ασήκωτους θα έφταιγε;
Και να προσθέσω ακόμα:
ΑΝ ο ταριφάκος δεν πρόσεχε ή έτρεχε λίγο παραπάνω και τους έπαιρνε παραμάζωμα τι θα λέγαμε σήμερα;
Ακόμα ένα τροχαίο;;;;;;;
+++:a18: