PDA

View Full Version : ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΝΙΚΗ-ΦΛΑΣΣΑΚΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!



Ζ109
20/09/2006, 08:24
:sun: Φίλοι μου,το Σάββατο ξεκίνησα με φίλο vtr 1000, κατά τις 10:00 το πρωί,απο Αθήνα για Θεσ/νικη! Ενθουσιασμένος με το Ζ,πρώτο ταξίδι και όλα πήγαν καλά.Μετά απο 4 στάσεις ανεφοδιασμού και μια για καφέ και φαγητό φτάσαμε αισίως στις 5:00 το απόγευμα.Θήβα και Κατερίνη το κοντέρ έδειξε 225,για αρχή πιστεύω καλά είναι! Λόγω όμως και του δυνατού αέρα τα αφτερ μαρκετ μπροστινά μικρά φλασάκια παρέδωσαν πνεύμα,κόπηκαν!Τώρα σκέφτομαι να βάλω τα μαμά ή αν έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλα μικρά και λίγο πιο γερά.Παρατήρησα δε οτι μετά τα 160χλμ η χρήση ζελατίνας ίσως να επιβάλεται τουλάχιστον για τα μακράς δειαρκείας ταξίδια.Υπάρχει μικρή φιμέ που να του πάει και να μη χαλάει τη πανέμορφη μόστρα του; HELP ME PLEESE!:beer:

DimChios
20/09/2006, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζ109
...Παρατήρησα δε οτι μετά τα 160χλμ η χρήση ζελατίνας ίσως να επιβάλεται τουλάχιστον για τα μακράς δειαρκείας ταξίδια.Υπάρχει μικρή φιμέ που να του πάει και να μη χαλάει τη πανέμορφη μόστρα του; HELP ME PLEESE!:beer:



Φοράει μια όμορφη στο Ζ του ο adam_tsouk!

Ρώτα τον, μάλλον θα πάρεις απάντηση πρίν αρχίσει να σπαμάρει!!!

:lol: :lol: :lol:

:wave2:

adam_tsouk
20/09/2006, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Φοράει μια όμορφη στο Ζ του ο adam_tsouk!

Ρώτα τον, μάλλον θα πάρεις απάντηση πρίν αρχίσει να σπαμάρει!!!

:lol: :lol: :lol:

:wave2:


κακε ανθρωπε!


:lol: :lol:


Λοιπον, ζελατινα εαν θες ψαξε να βρεις της kappa. εμενα με ικανοποιει (τοσο που δεν θελω να τη βγαλω, θα την κανω δωρο στον επομενο αγοραστη):D

Φλασακια.... εγω 1,5 χρονο εχω κατι αφτερ με 10 ευρω το ζεγαρι και ποτε δεν ειχα προβλημα (φτου φτου).

Μαλλον ετυχε ή έπεσες στη περίπτωση.

Zzz750
20/09/2006, 10:38
Για τον αερα σιγουρα απο ενα σημειο και μετα λες...ΔΕ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ !:confused:
Υπαρχει ομως λυση. Η γνωστη σε ολους ζελατινα:cool:
Επειδη το 750 εχει διαφορετικη μασκα απο αυτη του 1000 (δεν εχει τρυπες για υποδοχη ζελατινας) ειναι αμαρτια να την τρυπησεις:(
Μετα απο πολυ ψαξιμο και φυσικα απογοητευση (γιατι επι 7000χλμ περιπου ετρωγα ολους τους αεριδες των Βαλκανιων) κατεφυγα στη λυση της GIVI:eek:
Με δυο ανταπτορες που πιανουν στην τιμονοπλακα στερεωνεται μια χαρα,...δε κουνει...και προσφερει μια αρκετα καλη καλυψη αφου το μηκος της (απο το κοντερ) ειναι λιγο πανω απο τα 20 εκατοστα!:eyepop:
Ολοι στην παρεα οταν βγαιναμε βολτα εθνικη, ειχαν supersport (aprilia RSV mille,GSXR 600 K1,ZZXR636 03') ή sport turing (VTR 1000, Fazer 600). Ημουν ο μονος με γυμνο και υπεφερα!Στις ευθειες ψαρωνα, εσκυβα,...καθομουν πισω πισω μπας και κοχει λιγο ο αερας οχι για να παω πιο γρηγορα:nono: ..αλλα για να ξεκουρασω το σβερκο μου και τη μεση μου που παλευαν να με κρατησουν ορθιο στη μηχανη:bawl:
Εδωσα 80 ευρα και βρηκα την υγεια μου. Πλεον δε σκεφτομαι αν η διαδρομη θα εχει πολλες και μεγαλες ευθειες!:lol:
Φωτογραφιες εντος ημερας πιστευω.
:beer:

Ζ109
22/09/2006, 17:50
:beer: Τελικά έβαλα μπροστά τα μαμά φλασσάκια και θα παραγγείλω την ζελατίνα απο βδομάδα.Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια...(ξεσκόνισα σχεδόν οτιδήποτε έχει ειπωθεί πάνω σ αυτό το θέμα).Παραθέτω και μερικές φωτο απο το ταξίδι!


62781

Ζ109
22/09/2006, 17:53
:beer:


62782

Ζ109
22/09/2006, 17:54
:wave2:


62783

webman
22/09/2006, 19:46
Καλως ήλθες! :beer:

Τι καθρέφτες είναι αυτοί που έχεις;

Έχεις άλλες Photos ή κανα URL να δώ περισσότερα;

Ζ109
23/09/2006, 18:35
Τα καθρεφτάκια είναι αφτερ μαρκετ,μάρκα δεν θυμάμαι,θυμάμαι όμως μαγαί και τιμή. εξτριμ σοπ στη μιχαλακοπούλου γύρω στα 11 ευρω το καθένα!

MIKE_16V
25/09/2006, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζ109
Τα καθρεφτάκια είναι αφτερ μαρκετ,μάρκα δεν θυμάμαι,θυμάμαι όμως μαγαί και τιμή. εξτριμ σοπ στη μιχαλακοπούλου γύρω στα 11 ευρω το καθένα!

Στην εθνικη βλεπεις τιποτα πισω με τα καθρεφτακια αυτα ή ειναι για διακοσμητικους λογους??

Ζ109
25/09/2006, 21:27
Στην αρχή δεν βλέπεις τίποτα μέχρι να τους συνηθίσεις.Τώρα μου φαίνονται μεγάλοι να φανταστείς! Αυτό που δεν μ αρέσει σ αυτούς είναι που έχουν ενσωματωμένα φλασάκια...

Ταξιδευτής
26/09/2006, 10:59
Εγω εχω απο τοτε που πηρα την μηχανη βαλει μια υπεροχη ζελατινα μαυρη της Kawasaki και κανει παρα πολυ καλη δουλεια παιδες. Οτι ταξιδι κ να εχω κανει, ναι μεν υπαρχει αερας αλλα δεν ειναι κ απαλευτος. (Μετα τα 200 αρχιζω να πρεπει να φιλησω ντεποζιτο)

ΔΕΝ ειναι η ζελατινα για το 1000, αλλα ειναι aftermarket για το 750. Εχει 3 τρυπες, οποτε και πρεπει να τρπησεις την μασκα, αλλα δεν με πειραξε καθολου. Ο λογος διοτι ΜΕ την μασκα η μουρη δειχνει παρα πολυ ωραια, ενω χωρις ειναι σαν να λειπει κατι.... Οσα Ζ βλεπω στο δρομο χωρις μου φαινονται ασχημα... :eyepop:

Θα βγαλω φωτο για οποιον ενδιαφερεται...

Ζ109
27/09/2006, 13:23
Φίλε Νίκο_zr όποτε μπορείς βάλε φωτο απο ζελατίνα και καθρεφτάκια!:beer: