PDA

View Full Version : Beverly 200 η SH 150??? Help



Pokermon
20/09/2006, 10:35
Είμαι στην διαδικασία αγοράς ενός από τα 2 για την δουλεία μου ( διαδρομές σε όλο το λεκανοπέδιο καθημερινά ).
Δυστυχώς για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι τα παπάκια δεν κάνουνε για αυτή την δουλειά δυστυχώς. Το kymco active 110 που μου χάρισε η γυναίκα μου μετά το ατύχημα τις αρχίζει να διαλύεται μετά από 8 μήνες και 6.000 χλμ.
Προς το παρόν αυτά τα δυο μηχανάκια μου έχουνε τραβήξει το ενδιαφέρον και από την μεριά μου βλέπω κάποια + και – και από τα 2.

Beverly + : όπου και να κοιτάξεις σε φανάρι σίγουρα θα δεις πάνω από 2 το οποίο σημαίνει ότι το εμπιστεύονται.
200cc δεν θα χρειάζεται όταν βγαίνω σε μεγάλους δρόμους να πηγαίνω τέρμα γκάζι για να πιάσω τα 100 χλμ.
Beverly - : ο όγκος του σε σχέση με το SH με προβληματίζει αν θα είναι ευέλικτο μέσα σε μποτιλιάρισμα.
Δε γνωρίζω το κόστος ανταλλακτικών και service.

SH + : από τον τίγκα που το έχει έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.
Μικρότερο σε όγκο από το Beverly άρα πιο ευκίνητο μέσα στην κίνηση.
Πιο φτηνό στην αγορά του.

SH - : 150cc σκέφτομαι μήπως τα φτύσει γρηγορότερα.
Δε μου αρέσει και τόσο σε εμφάνιση όσο το Beverly.

Εννοείτε ότι και για τα 2 μάλλον θα στραφώ σε μεταχειρισμένο 04 η 05 μοντέλο και αυτό θα γίνει δυστυχώς γιατί με τον ρυθμό που χρειάζεται η δουλειά μου δεν θα μπορέσω ούτε 100 χλμ να κάνω στρώσιμο.

Αν γνωρίζετε κάτι παραπάνω που θα βοηθήσει την επιλογή μου θα παρακαλούσα να το γράψετε!!!!
Ευχαριστώ πολύ!!!!

:wave2: :wave2: :wave2:

byron
20/09/2006, 10:55
Σε ενδιαφέρουν μόνο αυτά τα 2? Εχω το Aprilia Sportcity 200, (μοτέρ Beverly), και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αν θές πληροφορίες let me know...

byron
20/09/2006, 10:58
Αν είσαι κέντρο κανονίζουμε ένα test drive να το δεις. (2006 μοντελα μεταχ. παίζουν 2,200 - 2500)

:wave2:

mbjp
20/09/2006, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Είμαι στην διαδικασία αγοράς ενός από τα 2 για την δουλεία μου ( διαδρομές σε όλο το λεκανοπέδιο καθημερινά ).
Δυστυχώς για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι τα παπάκια δεν κάνουνε για αυτή την δουλειά δυστυχώς. Το kymco active 110 που μου χάρισε η γυναίκα μου μετά το ατύχημα τις αρχίζει να διαλύεται μετά από 8 μήνες και 6.000 χλμ.

είσαι σίγουρος οτι δεν επεσες απλα στην "περιπτωση"; Τοσα παπια κυκλοφορουν στους δρομους κανοντας πολλα χλμ καθημερινα..

τελος παντων 2 φιλοι εχουν Beverly, μου εχουν πει τα καλυτερα λογια. Ο ενας μαλιστα το χρησιμοποιει στη δουλεια του.

Μήτσος1
20/09/2006, 15:40
Βαγγέλα το Beverlάκι πάει αέρα, και δεν έχει κανένα πρόβλημα στη κίνηση. Στο λέω εγώ που το έχω πρωί-βράδυ.

Και φυσικά δεν είναι ανάγκη να πάρεις 200άρι. Σίγουρα μπορείς να βρείς και 250άρι με καρμπυρατέρ...

Χώσου με κλειστά μάτια σου λέω. Μη το σκέφτεσαι καθόλου.