PDA

View Full Version : ducati 749s vs suzuki gsx-r750 k6??



675
20/09/2006, 18:40
guys

mipos tha mporousa n akousa kales gnomes-kritikes gia tin 749s??

simioste oti eimai ligo kontoulis(1.65) k tha thela na patao esto k me tis mites kato...

k an de sas ekane kopo na m legate dio logakia gia ti diafora twn v2 me v4 kinitiron...

as poume an eixame mia gsxr750 k6 (150ps stis 11,200 k 8,8 kg ropi) kai tin 749s (116ps stis 10,500 k 8,4 kg ropi)

ekei ti ginete??? anamesa se aytes tis dio???? :rolleyes: :sick:

Loudovikos
21/09/2006, 09:20
Και τα δυο ειναι στημενα και τελεια για
πίστα και στριφτερους δρόμους με την μόνη διαφορά οτι το gixxer εχει το ατου
να εχει το ιδανικό γκάζι για supersport και
να μην παρουσιάζει τα προβλήματα που εχουν τα ducati.
Απο την άλλη το ducati ειναι πανέμορφο και με πολυ καλή αντιπροσωπεία.;) :p


Τωρα υπάρχουν παντού μαγαζια που πουλανε gsxr πηγαινε καβάλα ένα (έστω στατικά) και αρκεί να μπορεις να φτάνεις κάτω με το ένα πόδι χωρις προβλημα.

Αμα έχεις εμπειρία με μηχανές το ύψος δεν είναι τοσο πρόβλημα καί μονο μεσα στην πολη σε φανάρια και επιτόπου στροφές μπορεί να σε δυσκολέψει.
:)

Loudovikos
21/09/2006, 09:23
Εεεεεεεεεεεπ για μια στιγμή.....τώρα είδα το avatar σου!!!:mad: :mad:


Τραβα πάρε καμια vespa μεγάλε!!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
(πλακα κάνω):D

675
21/09/2006, 15:42
loudovike exo valei plori gia aprilia rs125...

apla exo pathos me tis mixanes k eimai sto "ereuna" apo poli mikros...

thelo na ksero osa perissotera ginete gia na apofigo pithanes lathos epiloges...

675
21/09/2006, 15:43
pos na sto eksigiso re megale??

alloi einai kourasmenoi travane kanoun ena mpanio k vlepoun tv na xalarosoun ...ego xalarono mathainontas gia mixanes sizitontas edo...:wave2: :wave2: :wave2:

675
21/09/2006, 15:44
ayti einai i k@@yl@ mou:rolleyes:

Yannis37
21/09/2006, 17:52
Δεν υπάρχει σύγκριση φίλε.

GSXR 750


το ducati συγκρινεται και υπερτερει με τα 600

με το 750 όμως...........................

fallenheaven
22/09/2006, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr


k an de sas ekane kopo na m legate dio logakia gia ti diafora twn v2 me v4 kinitiron...




Filika panta...

to ducati einai dukilindro se diataksi V kai to Gixxer tetrakilindro se seira

:beer: :beer: :wave2:

675
22/09/2006, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από fallenheaven
Filika panta...

to ducati einai dukilindro se diataksi V kai to Gixxer tetrakilindro se seira

:beer: :beer: :wave2:

diafora metaksi v2 k I4:wave2:

vassilis88
23/09/2006, 19:25
διαφορες βε2 κ ι4.

1.οι σε σειρα θεωρουνται πιο αξιοπιστοι,γιατι οι ιαπωνες θεωρουνται πιο αξιοπιστοι,κ οι ιαπωνες δεν εξελισσουν/παραγουν αρκετους βε κινητηρες.αντιθετα η ευρωπη δεν κανει αλλη δουλεια αλλα της εχει βγει το ονομα.
2.οι βε εχουν καλυτερο τραβηγμα απο χαμηλα,αυτη την κλωτσια στο στομαχι με το ανοιγμα του γκαζιου,λογω 2 λιγοτερων κυλινδρων ανεβαζουν λιγοτερες στροφες,συνεπως αποδιδουν λιγοτερη απολυτη ισχυ.τους τετρακυλινδρους πρεπει να τους δουλευεις ψηλα.
3.ο εντουαρντς ελεγε οτι με βε κινητηρα ελεγχεις καλυτερα με το γκαζι το ποση δυναμη θα παει στον πισω τροχο,ενω με ι4 δεν εχεις την ιδια αυτοπεποιθηση να ανοιξεις το ιδιο δυνατα το γκαζι,γιατι δεν ξερεις απο που θα σου ρθει.στην τελικη αυτο που μετραει στον αγωνα ειναι να εχεις οση περισσοτερη ωρα μπορεις το γκαζι ανοιχτο.

τεταρτη διαφορα θα μπορουσε να θεωρηθει ο ηχος.οσο πιο λιγοι οι κυλινδροι τοσο πιο πολυ το μπαμ μπαμ που ακουγεται απ την εξατμιση,αμα αυξανονται παει σε γουουουου,σαν διαστημοπλοιο.δες το καπως ετσι οτι τα μονοκυλινδρα πχ που κανουν αυτο το μπαμ εχουν κ καλυτερες "αρπες" αλλα δεν ειναι για τελικες.αντιθετα οσο περισσοτεροι οι κυλινδροι τοσο πιο ανετα δουλευει ο κινητηρας σε υψηλες ταχυτητες!

υπ οψην,αν εχω κανει λαθη σορρυ αλλα δεν ειναι προσωπικες εμπειριες.ειναι οτι εχω μαθει οσα χρονια ασχολουμαι με αυτα τα πραγματα(απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου)κ τα χω μαθει απο δω,απο αλλα φορουμ,περιοδικα κλπ.εγω τωρα ειμαι 18 χρονων,εχω μια μλκια ενα cbr 125,θα παρω οπως κ εσυ,το καλοκαιρι,το rs 125,κ απο μεγαλες μηχανες μονο το Ζ750 του αδερφου μου καποιες φορες.ψαξε το φορουμ αρκετα παντως.εχουν γινει της πουτ@νας οι συζητησεις.


:wave2:

675
24/09/2006, 00:26
vassilis na sai kala re s eyxaristo gia tin apantisi...:wave2: :wave2: :wave2:

ela ela
19/11/2006, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
pos na sto eksigiso re megale??

alloi einai kourasmenoi travane kanoun ena mpanio k vlepoun tv na xalarosoun ...ego xalarono mathainontas gia mixanes sizitontas edo...:wave2: :wave2: :wave2:

Φιλε elias τα ducati ξεχασετα ειναι στραγαλιερες ή καβουρδιστηρια για καφε.....ειναι ιταλικο ομορφο βγαλμενο απο ανθρωπους με γουστο και ντιζα'ι'ν..κατι σαν τα armani.
Παρε ενα Ιαπωνικο να εχεις υσυχο το κεφαλι σου..:wave2:

675
19/11/2006, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ela ela
Φιλε elias τα ducati ξεχασετα ειναι στραγαλιερες ή καβουρδιστηρια για καφε.....ειναι ιταλικο ομορφο βγαλμενο απο ανθρωπους με γουστο και ντιζα'ι'ν..κατι σαν τα armani.
Παρε ενα Ιαπωνικο να εχεις υσυχο το κεφαλι σου..:wave2:


εκτιμω τη προσεγγιση σου φιλος αλλα οπως εχω προαναφερει ας ειναι κουκλα κι ας απ οπου να ναι:beer: :wave2:

Marinos-GSXR
20/12/2006, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
guys

mipos tha mporousa n akousa kales gnomes-kritikes gia tin 749s??

simioste oti eimai ligo kontoulis(1.65) k tha thela na patao esto k me tis mites kato...

k an de sas ekane kopo na m legate dio logakia gia ti diafora twn v2 me v4 kinitiron...

as poume an eixame mia gsxr750 k6 (150ps stis 11,200 k 8,8 kg ropi) kai tin 749s (116ps stis 10,500 k 8,4 kg ropi)

ekei ti ginete??? anamesa se aytes tis dio???? :rolleyes: :sick:


ekei ti ginete??? anamesa se aytes tis dio???? :rolleyes: :sick: [/B][/QUOTE] lΦΙΛE ΜΟΥ ΤA DUCATI ΚΑΤΕ ΜΕ ΣΤΗΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ SETUP ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ (ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΦΟΡΑΝΕ ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΑΜΑ)ΣΚΕΨΟΥ ΕΝΑ Κ6 750 ΜΕ OHLINS ΜΠΡΟΣΤΑ ΠΙΣΩ!!!ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΑΠΟ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΛΥΝΗΧΤΑ ΟΜΩΣ!Η ΡΟΠΗ ΤΟΥΣ ΟΜΩΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ 750 ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ. ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΞΟΔΟ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΚΑΖΙ!
αΠΟ ΖΗΜΙΕΣ ΟΜΩΣ....ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ...:rotflmao:
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ? Κ6 ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΥΣΙΜΟ!:beer: :rotflmao: :lol:

GIXXERAKIAS
20/12/2006, 19:06
Που το ξεθαψες ωρε συντεκνε το τοπικ?Το ξεσκονισες λιγατσι η μΕ φαινεται?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Καλως ηρθες στην παρεα μας φιλε Μαρινο και καλα Γκαζια με την suzuka σου!

Τσακο και 2-3 ρατσι να αγιασεις:beer: :beer: :beer: :wave2: