PDA

View Full Version : EΦΑΓΑ ΠΟΡΤΑ...



lc8ergr1
21/09/2006, 08:57
στο τσακ.....


πριν κανα χρόνο κατέβαινα την κατεχακη απο βύρωνα

στην μεγαλη ευθεια λοιπόν στο κλασικο πρωινο μποτιλιάρισμα..ακινητα τα ΚΟΥΤΙΑ
ειμαι στον αριστερο σφηνοδιαδρομο με 70 - 80 κλμ και παντα προσεκτικός φωτα ,ψιλοκόρνα ,μανσαρισμα κλπ


ΞΑΦΝΙΚΑ στα 20-30 μετρα από την μεσαια λουριδα

ανοιγει ΑΣΤΡΑΠΙΆΙΑ αριστερή πόρτα από datsun sunny ΚΑΙ μια πορνογερομουσούδα επιχειρεί να πτυελοεκτοξευσει ΡΟΧΑΛΑ στο οδόστρωμα...

ΚΟΚΑΛΑ εγώ και κόρνα!!!

πριν καλά καλά ανοιξει την μασέλα - ΤΟΝ ΠΑΡΑΤΗΡΩ - ρουφάει την μουσόυδα μεσα στο σκατοκουτο και κλεινει αστραπιαία πάλι την πόρτα ενω στο ΤΣΑΚ εγώ περναώ με τα μισά χιλιόμετρα βολιδα ξυρίζοντας τον αριστερο καθρέφτη με δεξι καγκελο

ΦΥΣΙΚΑ ....ΛΟΥΗΣ εγώ ....κσι φουλ νευρα και αδρεναλινη
και ο πορνογέρος να καταπίνει απο το φόβο το φλεμα


ΣΗΜΕΡΑ πρωί ΚΑΤΕΧΑΚΗ κατέβασμα για αθηνα

λιγο πιο πισω στην στορφη αριστερα κατω από την γέφυρα μετα την διχάλα για αττικη οδό

εκπαιδευμενος από το σκηνικό με τον πορνογερο περνω τον αριστερο σφηνοδιαδρομο πάνω στην στροφή..επιφυλακτικός

παρ όλο που δεν εχω ορατότητα μεγάλη κινούμαι σχετικα άνετα με 60 ΚΛΜ

μετά την στροφή οταν ξεπροβάλει η κατηφορική ευθεια ανοιγω λίγο - ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΜΠΟΤΙΛΙΑΡΙΣΜΕΝΑ -

ΠΑΛΙ ΓΕΡΟΣ με ΠΑΛΙΟ ΦΙΑΤ ή ΣΕΑΤ


ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΟΡΤΑ !!!! αστραπιαία


ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΞΩ με χαμηλωμένο το κεφάλι και περπατάει προς το ΠΟΡΤ ΠΑΓΚΑΖ αφήνωντας και ανοιχτή την αρισερή του πορτα!!

εχετε τον ΘΕΟ σας!!!! ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΔΕ!!!!!

αφού κόβει στροφή αριστερα περπατώντας προς το πορτπαγκαζ του ξυπνα από τα φρεναρισματα και την κόρνα μου

η ΠΟΡΤΑ ανοιχτη - αλλα σε κλασματα δευτερολέπτου βλεοω ότι έχω περιθώριο αριστερά μου μιας και ο δρόμος είναι φαρδύς εκει και το ΚΟΥΤΙ από αριστερα μου είχε από πριν φιλοτιμηθει να παρει ροτα κολητα στη αρισερη τσιμεντενια μπαρα (ναι υπαρχουν και συνειδητοποιημενα ΚΟΥΤΙΑ)

ΟΠΟΤΕ το θηριο μαζί με μενα μαζεψαμε μέσα τις κοιλιές μας και αντε να το ΣΩΣΟΥΜΕ

πάλί όμωε το καγκελο του πήρε πόρτα - ελαφρά όπως αποδείχτηκε- αλλά με την ορμή την ψιλοξερίζωσε νομίζω γιατί ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ τον θορυβο του ΧΑΡΟΥ

ΠΑΛΙ ΛΟΥΗΣ εγώ να βριζω κα να ανεβαζω αδρεναλινες και τώρα που γράφω λίγο αρχιζώ να ηρεμω

το καγκελο απλά γδάρθηκε το χρώμα και δεν στραβωσε - η ορμη ήταν πολύ μεγάλη και η ιταλική πόρτα λίγια - αν εκανα κρας τεστ με κανα γερμανικό 10 ετίας δεν νομίζω ότι θα με αφηνε να περάσω

ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

αλλα αναρωτιέμαι?

1. πόσο ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ μπορεί να ειναι ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ να ανοίγει ξαφνικά πόρτα στην μεση ΛΕΟΦΩΡΟΥ ΤΑΧΕΙΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ?

2. ΟΙ ΓΕΡΟΙ ειναι για τα ΠΑΝΥΓΗΡΙΑ όχι για τους δρόμους?

3. ΔΙΕΙΣΘΗΣΗ παράνομη μεν αλλά αναπόφευκτη δε?

αν σταματουσα και ερχόταν η τροχάια θα πληρωνα καθρέφτη ή πορτα? δηλαδή εγώ θα έφτεγα?

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ

1. ΜΕΓΆΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ κατά την διεισθηση - ασε να σε προσπεράσει κανά μικρότερο χαρμανιασμενο παπί να σου ανοίγει το δρόμο - (να λέει και μεσα του περήφανα) ρε προσπέρασα χιλιαρι!!!

2. ΦΩΤΑ - ΚΟΡΝΕΣ - ΑΚΡΑΠΕΣ ξυπνανε τα ρεμαλία στα ΚΟΥΤΙΑ

3. ΦΡΕΣΚΑ ΛΑΣΤΙΧΑ πάντα - καθοριστικό!!!!

4. ΣΕ ΣΑΡΑΒΑΛΑ των 80ς 70ς κρύβονται παπαγιανόπουλοι και κωστανταρηδες με θρασος και ανυποψιαστοι οτι βρισκόμαστε στο σωτηριον έτος 2006

5. ΝΑ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΔΙΕΙΣΘΗΣΗ

6. ΤΟ LC8 KAΓΚΕΛΑΤΟ ειναι γαμάτο!!!
(δεν θα ξεχάσω ποτε την ευχάριστη εκδικητική αίσθηση - ήχο ξεριζώματος πορτας - καθρέφτη)

αυτά

ΚΑΛΗΜΕΡΑ μας

ειμαστε ακόμα ζωντανοι!!!!

cityfly
21/09/2006, 09:04
ωραία όλα αυτά

το συμπέρασμα να μην πας με 60-70-80

αλλά με κάνα 30-40 δε σου πέρασε ποτέ από το μυαλό;

(όχι δικαιολογείται κανείς να ανοίγει πόρτες)

αλλά κι εσύ δεν ήσουν 100% εντάξει ούτε στη μια ούτε στην άλλη περίπτωση

LIBYKOS
21/09/2006, 09:07
Δεν μπορείς να κάνεις τίποτε πέρα από το να είσαι επιφυλακτικός και έτοιμος για το οτιδήποτε. Ο πρώτος κανόνας στο σχολείο του 0-300 ήταν ότι "οδηγάμε τη μοτο μας σαν να μην μας βλέπει κανείς". Και είναι αλήθεια.
Δε λες πάλι καλά που δεν την έφαγες τη ροχάλα του γέρου στο μπουφάν σου ή στο κράνος σου; Θα πήγαινες για βιολογικό καθαρισμό και απολύμανση.:rotflmao: :rotflmao:
Να'σαι καλά φίλε μου και πάντα όρθιος!!!:beer: :beer:

CyBeRseXX
21/09/2006, 09:08
θα πληρωνες!!! Η τροχαια το πολυ να του εκοβε κληση για παρανομο παρκαρισμα :cry:

Αλλα δεν σταματησες.

Οποτε μαλλον θα παει σπιτι του με την πορτα ανοιχτη :lol: :lol:

Cpt. Haddock
21/09/2006, 09:14
1. 70-80 ανάμεσα από "ακινητα τα ΚΟΥΤΙΑ" όπως λες; Αν δεν υπερβάλλεις (που μάλλον υπερβάλλεις), τι να σΕ πω...


2. Διήθηση


3. Αν σου πήραν την πινακίδα, ετοιμάσου για κλήση...


:wave2: :wave2: :wave2:

lc8ergr1
21/09/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS



Δε λες πάλι καλά που δεν την έφαγες τη ροχάλα του γέρου στο μπουφάν σου ή στο κράνος σου; Θα πήγαινες για βιολογικό καθαρισμό και απολύμανση.


ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ 7ο ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κλειστή ΕΡΜΗΤΙΚΆ η ΖΕΛΑΤΙΝΑ.....

LIBYKOS
21/09/2006, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock



2. Διήθηση




:rotflmao: :rotflmao: Και μαθήματα γραμματικής το forum!!!

lc8ergr1
21/09/2006, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
θα πληρωνες!!! Η τροχαια το πολυ να του εκοβε κληση για παρανομο παρκαρισμα :cry:

Αλλα δεν σταματησες.

Οποτε μαλλον θα παει σπιτι του με την πορτα ανοιχτη :lol: :lol:


ΤΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ?

τρελλος είσαι!!!

κι αν από το πορτπαγκαζ ο ΓΕΡΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ξαμόλαγε κανα ΠΟΙΜΕΝΙΚΟ ?

ακόμα δεν μπορώ να καταλαβω τι τον επιασε και βγήκε απ το κουτί

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ
ΚΟΥΤΑΚΗΔΕΣ ΦΡΑΚΑΡΟΥΝ ΜΟΤΟΣΦΗΝΕΣ
εχω δει διαφορους ΚΟΥΤΑΚΗΔΕΣ να ανοιγουν την πορτα στΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ... και αργα ευλαβικά να βγάζουν το σακάκι τους να ανοιγουν την πισω πορτα ή το πορτμαγκαζ και να τοποθετουν όσο πιο αργά μπορουν το ρούχο τους στο ΚΟΥΤΙ

ΣΠΑΣΑΡΧΙΔΙΑΣΜΑ!!!

lc8ergr1
21/09/2006, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS
:rotflmao: :rotflmao: Και μαθήματα γραμματικής το forum!!!

τώρα στα γεράματα???

Nostra
21/09/2006, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
στο τσακ.....
παρ όλο που δεν εχω ορατότητα μεγάλη κινούμαι σχετικα άνετα με 60 ΚΛΜ

μετά την στροφή οταν ξεπροβάλει η κατηφορική ευθεια ανοιγω λίγο - ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΜΠΟΤΙΛΙΑΡΙΣΜΕΝΑ -

ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΟΡΤΑ !!!! αστραπιαία
ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΞΩ με χαμηλωμένο το κεφάλι και περπατάει προς το ΠΟΡΤ ΠΑΓΚΑΖ αφήνωντας και ανοιχτή την αρισερή του πορτα!!

εχετε τον ΘΕΟ σας!!!! ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΔΕ!!!!!

αφού κόβει στροφή αριστερα περπατώντας προς το πορτπαγκαζ του ξυπνα από τα φρεναρισματα και την κόρνα μου

η ΠΟΡΤΑ ανοιχτη - αλλα σε κλασματα δευτερολέπτου βλεοω ότι έχω περιθώριο αριστερά μου μιας και ο δρόμος είναι φαρδύς εκει και το ΚΟΥΤΙ από αριστερα μου είχε από πριν φιλοτιμηθει να παρει ροτα κολητα στη αρισερη τσιμεντενια μπαρα (ναι υπαρχουν και συνειδητοποιημενα ΚΟΥΤΙΑ)

πάλί όμωε το καγκελο του πήρε πόρτα - ελαφρά όπως αποδείχτηκε- αλλά με την ορμή την ψιλοξερίζωσε νομίζω γιατί ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ τον θορυβο του ΧΑΡΟΥ

ΠΑΛΙ ΛΟΥΗΣ εγώ να βριζω κα να ανεβαζω αδρεναλινες και τώρα που γράφω λίγο αρχιζώ να ηρεμω

το καγκελο απλά γδάρθηκε το χρώμα και δεν στραβωσε - η ορμη ήταν πολύ μεγάλη και η ιταλική πόρτα λίγια - αν εκανα κρας τεστ με κανα γερμανικό 10 ετίας δεν νομίζω ότι θα με αφηνε να περάσω

ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

αλλα αναρωτιέμαι?

1. πόσο ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ μπορεί να ειναι ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ να ανοίγει ξαφνικά πόρτα στην μεση ΛΕΟΦΩΡΟΥ ΤΑΧΕΙΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ?

2. ΟΙ ΓΕΡΟΙ ειναι για τα ΠΑΝΥΓΗΡΙΑ όχι για τους δρόμους?

3. ΔΙΕΙΣΘΗΣΗ παράνομη μεν αλλά αναπόφευκτη δε?

αν σταματουσα και ερχόταν η τροχάια θα πληρωνα καθρέφτη ή πορτα? δηλαδή εγώ θα έφτεγα?

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ

1. ΜΕΓΆΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ κατά την διεισθηση - ασε να σε προσπεράσει κανά μικρότερο χαρμανιασμενο παπί να σου ανοίγει το δρόμο - (να λέει και μεσα του περήφανα) ρε προσπέρασα χιλιαρι!!!

2. ΦΩΤΑ - ΚΟΡΝΕΣ - ΑΚΡΑΠΕΣ ξυπνανε τα ρεμαλία στα ΚΟΥΤΙΑ

3. ΦΡΕΣΚΑ ΛΑΣΤΙΧΑ πάντα - καθοριστικό!!!!

4. ΣΕ ΣΑΡΑΒΑΛΑ των 80ς 70ς κρύβονται παπαγιανόπουλοι και κωστανταρηδες με θρασος και ανυποψιαστοι οτι βρισκόμαστε στο σωτηριον έτος 2006

5. ΝΑ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΔΙΕΙΣΘΗΣΗ

6. ΤΟ LC8 KAΓΚΕΛΑΤΟ ειναι γαμάτο!!!
(δεν θα ξεχάσω ποτε την ευχάριστη εκδικητική αίσθηση - ήχο ξεριζώματος πορτας - καθρέφτη)


καλημέρα,

καταρχήν είναι διήθηση

δεύτερον όταν τα αμάξια είναι σταματημένα λόγω κίνησης τα 60 χλμ/ώρα ανάμεσά τους θεωρούνται πολλά αν δε μπορείς να προβλέψεις και να υπολογίσεις παρόμοιες καταστάσεις.

τρίτον καραγκιόζης ο μεσήλικας που έκανε αυτήν την ιστορία....
αλλά κι εσύ.... δικαιολόγησες μερικούς (άδικους πολλές φορές) χαρακτηρισμούς για τους δικυκλιστές...

τέταρτον για να ανοίξει την πόρτα, να βγει εξω, να πάει πίσω στο πορτ μπαγκάζ και μετά να περάσεις εσύ σημαίνει ότι σου δόθηκε αρκετός χρόνος και για να τον δεις και για να κορνάρεις και για να φρενάρεις... μάλλον έτρεχες πολύ φίλε...

πέμπτον, το αριστερό σου αμάξι ήταν "συνειδητοποιημένο"... εσύ ήσουν? γιατί αν το αριστερό αμάξι δεν ήταν εσύ θα ήσουν στο ΚΑΤ τώρα.

έκτον καλώς ή κακώς νομίζεις ότι ξήλωσες την πόρτα.... δεν έπρεπε να σταματήσεις?

έβδομον, επειδή ειπώθηκε..... ΔΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΣ...

και επειδή αναρωτιέσαι....

1. πολλοί οδηγοί είναι εκτός πραγματικότητας, εσύ που είσαι εντός θα πρέπει να το έχεις υπόψη σου την επόμενη φορά που ανοίγεις πλέον των 60χλμ/ώρα ανάμεσα σε μποτιλιαρισμένα

2. πολλοί ηλικιωμένοι όντως δεν θα έπρεπε να έχουν δίπλωμα. για τα πανηγύρια όμως είναι και τα καγγουράκια

3. Η διήθηση θεωρείται παράνομη μεν, δεν διώκεται δε. Στην Αγγλία είναι νόμιμη, και ο υπουργός δημ.τάξης έχει δηλώσει σε συνέντευξή του πως όλοι οι τροχαίοι είναι ανεκτικοί στην διήθηση των δικύκλων.

4. Αν σταματούσες και δε μετακινιόταν το αμάξι από τη θέση του αστυνομία και ασφαλιστική θα σου έδιναν δίκιο διότι προσπέρναγες από αριστερά και ο οδηγός σου έκλεισε τον δρόμο ανοίγοντας παράνομα την πόρτα του μέσα στην κίνηση.

για τα συμπεράσματά σου...

1. έχω να σου πω πως Παπαγιαννόπουλοι και Κωνσταντάρηδες μπορεί να υπάρχουν και στον δικό σου περίγυρο... έχεις κάνει κάτι για αυτό?

2. καλά τα φώτα και η κόρνα αλλά όταν κάνεις ξερογκαζιές με την "αΚράπα" το βράδυ σε έρημα στενά κατοικημένων περιοχών το κάνεις για να ξυπνάς τα κουτιά ή τους ανθρώπους?

3. "Φρέσκα" λάστιχα μόνο για τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεσαι? Η απλά δηλώνεις το αυτονόητο να έχουμε λάστιχα σε καλή κατάσταση και όχι λιωμένα?

4. Κι εμένα το αμάξι μου του 1986 είναι... μήπως πρέπει να αρχίσω να αναβιώνω παλιές ελληνικές κωμωδίες του Φίνου?

5. Τα κάγκελα στα μηχανάκια είναι για την προστασία τους και όχι για να φχαριστιέσαι stunts, smashes και crushes πάνω στην περιουσία του άλλου.

Τέλος

Πάντα να είσαι ζωντανός και όρθιος αλλά οφείλεις να είσαι πολύ πιο προσεκτικός και να δεις τα πράγματα από άλλη σκοπιά αντί να εγκαταλείπεις τροχαίο συμβάν και να χαίρεσαι που ξήλωσες μια πόρτα.
Ευτυχώς για σένα αυτή τη στιγμή είσαι ακέραιος και υγιής και χαίρομαι για αυτό.

ΥΓ: το δεύτερο ενικό πρόσωπο στα λόγια μου αναφέρονται σε πολλούς μοτοσυκλετιστές, όχι μόνο σε εσένα.

Φιλικά :wave2: :wave2: :wave2:

lc8ergr1
21/09/2006, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
ωραία όλα αυτά

το συμπέρασμα να μην πας με 60-70-80

αλλά με κάνα 30-40 δε σου πέρασε ποτέ από το μυαλό;

(όχι δικαιολογείται κανείς να ανοίγει πόρτες)

αλλά κι εσύ δεν ήσουν 100% εντάξει ούτε στη μια ούτε στην άλλη περίπτωση

100% ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ 100%

αλλά παραδέξου 1% ότι το timing και η ΤΥΧΗ έκαναν την δουλειά τους κι αυτά

Nostra
21/09/2006, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ
ΚΟΥΤΑΚΗΔΕΣ ΦΡΑΚΑΡΟΥΝ ΜΟΤΟΣΦΗΝΕΣ

όπως μόνος σου είπες η διήθηση είναι παράνομη...

από που κι ως που λοιπόν χαρακτηρίζεις τη διαγράμμιση μεταξύ των λωρίδων και το κενό μεταξύ των αυτοκινήτων... μοτοσφήνα?

αν έχεις ηρεμήσεις τώρα από τοπεριστατικό μήπως να ξαναδιάβαζες τα όσα έγραψες?

:wave2:

lc8ergr1
21/09/2006, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
καλημέρα,


ΥΓ: το δεύτερο ενικό πρόσωπο στα λόγια μου αναφέρονται σε πολλούς μοτοσυκλετιστές, όχι μόνο σε εσένα.

Φιλικά :wave2: :wave2: :wave2:


ήδη έχω αναθεωρήσει πολλά μετά το σημερινό

σε ευχαριστώ για τις παρατηρσεις σου και που φιλοτιμήθηκες να μου απαντήσεις

ζούγκλα είμαστε ρε γαμώτο!!!!

VANDA
21/09/2006, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
καλημέρα,

.......................................




+1

adam_tsouk
21/09/2006, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ
ΚΟΥΤΑΚΗΔΕΣ ΦΡΑΚΑΡΟΥΝ ΜΟΤΟΣΦΗΝΕΣ
εχω δει διαφορους ΚΟΥΤΑΚΗΔΕΣ να ανοιγουν την πορτα στΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ... και αργα ευλαβικά να βγάζουν το σακάκι τους να ανοιγουν την πισω πορτα ή το πορτμαγκαζ και να τοποθετουν όσο πιο αργά μπορουν το ρούχο τους στο ΚΟΥΤΙ

ΣΠΑΣΑΡΧΙΔΙΑΣΜΑ!!!


αυτο το κανουν οσοι δεν εχουν ιδεα για το οτι περνανε μηανες.

οι χειροτεροι ειναι οσοι σε κλεινουν επιτηδες. Σπανιο φαινομενο αλαλ μου εχει συμβει. ξερεις οι "γρηογροι ματσο" με τα γκονενακια διπλα που εχουν πηξει.

Αλλα εαν ανοιξει τυπος τη πορτα και την παρεις μαζι σου σε πληρωνει (τουλαχιστον ετσι ισχυε αν θυμαμαι καλα)

apolon10
21/09/2006, 10:41
σε ολα τα σεμιναρια ασφαλους οδηγησης λενε η ταχυτητα των κινουμενων μηχανων μεταξυ κουτιων να μην υπερβαινει τα +20 χλμ. Δηλ αν αυτα πηγαινουν με 20, οι μηχανες με 40 και αν τα κουτια ειναι ακινητοποιημενα δηλ 0χλμ τοτε οι μηχανες με 20. Βεβαια στην πραξη δεν το τηρουμε αυτο και εγω προσωπικα βλεπω στο κοντερ απο 30-38 . Πιο κατω νιωθω οτι παω αργα, πιο πανω με πιανει ανασφαλεια.
Αλλα με 70-80 το θεωρω ακρως επικινδυνο και απαραδεκτο και ειναι κατι που θετει σε κινδυνο αυτον που κανει το ονομαζομενο καγκουριλικι, τυχον περαστικους που δεν ξερουν απο οδηγηση, διηθηση, ουτε διαβαζουν το φορουμ (οπως γιαγιαδες κλπ) αλλα και αλλους μηχανοβιους που πανε μεσα στα σχετικα ασφαλη προαναφερθεντα ορια και πρεπει να υποστουν καποια ενδεχομενως επικινδυνη προσπεραση ή να τους σπανε τα @ρχιδ..@ μεχρι να βρει ο καγκουρας ανοιγμα.
Επισης να προσθεσω οτι αν αυξηθει ο αριθμος των ατυχηματων απο τετοιες συμπεριφορες τοτε ενδεχομενως να παρει μετρα η πολιτεια και να διωχθει η διηθηση που τοσα καλα κανει σε αυτον τον τοπο, αμην...

lc8ergr1
21/09/2006, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra


αν έχεις ηρεμήσεις τώρα από τοπεριστατικό μήπως να ξαναδιάβαζες τα όσα έγραψες?

:wave2:

NAI

lc8ergr1
21/09/2006, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk


οι χειροτεροι ειναι οσοι σε κλεινουν επιτηδες. Σπανιο φαινομενο αλαλ μου εχει συμβει. ξερεις οι "γρηογροι ματσο" με τα γκονενακια διπλα που εχουν πηξει.




ΣΠΑΝΙΟ?

κάθε μέρα το παρατηρώ.....

πράγματι το ΕΠΙΤΗΔΕΣ ειναι ότι πιο εξοργιστικό.!!!!





ΣΧΕΤΙΚΆ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ή ΚΑΘΡΕΦΤΗ

αμα ΦΑΣ ΠΟΡΤΑ κανονικά την πληρώνεις

δηλαδή τι θα περιμενες να "ΦΑΣ" και να μην "ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ" την ΜΑΣΑ



υποθετική ερώτηση...

οι ζηταδες ΣΕ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ νομιμοποιουνται να σφηναρουν


καλα μεχρι εδώ

αν ΦΑΝΕ ΠΟΡΤΑ ή καθρεφτη ΤΌΤΕ τι?

CyBeRseXX
21/09/2006, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από apolon10
Επισης να προσθεσω οτι αν αυξηθει ο αριθμος των ατυχηματων απο τετοιες συμπεριφορες τοτε ενδεχομενως να παρει μετρα η πολιτεια και να διωχθει η διηθηση που τοσα καλα κανει σε αυτον τον τοπο, αμην...

..θα χωσει κ ενα προστιμο 300ευρω για να γουσταρουμε :bigcry:

lc8ergr1
21/09/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
..θα χωσει κ ενα προστιμο 300ευρω για να γουσταρουμε :bigcry:


αν για μια μερα όλοι οι μοτοσυκλετιστές της ΑΘΗΝΑΣ δεν ΔΙΗΘΩΝΤΟΥΣΑΝ ( γαμώ την γραμματική!!)

τότε




απλά









η ΑΘΗΝΑ





θα ήταν




ενα





ΜΠΟΤΙΛΙΑΡΙΣΜΑ ολοκληρη!!!!!



το ΧΑΙΡΕΚΑΚΟ κράτος λοιπόν κοίτα πως μας αντιμετωπίζει:

ΤΟΥΣ ΛΥΝΟΥΜΕ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΟ με την διήθηση μας και δεν υπαρχει το κυκλοφοριακό χάος το οποίο θα ηταν υποχρεωμένοι να λύσουν

αλλά όταν το επιχειρούμε (διήθηση) και αποτυγχάνουμε(καθρεφτακι-πορτα) μας ΓΑΜΑΕΙ


κατα τα άλλα βλέπω σήμερα των ΨΩΜΙΑΔΗ κουστουματο και ξεκρανωτο με οδηγό επίσης στα ιδια χάλια να ποστάρει στα ΚΑΝΑΛΙΑ με vstrom

τα ΤΑΝΑΛΙΑ μου!!!!

lc8ergr1
21/09/2006, 13:31
ΜΗΠΩΣ στην ΤΕΛΙΚΗ

ΤΡΩΜΕ ΠΟΡΤΑ

κάθε μέρα

από το ΧΑΙΡΕΚΑΚΟ κράτος



ΣΤΑθακη ΓΑ@@@@ΣΕ!!!!

apolon10
21/09/2006, 13:51
μην συγχεεις την απλη και ευλογημενη διηθηση με την δικη σου την καμικαζικη (ας μου επιτραπει αυτος ο αδοκιμος ορος).
Σαφως και η διηθηση εχει τα οφελη που ολοι ξερουμε, αλλα αν την καταχραστουμε και θεριζουμε καθρεφτες και πεζους και ενιοτε εχουμε και καταριψεις μηχανων , τοτε θα γινει τσι πουτ@ν@ το καγκελακι.

Gandalf dr685sm
21/09/2006, 15:06
Δεν θα επιβραβεύσω την συμπεριφορά του φίλου μας εδώ... αλλά για ενα λεπτό ρε παιδιά...

Οι τύποι κινούνται σε δρόμους , ταχείας ή μη κυκλοφορίας και ανοίγουν πόρτες , χωρίς κάποια άλλη προειδοποίηση;
Ειδικά αν είναι Κατεχάκη και Κηφηφίας, αυτό είναι ΕΓΚΛΗΜΑ.

Δεν παίρνουν κλήση μόνο για "παράνομο παρκάρισμα" αλλά και για σωρεία άλλων παρανομιών (στάθμευση χωρίς φλας, επικίνδυνη οδήγηση.. ακόμα και αν δεν κινούνται , κτλ.) απο τον αστυνομικό που θα τους γράψει.

Συν το οτι καμιά ασφαλιστική στον κόσμο δεν τους δίνει αθωωτικό.

Οι ηλικιωμένοι άνω των 65 , υποχρεούνται ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ , να πηγαίνουν έστω και για αυτά τα διαδικαστικά για να έχουν νομίμως δίπλωμα.
Δυστυχώς , ο ΚΟΚ, είναι ακόμα χαλαρός σε αυτό το σημείο , παρόλο που ενας τέτοιος οδηγός μπορεί να σκοτώσει 10 άτομα μαζεμένα με μια λάθος κίνηση στο τιμόνι.

Εντάξει , σαφώς και συμφωνώ να είμαστε μαζεμένοι όσον αφορά την συμπεριφορά μας στην πόλη , όταν κινούμαστε με μηχανή...

Αλλά ρε παιδιά.. μιλάω προσωπικά για μένα... θεωρεί κανείς οτι αν πέρναγα ξυστά και έτρωγα πόρτα-καθρέφτη επειδή ο οδηγός του ΙΧ του "κάπνισε" να την ανοίξει στην μέση του δρόμου, θα ήμουν ήρεμος να του μιλήσω;...

Το πιθανότερο , είναι να του προσάρμοζα την πόρτα και τον καθρέφτη , στον πισινό του, για να μπορεί να βλέπει τι ακριβώς βγαίνει απο εκεί , όταν είναι στην τουαλέτα.

Δύσκολα τα πράγματα κύριοι εκεί έξω και καλό είναι να κινούμαστε λες και όλοι μας έχουν βάλει στον στόχο , για να μας ρίξουν κάτω...

Για την ιστορία , οδηγώ και ΙΧ , όπου μάλιστα λόγω εργασίας το έχω εδώ και 3 συναπτές μέρες, αυτή την εβδομάδα με αποτέλεσμα τα νεύρα μου να έχουν παίξει.... αλλά δεν θα ανοίξω και την πόρτα στην μέση του δρόμου , για να πάρω αέρα!!!


Gandalf

ridiculus
27/09/2006, 13:55
Μια πόρτα μπορεί να ανοίξει.... ήτε για να φτύσει ο παπούς ήτε για να τεντωθεί ήτε για να βγάλεις το τριγωνάκι σε περίπτωση ακινητοποίησης.
Συνεπώς πόρτες ανοίγουνε, δυστηχώς, αλλά ανοίγουν. Οφείλει ο οδηγός να ελέγξει

Αμα ψάχνετε να βρείτε το δίκιο σας δεν πρόκειτε.... το θέμα είναι να μην συμβεί.

Όμως υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος. Πολλές φορές οι μηχανές απαιτούν να έχουν καθαρό το πέρασμα τους ανάμεσα απο αυτοκίνητα, βρίζοντας κάποιον που είναι για κάποιο λόγο διαγώνια σταματημένος στην κίνηση,
βαρόντας και κανα καθρέφτη χωρίς να σταματήσουνε για τυχόν ζημιές που προκαλέσανε, ή κάνοντας σφήνες με ταχύτητα απαιτόντας οι υπόλοιποι να του έχουν δει λες και τα αυτοκίνητα έχουν ραντάρ.

Υποψιάζομαι κάποια δόση υπεροψίας και αλλαζονίας απο οδηγούς μηχανών.... αυτους που αποκαλούν τους οδηγούς κουτάκιδες ή οπως αλλιώς τους λένε.

lc8ergr1
27/09/2006, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ridiculus


Υποψιάζομαι κάποια δόση υπεροψίας και αλλαζονίας απο οδηγούς μηχανών.... αυτους που αποκαλούν τους οδηγούς κουτάκιδες ή οπως αλλιώς τους λένε.

ΕΝΟΟΝΤΑΣ εμενα...



και δικαιο εχεις!!!

σε πληροφορώ ότι τώρα ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ παω σαν κοτα
ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ
ενας λογος που ποσταρα ΤΗΝ ΚΑΓΚΟΥΡΙΑ ΜΟΥ ήταν περα από την προσωπική αγανακτηση ή εγωισμό να ΚΑΤΑΘΕΣΩ την εμπειρια μου σε ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ που ίσως να ηταν ανυποψιαστοι μεχρι τώρα περι πορτας ΟΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΧΤΕΣ!!!

και επειδή στο '"προστατευτικό εξοπλισμό" ειχαμε μια κουβέντα ΣΉΜΕΡΑ

εχω αναθεωρήσει 180 μοιρες καποιες νοοτροπίες μου σχετικα με την μηχανη...

bartlal
27/09/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1

εχω αναθεωρήσει 180 μοιρες καποιες νοοτροπίες μου σχετικα με την μηχανη...


:a10:



:a19:



:a18:



:wave2:

bzrmiltos
27/09/2006, 23:14
ΟΤΑΝ ΕΠΕΡΝΑΝ ΔΙΠΛΩΜΑ ΤΑ ΓΕΡΟΛΑΜΟΓΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΙΑ... ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ¨ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΝ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ , ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΙΣΩ,ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ,,,,,ΑΥΤΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΑΝΕ .ΤΙΣ @ΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΘΥΜΟΥΝΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ !!!:rolleyes: