PDA

View Full Version : Τα φώτα σας!!!



gvstrom
21/09/2006, 12:12
Είμαι ένας ιδιοκτήτης μιας Suzuki V-Strom 650 και έχω το εξής πρόβλημα. Το φανάρι από μέσα έχει γεμίσει χαρακιές σαν να είναι σπασμένο το κρύσταλλο. Η Suzuki Σφακιανάκης δεν το δέχεται σαν εγγύηση.
Η δικαιολογία τους είναι ότι αυτό είναι από εξωτερικό παράγοντα!!!!!! Ξέρει κανείς κάποιος τυχόν e-mail που μπορώ να χρησιμοποιήσω για παράπονα (όχι από Ελλάδα)

Ευχαριστώ

Aggelos_SV
21/09/2006, 13:51
Ρωτησε τον Tropeas.Θα σου πει επακριβως τι να κανεις.

Τελικα η εγγυηση απ'οτι εχω καταλαβει ειναι για το θεαθηναι και μονο , πλην εξαιρετικα ακραιων περιπτωσεων.
Εγω φταιω που δεν πηρα το SV απο παραεισαγωγη να γλιτωσω καμια 1000αρα € :(

Julius
25/09/2006, 10:46
Έχω τα στοιχεία της καταγγελίας σου, εάν συμφωνείς θα στείλω στην αντιπροσωπεία να μας δώσουν «επίσημη» απάντηση (email)

Ενημέρωσε με να πράξω ανάλογα




Αρχικά δημιουργήθηκε από gvstrom


Ονομάζομαι XXXXXXXXX είμαι κάτοχος ενός V-STROM 650 DL K5 με αρ. πλαισίου XXXXXXXXXXXx και αρ. κυκλοφορίας XXXX.Το έφερα για το καθιερωμένο δεύτερο service στις 18/09/06 στο υποκατάστημα σας στο Περιστερι. Εκεί διαπίστωσα ότι το μπροστινό φανάρι και από τις δυο του πλευρές είναι χαρακωμένο από την εσωτερική πλευρά. Με παρέπεμψαν στα κεντρικά (Σπ.Πάτση). Εκεί μίλησα με τον κ.ΞΕΝΟ ΒΑΓΓΕΛΗ ο οποίος αφού διαπίστωσε το πρόβλημα μου είπε τα εξής:

Είχε μια περίπτωση σαν τη δική μου πριν 3 ήμερες από άλλη μηχανή αλλά δεν καλύφθηκε με εγγύηση γιατί ο κάτοχος της τη σκέπαζε με κουκούλα με ανοιχτά τα φωτά. (είναι δυνατόν αυτό????). Εγώ του απάντησα ότι η μηχανή μπαίνει σε γκαράζ.

2. Μου είπε ότι θα μου κάνει έκπτωση στο ανταλλακτικό αλλά εγώ δεν δέχτηκα γιατί δεν είναι δικό μου λάθος αυτό που έγινε στη μηχανή.

3. Μετά από δικιά μου πίεση ακολούθησε τη διαδικασία βγάζοντας φωτογραφίες και στέλνοντας αυτές στα κεντρικά στην Ιαπωνία.

Στις 21/09/06 μίλησα μαζί του τηλεφωνικώς και μου είπε ότι το πρόβλημα αυτό είναι εκτός εγγύησης λόγο εξωτερικού παράγοντα. Και ρωτώ. Ποιος είναι αυτός ο εξωτερικός παράγοντας που προκάλεσε τη ζημιά αυτή που είναι στο εσωτερικό του φαναριού; Είναι αυτό δυνατόν;

gvstrom
25/09/2006, 11:30
ΦΙΛΕ ΜΟΥ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΛΕΟΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.....

gvstrom
29/09/2006, 08:29
ME ENHMEΡΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ SUZUKI ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΟΥΝΕ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ.ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ...

gvstrom
16/10/2006, 12:52
ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝΕ...:) ΑΠΛΩΣ ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ Ε-ΜΑΙL ,ΓΡΑΠΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ ΠΡΟΣ Γ.ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΘΟΥΝΕ/?????/:confused: :mad:

Nostra
16/10/2006, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gvstrom
ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝΕ...:) ΑΠΛΩΣ ΟΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ Ε-ΜΑΙL ,ΓΡΑΠΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ ΠΡΟΣ Γ.ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΘΟΥΝΕ/?????/:confused: :mad:

όχι έπρεπε να τους δώσεις να καταλάβουν ότι θα ενεργήσεις μέσω γνωστοποιήσεων αρνητικά για τον επαγγελματισμό τους....

και αυτό το φοβούνται ως ο διάολος το λιβάνι....


well done...

Πρέπει να γίνουμε επιτέλους συνεπείς και απαιτητικοί καταναλωτές για να φτιάξουν ορισμένες νοοτροπίες

:wave2: