PDA

View Full Version : ΛΆΣΤΙΧΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ( ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΗ)



sakisdani750
21/09/2006, 16:59
ΠΑΙΔΙΑ αν χτυπησης γερα με την μπροστινη σου ροδα και αρπαξη η ζαντα (δηλ η ζαντα να ψηλογινει μουνι)

και το λαστιχο φαινετε μια χαρα μπορεις να το φορεσεις?
η πρεπει να το αντικαταστησω με την μια γιατι τωρα το φορεσα και μου φαινετε μια χαρα αλλα δεν βγηκα σε κανα δρομο ανοιχτο για να καταλαβω?

περιμενω τσακαλια


62652

zzr2005
21/09/2006, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisdani750
ΠΑΙΔΙΑ αν χτυπησης γερα με την μπροστινη σου ροδα και αρπαξη η ζαντα (δηλ η ζαντα να ψηλογινει μουνι)

και το λαστιχο φαινετε μια χαρα μπορεις να το φορεσεις?
η πρεπει να το αντικαταστησω με την μια γιατι τωρα το φορεσα και μου φαινετε μια χαρα αλλα δεν βγηκα σε κανα δρομο ανοιχτο για να καταλαβω?

περιμενω τσακαλια
το πιο πιθανό είναι να έχει πάρει σκελετό αλλά αυτό δεν μπορείς να το καταλάβεις αν δεν φτιάξεις τη ζάντα και δεν βγεις σε ανοικτό δρόμο να κάνεις κάποια χιλιόμετρα να δεις πως συμπεριφέρεται το λάστιχο..........
πιθανό να παρατηρήσεις αδικαιολόγητο τρεμόπαιγμα στα πολλά ...........
αν κρίνω από τη ζημιά της ζάντας μάλλον θα πρέπει να το αλλάξεις...φυσικά απαιτούνται μερικές γνώμες ειδικών (λαστιχάδες).

H.A.Balafoutre
22/09/2006, 15:49
Αλλάζεις μαζί ΚΑΙ ΛΑΣΤΙΧΟ ΚΑΙ ΖΑΝΤΑ αναγκαστικά, μην κάνεις πειράματα με το μπροστινό. Φαινομενικά όπως το βλέπεις είναι οκ αλλά αν σκάσει εκεί που τελικιάζεις......διότι με το μπάμ που δέχθηκε άλλαξε εντελώς η συμπεριφορά του και ο τρόπος που ζεστένεται.

Zzz750
22/09/2006, 18:53
Συμφωνω με τους προλαλησαντες!
Ο χτυπος ειναι γερος! Εαν βγαινεις εκτος πολυς και το τρεχεις το μηχανακι...καλυτερα να το αλλαξεις! Σε μεγαλες ταχυτητες, στο σημειο του χτυπηματος με τη διαστολη του αερα μπορει να καρουμπαλιασει και αυτο θα ειναι πολυ επικινδυνο!:eek:

sakisdani750
22/09/2006, 19:26
το μηχανακι το εχω κανει και εχω αφησει το ιδιο λαστιχο και μου φαινετε μια χαρα αλλα δεν εχω βγει καθολου απο την πολη(πανω απο 80 δεν το εχω ανοιξει!)

την κυριακη θα παω καβαλα θα το δοκιμασω και θα σας πω

ο μαστορας μου εχει πει οτι χρειαζετε αλλαγμα αλλα εχω στεγνωσει απο ρευστο!

οχι οτι φαινετε(με τα καημενα τα ματια μας) οτι το λαστιχο εχει παθει κατι απλα μετα απο τετοια χτυπηματα δεν παιζεις αλλαζεις.....:cry: :cry: :cry:

Pardalotzatziki
22/09/2006, 19:34
re paidia einai h to trito z pou blepw me spasmena kai ta duo phrounia.......mhpws den ainai kai toso kalhs poiothtas?

ta alla duo peristatika pou eida den dikaiologousan tetoia zhmia..htan me mikrh taxuthta...

ti paizetai?

H.A.Balafoutre
22/09/2006, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisdani750
το μηχανακι το εχω κανει και εχω αφησει το ιδιο λαστιχο και μου φαινετε μια χαρα αλλα δεν εχω βγει καθολου απο την πολη(πανω απο 80 δεν το εχω ανοιξει!)

την κυριακη θα παω καβαλα θα το δοκιμασω και θα σας πω

ο μαστορας μου εχει πει οτι χρειαζετε αλλαγμα αλλα εχω στεγνωσει απο ρευστο!

οχι οτι φαινετε(με τα καημενα τα ματια μας) οτι το λαστιχο εχει παθει κατι απλα μετα απο τετοια χτυπηματα δεν παιζεις αλλαζεις.....:cry: :cry: :cry:

Ά ώστε εκεί θα πάς να το δοκιμάσεις.:evil:

:confused: Πας καλά :confused:

Πάντα το πρόβλημα είναι τα λεφτά που χρειάζοντε όταν δεν το περιμένεις.

Εγώ θα σου προτείνω κάτι, να πηγαίνεις με ταχύτητες στρωσίματος ή και μικρότερες και να μην πας εκεί (γιατί ξέρω τι συμβαίνει εκεί ;) ). Από εκεί και πέρα εσύ είσαι ο οδηγός, εσύ αποφασίζεις, εσύ ξέρεις καλύτερα τις δυνατότητές σου.

Με εκτίμηση Huan Antonio Balafoutre.




Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
re paidia einai h to trito z pou blepw me spasmena kai ta duo phrounia.......mhpws den ainai kai toso kalhs poiothtas?

ta alla duo peristatika pou eida den dikaiologousan tetoia zhmia..htan me mikrh taxuthta...

ti paizetai?


Παλίκαρε δες λίγο καλύτερα την φωτό.

Έχει βγεί εντελώς το εμπρός πιρούνι για να αλλαχτεί η ζάντα. Δεν έσπασε. Απλώς οι αναρτήσεις είναι μέσα στα καλάμια και φαίνεται σαν κομμένο.

Pardalotzatziki
22/09/2006, 20:57
an einai etsi enta3ei...........alla ta alla duo pou eida?