PDA

View Full Version : Gsxr K6 ToymΠΑΝΟ!!!!



GTZ750
22/09/2006, 09:39
πολυ καλο βαψιμο!!!!
πουληθηκε στο ebay αγγλιας για 7500 ευρο!!!


62700

GTZ750
22/09/2006, 09:41
:D


62704

GTZ750
22/09/2006, 09:43
:D :D


62707

GTZ750
22/09/2006, 09:44
:smokin: :D


62708

GTZ750
22/09/2006, 09:45
:D :D :D :D


62709

GTZ750
22/09/2006, 09:50
:D :D :D ;)


62712

Nikoskazer2000
23/09/2006, 04:03
Πολύ καλό βάψιμο πραγματικά!

:beer: :beer: :beer:

675
24/09/2006, 02:39
poli omorfo ...

tha itan akomi pio omorfo gia mena an eixes kratisei to stil tis eksatmisis tis manoulas...;)

675
24/09/2006, 02:40
san ayti...


62976

675
27/09/2006, 20:53
alla ayti pou evala einai pio omorfi kat eme gia tin eksatmisi tis pou nai trela!!:eyepop:

AFTER
27/09/2006, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
πολυ καλο βαψιμο!!!!
πουληθηκε στο ebay αγγλιας για 7500 ευρο!!!

Eσυ θα το βαψεις πρασινο :D

FestoNero
27/09/2006, 21:59
Σιγα το τουμπανο ρε..
Δε βλεπετε στη 2η φωτο;;
Του τρεχουνε τα λαδια ρεεεεε!!!
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



(Αυτο το γαλαζιο το χαλαει πολυ..)

zephyr1
27/09/2006, 23:12
Και το κομμενο πλαισιο σημερα στα Μεγαρα σε ενα Κ5 η Κ6,.......τουμπανο ηταν.

AFTER
27/09/2006, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Και το κομμενο πλαισιο σημερα στα Μεγαρα σε ενα Κ5 η Κ6,.......τουμπανο ηταν.

Eφαγε τουμπα δηλαδη και εσπασε?

GIXXERAKIAS
28/09/2006, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Και το κομμενο πλαισιο σημερα στα Μεγαρα σε ενα Κ5 η Κ6,.......τουμπανο ηταν. Δεν βλεπω τεκμηριωση:nono: :nono: :nono: μηπως επεσε και εσπασε?αν επεσε ειναι απολυτος φυσιολογικο!ολες σπανε οταν πεφτουν δεν νομιζω να εχει κανεις αντιρηση σε αυτο ε?

zephyr1
28/09/2006, 01:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Δεν βλεπω τεκμηριωση:nono: :nono: :nono: μηπως επεσε και εσπασε?αν επεσε ειναι απολυτος φυσιολογικο!ολες σπανε οταν πεφτουν δεν νομιζω να εχει κανεις αντιρηση σε αυτο ε?


Καλα ρε παιδια τι τεκμηριωση θελετε.:confused:

Βασικα ηταν τουμπα και μαλιστα στην κ1.Την τουμπα δεν την ειδα αλλα ποσα χλμ εχεισ μαχ στην κ1 για να φας highsiding και να κοπει το πλαισιο.

Ειναι απολυτως φυσιολογικο να πεσεις και να κοψει πλαισιο?:a24:
Πλασιο οχι υποπλαισιο.

Στην τελευταια στροφη φυγανε 2 R1 και δεν παθανε τπτ.
Εχω δει παλι R1 να μπισταει σαν πεπονι και να φερνει κολοτουμπες και να μην παθαινει τπτ το ΠΛΑΙΣΙΟ, μονο κατι γραντζουνιες.

Δεν κατηγορω,ουτε υποστηριζω κατι,λεω αυτο που ειδα,και ηδη μ εναν κατοχο Κ6 3 μηνων που μιλησα,ηταν πολυ φοβισμενος γιατι ειχε ακουσει περιστατικα ,ειδικα για το Κ5.
Τωρα ειναι τυχη, ειναι προβλημα ο καιρος θα δειξει.

Τι τωρα το τεκμηριωσα?:look:

Nikoskazer2000
28/09/2006, 01:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Καλα ρε παιδια τι τεκμηριωση θελετε.:confused:

Βασικα ηταν τουμπα και μαλιστα στην κ1.Την τουμπα δεν την ειδα αλλα ποσα χλμ εχεισ μαχ στην κ1 για να φας highsiding και να κοπει το πλαισιο.

Ειναι απολυτως φυσιολογικο να πεσεις και να κοψει πλαισιο?:a24:
Πλασιο οχι υποπλαισιο.

Στην τελευταια στροφη φυγανε 2 R1 και δεν παθανε τπτ.
Εχω δει παλι R1 να μπισταει σαν πεπονι και να φερνει κολοτουμπες και να μην παθαινει τπτ το ΠΛΑΙΣΙΟ, μονο κατι γραντζουνιες.

Δεν κατηγορω,ουτε υποστηριζω κατι,λεω αυτο που ειδα,και ηδη μ εναν κατοχο Κ6 3 μηνων που μιλησα,ηταν πολυ φοβισμενος γιατι ειχε ακουσει περιστατικα ,ειδικα για το Κ5.
Τωρα ειναι τυχη, ειναι προβλημα ο καιρος θα δειξει.

Τι τωρα το τεκμηριωσα?:look:

Ουυυ, καλά είσαι...


(ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ Κx - ΨΕΥΤΙΚΟ ΠΛΑΙΣΙΟ)!!!

PSYCHOPAN
28/09/2006, 06:29
ΚΛΑΨΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ !!! SUZUKI K5-K6 !!! MOYFES MOYFES MOYFES.

EIMAI ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ SUZUKAKIAS ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ.ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ Π****Ο !!!:nono: :nono: ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ!!! ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΦΩΤΟ. ΑΛΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΧΤΕΣ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ(ΕΙΧΕ:D ) ΤΟ ΞΕΡΩ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ Κ5 ΤΟΥΜΠΑΝΟ.ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟ YOSHIMURA !! EIXE ΡΙΞΕΙ ΦΡΑΓΚΑ. ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΙΩΣΤΕ !!!


63390

PSYCHOPAN
28/09/2006, 06:35
ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΕΙ ΤΙ ΘΑ ΣΗΜΑΙΝΕ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗ SUZUKI ????:a026: :a026: AYTO AKRIBΩΣ.!! ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΟΠΟΤΕ ΓΑΡΓΑΡΑ !!!


63391

PSYCHOPAN
28/09/2006, 06:39
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΦΑΓΕ ΤΟΥΜΠΕΣ !! ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΑΡΔΙΩΤΙΚΟ !! ΚΡΙΜΑ.


63392

stako
28/09/2006, 09:26
Μάλιστα..............

Να σας πω την αλήθεια μέχρι τώρα ΔΕΝ το πίστευα αλλά τώρα που έγινε "στην γειτονιά μας" στα Μέγαρα.................τι να πω..................τρελλή ξενέρα............. Εντάξει, τούμπες έφερε ναι αλλά δεν ξέρω κατα πόσο δικαιολογείται να σπάσει το πλαίσιο γαμώτο..........!

Και το πιστεύω γιατί εκτός από τον φίλο εδώ παραπάνω το είδαν και 2 άλλοι φίλοι χτες στα Μέγαρα από κοντά.........

Αλήθεια, ξέρετε πόσο κοστίζει να το αλλάξεις?

Και κάτι άλλο, στέκει διαμαρτυρία στον τοπικό αντιπρόσωπο? Νομικά εννοώ...... Ή θα σου πουν τι είναι αυτά που λες, το μηχανάκι τράκαρε και έσπασε.........?

stako
28/09/2006, 09:26
Α, ευτυχώς έχω Κ4.............:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Stabak
28/09/2006, 10:30
Δηλαδή ρε φίλε δεν βρήκε πουθενά το μηχανάκι, σε κάτι σταθερό ας πούμε?

amatsaka
28/09/2006, 13:10
Μηπως την ζημια την κανανε τα μανιταρια?
Λεω μηπως.....

Νομικα παντως δεν μπορει να γινει τιποτα. Θα πεταξει τα λεφτα του. Πως να τεκμηριωσεις πως επεσε, που χτυπησε και γιατι εσπασε. Πιασε το αυγο και κουρευτο.

gojakla
28/09/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από amatsaka
Μηπως την ζημια την κανανε τα μανιταρια?
Λεω μηπως.....


Τα μανιτάρια βιδώνουν πάνω στο πλαίσιο?
Αν ναι... μπορεί να έπαιξαν και αυτά το ρόλο τους είναι η αλήθεια... :confused:

Κρίμα πάντως... :(

stako
28/09/2006, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
Τα μανιτάρια βιδώνουν πάνω στο πλαίσιο?
Αν ναι... μπορεί να έπαιξαν και αυτά το ρόλο τους είναι η αλήθεια... :confused:

Κρίμα πάντως... :(

Η βάση για τα μανιτάρια είναι εργοστασιακή, έτοιμη να δεχτεί μανιτάρι, σε όλα τα Κ4 και πάνω. Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο αυτό, αν υπήρχε πρόβλημα τότε δεν θα τα έφτιαχναν με βάσεις για μανιτάρια.

Εξάλλου έχει και Κ4-Κ5 600 και 750 με μανιτάρια που δεν έχουν πάθει τπτ παρόμοιο, οπότε...........

gojakla
28/09/2006, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Η βάση για τα μανιτάρια είναι εργοστασιακή, έτοιμη να δεχτεί μανιτάρι, σε όλα τα Κ4 και πάνω. Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο αυτό, αν υπήρχε πρόβλημα τότε δεν θα τα έφτιαχναν με βάσεις για μανιτάρια.

Εξάλλου έχει και Κ4-Κ5 600 και 750 με μανιτάρια που δεν έχουν πάθει τπτ παρόμοιο, οπότε...........


Τί εννοείς «έτοιμη να δεχθεί μανιτάρι»???
Απλά έχουν την βάση τους πάνω στο πλαίσιο...
Αυτό σημαίνει ότι όποια τούμπα και κρούση αν φέρει το μηχανάκι είναι και υπολογισμένη εκ εργοστασίου, οπότε no harm done???
Δεν νομίζω... :beer:

stako
28/09/2006, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
Τί εννοείς «έτοιμη να δεχθεί μανιτάρι»???
Απλά έχουν την βάση τους πάνω στο πλαίσιο...
Αυτό σημαίνει ότι όποια τούμπα και κρούση αν φέρει το μηχανάκι είναι και υπολογισμένη εκ εργοστασίου, οπότε no harm done???
Δεν νομίζω... :beer:

Η βάση είναι μέρος του πλαισίου, δεν είναι ούτε πατέντα, ούτε κάτι αυθαίρετο, αυτό απλά λέω. Υποθέτω ότι για να την έχουν βάλει δεν την έχουν βάλει τυχαία, την έβαλαν για να προστατέψει κάτι σε περίπτωση πτώσης, αν ήταν να κάνει περισσότερη ζημιά τότε δεν θα έβαζαν καμία βάση και θα ήταν αποκλειστικά υπεύθυνος ο ιδιοκτήτης αν έκανε κάποια πατέντα για να βάλει μανιτάρια. Τώρα αφού υπάρχει η βάση όπως το παίρνεις και αφού η ίδια η Suzuki βγάζει μανιτάρια για να πας να τα αγοράσεις από την επίσημη αντιπροσωπεία τότε ο αναβάτης δεν φταίει σε τίποτα αν αυτά κάνουν ζημιά. Αλλά εκτός του "φταιξίματος", δεν είναι και λογικό η εταιρεία να πουλάει κάτι που θα κάνει ζημιά στο μηχανάκι της. Τέλος, πολλές ομάδες σε SBK παγκόσμια και εθνικά χρησιμοποιούν μανιτάρια, πιστεύω ότι δεν το κάνουν τυχαία και ούτε θέλουν έξτρα βάσανα στον προϋπολογισμό τους.

Πάντως το θέμα είναι ότι το παιδί θέλει πολλά λεφτά για να φτιάξει το μηχανάκι του........ Έκανα ένα μικρό search στο ebay και το φτηνότερο used πλαίσιο για Κ6 έχει 1200$.....................

Πραγματικά έχω προβληματιστεί, που θα πάει αυτή η ιστορία, τι σκ@τ@ το κάνουν για να έχουν ελεγχόμενες ελαστικότητες, βάρος? Για το δεύτερο δεν νομίζω καθώς το νέο Κ6 έχει "παρει" 7-8 κιλά σε σχέση με Κ4-Κ5............. Και το θέμα είναι ότι παίζουν και άλλες εταιρείες το ίδιο παιχνίδι, φίλος είδε σε συνεργείο ΖΧ10 (δε θυμάμαι το καινούργιο ή το παλιό) με σπασμένο πλαίσιο........

Αν είναι με μια πτώση σε πίστα να έχεις τέτοιο φόβο να τα βράσω και τα πολυεστερικά και την αφαίρεση φώτων κτλ........ Τι νομίζουν, ότι γεννάμε χρήμα και τα αλλάζουμε για πλάκα???

Μπέρδεμα..........!

amatsaka
28/09/2006, 13:44
Η βάση για τα μανιτάρια είναι εργοστασιακή, έτοιμη να δεχτεί μανιτάρι

Γραφει το manual οτι σε αυτες τις βασεις βαζουμε μανιταρια για την προστασια του πλαισιου μεσα στην πιστα απο οποιαδηποτε πτωση?
Αν ναι τοτε δεν επρεπε να σπασει.


Αλλα δεν νομιζω να αναφερεται κατι τετοιο.

amatsaka
28/09/2006, 13:50
Και κατι αλλο.
Τα SS δεν σχεδιαζονται ετσι ωστε αν φυγουν με πολλα να μην σπασει το πλαισιο. Σχεδιαζονται ετσι ωστε να μειωσουν τις πιθανοτητες να φυγεις με πολλα.

Δεν σχεδιαζεις ενα αγωνιστικο για να μην σπαει στην πιστα σε ατυχημα, το σχεδιαζεις για να πηγαινει γρηγορα.

zephyr1
28/09/2006, 15:12
Οποιος διαβασε το 0-300 γινεται αναφορα σ' γραμμα αναγνωστη ο οποιος επεσε με 50 χλμ (χωρις κρανος)για να δειξει οτι πηγαινε με λιγα και το μηχανακι εκοψε πλαισιο.
Ηταν κ6 600cc.

Η απαντηση απο το περιοδικο ηταν ευτυχως που δεν χτυπησες και απότι καταλαβα ΔΕΝ το καλυπτει η εγγυηση.

Ελα μωρε τωρα τι ειναι 11000 ευρω,πως κανετε ετσι.

Καλυτερα να παρουμε καρπουζι που αυτο σπαει με εγγυηση,ειναι και φθηνο.:D

GTZ750
28/09/2006, 15:25
ωραια αφου τα μαμησαμε που το μαμησαμε το ποστ να ρβτησω και κατι αλλο???

εστω εισαι στους ατυχους που σπαει το πλαισιο τι κανεις μετα??

στην ελλαδα απο οτι εχω ακουσει δεν μπορουν να αλλαξουν πλαισια βασει νομου!!

το μηχανακι ειναι αχρηστο μετα??
:confused: :confused:

nktR
28/09/2006, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
πολυ καλο βαψιμο!!!!
πουληθηκε στο ebay αγγλιας για 7500 ευρο!!!

έχω δεί ένα ίδιο που κυκλοφορεί παραλιακή .....είναι τέλειο:wave2:

stako
28/09/2006, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
ωραια αφου τα μαμησαμε που το μαμησαμε το ποστ να ρβτησω και κατι αλλο???

εστω εισαι στους ατυχους που σπαει το πλαισιο τι κανεις μετα??

στην ελλαδα απο οτι εχω ακουσει δεν μπορουν να αλλαξουν πλαισια βασει νομου!!

το μηχανακι ειναι αχρηστο μετα??
:confused: :confused:

Εγώ πάλι έχω ακούσει ότι ο νόμος πλεόν επιτρέπει αλλαγή πλαισίου, απλά πρέπει να τρέξεις με πολύ χαρτούρα για να είσαι οκ................

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει από τον Σφακιανάκη το πλαίσιο???

nktR
28/09/2006, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από amatsaka
Μηπως την ζημια την κανανε τα μανιταρια?
Λεω μηπως.....

Νομικα παντως δεν μπορει να γινει τιποτα. Θα πεταξει τα λεφτα του. Πως να τεκμηριωσεις πως επεσε, που χτυπησε και γιατι εσπασε. Πιασε το αυγο και κουρευτο.

δυστυχώς το πλαίσιο του κ5-κ6 είναι αποτυχία και του CBR, ZX κλπ. Το R1 τη γλυτώνει λόγω σωστών κολλήσεων στα σωστά σημεία.
Στη Ηonda kai Suzuki άλλαξαν σχεδίαση και κολλήσεις στο πλαίσιο όπου τις έκαναν κάτω από τη μέση του ρεζερβουάρ. Ως το γνωστό αποτέλεσμα να κόβεται στις κολλήσεις. Κομμένο πλαίσιο στην Ελλάδα από εισαγωγής μοτό από Ολλανδία. Άμεση αντικατάσταση πλαισίου με ενισχύσεις στο σημείο κολλήσεων.
Δυστυχώς παρόλα αυτά την πίεση την παίρνει πιό πανω κόβωντάς το εκεί που βρίσκει εκτόνωση. Για μένα οφείλεται βασικά στην εξαρχής κακή σχεδίαση πλαισίου (δεν κατάλαβα γιατί το άλλαξαν αφού από Κ1,Κ2,Κ3,Κ4 το πλαίσιο ήταν στο κλασσικό μοτίβο και δεν υπήρχε πρόβλημα) και κατά 2ον στο άκαμπτο μπροστινό.

κρίμα :sad:

stako
28/09/2006, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
δυστυχώς το πλαίσιο του κ5-κ6 είναι αποτυχία και του CBR, ZX κλπ. Το R1 τη γλυτώνει λόγω σωστών κολλήσεων στα σωστά σημεία.
Στη Ηonda kai Suzuki άλλαξαν σχεδίαση και κολλήσεις στο πλαίσιο όπου τις έκαναν κάτω από τη μέση του ρεζερβουάρ. Ως το γνωστό αποτέλεσμα να κόβεται στις κολλήσεις. Κομμένο πλαίσιο στην Ελλάδα από εισαγωγής μοτό από Ολλανδία. Άμεση αντικατάσταση πλαισίου με ενισχύσεις στο σημείο κολλήσεων.
Δυστυχώς παρόλα αυτά την πίεση την παίρνει πιό πανω κόβωντάς το εκεί που βρίσκει εκτόνωση. Για μένα οφείλεται βασικά στην εξαρχής κακή σχεδίαση πλαισίου (δεν κατάλαβα γιατί το άλλαξαν αφού από Κ1,Κ2,Κ3,Κ4 το πλαίσιο ήταν στο κλασσικό μοτίβο και δεν υπήρχε πρόβλημα) και κατά 2ον στο άκαμπτο μπροστινό.

κρίμα :sad:

Μόνο κρίμα? Και το πρόβλημα είναι ότι φαίνεται να είναι γενικότερο το κακό!

Δλδ τι θα κάνουμε, θα πάρουμε όλοι R1?

Εγώ που έχω στο σχέδιο(!) να πάρω το Κ8 (όταν βγει), με τι ψυχή θα το πάρω? Και όποιος "εγώ" δλδ.........!

nktR
28/09/2006, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Εγώ πάλι έχω ακούσει ότι ο νόμος πλεόν επιτρέπει αλλαγή πλαισίου, απλά πρέπει να τρέξεις με πολύ χαρτούρα για να είσαι οκ................

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει από τον Σφακιανάκη το πλαίσιο???

βρήκα τιμή από Αμερική

1 FRAME (BLACK)
41100-41G00-YAP 1 $2,392.97
εδώ πρέπει να έχει περίπου 3200


63466

nktR
28/09/2006, 16:21
το πρόβλημα είναι εδώ


63469

nktR
28/09/2006, 16:23
κοίτα τις διαφορές του κλασσικού πλαισίου κ3-4


63471

stako
28/09/2006, 16:25
3200 ?......................όι όι μανούλα μ'.......................:eyepop: :eyepop: :eyepop:

nktR
28/09/2006, 16:29
όπως και του κλασσικού πλαισίου κ1-κ2

σορρυ για τα άσχετα πόστ. έβαλα συζήτηση στα στραβά και ανάποδα

lampros_fazer
28/09/2006, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Εγώ πάλι έχω ακούσει ότι ο νόμος πλεόν επιτρέπει αλλαγή πλαισίου, απλά πρέπει να τρέξεις με πολύ χαρτούρα για να είσαι οκ....
Εγώ ξέρω οτι είναι παράνομη η αντικατασταση πλαισίου στην Ελλάδα και έχει γίνει υπόμνημα να αλλάξει η ρύθμιση αυτή..

Εκτός αν άλλαξε πολύ πρόσφατα,αλλά τότε θα το μαθαίναμε..

Ο Τροπέας θα'τα ξέρει καλύτερα που το είχε ψάξει το θέμα..

GIXXERAKIAS
28/09/2006, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Α, ευτυχώς έχω Κ4.............:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Me tooooo :D :D :D Ευτχως δεν λες τπτ Σταυρο!Τι να πω βρε παιδια τοσο λαλακες ειναι που δενη ανακοινωνουν κατιτις να μαθουμε τι και πως??τουλαχιστον ας φτιαξουν το προβλημα στα επομενα μοντελα,εγω παντως θα το σκεφτω πολυ σοβαρα για επομενη αγορα αν θα ξαναπαρω κ κατι.:sad:

zephyr1
28/09/2006, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Εγώ ξέρω οτι είναι παράνομη η αντικατασταση πλαισίου στην Ελλάδα και έχει γίνει υπόμνημα να αλλάξει η ρύθμιση αυτή..

Εκτός αν άλλαξε πολύ πρόσφατα,αλλά τότε θα το μαθαίναμε..

Ο Τροπέας θα'τα ξέρει καλύτερα που το είχε ψάξει το θέμα..

Με φαινεται περιοδικα δεν διαβαζεται(και καλα κανετε ,και εγω δανεικο το πηρα:D )
0-300 : ψηφιζετε μεσα στους επομενους μηνες και απ΄την στιγμη που θα ψηφιστει σε 4 μηνες θα μπορει ο καθενας να αλλαζει το πλαισιο.

lampros_fazer
28/09/2006, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Με φαινεται περιοδικα δεν διαβαζεται(και καλα κανετε ,και εγω δανεικο το πηρα:D )
0-300 : ψηφιζετε μεσα στους επομενους μηνες και απ΄την στιγμη που θα ψηφιστει σε 4 μηνες θα μπορει ο καθενας να αλλαζει το πλαισιο.
Περιοδικά παίρνω πολύ αραιά (αν έχει κανά καλό δώρο :lol: ή καμιά παρουσίαση-συγκριτικό από μοντέλο που με ενδιαφέρει)

Άρα ακόμα δεν επιτρέπεται.. Περίπου τα ίδια λέμε..,δεν ήξερα οτι έχει δρομολογηθεί η ψήφιση..

Ψηφίζεται στους επόμενους μήνες+ 4 μήνες δλδ κανά χρόνο..;; :rolleyes: :lol:

H.A.Balafoutre
29/09/2006, 01:31
Κρίμα να σπάει τόσο εύκολα. Είναι υπέροχη μηχανή αλλά με το παραμικρό να είναι για πέταμα? Κρίμα διότι όποια δικαιολογία από την εταιρεία η ζημιά έχει γίνει.

gian_nykt
29/09/2006, 12:17
Σε λίγο με αυτα που διαβάζω, αν κάποια στιγμή το πάρω, θα φοβάμαι να πάω ταξίδη, θα φοβάμαι να φορτώσω διπλός ή κι ακόμα χειρότερα να βάλω ΚΑΙ σαμάρια με tankbag.!!!
Δηλαδή θα πρέπει να ανησυχούμε κι αν ειναι σχεδιασμένα να είναι άκαμπτα και στιβαρά σύμφωνα με τα Ιαπωνικά βάρη αναβατών και δρόμων, οπότε αμα εισαι 100 κιλά και σκάσεις και με 140-200 σε κανένα σαμάρι του δρόμου (βλέπε Ε.Ο.)........φόρα το αλεξίπτωτό σου και πήδα!!!!! ή να δίνουν δώρο κι ενα 2ο πλαίσιο με κάθε Κ5-6!! Ξερω κι εγώ....τι να πώ!!! Να κάνουν τα παιδιά παράπονα στην Suzuki JAPAN μπας και τους δώσουν λύση ή έστω τους πούν κάτι......

H.A.Balafoutre
29/09/2006, 14:33
Πάντως σαν μηχανή τα GSXR μου άρεσαν όταν είχαν πρωτοβγεί. Κ1, Κ2 ήταν πολύ πιο όμορφες κατά την άποψή μου.

gixxerpap
29/09/2006, 16:52
ρε μου φαινετε οτι εχετε χασει λιγο τη μπαλα......

εχετε την εντυπωση οτι τα υπολοιπα καινουργια μοντελα δεν κοβουν πλαισιο??? για ρωτηστε λιγο να μαθετε...

απλα η αρχη εγινε με το κ5, και οπως παντα καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα

alfa156
30/09/2006, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
δυστυχώς το πλαίσιο του κ5-κ6 είναι αποτυχία και του CBR, ZX κλπ. Το R1 τη γλυτώνει λόγω σωστών κολλήσεων στα σωστά σημεία.
Στη Ηonda kai Suzuki άλλαξαν σχεδίαση και κολλήσεις στο πλαίσιο όπου τις έκαναν κάτω από τη μέση του ρεζερβουάρ. Ως το γνωστό αποτέλεσμα να κόβεται στις κολλήσεις. Κομμένο πλαίσιο στην Ελλάδα από εισαγωγής μοτό από Ολλανδία. Άμεση αντικατάσταση πλαισίου με ενισχύσεις στο σημείο κολλήσεων.
Δυστυχώς παρόλα αυτά την πίεση την παίρνει πιό πανω κόβωντάς το εκεί που βρίσκει εκτόνωση. Για μένα οφείλεται βασικά στην εξαρχής κακή σχεδίαση πλαισίου (δεν κατάλαβα γιατί το άλλαξαν αφού από Κ1,Κ2,Κ3,Κ4 το πλαίσιο ήταν στο κλασσικό μοτίβο και δεν υπήρχε πρόβλημα) και κατά 2ον στο άκαμπτο μπροστινό.

κρίμα :sad:
yamaha rulezzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!

alfa156
30/09/2006, 21:42
πιστευω σε τετοια περιπτωση κοψιματος,το πουλας οπως ειναι και πας και περνεις ενα αλλο μεταχειρισμενο...δεν συμφερουν τετοιες επισκευες στην ελλαδα αν δενε ισαι μηχανικος ο ιδιος,η αν δεν εχεις κολητο μηχανικο που θα στην κανει φτηνα την δουλεια/

nktR
01/10/2006, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
πιστευω σε τετοια περιπτωση κοψιματος,το πουλας οπως ειναι και πας και περνεις ενα αλλο μεταχειρισμενο...δεν συμφερουν τετοιες επισκευες στην ελλαδα αν δενε ισαι μηχανικος ο ιδιος,η αν δεν εχεις κολητο μηχανικο που θα στην κανει φτηνα την δουλεια/

Α, ξέχασα ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ:wave2:

το καλό με αυτά τα αντρικά μηχανάκια είναι ότι σε κάνουν οδηγό με βαρίδια, λόγω της αποφυγής της πτώσης, γιατί προσέχεις να βελτιώνεσαι συνέχεια, φτάνοντας σε τέλειο επίπεδο εξέλιξης οδηγού.

ΝΑ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΜΟΝΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ !!!

*το θέμα είναι πως το θέτεις.....
και όχι πως είναι πραγματικά....:sick::rotflmao:

alfa156
01/10/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Α, ξέχασα ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ:wave2:

το καλό με αυτά τα αντρικά μηχανάκια είναι ότι σε κάνουν οδηγό με βαρίδια, λόγω της αποφυγής της πτώσης, γιατί προσέχεις να βελτιώνεσαι συνέχεια, φτάνοντας σε τέλειο επίπεδο εξέλιξης οδηγού.

ΝΑ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΜΟΝΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ !!!

*το θέμα είναι πως το θέτεις.....
και όχι πως είναι πραγματικά....:sick::rotflmao:
ρε εμπραιε δουλευεις και σημερα????ε ναι...καπου σε καταλαβαινω αν εχεις να συντηρησεις σουτζουκι......θελει εργασια νυχθημερων!!:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
γεια σου νικολα αθανατε και καλο μηνα ρεεεεεεεεεε

nktR
01/10/2006, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
ρε εμπραιε δουλευεις και σημερα????ε ναι...καπου σε καταλαβαινω αν εχεις να συντηρησεις σουτζουκι......θελει εργασια νυχθημερων!!:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
γεια σου νικολα αθανατε και καλο μηνα ρεεεεεεεεεε



όχι ρε Ραχήλ
δεν ντουλεύω σημερίς,
είμαι σπίτι ολομερής....!!!!:wave2:

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ
ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑ:rotflmao:

ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ

:mad:

ΕΣΥ ΤΙ ΜΟΤΟCRACK θα ψωνίσεις ?:lol: :bawl:

είπαμε για τα Suzukia δεν ντουλεύεις
απλώς τα χαίρεσε....

ρε ούστ από εδώ.....
:rotflmao:


63645

alfa156
01/10/2006, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
όχι ρε Ραχήλ
δεν ντουλεύω σημερίς,
είμαι σπίτι ολομερής....!!!!:wave2:

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ
ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑ:rotflmao:

ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ

:mad:

ΕΣΥ ΤΙ ΜΟΤΟCRACK θα ψωνίσεις ?:lol: :bawl:

είπαμε για τα Suzukia δεν ντουλεύεις
απλώς τα χαίρεσε....

ρε ούστ από εδώ.....
:rotflmao:
μοτοκρακ γιαμαχα τα λεφτα μουναχα!

nktR
02/10/2006, 21:34
.....:rotflmao: .............:rotflmao: ........:rotflmao:

nktR
02/10/2006, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
θα αγοράσεις μοτοκρακ γιαμαχα τα λεφτα μουναχα!?

welcome to the club my friend !!!!
καλώς ήλθες στο club των Μοτοκράκ καλέ μου φίλε !!!
enjoy it :wave2:

αφού δεν θέλεις να το αποφύγεις...
....κάτσε.....και απόλαυσέ το......!!!!:rotflmao:


63931

alfa156
03/10/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
welcome to the club my friend !!!!
καλώς ήλθες στο club των Μοτοκράκ καλέ μου φίλε !!!
enjoy it :wave2:

αφού δεν θέλεις να το αποφύγεις...
....κάτσε.....και απόλαυσέ το......!!!!:rotflmao:
αυτος ο κωλος απο τη μηχανακι ειναι...γιαμαχα???????

zephyr1
03/10/2006, 11:13
Γιατι οι αγγελιες σε διαφορα φορα γεμισαν με Κ6 -Κ5 στα 9000χιλ?:rolleyes:

nktR
03/10/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Γιατι οι αγγελιες σε διαφορα φορα γεμισαν με Κ6 -Κ5 στα 9000χιλ?:rolleyes:

γιατί ήρθε η ώρα να ψωνίσω !!!!! κρα-κρα:rotflmao:

nktR
03/10/2006, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Γιατι οι αγγελιες σε διαφορα φορα γεμισαν με Κ6 -Κ5 στα 9000χιλ?:rolleyes:

τώρα που το καλοσκέφτομαι δεν έχεις δίκιο γιατί το βρίσκω καινούργιο το κ6 mat black 12900, οπότε το 9000 μου φαίνεται λογική τιμή. :wave2: