PDA

View Full Version : Γυναικα Και ΜηΧανη



motopower
12/11/2003, 16:31
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΙΑ ΠΟΥ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΕΣ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.
ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗ,ΠΩΣ ΣΥΝΔΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ 2?
ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΤΕΧΕΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΥΒΙΣΜΟΥ Η ΟΤΑΝ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ Η ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ?
ΣΑΣ ΑΠΩΘΕΙ Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΑΥΤΟΣ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ?
ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΙΚΗ ΜΕΡΙΑ ΕΝΑΣ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ,Η
ΜΙΑ ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ
ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΝΙΩΘΟΥΝ ΜΕΙΟΝΕΚΤΙΚΑ..
ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ,ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑΤΕ?
ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝΑΣΤΑΛΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΣΑΣ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΤΡΟΧΟΥΣ,ΣΕ ΟΤΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ, ?

DEMINIO
12/11/2003, 16:47
Μη διαβάσω να γράψει κανένας, πως ξενερώνει αν δει γυναίκα πάνω σε μηχανή......:mad: :mad: ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ;;;;;
Δηλαδή... Σαν τι μπορεί να σε χαλάσει να δεις γυναίκα να "συναναστρέφεται"-υπό οποιαδήποτε έννοια!!!...- με μηχανές;;;
Είναι το πιο sexy δίδυμο του πλανήτη, του γαλαξεία, του σύμπαντος γενικότερα......:cool: Δεν συνδιάζονται, αλληλοσυμπληρώνονται !!!!
Προσωπικά, νοιώθω άπειρη χαρά και ευτυχία που το δικό μου έταιρον ήμισυ γουστάρει άπειρα το θέμα μοτοσυκλέτα!!!!!

NLS
12/11/2003, 17:10
μεγάλο θέμα

μια απλή φράση που σηκώνει συζήτηση είναι "με φοβίζει" (και δεν εννοώ μην με τρακάρει)

Todi
12/11/2003, 17:26
an sou po oti tha me xalage na erxetai i gkomena stin sxoli na pernei me to Ducati, na kabalao piso kai na feygoume, tha sou po psemata...
megala psemata


einai apo ta poio eyxarista themata kai pisteyo pos an mia gynaika goustarei na exei megali mixani tote exei kati idiaitero ston tropo skepsis tis kai ston xaraktira




http://www.katja-poensgen.de/images/2002/salzburg/images/Katja%20_40412.jpg

flavor
12/11/2003, 17:31
τι λες τώρα.
υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να έχει η γυναίκα την δική της μηχανή και να μην σου φορτώνεται σε κάθε βόλτα στη δική σου.:D
ούτε να σε τσιμπάει σε κάθε άνοιγμα του γκαζιού,ούτε μηχανομουρμούρα,ούτε περιτό βάρος και χάσιμο υποδύναμης..

τα καλοκαίρια πολύ χαίρομαι τα ζευγάρια από ευρώπη που ο καθένας έχει την μοτοσυκλέτα του και ταξιδεύουν παρέα.

άντε και στα δικά μας.

DIT
12/11/2003, 17:37
σε πληροφορώ οτι πραγματικά αυτός ο συνδυασμός είναι απίθανα όμορφος...ξέρεις τι είναι να ξυπνάς το Σάββατο,να πηγαίνεις για προπόνηση και αντί να μένει πίσω η κοπέλα σου να είναι εκεί μαζί σου και να μοιραζόσαστε τις ίδιες εμπειρίες??Να συζητάτε για το ποιο είναι το σωστό πάτημα και που κάνεις λάθος!!!
Ίσως αυτό που λίγο ξενίζει είναι το γεγονός πως κάποιες στιγμές έρχεσαι σε μεγάλη κόντρα και αυτό οφείλεται στο γεγονός οτι κάποια για να είναι μέσα στα μοτοσυκλετιστικά δρώμενα είναι λίγο "διαφορετική" από τα άλλα θυληκά..μάλλον γιατί αναγκαστικά συναναστρέφεται με πολλά αρπαχτικά (βλέπε άντρες) και στο κάτω-κάτω της γραφής για να είναι κάποια μέσα στην πίστα, πρέπει να έχει τσαμπουκά και πολύ μαγκια...αυτό δεν είναι και τόσο ιδανικό αλλά έχει και την ομορφιά του...
εγώ με την Κωσταντίνα όταν ταπερνοκρανιαζόμαστε στήνουμε κόντρα σε κάθε φανάρι (και δυστυχώς πάντα βλέπω την πινακίδα της) και στο τέλος καταλήγουμε να πειράζει ο ένας τον άλλον...
όσο για την ζήλεια την αφήνεις στην άκρη διαφορετικά θα έχεις μεγάλο πρόβλημα...τί να πώ δηλαδή που τώρα είναι Ιταλία και το κωλόπαιδο θα λιώσει στις προπονήσεις???

ΔΕΝ ΣΕ ΞΑΝΑΠΑΙΖΩ ΡΕΕΕΕ!!!!!!

DIT
12/11/2003, 18:01
ώστε είσαι κοριτσάκι???

έτσι εξηγείται ο προβληματισμός!!!

NLS
12/11/2003, 18:15
εγώ θυμάμαι την ωραία σκηνή ο περιπτεράς από κάτω από το γραφείο να έχει TDM850 και να έρχεται και να παρκάρει ΔΙΠΛΑ στο δικό του ένα TDM900 που γιάλιζε και το είχε ένα κοριτσάκι ίσα που έφτανε τη σέλα

χεχεχεχε

κάτι συνεφάκια βγήκαν πάνω από το περίπτερο... τα είδα :)

NLS
12/11/2003, 18:16
επίσης θα με χάλαγε όταν δω την πρώτη με LC8

DEMINIO
12/11/2003, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DIT
ώστε είσαι κοριτσάκι???

έτσι εξηγείται ο προβληματισμός!!!

Τώρα... εσύ που το είδες αυτό;;;; ε;;;;:confused:
Γιατί στην αρχή στο όνομα έγραφε Vangelis..... :D
Kαι τώρα...... Το Vic τι σημαίνει;;;;:rolleyes:

DIT
12/11/2003, 18:37
του after και θα καταλαβεις...

DEMINIO
12/11/2003, 19:01
ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ!


:rolleyes: Ok, κοριτσάκι λοιπόν.....:cool:

dela
12/11/2003, 19:25
δεν θα μπορουσε ευκολα να ειναι Gay ,

τιγκιτανγκας βρε αδελφε γιατι δεν καταλαβα!!!!!

Λεω εγω τωρα...

ctpanoramix
12/11/2003, 20:40
oi gunaikes makria apo ta autokinita na einai kai oti "allo" 8eloun as to kavalisoun...... mia xara 8a tous ka8etai!!!!!!!!!!!!!

Sugnwmi pou fainomai ratsistis apla ti zwi mou/mas prospa8w na uperaspistw........

kai mia erwtisi gia olous:
poios 8a katsei dipla se gunaika odigo autokinitou na ton paei taxidi? (sigoura 8a uparxoun kai eksereseis, opws se ka8e kanona alla stin periptwsi mas o kanonas einai enas) kai opws elege kai mia ekpobi stin TV : ΚΑΙ Ο ΧΑΡΟΣ ΞΕΚΙΝΑ

ireneepi
12/11/2003, 22:45
Εγω πιστευω οτι σας γοητευει αρκετα το γεγονος αυτο...

Παντως εμενα μου την σπαει που λενε συνεχεια...
...''Ποιος,εσυ?'' οταν λεω για μοτος κλπ,τρελαινομαι
γιατι μερικοι αντρες εχουν αυτο το στυλακι σε γυναικες
μοτοσυκλετιστριες?:mad:

Alki_Viades
12/11/2003, 23:23
O συνδιασμος γυναικα-μηχανη ειναι πολυ γοητευτικος αλλα και προκλητικος. Το αν καβαλαει μηχανη ή σκουτερ/παπι εχει διαφορα γιατι το πρωτο σημαινει πωρωση ενω το δευτερο μαλλον σημαινει απλη αναγκη για μεταφορα. Μια φορα μονο τα ειχα παρει κρανιο οταν ειδα γυναικα πανω σε μηχανη: 10 μερες περιπου πριν παρω τον δουκα, οταν περιμενα να βγει το κωλοδανειο, ειδα ενα DukeII με γυναικα οδηγο!!!! :mad: :eek: :( :( Μιλαμε θα την δαγκωνα αν μπορουσα, απαλα βεβαια ;)

ireneepi
12/11/2003, 23:27
:rolleyes:

TITANIUM
12/11/2003, 23:38
o synduasmos gynaika kai mhxanh me ekstasiazei
ma se poion den aresei ayto!!!
8umamai otan eida prwth fora kopela me cbr 954 kitrino!
kati fterougise mesa mou
h mera mou ekeinh htan uperoxh!!
an deite kai kopela me sp2 thn pantreyomai aytomatws me synoptikes diadikasies!!!!!!

AFTER
13/11/2003, 00:28
Κοιτα συμπτωση!
Αποψε ημουν συνοδηγος σε μια κοπελα,και την κρατουσα αγκαλια απο πισω,η οποια παραπιμπτοντως ειναι πολυ ομορφη(μην ακουσω κανενα σχολιο με βαση το αλλο ποστ :p ),και καθως πηγαιναμε να φαμε μας επιασε βροχη(αυτη φορουσε πληρη αδιαβροχο εξοπλισμο),και εγω ειχα γινει παπι!Δεν με πειραζε καθολου που ημουν μουσκεμα,ασε το γελιο που αν μας εκλεινε κανενας πεφτανε κατι βρισιδια.....,για να μην πω για τα κοιταγματα στα φαναρια απο οδηγους κουτιων(ζηλια? ζηλια?)!

Φυσικα και δεν εχω προβλημα με το να οδηγαει μια γυναικα μεγαλη μοτοσυκλετα,η κοπελα αλλωστε που ανεφερα ειναι πρωην μου!
Μονο που θα εχω(ειχα και εχω) μεγαλο αγχος για να μην χτυπησει!Πιο πολυ απο τον εαυτο μου!

Να προσεχεις γλύκα!;)

kalgeorge
13/11/2003, 08:14
με καλυψε ο deminio στην πρωτη του απαντηση ολοκληρωτικα.

NLS
13/11/2003, 09:13
δεν ξέρω αν είναι κορίτσι ή αδερφάρα (εχμ... gay ρε παιδί μου)... αλλά εγώ σίγουρα είμαι λεσβία

πάω με γυναίκες

...

όσο για το συνδιασμό γυναίκα-μηχανή, αφού και οι δυο θυλυκές, δεν σημαίνει υποχρεωτικά ότι πάνε καλά... κάλιστα μπορεί να σημαίνει ότι βγάζει η μια τα μάτια στην άλλη ή ότι έχουμε μια καλή τσόντα :) (διαβάστε το όπως θέλετε αυτό)

πάντως πιο σοβαρά τώρα, δεν είναι υποχρεωτικά θέμα ρατσισμού το να μην νιώθει άνετα κάποιος με γυναίκα rider

δεν κρύβω ότι υπάρχει και η ζήλια... πχ. σαν την περίπτωση του τύπου με το TDM850 και την τύπισα με το TDM900 ή ο XTMPAM (αν και αδερφή :P) να έβλεπε μια τύπισσα με LC8

λογικό το βλέπω

επίσης λογικό το βλέπω λόγω της μικρής αναλογίας (άρα ασύνηθες στο μάτι)

επίσης ΚΑΠΟΙΟΙ μπορεί να το θεωρήσουν και "άκομψο" (όσο και αν είναι μαλακία λόγος, υπάρχει η περίπτωση αυτή), πχ. σαν να βλέπεις γυναίκα σε γερανό (ας εξαιρέσουμε ιδρωμένα μοντέλα του playboy)

επίσης κάποιος μπορεί να πει λόγους που λένε και για τα αυτοκίνητα

πχ. ότι το αυτοκίνητο είναι φτιαγμένο από άντρες με τον τρόπο που σκέφτονται εκείνοι και άρα εκείνοι μπορεί να το οδηγούν πιο "σωστά" (με άλλα λόγια αν το σχεδίαζαν γυναίκες μπορεί να ήταν αλλού το τιμόνι, άλλη φιλοσοφία στις ταχύτητες κλπ.) ή ότι οι γυναίκες αντιδρούν ΣΥΝΗΘΩΣ πιο πανικόβλητα και πιο μαλακισμένα στις ξαφνικές αλλαγές (έχω δει εγώ γυναίκα αντί να φρενάρει να σηκώνει χέρια και πόδια από πεντάλ τιμόνι λες και αυτό θα "φτιάξει" τα πράγματα) ή ότι μπερδεύουν ακόμα και το δεξί-αριστερό (γάμησε τα - δεν είναι και ψέμα... μια στις δυο έτσι κάνει)

αυτά είναι λόγοι
και όχι όλοι τόσο χαζοί (όσο φαίνονται)

(χωρίς να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις)

πάντως πέρα από όλα αυτά γουστάρω "συνειδητοποιημένες" riders είναι αλήθεια (άλλο αν ενδόμυχα μου περνάνε κάποια από τα παραπάνω)

GyPsy
13/11/2003, 09:57
...ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΘΑΥΜΑΣΤΗΣ ΤΟΥΣ!!!

ΑΡΚΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΖΙ !!!

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΟΥΝ,ΝΑ ΤΙΣ ΝΙΩΘΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ...:D

XTMPAM
13/11/2003, 10:21
ΡΕ ΑΕΙ ΓΑΜ@#$ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΜΙΑ BMW!ANTE ΠΑΛΙ###ΣΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ!!
ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ DUKE II EN ONOMATI MAΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!ΑΠΟ ΣΟΥΖΑ ΣΕ ΕΝΤΟ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!ΚΟΙΤΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΕΤΑΞΕΙΣ (ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ) ΤΟ ΜΑΤΡΑΚΑ ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ EXTREME DRIVERS ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΤΙΣ ΘΑΥΜΑΖΩ!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ!!!!:D

motopower
13/11/2003, 11:28
:rolleyes: OXI ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΔΕΛΦΑΡΑ Η GAY(ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΕ ΜΕ ΤΑ
ΠΑΙΔΙΑ!) Γ Υ Ν Α Ι Κ Α ΕΙΜΑΙ.....

Julius
13/11/2003, 11:29
relax ok, Niko den sthn eipe kanenas nomizo,.
Giorgo eisai poly eyaksaptos, ean theleis na vristite kanteto stis diamaxes kai mhn xalate to post.

XTMPAM
13/11/2003, 11:37
ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΤΟ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΟΚ?ΣΟΡΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟ POST!

motopower
13/11/2003, 12:05
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ Ο BMWakias.....ΜΗΠΩΣ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΜΙΑ
ΥΠΕΡΒΟΛΗ??ΟΚ ΟΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΔΙΕΣ!ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΟΔΗΓΟΙ....
ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ,ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ...

niko13g
13/11/2003, 12:22
Εγώ λοιπόν γουστάρω να βλέπω ωραίες γυναίκες και ωραίες μηχανές .Όταν λοιπών βλέπω μια ωραία γυναίκα πάνω σε μια ωραία μηχανή έχω συνδυασμό και των δυο !!

Γιώργο το θυμάσαι το DTaki ? είχαμε πάθει λίγο ε !
:D :D :D

XTMPAM
13/11/2003, 12:25
ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ ΤΩΡΑ!!!ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΝΙΚΟΛΑ!!ΝΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΛΕΜΕ!!!SUPERWOMAN!!:D :D :D

DIT
13/11/2003, 12:43
ευτύχως που το διόρθωσες περί κανόνων κ εξαιρέσεων γιατί θα σε παρέπεμπτα στο πρόσφατο γεγονός γυναίκας οδηγού που είναι μόνη της Ιταλία με FIAT FIORINO και τρία μηχανάκια στην καρότσα!!

GyPsy
13/11/2003, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DIT
ευτύχως που το διόρθωσες περί κανόνων κ εξαιρέσεων γιατί θα σε παρέπεμπτα στο πρόσφατο γεγονός γυναίκας οδηγού που είναι μόνη της Ιταλία με FIAT FIORINO και τρία μηχανάκια στην καρότσα!!


ΜΕ FIORINO ITAΛΙΑ?

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΡΗΜΑΔΙΑ ΕΧΟΥΝ
ΒΓΑΛΕΙ? (ΟΙ ΙΤΑΛΟΙ).

Capo_Di_Capi
13/11/2003, 18:14
ΓΟΥΣΤΕΡΝΩ

NLS
13/11/2003, 20:05
ναι το έχω δει αυτό που είπα το οποίο όμως είναι και αυτό TOO MUCH ακόμα και για κακό οδηγό (άντρα ή γυναίκα)

δεν είπα ότι είναι έτσι όλες, ούτε ότι υποστηρίζω ΕΓΩ όσα είπα, απλά είπα τι "λέγεται" (και το ξέρετε)

όσο για τον χτουμπαμ - ξιδάκι (πολύ όμως - κάνα λίτρο)

sozos
14/11/2003, 00:46
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΥ@#@#$ΑΑΑΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΙ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΥΒΙΣΜΟΥ.
ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΖΩ ΣΑΣ ΛΕΩ ΕΚΠΕΙΡΑ.;)