PDA

View Full Version : Service σε CBF500 των 6000χλμ



psionic
22/09/2006, 16:39
Πηγα στην Κυψελη αυτη τη φορα, στη Δοιρανης, δε θυμαμαι ονομα.

Μου ειπε θα μου αλλαξει λαδια και φιλτρο, τακακια μου ειπε ειναι οκ, τα πισω ομως σε 2-3κ θα θελουν αλλαγμα μαλλον, και τελικη τιμη 126 ευρο με εργατικα.

Τη Δευτερα θα την παω, να του πω ή να τον ρωτησω κατι αλλο? γιατι ειμαι και ασχετος γενικα... για βοηθηστε!

Η τιμη ειναι οκ λετε?

THNX

Nostra
22/09/2006, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από psionic
Πηγα στην Κυψελη αυτη τη φορα, στη Δοιρανης, δε θυμαμαι ονομα.

Μου ειπε θα μου αλλαξει λαδια και φιλτρο, τακακια μου ειπε ειναι οκ, τα πισω ομως σε 2-3κ θα θελουν αλλαγμα μαλλον, και τελικη τιμη 126 ευρο με εργατικα.

Τη Δευτερα θα την παω, να του πω ή να τον ρωτησω κατι αλλο? γιατι ειμαι και ασχετος γενικα... για βοηθηστε!

Η τιμη ειναι οκ λετε?

THNX


η τιμή είναι πανάκριβη.....

λάδια, φίλτρο, έλεγχος .... 50ευρώ.....



άκου 126 ? :confused: :eek: :look: :hypnotize

psionic
22/09/2006, 17:06
Μπορει να αλλαξει και κατι αλλο και να μη ν το ακουσα/προσεξα, παντως και στο 1ο service των 1000 κλμ 85 ευρω ειχα δωσει χωρις εργατικα, ηταν ακριβα τα λαδια απο οτι ειχα κοιταξει.

Θα παω να ρωτησω και σε αλλοv οκ.

Nostra
22/09/2006, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από psionic
Μπορει να αλλαξει και κατι αλλο και να μη ν το ακουσα/προσεξα, παντως και στο 1ο service των 1000 κλμ 85 ευρω ειχα δωσει χωρις εργατικα, ηταν ακριβα τα λαδια απο οτι ειχα κοιταξει.

Θα παω να ρωτησω και σε αλλοv οκ.


φίλε.... σε κλέψανε και στα 1000χλμ. και όπως το πας και στα 6000χλμ.

μόνο λάδια χρειάζεται να αλλάξεις...

ακόμα και το φίλτρο λαδιού πιθανότατα δε χρειάζεται αλλαγή αλλά στην τελική 7 ευρώ έχει το φίλτρο....

τίποτα άλλο δε χρειάζεται αλλαγή.... ότι και να σου πουν....



:wave2:

993cc
13/11/2006, 22:08
1ο σέρβις 1000χλμ (για CBF500) 48 ευρώ. (Το μαγαζί που την αγόρασα μου σύστησε κάποιο παληκάρι με 65-70 ούτε θυμάμαι- συμπέρασμα: κάντε και 1-2 τηλέφωνα δεν τους τα χρωστάμε τα ευρά!!). Μου ίσιωσε και το κάλυμα της αλυσίδας που έξυνε τον τροχό free-of-charge (οκ σιγά τα αυγά αλλά λέμε τώρα)