PDA

View Full Version : Τελικά τι παίζει με τα μεγέθη στα κράνη?



schumacher_
25/09/2006, 22:00
Μέχρι πριν λίγες μέρες, αυτό που ήξερα για τα μεγέθη των κρανών ήταν πάνω κάτω ό,τι ξέρουμε όλοι... ότι πρέπει να εφαρμόζει τέλεια στο κεφάλι σου, ίσα που να μη σε πιέζει, να μην κουνιέται αριστερά-δεξιά-πάνω-κάτω κλπ... Ότι γενικώς πρέπει να είναι "γάντι" στο κεφάλι...

Πάω κι εγώ ο καημένος να δω χθες τον αγώνα του MotoGP στο Motegi... κάθομαι αναπαυτικά στον καναπέ, ενώ είχα ξεφύγει από τον πειρασμό να μάθω ποιός νίκησε κλπ για να έχει ένα ενδιαφέρον η μετάδοση και περιμένω να ξεκινήσει η εκπομπή... Αφού λοιπόν δείχνει τις βλακειούλες στην αρχή, ξεκινάμε με τα πλάνα από την πίστα, με τους οδηγούς να είναι περιτρυγιρισμένοι από κάτι κακάσχημες, πανάθλιες κλπ κλπ και να περιμένουν να ξεκινήσουν για το γύρο σχηματισμού...

Ως που το πλάνο εστιάζει στον Pedrosa! Το παλικάρι ετοιμάζεται να ανέβει στη μηχανή και βάζει το κράνος του... μόλις το δένει κιόλας όμως, πάει κάτι να φτιάξει (μάλλον να ισιώσει τα μαξιλαράκια) και χώνει όλο το χέρι του (μαζί με το γάντι αν θυμάμαι καλά) ανάμεσα στο μάγουλό του και το κράνος... Παραξενεύομαι και σκέφτομαι "μα πώς γίνεται να χωράει όλη η παλάμη του εκεί μέσα, εμένα χωράει ίσα ίσα το δάχτυλό μου" και μέχρι να τελειώσω τη σκέψη μου, κάνει το ίδιο και από την άλλη μεριά... Μέχρι να προσπαθήσω να το δικαιολογήσω με κάποιο τρόπο, μένω μ@λ@κ@ς: η ζελατίνα είναι ακόμα ανοιχτή και αυτός έχει χώσει το χέρι του μέσα στο κράνος και το έχει βάλει ολόκληρο ανάμεσα στο μέτωπο και το κέλυφος!! :eyepop:

Πώς μπορεί να εξηγήσει λοιπόν κάποιος αυτό το πράγμα? Εγώ όταν διάλεξα κράνος δεν είχα βάλει το χέρι μου σ' όλα αυτά τα σημεία και κοιτούσα να εφαρμόζει παντού τέλεια... Ισχύει κάτι διαφορετικό για τους οδηγούς, λόγω της οδήγησης σε πίστα? Ότι δηλαδή αν πέσουν σέρνονται και έχουμε αποσβέσεις ή κάτι τέτοιο? Δε μπορώ να καταλάβω πραγματικά... :sick:

R-1nas
25/09/2006, 22:23
Tin idia aporia akribos file mou kai ego. O Kolitos mou elege gia ton Doohan klp kai ego eixa meinei malakas me ton Pedrosa. A, den forouse gantia.

GTZ750
26/09/2006, 06:25
και εγω το ειδα και ονυως μου φανηκε πολυ παραξενο αυτο!!!!

τι να πω μηπως κανεις ξερει να μας το εξηγησει???:wave2: :wave2:

latris mixanis
26/09/2006, 09:49
Μήπως είναι υπερβολικά μαλακά τα μαξιλάρια τους??:confused:

idi
26/09/2006, 09:54
o pedrosa ειναι τοσο μικροσκοπικος που δε βγαζουν κρανη στο νουμερο του και παιρνει μεγαλυτερα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Stabak
26/09/2006, 10:13
και του έντουαρντς το έχω δει να το βάζει σαν σώβρακο

schumacher_
26/09/2006, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
o pedrosa ειναι τοσο μικροσκοπικος που δε βγαζουν κρανη στο νουμερο του και παιρνει μεγαλυτερα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και δε βγάζει η Arai παιδικά μοντέλα ρε γαμώτο... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάντως δεν το έχω δει μόνο στον Pedrosa αυτό, όλοι οι οδηγοί έτσι βάζουν-βγάζουν τα κράνη τους...