PDA

View Full Version : Για africa ερωτηση



africa_t
09/06/2004, 14:42
χαιρετω τους africanous και ολους τους μηχανοβιους του forum
ρε παιδια επειδη ειμαι νεος κατοχος africa και δεν ξερω τι καταναλωση λαδιου εχει το συγκεκριμενο μηχανημα,μηπως γνωριζει κανεις??εστειλα e-mail και στο africa twin club αλλα με εγραψαν στα παπ......α τους.σας παρακαλω αν καποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει...ευχαριστω.

crs-k
09/06/2004, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από africa_t
χαιρετω τους africanous και ολους τους μηχανοβιους του forum
ρε παιδια επειδη ειμαι νεος κατοχος africa και δεν ξερω τι καταναλωση λαδιου εχει το συγκεκριμενο μηχανημα,μηπως γνωριζει κανεις??εστειλα e-mail και στο africa twin club αλλα με εγραψαν στα παπ......α τους.σας παρακαλω αν καποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει...ευχαριστω.


Καλως ηρθες! :wave2:

Τι εννοεις "καταναλωση"???

Αν καιει λαδι ή ποσο λαδι χωραει?

afrotwin
09/06/2004, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από africa_t
χαιρετω τους africanous και ολους τους μηχανοβιους του forum
ρε παιδια επειδη ειμαι νεος κατοχος africa και δεν ξερω τι καταναλωση λαδιου εχει το συγκεκριμενο μηχανημα,μηπως γνωριζει κανεις??εστειλα e-mail και στο africa twin club αλλα με εγραψαν στα παπ......α τους.σας παρακαλω αν καποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει...ευχαριστω.

gia pigene ke edo mipos kseri kapios na sou pi

http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=14

afrotwin
09/06/2004, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από africa_t
χαιρετω τους africanous και ολους τους μηχανοβιους του forum
ρε παιδια επειδη ειμαι νεος κατοχος africa και δεν ξερω τι καταναλωση λαδιου εχει το συγκεκριμενο μηχανημα,μηπως γνωριζει κανεις??εστειλα e-mail και στο africa twin club αλλα με εγραψαν στα παπ......α τους.σας παρακαλω αν καποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει...ευχαριστω.

sigoura exis africa?
mipos exis kana dixrono tdr as poume me koustoumia africa?
ti enois keei ladi agapite?
giati apo oso ksero ta africa kene venzini to ladi to exoun os lipantiko kinitira:hypnotize

tespa gia ksanakane tin erotisi pio sosta

Julius
09/06/2004, 15:23
einai gegonos oti africa me parapano apo 100.000 xiliometra tsimpane ladi alla "tsimpane" diladi poly mikri posotita gramarion sta 1000 xiliometra, to katanalonoune ladi parapempei se xalasmeno kinitira h' se dixrono me autokolita africa :-D

afrotwin
09/06/2004, 15:31
aftin tin erotisi ekanes sto africa club?

χαιρετω ολους τους africanous!!ρε παιδια επειδη ειμαι νεος κατοχος africa μηπως ξερει να μου πει καποιος,τη καταναλωση λαδιου εχει το africa ανα 1000 χιλιομετρα.ευχαριστω.


ke perimenis apantisi?
:rotflmao:

file mou nomizo oti exis provlima kati den exis katalavi kala τι odigas ke pio ine to provlima sou genikos

sas
09/06/2004, 15:32
Με ταυτόχρονη αλλαγή φίλτρου παίρνει περίπου 2800-2900ml.
Χωρίς αλλαγή φίλτρου 2600-2700.

Όταν λέει ο Julius τσιμπάει....δε ξέρω τι ακριβώς εννοεί. Πάντως φίλος μου κατέβασε κινητήρα στα 75000χλμ γιατί του έκαιγε 1lt (σε βόλτα γ το Acropolis πέρυσι).
Ατυχία θα το έλεγα εγώ.

Στα 3500-4000 που έκανα αλλαγή εγώ δεν είχα παρατηρήσει να καίει...αντε βία 100ml (και αυτό όχι σίγουρα).

Αλλά αν έχεις κάνει 100000χλμ περιμένεις να σου κάψει. Το θεωρώ απολύτα λογικό.

Stergios69
09/06/2004, 19:19
Το δικό μου άφρικα είναι μοντελο 93 με 73000 χλμ.
Έκαψε 100ml μέσα σε 2000 χλμ τα οποία έγιναν σε εθνική οδό και ταχύτητες 140 με 160 χαω. Πιστεύω ότι είναι αμελητέα ποσότητα.
Μην αγχώνεσαι πήρες ένα πολύ αξιόπιστο μηχανάκι. Στα 5 χρόνια συμβίωσης έχω πάει συνεργείο μόνο για τα αναλώσιμα

africa_t
10/06/2004, 15:50
Μαγκες ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις,αλλα οπως ειχα γραψει
ειμαι νεος κατοχος και οπως ειναι φυσικο το ψαχνω,ισως να μην το μετρησα σωστα,δεν εχω και κεντρικο stand, ισως και η κλιση του δρομου,παντος θυμαμαι οτι εβαλα 2700ml,με αλλαγη φιλτρου,θα το ξανακοιταξω και θα σας ενημερωσω για τα νεα.ρε παιδια να ρωτησω επισης,με αλλαγη φιλτρου και εξατμησης τι ζιγκλερ θα πρεπει να μπει μετα,η africa ειναι μοντελο 99.απο ΣΑΡΑΚΑΚΗ.

africa_t
11/06/2004, 03:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από africa_t
Μαγκες ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις,αλλα οπως ειχα γραψει
ειμαι νεος κατοχος και οπως ειναι φυσικο το ψαχνω,ισως να μην το μετρησα σωστα,δεν εχω και κεντρικο stand, ισως και η κλιση του δρομου,παντος θυμαμαι οτι εβαλα 2700ml,με αλλαγη φιλτρου,θα το ξανακοιταξω και θα σας ενημερωσω για τα νεα.ρε παιδια να ρωτησω επισης,με αλλαγη φιλτρου και εξατμησης τι ζιγκλερ θα πρεπει να μπει μετα,η africa ειναι μοντελο 99.απο ΣΑΡΑΚΑΚΗ.

africanos31
11/06/2004, 07:42
To manual λεει τοσο αλλα εγω βαζω 2300ml με αλλαγη φιλτρου σχεδον 2400μλ. Απο το μετρημα που κανω δεν χρειαζεται παραπανω (αφου οι τσιμουχες θα πιεζονται παραπανω)