PDA

View Full Version : ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΑ ΠΑΠΙΑ



sniper_23
26/09/2006, 12:53
ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟ ΠΑΠΙ, ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΟΥΝ ΤΟ ΠΑΠΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΓΑΜΑ ΠΑΠΙΩΝ...

sniper_23
26/09/2006, 13:06
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΕΝΑ HONDA INNOVA ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2005. ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΜΑΙΟ ΤΟΥ 2005 ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΤΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΑΚΟΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΞΕΚΟΛΛΑΣ...
ΚΥΛΙΝΔΡΟΠΙΣΤΟΝΑ 57mm ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ MIKUNI 28mm ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΣ FUEGO F200 ΕΧΟΥΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ, ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ TAKEGAWA ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΑΠΟΔΟΣΗΣ... ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΜΕΝΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΜΕ ΑΣΗΜΙ ΠΕΡΛΑ (ΑΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΨΩ, ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ) ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΣΗΜΙ ΤΡΙΑΚΤΙΝΕΣ ΖΑΝΤΕΣ HONDA, ΚΩΛΟΦΑΝΑΡΟ LEXUS ΜΕ ΜΠΛΕ ΦΩΤΙΣΜΟ, ΜΠΛΕ ΦΩΤΙΣΜΟ ΝΕΟΝ ΜΠΡΟΣ-ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟ, (ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) ΤΟ ΚΑΛΛΥΜΑ ΤΗΣ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΚΑΙ Ο ΘΟΛΟΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΠΟΖΙΤΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΤΗΣ BRAKING ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ, ΣΤΟ ΑΜΕΣΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ ΓΙΑ ΝΙΚΕΛΩΜΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ, ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΕΞΗΣ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΚΑΡΤΕΡ ΣΤΑ 74 mm (75 ΜΕΓΙΣΤΟ) ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ ΣΕ ΤΡΙΓΩΝΙΚΟ, ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΩΜΑ ΤΟΥ, ΕΛΑΦΡΩΜΕΝΟ ΒΟΛΑΝ, ΡΕΥΜΑΤΑ, ΚΥΛΙΝΔΡΟΠΙΣΤΟΝΑ 67mm, ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ KEIHIN 34mm ΠΛΑΚΕ, ΤΣΙΠΑΚΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗΣ ΚΟΦΤΗ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ (ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΔΡΩΝ). ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΠΟΛΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟΝ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟ. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΠΙΟΥ ΜΟΥ Η ΝΑ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΣ.

gcrook
26/09/2006, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
ΑΡΧΙΣΕ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΤΟΥ,
ΚΥΛΙΝΔΡΟΠΙΣΤΟΝΑ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΒΑΜΜΕΝΟ ΤΡΙΑΚΤΙΝΕΣ ΖΑΝΤΕΣ , ΚΩΛΟΦΑΝΑΡΟ ΜΠΛΕ ΦΩΤΙΣΜΟ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
ΝΙΚΕΛΩΜΑ.
ΑΝΟΙΓΜΑ ΚΑΡΤΕΡ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ ΚΑΙ ΒΟΛΑΝ, ΡΕΥΜΑΤΑ, ΚΥΛΙΝΔΡΟΠΙΣΤΟΝΑ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ , ΤΣΙΠΑΚΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ (ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΔΡΩΝ). ΔΙΣΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ, ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟ.




ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΠΙΟΥ ΜΟΥ Η ΝΑ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΣ.

Ουτε στα μισα δεν εισαι κολλητε.
Δεν εχω κατι να συμπληρωσω.:rotflmao:


Α ναι βαλε και λαστιχα αυτα τα ξεχασες και εμαθα μπερδεγουει οτι η Michelin εβγαλε τα Pilot για παπια χωρις να ξερω αν αυτο αληθευει.

sniper_23
26/09/2006, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΕΧΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΧΡΕΠΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΦΑΝΑΡΟ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΜΙΑ....

ΚΑΤΩ ΑΠΟ 500ΕΥΡΩ ΔΕ ΒΑΖΩ ΠΑΝΤΩΣ!!

:smokin: :smokin:


ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΔΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΝΤΕΧΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ.........:rotflmao: :rotflmao:

ΚΑΝΤΟ ΠΑΛΙ 100ΑΡΙ ΛΕΩ ΓΩ!!

ΜΠΑΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΣΠΑΤΑ?:smokin: :smokin:

ΤΟ ΠΑΠΙ ΤΟ ΕΧΩ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΟΦΤΕΣ. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ 0...

sniper_23
26/09/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ουτε στα μισα δεν εισαι κολλητε.
Δεν εχω κατι να συμπληρωσω.:rotflmao:


Α ναι βαλε και λαστιχα αυτα τα ξεχασες και εμαθα μπερδεγουει οτι η Michelin εβγαλε τα Pilot για παπια χωρις να ξερω αν αυτο αληθευει.

ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ, ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΣΕ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ 2.25 ΠΙΣΩ 2.00 ΜΠΡΟΣΤΑ, ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ. ΚΑΝΟΥΝ 30? ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ PILOT... ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΠΑΝΤΕΣ ΕΙΝΑΙ...

OldMan
26/09/2006, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
...ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΟΦΤΕΣ....

Άρα ΜΗΝ βάλεις τσιπάκι αφαίρεσης κόφτη γιατί μετά που θα πηγαίνει όλη μέρα ??? :eyepop:

sniper_23
26/09/2006, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΕΧΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΧΡΕΠΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΦΑΝΑΡΟ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΜΙΑ....

ΚΑΤΩ ΑΠΟ 500ΕΥΡΩ ΔΕ ΒΑΖΩ ΠΑΝΤΩΣ!!

:smokin: :smokin:


ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΔΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΝΤΕΧΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ.........:rotflmao: :rotflmao:

ΚΑΝΤΟ ΠΑΛΙ 100ΑΡΙ ΛΕΩ ΓΩ!!

ΜΠΑΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΣΠΑΤΑ?:smokin: :smokin:

ΕΠΙΣΗΣ : Α) ΤΟ INNOVA ΕΙΝΑΙ 125 OXI 100... B) EIMAI ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ

sniper_23
26/09/2006, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άρα ΜΗΝ βάλεις τσιπάκι αφαίρεσης κόφτη γιατί μετά που θα πηγαίνει όλη μέρα ??? :eyepop:

ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΟΥ

MIKE_16V
26/09/2006, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
μια μικρή απορία...

πόσο μπορεί να στοιχίσει μια τέτοια μετατροπή



για να δω τι μηχανάκι θα αγόραζες με αυτά τα λεφτά :look:


Απο περιεργεια θα ηθελα να μαθω και εγω, αλλα Cpt, Η βελτιωση ειναι μια αρρωστια ειτε εχεις inova ή Busa.



Sniper23, το εχεις μετρησει καθολου το μηχανακι??

sniper_23
26/09/2006, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Απο περιεργεια θα ηθελα να μαθω και εγω, αλλα Cpt, Η βελτιωση ειναι μια αρρωστια ειτε εχεις inova ή Busa.



Sniper23, το εχεις μετρησει καθολου το μηχανακι??

ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΝΝΟΕΙΣ?
ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΝΑΖΩΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ, ΨΑΡΩΜΕΝΟΣ ΜΕ GPS 140 ΚΑΤΙ ΧΛΜ. ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ 130 ΠΕΡΙΠΟΥ. ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΑΡΠΟΥΣΕ ΤΕΛΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΑ

sniper_23
26/09/2006, 13:41
Α, ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΦΑΕΙ Η ΑΠΟΡΙΑ, Η ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΟΣΤΙΣΕ 150 ? (ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΔΕΣΑ ΜΟΝΟΣ ΑΡΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΕΡΓΑΣΙΑ) ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ 160? Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ 200? ΟΙ ΖΑΝΤΕΣ 200? ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ 60 ? ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΒΑΛΕΙ ΠΑΝΩ (ΑΛΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΣ ΨΙΛΟΜΑΛΑΚΙΕΣ) ΑΛΛΑ 600? ΑΡΑ 150+160+200+200+60+600+ ΤΑ 2.300 ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ 3.670? ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ (ΣΑΜΠΡΕΛΕΣ ΚΤΛ)...

MIKE_16V
26/09/2006, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
δε διαφωνώ... απλά θεωρώ οτι στο παπί είναι πεταμένα (επικίνδυνα) λεφτα...

που θα μπορούσες να δώσεις για να έχεις μια μηχανή κι όχι το δίτροχο χάρο που με όλα αυτά γίνεται ακόμα χειρότερος

τεσπα...

ο καθένας κάνει οτι γουστάρει ακόμα κ να μετατρέπει ένα εργαλείο πόλης σε εργαλείο κόντρας

:sick:

Μην ξεχνας και την ηλικια:winka:


Οσο για τιμες, πριν απο κανα μηνα ημουν σε μαγαζι φιλου με ανταλακτικα, οποτε περνει ενα τηλ. να ρωτησει μια τιμη για κατι ηλεκτρονικες daytona ή tekekawa(Οπως διαολο γραφετε) καλα οταν του ειπαν τις τιμες γελαγαμε κανα 10λεπτο.

sniper_23
26/09/2006, 13:43
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
[B]δε διαφωνώ... απλά θεωρώ οτι στο παπί είναι πεταμένα (επικίνδυνα) λεφτα...

που θα μπορούσες να δώσεις για να έχεις μια μηχανή κι όχι το δίτροχο χάρο που με όλα αυτά γίνεται ακόμα χειρότερος

τεσπα...

ο καθένας κάνει οτι γουστάρει ακόμα κ να μετατρέπει ένα εργαλείο πόλης σε εργαλείο κόντρας

ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΦΙΛΕ? ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟΣ, ΕΧΩ ΔΕΙ SUZUKI FX ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ 3 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΣΕ CBR 400 ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΤΙΑ... ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ@ΒΛΑ, ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?

sniper_23
26/09/2006, 13:46
MIKE_16V [/i]
Μην ξεχνας και την ηλικια


Οσο για τιμες, πριν απο κανα μηνα ημουν σε μαγαζι φιλου με ανταλακτικα, οποτε περνει ενα τηλ. να ρωτησει μια τιμη για κατι ηλεκτρονικες daytona ή tekekawa(Οπως διαολο γραφετε) καλα οταν του ειπαν τις τιμες γελαγαμε κανα 10λεπτο. [/QUOTE]

ΟΝΤΩΣ Η ΗΛΙΚΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΓΙΑ 125 ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗ? ΚΑΙ ΓΙΑ 50ΑΡΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ... ΟΣΟ ΓΙΑ TAKEGAWA ΚΑΙ DAYTONA... ΜΑΚΡΙΑ!!! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ... ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ,ΑΛΛΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟΔΟΣΗΣ, ΔΕ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΟΣΤΟΥΣ!!

Cpt. Haddock
26/09/2006, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΦΙΛΕ? ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟΣ, ΕΧΩ ΔΕΙ SUZUKI FX ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ 3 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΣΕ CBR 400 ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΤΙΑ... ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ@ΒΛΑ, ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?

θα μπορούσα να σου παραθέσω λίστα ολοκληρη με το τι είναι κάβλα...

αλλά άστο καλύτερα... :smokin:


να προσέχεις :wave2:

gcrook
26/09/2006, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
[B]
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΦΙΛΕ? ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟΣ, ΕΧΩ ΔΕΙ SUZUKI FX ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ 3 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΣΕ CBR 400 ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΤΙΑ... ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ@ΒΛΑ, ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?

Το γνωστο με μοτερ απο Freewind η με κανα μοτερ απο DR250/350;

Φοβερο παπι btw 2 χρονια το ξεπατωσα και δεν εκανε ουτε κιχ....

XTMPAM
26/09/2006, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΣΥ ΚΡΗΤΗ ΕΙΣΑΙ?

ΟΧΙ ΡΕ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΝΟΥ ΚΑΙ ΣΥ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ ΕΙΣΑΙ?

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ!!:wave2:

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΡΗΤΗ!!:beer:

ΑΑ ΡΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΩΤΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕ ΤΟ ΖΕΤΑΚΙ ΠΟΥ ΧΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ....ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΡΩΤΑΣ!!ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ...ΤΟ ΛΥΝΑ ΤΟ ΔΕΝΑ.....ΓΑΜΩ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΠΙΜΠΕΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΛΟΝΙ...:rolleyes: :rolleyes:

sniper_23
26/09/2006, 13:48
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
[B]Αυτό που μου αρέσει σε αυτή την παράθεση άχρηστων εξόδων είναι οτι

το ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ κόστος είχαν τα λάστιχα.
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, τέτοιες προτεραιότητες να βάζεις

ΒΡΕΣ ΜΟΥ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΜΕΣΩΣ... ΓΙΑ ΠΑΠΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ, ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ 150? ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΕΡΙΕΛΑΜΒΑΝΕ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ ΦΛΑΝΤΖΕΣ ΛΑΔΙ ΑΛΥΣΙΔΑ ΚΑΙ ΓΡΑΝΑΖΙΑ (ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΑΔΙΚΑ ΠΗΡΑ)

sniper_23
26/09/2006, 13:51
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
[B]Το γνωστο με μοτερ απο Freewind η με κανα μοτερ απο DR250/350;

Φοβερο παπι btw 2 χρονια το ξεπατωσα και δεν εκανε ουτε κιχ....

ΟΧΙ ... ΦΟΡΟΥΣΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΕ ΤΗ CBR ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΒΑΣΕΙΣ (ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕ ΧΩΡΟΥΣΑΝ) 400CC ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ, ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΕ Ο ΣΚΕΛΕΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΕΝΙΣΧΥΣΗ...

XTMPAM
26/09/2006, 13:53
ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ SNIPER (TON AΛΛΟΝ ΤΟΝ SNIPER ΕΔΩ ΤΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ?)

ΚΑΝΕ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ!!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!!ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

sniper_23
26/09/2006, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ SNIPER (TON AΛΛΟΝ ΤΟΝ SNIPER ΕΔΩ ΤΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ?)

ΚΑΝΕ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ!!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!!ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΑΠΛΗ ΣΥΝΩΝΥΜΙΑ!!!

ΒΑΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΓΕ ΣΕ "ΜΕΓΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ" ΚΑΙ ΕΣΚΑΣΕ ΤΗ ΧΙΛΙΑΡΑ ΤΑ ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 150 ? ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΟΝΟΣ... ΑΥΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ...

MIKE_16V
26/09/2006, 14:00
Βαλε καμια φωτο απο το εργαλειο σου!


Να το χερεσαι και να το κανεις οπως γουσταρεις,αλλα με κρανος στο κεφαλακι σου.

Julius
26/09/2006, 14:00
Mravo re filaraki sniper_23


oxi gia tis metatropes (gia autes den exo apopsi) alla giati tosi ora pakipoi kologeroi sou thn lene kai soy kanoune plaka kai esei meneis sovaros kai psixremos


se pao, pou leei kai o xristodoulos, (ksero sta @@ sou e?)


anta na katharisoume to post apo toys periergous toys monoxnotoys kai toys .... den mou erxete kati allo kalo na po


:wave2:

OldMan
26/09/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ 150? ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΕΡΙΕΛΑΜΒΑΝΕ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ ΦΛΑΝΤΖΕΣ ΛΑΔΙ ΑΛΥΣΙΔΑ ΚΑΙ ΓΡΑΝΑΖΙΑ

Σε σκίσανε ρε φιλαράκι !!! :smokin:


ΡΕ δεν κόβουμε την μαλακία (αδιακρίτως ηλικίας...) ??? :D :mad: :D

sniper_23
26/09/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Βαλε καμια φωτο απο το εργαλειο σου!


Να το χερεσαι και να το κανεις οπως γουσταρεις,αλλα με κρανος στο κεφαλακι σου.

Η ΜΟΝΗ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΠΡΙΝ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΦΩΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΡΙΜΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΦΟΥΝ...

Nostra
26/09/2006, 14:14
τα ότι

1. ... δεν έχεις δίπλωμα για 125

2. ... το έχεις κάνει 140cc όπως λες (έχεις αλλάξει σημαντικά στοιχεία του κινητήρα ως ερασιτέχνης "μηχανικός" και κυκλοφορείς στον δρόμο)

3. ... παρανομείς έτσι κι αλλιώς

4. ... όλα αυτά που έχεις βάλει επάνω μπορεί να έχουν κάνει το μηχανάκι επικίνδυνο

5. ... δε συνειδητοποιείς ή τουλάχιστον δεν αναφέρεσαι στα παραπάνω


δε σε ενοχλεί?

και δεν ενοχλεί τους υπόλοιπους εδώ μέσα?

:wave2:

sniper_23
26/09/2006, 14:15
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
[B]Mravo re filaraki sniper_23


oxi gia tis metatropes (gia autes den exo apopsi) alla giati tosi ora pakipoi kologeroi sou thn lene kai soy kanoune plaka kai esei meneis sovaros kai psixremos


se pao, pou leei kai o xristodoulos, (ksero sta @@ sou e?)


anta na katharisoume to post apo toys periergous toys monoxnotoys kai toys .... den mou erxete kati allo kalo na po


ΜΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ... ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΣΚΩΘΩ... ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ , ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΣΤΟ PC... ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΧΤΥΠΟΥΣΑ ΟΠΟΙΟΝ ΕΒΛΕΠΑ...

sniper_23
26/09/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
τα ότι

1. ... δεν έχεις δίπλωμα για 125

2. ... το έχεις κάνει 140cc όπως λες

3. ... παρανομείς έτσι κι αλλιώς

4. ... όλα αυτά που έχεις βάλει επάνω μπορεί να έχουν κάνει το μηχανάκι επικίνδυνο

5. ... δε συνειδητοποιείς ή τουλάχιστον δεν αναφέρεσαι στα παραπάνω


δε σε ενοχλεί?

και δεν ενοχλεί τους υπόλοιπους εδώ μέσα?

:wave2:

ΔΕΝ ΠΙΕΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ , ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΟΧΛΕΙΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ, ΤΟ ΑΝ ΑΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΚΟΡΩΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ (ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕ ΒΑΖΩ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΑΛΛΟΥΣ. ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΕΞΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ). ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ, ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ.

sniper_23
26/09/2006, 14:19
Α, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 150...

XTMPAM
26/09/2006, 14:24
ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ?ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΦΙΛΕ ΠΑΛΙΑ ΚΙΤΑΚΙ ΒΟΛΑΝ-ΠΗΝΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ CITAKO ΓΙΑ ΠΑΠΙ ΝΑ ΤΡΙΒΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ!!!

ΕΝΑ ΒΟΛΑΝΑΚΙ ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΑ....

ΤΟ ΕΙΧΕ Ο ΤΑΚΑΣΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΛΕΩΦ. ΚΑΡΕΑ!

Nostra
26/09/2006, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
ΔΕΝ ΠΙΕΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ , ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΟΧΛΕΙΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ, ΤΟ ΑΝ ΑΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΚΟΡΩΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ (ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕ ΒΑΖΩ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΑΛΛΟΥΣ. ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΕΞΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ). ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ, ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ.

μάλιστα.... οκ... :smokin:


κράνος έχεις?

γιατί πουλιούνται εδώ μέσα αρκετά....

byron
26/09/2006, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra


μάλιστα.... οκ... :smokin:


κράνος έχεις?

γιατί πουλιούνται εδώ μέσα αρκετά....

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση η αντιμετώπιση που έχει ένας νέος πιτσιρικάς, που γουστάρει το μηχανάκι του από το forum. Ευτυχώς όπως είπε ο Julius, δεν πολυμασάει και καλά κάνει. Το παιδί είναι 16 χρονών !!! και μπήκε σε ένα forum για να μιλήσει και να ακούσει. Κι εγώ έχω αμφιβολίες για αυτά που λέει, αλλα δεν καταλαβαίνω, γιατί πρέπει να εκδιωχθεί από το φόρουμ.....


Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
γιατί γράφεις κεφαλαία?

ή μάλλον,

γιατί γράφεις?

Βασικός σκοπός των ¨σοφότερων μοτοσυκλεττιστών ¨θα έπρεπε να είναι το να μείνει, να διαβάσει και να βελτιωθεί. Σαφώς ξέρει ότι το πείραγμα του παπιού είναι παράνομο. Δηλαδή όλα τα βελτιωμένα κολοφτιαγμένα μοτό του φόρουμ δεν είναι παράνομα? Ή οι συμφορουμίτες, δεν αλλάζουν ούτε βίδα από αυτά που λέει ο κατασκευαστής. ?

Πιθανόν να μην φοράει κράνος. Απλά πιστεύω ότι θα βάλει συντομότερα, αν παραμείνει εδώ.

sniper_23
26/09/2006, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra


μάλιστα.... οκ... :smokin:


κράνος έχεις?

γιατί πουλιούνται εδώ μέσα αρκετά....

ΕΧΩ ΕΝΑ X-LITE 310 ΕΥΡΩ

Nostra
26/09/2006, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Πραγματικά μου κάνει εντύπωση η αντιμετώπιση που έχει ένας νέος πιτσιρικάς, που γουστάρει το μηχανάκι του από το forum. Ευτυχώς όπως είπε ο Julius, δεν πολυμασάει και καλά κάνει. Το παιδί είναι 16 χρονών !!! και μπήκε σε ένα forum για να μιλήσει και να ακούσει. Κι εγώ έχω αμφιβολίες για αυτά που λέει, αλλα δεν καταλαβαίνω, γιατί πρέπει να εκδιωχθεί από το φόρουμ.....

Βασικός σκοπός των ¨σοφότερων μοτοσυκλεττιστών ¨θα έπρεπε να είναι το να μείνει, να διαβάσει και να βελτιωθεί. Σαφώς ξέρει ότι το πείραγμα του παπιού είναι παράνομο. Δηλαδή όλα τα βελτιωμένα κολοφτιαγμένα μοτό του φόρουμ δεν είναι παράνομα? Ή οι συμφορουμίτες, δεν αλλάζουν ούτε βίδα από αυτά που λέει ο κατασκευαστής. ?

Πιθανόν να μην φοράει κράνος. Απλά πιστεύω ότι θα βάλει συντομότερα, αν παραμείνει εδώ.

βρε βύρωνα είπα εγώ να εκδιωχθεί?

ίσα-ίσα προσπαθώ να ανοίξω πιο ορθολογική, και με βάση κάποια βασικά σταθμά οδικής νοοτροπίας, συζήτηση με τον νεαρό αλλά εκτός από εμένα κανένας άλλος δεν έγραψε ευθέως ότι "φιλαράκο καλή η καύλα σου αλλά καπου τα βλέπεις λάθος τα πράγματα... "

το "γιατί γράφεις " σήμαινε "για τί (πράγμα) γράφεις" και όχι "για ποιο λόγο γράφεις εδώ μέσα"....

προς το παρόν μόνο γράφει... δεν ακούει...

μέχρι να μάθει να φοράει κράνος.... μακάρι να γράφει ακόμα....

OldMan
26/09/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
αλλα δεν καταλαβαίνω, γιατί πρέπει να εκδιωχθεί από το φόρουμ.....

Ρε Βύρωνα, σοβαρά μιλάς ??? :look:


Πως σου ήρθε η "εκδίωξη" ???

(Ο Nostra είναι λίγο μαλακούλης(*), αλλά δεν νομίζω να είχε τέτοια πρόθεση...).

Απλά, το "μπάσιμο" και το στυλ (τουλάχιστον το αρχικό) του Sniper_23 ήταν "κάπως"... :smokin:

Υ.Γ.
Συνεχίζω να ΜΗΝ πιστεύω στο κόστος των 150€ για όλα τα παραπάνω που έγραψε, αλλά το σταματάω εδώ !!!


(*) Μην πεις κουβέντα, γιατί θα μετατραπεί αυτόματα σε "καραμαλάκας" !!! :lol:

sniper_23
26/09/2006, 15:08
μέχρι να μάθει να φοράει κράνος.... μακάρι να γράφει ακόμα.... [/B][/QUOTE]

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΚΡΑΝΟΣ?

Nostra
26/09/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε Βύρωνα, σοβαρά μιλάς ??? :look:


(Ο Nostra είναι λίγο μαλακούλης(*), αλλά δεν νομίζω να είχε τέτοια πρόθεση...).

(*) Μην πεις κουβέντα, γιατί θα μετατραπεί αυτόματα σε "καραμαλάκας" !!! :lol:



το "λίγο" γιατί το έβαλες? :confused:

sniper_23
26/09/2006, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
μέχρι να μάθει να φοράει κράνος.... μακάρι να γράφει ακόμα....

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΚΡΑΝΟΣ? [/B][/QUOTE]

ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ MIKUNI 28 mm ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ 40 ? ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΣ FUEGO F 200 45 ? ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΝΙ "Μ'ΕΚΑΨΕΣ" 65 ?... ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ?

XTMPAM
26/09/2006, 15:12
ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΠΙ ΤΟΥ?

ΚΡΑΝΟΣ ΦΟΡΑΕΙ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ!!

ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΠΕΡΑ......

sniper_23
26/09/2006, 15:12
ΓΡΑΝΑΖΙΑ, ΛΑΔΙ, ΦΛΑΝΤΖΕΣ: 20 ΕΥΡΩ, ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΓΟΡΑ 1000? ΠΕΡΙΠΟΥ ΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Nostra
26/09/2006, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΚΡΑΝΟΣ?

ωραία, έχεις κράνος... και δέχομαι ότι το φοράς...

(παρένθεση, αν δε σου κάνει κόπο γράφε με πεζά -και χωρίς τόνους δε τρέχει τίποτα- γιατί τα κεφαλαία είναι λίιιιιγο κουραστικά)

δεν έχεις όμως δίπλωμα (συ είπας)... αν λοιπόν -έστω και χωρίς να φταις- εμπλακείς σε κάποιο μικροατύχημα (που ειλικρινά το απεύχομαι) ξέρεις ότι θα μπλέξεις, εκτός από τον εαυτό σου, και τον κηδεμόνα σου?

:wave2:

stavrogin
26/09/2006, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Πραγματικά μου κάνει εντύπωση η αντιμετώπιση που έχει ένας νέος πιτσιρικάς, που γουστάρει το μηχανάκι του από το forum. Ευτυχώς όπως είπε ο Julius, δεν πολυμασάει και καλά κάνει. Το παιδί είναι 16 χρονών !!! και μπήκε σε ένα forum για να μιλήσει και να ακούσει. Κι εγώ έχω αμφιβολίες για αυτά που λέει, αλλα δεν καταλαβαίνω, γιατί πρέπει να εκδιωχθεί από το φόρουμ.....


Βασικός σκοπός των ¨σοφότερων μοτοσυκλεττιστών ¨θα έπρεπε να είναι το να μείνει, να διαβάσει και να βελτιωθεί. Σαφώς ξέρει ότι το πείραγμα του παπιού είναι παράνομο. Δηλαδή όλα τα βελτιωμένα κολοφτιαγμένα μοτό του φόρουμ δεν είναι παράνομα? Ή οι συμφορουμίτες, δεν αλλάζουν ούτε βίδα από αυτά που λέει ο κατασκευαστής. ?

Πιθανόν να μην φοράει κράνος. Απλά πιστεύω ότι θα βάλει συντομότερα, αν παραμείνει εδώ.

Συμφωνω απολυτα.
Ο ανθρωπος γουσταρει, μαστορευει, πειραζει,...
μια χαρα ειναι.

Φιλε σνιπερ_23 ,εγω μονο να τα σπαω ξερω,να τα φτιαχνω δε ξερω.

Αντε και συμβουλη

.ασχολησου με τα φρενα αμα περνουν βελτιωση, τακακια,σωληνακια υψηλης.Και μαθε τα θα σου χρειαστουν.Θα γλητωσεις πολλες γριες.



Πολλα χλμ και ορθιος:wave2:

XTMPAM
26/09/2006, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΚΡΑΝΟΣ?

ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ MIKUNI 28 mm ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ 40 ? ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΣ FUEGO F 200 45 ? ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΝΙ "Μ'ΕΚΑΨΕΣ" 65 ?... ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ? [/B][/QUOTE]

ΤΟ ΧΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ?

gcrook
26/09/2006, 15:15
Πολλοι μοτοσυκλετιστες εδω μεσα εχουν περασει απο το σταδιο του φιλου μας.

Καποιοι μπορεσαν και μετα την αγορα της πρωτης μηχανης, εγιναν συνειδητοποιημενοι μοτοσυκλετιστες, ενω καποιοι αλλοι πατησαν τα 40 και το μεγαλυτερο ταξιδι που εκαναν ηταν μεχρι τα Λιμανακια.

...καλως η κακως οταν ατομα σαν τον φιλο με το παπι ερχονται και γραφουν για το πειραγμενο τους παπι αυτοματα μας ερχεται μια εικονα στο μυαλο, ενος πιτσιρικα ολιγον τι αληταμπουρα που δεν ξερει ουτε τα φαναρια να διαβαζει.

Αν ο φιλος πιστευει οτι η μοτοσυκλετα σταματαει στα takekawa και στις daytona προβλημα του.

Εκεινος μονος του κλεινει πορτες.

Εμεις περα απο την πλακα και τον χαβαλε, αντε και καμια συμβουλη δεν εχουμε το δικαιωμα να πουμε κατι αλλο.

Υποδειξεις δεν χρειαζονται πια.
Το φορουμ ειναι γεματο απο δαυτες ενα κλικ να κανει θα τις βρει.

sniper_23
26/09/2006, 15:20
θα μπλέξεις, εκτός από τον εαυτό σου, και τον κηδεμόνα σου?

κατ αρχήν συγνώμμη για τα κεφαλαία.
2) το μηχανακι ειναι στο ονομα μου, γιατι αν και κατω των 18 κανω φορολογικη δήλωση, και απο νομικης πλευρας (εχω ρωτησει διάφορουσ σχετικους) δεν μπλεχνει ο κηδεμονας, εφ'οσον το οχημα δεν ειναι στο ονομα του... κατ' αρχην ζουμε σε εντελως διαφορετικα μερη, πραγμα που σημαινει πωσ οι απόψεις επι του θεματος "διπλωμα" ειναι υποκειμενικες.
δεν ξερω αν εχει κανενας δει παιδι 12 ετων να κανει σούζα γυρω στο χιλιομετρο με πειραγμενο CR, αλλα εγω το εχω δει... εδω που ζω ειμαι ο πιο νομιμος... παιδια στην ηλικια μου οδηγουν αυτοκίνητα (και εγω) το πιο μαμισιο μηχανακι εδω ειναι ενα crypton daytona 54mm! δηλαδη έλεος... σου βαζω στοίχημα πως αν ζούσες εδώ οι απόψεισ σου θα ήταν εντελώς διαφορετικεσ... και δεν λεω πως τώρα είναι λανθασμένες, αντιθέτως, συμφωνώ με αυτα που ειπες...

dirtbird
26/09/2006, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΠΙ ΤΟΥ?

.

Εννοείς του sniper_23 ή αλλουνού.
Γίνε λίγο πιο σαφής.... :wacko:

sniper_23
26/09/2006, 15:27
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
[B]Συμφωνω απολυτα.
Ο ανθρωπος γουσταρει, μαστορευει, πειραζει,...
μια χαρα ειναι.

Φιλε σνιπερ_23 ,εγω μονο να τα σπαω ξερω,να τα φτιαχνω δε ξερω.

Αντε και συμβουλη

.ασχολησου με τα φρενα αμα περνουν βελτιωση, τακακια,σωληνακια υψηλης.Και μαθε τα θα σου χρειαστουν.Θα γλητωσεις πολλες γριες.

τα φρένα ειναι αρκετα καλα προς το παρον... αργοτερα σκεφτομαι για πισω δισκόφρενο...

sniper_23
26/09/2006, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ MIKUNI 28 mm ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ 40 ? ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΣ FUEGO F 200 45 ? ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΝΙ "Μ'ΕΚΑΨΕΣ" 65 ?... ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ?


ΝΑΙ ΑΥΤΑ ΕΧΩ...

XTMPAM
26/09/2006, 15:29
Και γω οδηγουσα μοτο απο τα 12 μου χωρις διπλωμα μεχρι τα 19 και με ειχαν κυνηγησει και μπατσοι κτλ κτλ!

Αυτο δε σημαινει βεβαια οτι ηταν και σωστο αλλα τι να κανουμε!
Αν δεν ειχα δικαστηριο μπορει να καθυστερουσα και αλλο το διπλωμα οπως μερικοι μερικοι απο εδω μεσα.....

Απλα μη γινομαστε κουραστικοι.....

XTMPAM
26/09/2006, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Εννοείς του sniper_23 ή αλλουνού.
Γίνε λίγο πιο σαφής.... :wacko:


Κανας αλλος λεω απο δω μεσα που να χει πειραξει το παπι του.....


Και τι μετατροπες εχει κανει ξερω γω....

sniper_23
26/09/2006, 15:32
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
[B]Και γω οδηγουσα μοτο απο τα 12 μου χωρις διπλωμα μεχρι τα 19 και με ειχαν κυνηγησει και μπατσοι κτλ κτλ!

Αυτο δε σημαινει βεβαια οτι ηταν και σωστο αλλα τι να κανουμε!
Αν δεν ειχα δικαστηριο μπορει να καθυστερουσα και αλλο το διπλωμα οπως μερικοι μερικοι απο εδω μεσα.....

Απλα μη γινομαστε κουραστικοι.....

ευτυχώς που τότε δεν ήσουν εδώ γιατι θα σε τρώγανε ζωντανο...

sniper_23
26/09/2006, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
Κανας αλλος λεω απο δω μεσα που να χει πειραξει το παπι του.....


Και τι μετατροπες εχει κανει ξερω γω....

Βασικά, αυτός ήταν ο αρχικός σκοπός της συζήτησης...

XTMPAM
26/09/2006, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
ΝΑΙ ΑΥΤΑ ΕΧΩ...


ποσο καιρο ξαναρωταω???

Δε νομιζω να σου αντεξει πολυ για αυτο το λεω

sniper_23
26/09/2006, 15:33
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
[B]ποσο καιρο ξαναρωταω???

Δε νομιζω να σου αντεξει πολυ για αυτο το λεω
4 μηνες

byron
26/09/2006, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε Βύρωνα, σοβαρά μιλάς ??? :look:

Πως σου ήρθε η "εκδίωξη" ???



Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
βρε βύρωνα είπα εγώ να εκδιωχθεί?

το "γιατί γράφεις " σήμαινε "για τί (πράγμα) γράφεις" και όχι "για ποιο λόγο γράφεις εδώ μέσα"....

προς το παρόν μόνο γράφει... δεν ακούει...


Nostra* Συγγνώμη αν παρερμήνευσα αυτά που έγραψες. Απλά ο τρόπος που ετέθει το ερώτημα, μου δημιούργησε την εντύπωση ¨για ποιό λόγο γράφεις και μας τα κάνεις τσουρέκια¨.

Και εγώ αμφιβάλλω για πολλά από όσα γράφει, αλλά η αντίδραση στην πλάκα και στο χαβαλέ, συνήθως είναι να κλείσεις την πόρτα. Αυτό εννοόύσα με την εκδίωξη....

Ο πιτσιρικάς θεωρεί το παπί του ως το απόλυτο γκάζι. Λανθασμένα μεν, αλλά πάρα πολλοί 16ρηδες, (εμού συμπεριλαμβανομένου) το ίδιο πιστευαν και πιστεύουν.

Anyway, apologies for the misunderstanting. Ίσως να φταίει και η πουτ@ν@ η αγορά που δεν λέει να ανέβει....

Sniper_something* το κράνος το φοράς στο κεφάλι, ή βραχιόλι?

XTMPAM
26/09/2006, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
[B.

Anyway, apologies for the misunderstanting. Ίσως να φταίει και η πουτ@ν@ η αγορά που δεν λέει να ανέβει....

[/B]

Μαμησετα ρε φιλε στα λεγα γω θα μας βγει το λαδι!!

XTMPAM
26/09/2006, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
[B]ποσο καιρο ξαναρωταω???

Δε νομιζω να σου αντεξει πολυ για αυτο το λεω
4 μηνες


Καλα ειναι :smilea:

Λοιπον εγω εχω ενα 12v στρογγυλοφαναρο για το πηγαινε ελα στη δουλεια και το μονο που του χω κανει ειναι κυλινδρο-κεφαλη απο astrea στροφαλομπιελα επισης απο astrea (κοντυμενη στον τορνο κτλ) και ειναι 100αρι και μεχρι εκει.Και αυτα τα χω κανει πολλα χρονια τωρα απλα τα φρεσκαρω που και που!

sniper_23
26/09/2006, 15:37
Anyway, apologies for the misunderstanting. Ίσως να φταίει και η πουτ@ν@ η αγορά που δεν λέει να ανέβει....

Sniper_something* το κράνος το φοράς στο κεφάλι, ή βραχιόλι? [/B][/QUOTE]

Κατ'αρχήν αν θεωρούσα το μηχανάκι μου το απόλυτο γκάζι, αυτη τη στιγμή θα έκανα κόντρες και δεν θα καθόμουν να ρωτάω γνώμες άλλων οσον αφορα τη βελτίωση του...
στο κεφάλι απο όταν πήρα το μηχανάκι... ετσι κι αλλιώς, εφ'όσον εγώ πλήρωσα και κράνος και μηχνάκι θα ήμουν μαλακας αν δεν το εβαζα...

Nostra
26/09/2006, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
αν θεωρούσα το μηχανάκι μου το απόλυτο γκάζι, αυτη τη στιγμή θα έκανα κόντρες ... -1 ...

Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper_23
στο κεφάλι απο όταν πήρα το μηχανάκι... ετσι κι αλλιώς, εφ'όσον εγώ πλήρωσα και κράνος και μηχνάκι θα ήμουν μαλακας αν δεν το εβαζα... +1 .....

sniper_23
26/09/2006, 15:40
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
[B]Καλα ειναι


ναι ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος... και να πεις πως δεν το σπάω... το ξεσκίζω...

sniper_23
26/09/2006, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
-1 ...
+1 .....

συνολο μηδεν...
αντε, να τα εκατοστήσω...

sniper_23
26/09/2006, 16:35
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
[B]Καλα ειναι :smilea:

Λοιπον εγω εχω ενα 12v στρογγυλοφαναρο για το πηγαινε ελα στη δουλεια και το μονο που του χω κανει ειναι κυλινδρο-κεφαλη απο astrea στροφαλομπιελα επισης απο astrea (κοντυμενη στον τορνο κτλ) και ειναι 100αρι και μεχρι εκει.Και αυτα τα χω κανει πολλα χρονια τωρα απλα τα φρεσκαρω που και που!

το προηγούμενο μηχανάκι μου ήταν στρογγυλοφάναρο (τριάρα όπως τα λέμε εδώ) το είχα αλλάξει εξωτερικά σε glx και το είχα πάει μέχρι 59 mm με 4άρι σασμαν, 54 mm στρόφαλο και κεφαλη astrea, αλλα αντοχή γιόκ, και τελικά το έκανα 53 και όλα καλά... το πούλησα τελικά 600? πριν πάρω το innova... βασικα με αυτό πλήρωσα το κράνος και την εξάτμιση...

fantacid
26/09/2006, 17:03
Ωραιος ρε

ειναι καλο χομπι τα μαστορεματα,φανταζομαι θα κατεις να το βαψεις μονος σου ε?

να θυμασε οτι ειναι μαγκια οταν φορας το κρανος,οχι οταν απλα το κουβαλας.

κλεινε κ κανα qoute βρε αδερφε.....δλδ αδηνε τα [/b][/quote]

στο δικο μου χωριο τα στρογγυλοφαναρα τα λεγαμε ταυρι


απο πιο μερος εισαι εσυ?
ετσι πως τα λες μου θυμισες τη ταινια "η πολη του θεου"!!!

sniper_23
26/09/2006, 17:53
αρκαλοχωρι ηρακλειου κρητης...
εννοειται ρε, ολα μονος... παντα...

hdbiker
02/10/2006, 03:56
FILE sniper_23!
DEN THA SE PRIKSW ALLA NA FORAS PANTA TO KRANOS SOY GIATI PRAGMATIKA AYTO EINAI SHMERA MAGIA(ALLWSTE KSODEYSES K MIA PERIOYSIA=SWSTOS!).EXEIS ARXISEIS NA PEZEIS ME TO PAPI K AYTO DEIXNEI OPWS EGRAPSE PARAPANW O FILOS OTI THA SOY ARESEI NA MASTOREYEIS!SYNEXISE ETSI!NA KSEREIS OTI EDW MESA TA PIO POLLA ATOMA DEN STHN LENE,APLA,EXONTAS OLOI LIGO POLY TIS EMPIRIES TOYS SOU DEIXNOYN KAPOIA PRAGMATA GIA NA TA APOFYGEIS...STO XERI SOY FYSIKA OLA AYTA,ALLA DEN EINAI KAKO NA TOYS AKOYSEIS.ALLWSTE OLOI MATHAINOYME SE KATHE HLIKIA.EGW STA 34 MOY EXW KANEI BIDES TRIS FORES THN HARLEY MOY ALLA DEN EXW AKOYMPISEI POTE TO HONDA CB 450.
PANTA THAYMAZA KAPIA PAPIA STROGYLOFANARA PEIRAGMENA POY EVRISKA STON DROMO.ALLA OXI TON THORYBO TOYS POU HTAN APELPISTIKA ASXHMOI&EKNEYRISTIKOI!:beer:

stavrogin
02/10/2006, 11:58
Εδω μεσα τα περισσοτερα ατομα δεν μαστορευουν.
Οταν μαστορευεις αποκτας διαφορετικη σχεση με το μηχανακι,πιο ουσιαστικη.
Το ακους,το μηχανακι.Το εχεις δε σε εχει.δεν εισαι μονο καταναλωτης.
Ολοι οι μαστορες ξεκινησαν σα 14χρονοι που πειραζαν τα παπακια τους.
Αυτο απο μονο του αξιζει σεβασμο.Εγω ειμαι αλλο στηλ.
Μοναχα τα σκιζω αλλα τουλαχιστον τα ευχαριστιεμαι.Φανταζομαι ποσοι θα πεφταν πανω μου αμα μαθενανε ποσα μηχανακια εχω αφησει διχως λαδια:rotflmao:

Τα ειπα αυτα γιατι με ενοχλησε λιγακι το κραξιμο ορισμενων εδω μεσα,και στοιχιματιζω οτι αυτοι που ηταν αρνητικοι ειναι σχετικα νεοι στην μοτοσυκλετα

packo
03/10/2006, 10:25
kairo tora diavazo diafora kai kratiemai alla den mporo allo...

DEN ME XEZETAI LEO EGO ME TO POLITICAL CORRECTNESS!!!


min kaneis souzes, min trexeis, vale kranos...


kai apo tin alli oloi edo mesa diavazoun 0-300 pou kathe treis selides exei souzes kai endo kai tipous na kanoun kafrilikia me tis mixanes kai forane mplouzes "Real men go naked" me ton tipo na souzarei orthios pano se gsr 1300.....

alla kata ta alla tin leme ston pitsirika mou exei tin trela kai goustarei....

Nostra
03/10/2006, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από packo
kairo tora diavazo diafora kai kratiemai alla den mporo allo...

DEN ME XEZETAI LEO EGO ME TO POLITICAL CORRECTNESS!!!

min kaneis souzes, min trexeis, vale kranos...

kai apo tin alli oloi edo mesa diavazoun 0-300 pou kathe treis selides exei souzes kai endo kai tipous na kanoun kafrilikia me tis mixanes kai forane mplouzes "Real men go naked" me ton tipo na souzarei orthios pano se gsr 1300.....

alla kata ta alla tin leme ston pitsirika mou exei tin trela kai goustarei....

Δεν την είπαμε στον πιτσιρικά... απλά ζώντας στην Αθήνα (και όχι μόνο) κάποιοι από εμάς βλέπουμε και βιώνουμε καθημερινά ένα ανηλεή "πόλεμο" στους δρόμους πολλές φορές με θύμα τον αναβάτη (τραυματισμοί, θάνατοι κλπ.). Το θέμα ασφάλειας (ή η προσπάθεια αύξησής της) είναι καθαρά μια προτρεπτική προσπάθεια μπας και μειωθεί ο κίνδυνος, ο προερχόμενος από έλλειψη μέτρων παθητικής προστασίας.

Είναι κακό αυτό? Είναι καταπιεστικό?

Απλές κουβέντες είναι. Αλλος τις δέχεται και τις αφομοιώνει, άλλος όχι.

Δε διαβάζουν όλοι 0-300 (Μοτό, 2τροχοί κλπ.) τακτικά και αρκετοί (αν όχι όλοι) είναι πρακτικώς αδύνατο να ακολουθησουν τα αστεία όρια ταχύτητας εντός και εκτός πόλης. ΑΛΛά... το δικό μας κεφάλι θα σπάσει, η δική μας οικογένεια θα πονέσει, τα δικά μας λεφτά θα φύγουν σε κάθε, μα κάθε "στραβή".

Πολλοί από εμάς επίσης έχουμε βιώσει σε εμάς τους ίδιους ή σε κοντινούς μας ανθρώπους την πίκρα ενός τραυματισμού ή θανάτου από τροχαίο, οπότε η ευαισθητοποίηση, όπως καταλαβαίνεις, έχει επηρεάσει τα λόγια και τις πράξεις μας.

Τι να κάνουμε δηλαδή? Να οργανώνουμε κόντρες στη Βούτα ή να συγκρίνουμε τους χρόνους Αθήνα-Θεσσαλονίκη για να είμαστε in και trendy και Gαμάω μηχανόβιοι?

Ο καθένας κρίνει, αναλύει, επεξεργάζεται, δέχεται ή όχι τις προτροπές, τις συμβουλές και τις απόψεις των άλλων κατά περίπτωση.

Και, ναι, στην τελική αυτή είναι η politically correct στάση μιας κοινωνικής ομάδας ανθρώπων που εκτεθειμένοι ζουν, εργάζονται, γουστάρουν και ικανοποιούνται από αυτά που προσφέρει η συνύπαρξη με μία δίτροχη απόλαυση.

:wave2:

packo
03/10/2006, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra

Ο καθένας κρίνει, αναλύει, επεξεργάζεται, δέχεται ή όχι τις προτροπές, τις συμβουλές και τις απόψεις των άλλων κατά περίπτωση.

Και, ναι, στην τελική αυτή είναι η politically correct στάση μιας κοινωνικής ομάδας ανθρώπων που εκτεθειμένοι ζουν, εργάζονται, γουστάρουν και ικανοποιούνται από αυτά που προσφέρει η συνύπαρξη με μία δίτροχη απόλαυση.

:wave2:


Tottaly agreed. :wave2:

sniper_23
03/10/2006, 11:45
Πολλοί από εμάς επίσης έχουμε βιώσει σε εμάς τους ίδιους ή σε κοντινούς μας ανθρώπους την πίκρα ενός τραυματισμού ή θανάτου

βασικά αυτος ειναι ο λόγος που φοραω παντα κρανος λογω2 οικογενειακων ατυχηματων

1) 1ος μου ξαδερφος παρασύρθηκε απο νταλικα οδηγωντας μια honda astrea. δεν ξερω αν εφταιγε αυτος η ο νταλικιερης, αλλα το αποτελεσμα δεν αλλαζει (νεκρος)
2) Εγω δικάβαλο με αλλο 1ο ξαδερφο σε πειραγμενο (220cc) yamaha z μας κολλαει ενα wr και καλα για κοντρα. ετσι λοιπον που μας κολλουσε ακουμπαει την πισω ροδα του z. ο ξαδερφος χανει τον ελεγχο εγω πεφτω (ευτυχως στην ακρη του δρομου) και ο ξαδερφος μου σκαει πανω σε ενα τοιχο οπως ειπαν οι μπατσοι με "τουλαχιστον 140 καθαρα χιλιομετρα". ευτυχως μετα απο 1 μηνα σε κωμα, επανηλθε φυσιολογικα. (μετα για κανενα χρονο φοβοταν να αγγιξει μηχανακι, τωρα ομως εχει ενα ktm duke)... αυτα εχω βιωσει, και πιστεψε με αυτο ειναι το μονο πραγμα που σκεφτομαι οταν βαζω το κρανος και καθομαι πανω στο μηχανακι...

packo
03/10/2006, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Τι να κάνουμε δηλαδή? Να οργανώνουμε κόντρες στη Βούτα ή να συγκρίνουμε τους χρόνους Αθήνα-Θεσσαλονίκη για να είμαστε in και trendy και Gαμάω μηχανόβιοι?



Akiro..Nomizo katalavaineis to pnevma mou

kostisthegreek
03/10/2006, 19:27
Πολλοί από μας έχουμε περάσει απ΄αυτό το στάδιο κάνοντας πολλές και διάφορες μετατροπές. Πιτσιρικάδες και λόγω φτώχιας προσπαθούσαμε να "βολέψουμε" όποια μηχανή ψιλοτέριαζε πάνω στο σκελετό που είχαμε. Αργότερα αρχίσαν τα "πειράγματα" με την απόδοση.

Οπως και να γίνει όμως αυτά τα μηχανάκια είναι παθητικά. Πρέπει να είσαι συνέχεια στο μαστόρεμα. Κάποτε μεγαλώνεις, το βαριέσαι, αγοράζεις το πρώτο καινούριο που σε καλύπτει στην απόδοση και σταματάς τουλάχιστον τα πολλά σκαλίσματα.

Προσοχή χρειάζεται στο που θα τρέξεις και όσο το δυνατόν περισσότερο εξοπλισμό. Ενα κράνος δεν είναι αρκετό.

gerodim
04/10/2006, 07:34
Τι άλλο να πω....


64081

packo
04/10/2006, 08:49
@gerodim: To the point

"Hey teacher...Leave the kids alone!"

gerodim
04/10/2006, 13:42
Είπα με τη φωτό μπας και στρέψω τη συζήτηση λίγο πιο προς τα πειραγμένα παπιά