PDA

View Full Version : Dixrona



dimitris 90
27/09/2006, 20:23
skeftomai na parw kana DT. Apo blabes alloi moy lene oti einai mia xara k alloi makria!!!!!:(
Eseis ti lete? (Genika gia dixrona):confused:

AFTER
27/09/2006, 20:45
Αν και οπαδος των 2strokes, δυστυχως πλεον για χρηση δρομου το dt δεν ενδεικνεται.

To δικο μου το ειχα τοσο καλοδιατηρημενο που ενα τετραχρονο εβγαζε περισσοτερο καπνο, ομως απο τοτε εχουν περασει παρα πολλα χρονια, και οτι βρεις ισως να ειναι ξεσκισμενο

Αν ειναι οκ, δεν προκειται να δεις βλαβες, αν ειναι οκ ομως!
To οκ σημαινει οτι ολα τα αναλωσιμα οπως και ζωτικα τμηματα του κινητηρα, ειναι αλλαγμενα με καινουργια(πραγμα δυσκολο)
Για τον ιδιο λογο πεθανανε και τα φοβερα rgv 250, tzr 250, kr-1s κτλ.

Καλυτερα να δεις κατι αλλο, οπως το d-tracker/klx 250 για παραδειγμα.

kostisthegreek
27/09/2006, 23:45
Καταρχήν καλώς ήρθες!

Αν είναι καινούριο και ζεις επαρχία είναι καλή επιλογή.
Καλό στρώσιμο και προσοχή στα λαδάκια του και βλάβες δεν θα συναντήσεις.

cariboo
28/09/2006, 07:53
καλημερα σε ολους.Επειδη κι εγω για DTτο παω θελω να πω το εξης.Κατα αρχην ακομα παιζουν πολλα σε αρκετα καλη κατασταση εχουν πολλα ανταλακτικα και σε τιμες τετοιες που μπορεις να στησεις ενα κουκλι και παλι δεν θα εχεις ριξει ουτε τα μισα απ οτι για να παρεις ενα τετραχρον΄.Ακομα μπορεις να του κανεις τις βασικες επισκευες μονος σου και το πιο σημαντικο απ ολα ειναι οτι στα 200 cc παιρνεις περιπου τα αλογα ενος XT 600 και καλυτερη οδηγικη συμπεριφορα.Αλλα θα πρεπει να δεχθεις την μεγαλη καταναλωση και τα συχνα σερβις

dirtbird
28/09/2006, 08:41
Ποιά συχνά σέρβις , πλάκα κάνεις?:smokin:

kaps
28/09/2006, 10:29
Ισα ισα που το δίχρονο δεν έχει βαλβίδες και το λαδάκι του δεν σχετίζεται με το σαζμάν .Αλλο το λαδάκι στη μίξη και άλλο του σαζμάν . Αυτό που θέλει είναι προσοχή στις ντίζες του YPVS και τα ρουλεμάν του στροφάλου . Επίσης το μπουζάκι του και που και που τα ελατήρια του πιστονιού . Είχα DT 200R και πιστέψτε με το πήγαινα Πειραιά Καρπανήσι χειμώνα καλοκαίρι και δεν είχα κανένα πρόβλημα . Μόνο η ντίζα της επιτάχυνσης του YPVS κόπηκε και ο άχρηστος μηχανικός αν του είχα πει πως έχει η κατάσταση έπιασε και μου έκανε εν τη απουσία μου (σπουδές) ρεκτιφιέ και το μάμησε .:mad:

dimitris 90
28/09/2006, 20:32
Ta service k benzinh ok. to thema einai oti yparxoyn polla mhxanakia se eytes tis times.
Ama einai mono metaxeirismeno.
k se kalh katastash.......

project.breeze
29/09/2006, 08:30
Πάρε KLE να δεις την υγειά σου...


Υ.Γ Πωλείται KLE 250 σε άριστη κατάσταση από...μηχανολόγο:nono:

kalant
29/09/2006, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Πάρε KLE να δεις την υγειά σου...


Υ.Γ Πωλείται KLE 250 σε άριστη κατάσταση από...μηχανολόγο:nono:

να υποθεσω οτι ειναι το δικο σου...

:smokin:

project.breeze
29/09/2006, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
να υποθεσω οτι ειναι το δικο σου...

:smokin:


Μάγος είσαι;
Δεν το πουλάω όμως,το αγαπάω...:wave2: