PDA

View Full Version : Help!!



pipis
28/09/2006, 15:12
Κυριοι fazerαδες δωστε μια πληροφορια. Ενας φιλος εχει το ΄04, εβαλε φίλτρο Κ&Ν και το μηχανακι τραβαει πολυ αερα με αποτελεσμα να μην παει καλα. Δεν ειπα πριν, το μηχανακι κατα τα αλλα ειναι μαμα. Τι μπορει να κανει για να το διορθωσει??
Ο ιδιος θελει να το παει ατην yamaha να του το ρυθμισουν. Εγω νομιζω πως δεν ειναι και η πιο οικονομικη λυση. Εσεις τι λετε??
Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

STOYBI
28/09/2006, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
Κυριοι fazerαδες δωστε μια πληροφορια. Ενας φιλος εχει το ΄04, εβαλε φίλτρο Κ&Ν και το μηχανακι τραβαει πολυ αερα με αποτελεσμα να μην παει καλα. Δεν ειπα πριν, το μηχανακι κατα τα αλλα ειναι μαμα. Τι μπορει να κανει για να το διορθωσει??
Ο ιδιος θελει να το παει ατην yamaha να του το ρυθμισουν. Εγω νομιζω πως δεν ειναι και η πιο οικονομικη λυση. Εσεις τι λετε??
Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Ε. Αφου δεν ειναι η πιο οικονομικη λυση αστον να ψαχνετε η και να βαλει το παλιο να ερθει στα ισα του ! :rolleyes:

Αληθεια... Με ποιο σκεφτικο αλλαξε μονο φιλτρο και τι ηθελε να πετυχει ???

:wave2:

Yannis37
29/09/2006, 08:26
να ξαναβάλει το "μαμα"

schumacher_
29/09/2006, 08:35
Για να πιάσει τόπο η αλλαγή του φίλτρου αέρος, τι προτείνετε εσείς να αλλάξει επίσης δηλαδή?

Yannis37
29/09/2006, 08:37
να βάλει εξατμήσεις

αν θέλει μια φθηνή λυση είναι να βάλει ένα γραναζάκι 15άρι μπροστά.Γύρω στα 20€

schumacher_
30/09/2006, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Yannis37
να βάλει εξατμήσεις

αν θέλει μια φθηνή λυση είναι να βάλει ένα γραναζάκι 15άρι μπροστά.Γύρω στα 20€

Α, οκ... νόμιζα ότι το θέμα πήγαινε σε κάτι του στυλ "θέλει και το τάδε ρύθμισμα" ή κάτι παρόμοιο... Όχι στο να προσθέσει κάτι άλλο... :lol:

Εγώ ρώτησα κυρίως γιατί θέλω να αλλάξω φίλτρο αέρος κάπου τώρα και είπα να πάρω ένα Κ&Ν, να μην το ξαναλλάξω κιόλας... και παραξενεύτηκα από την απάντηση...

:wave2:

lampros_fazer
30/09/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
Α, οκ... νόμιζα ότι το θέμα πήγαινε σε κάτι του στυλ "θέλει και το τάδε ρύθμισμα" ή κάτι παρόμοιο... Όχι στο να προσθέσει κάτι άλλο... :lol:

Εγώ ρώτησα κυρίως γιατί θέλω να αλλάξω φίλτρο αέρος κάπου τώρα και είπα να πάρω ένα Κ&Ν, να μην το ξαναλλάξω κιόλας... και παραξενεύτηκα από την απάντηση...

:wave2:
O pipis ρώτησε για το FZ6 (ψεκαστό),εσύ απ'ότι βλέπω έχεις το FZS (καρμπυρατερ)..Τα πράγματα μπορεί να'ναι διαφορετικά..

schumacher_
30/09/2006, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
O pipis ρώτησε για το FZ6 (ψεκαστό),εσύ απ'ότι βλέπω έχεις το FZS (καρμπυρατερ)..Τα πράγματα μπορεί να'ναι διαφορετικά..

Σωστό κι αυτό... Προς το καλύτερο όμως, ή προς το χειρότερο? Η αλήθεια είναι ότι θέλω να αλλάξω το φίλτρο, αλλά σε λίγο καιρό θα χρειαστώ και λάστιχα και τσούζει λιγάκι... :lol:

Πάλι καλά που έρχεται χειμώνας και θα κλειστούμε και λιγάκι μέσα... :p

lampros_fazer
30/09/2006, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
Σωστό κι αυτό... Προς το καλύτερο όμως, ή προς το χειρότερο? Η αλήθεια είναι ότι θέλω να αλλάξω το φίλτρο, αλλά σε λίγο καιρό θα χρειαστώ και λάστιχα και τσούζει λιγάκι... :lol:

Πάλι καλά που έρχεται χειμώνας και θα κλειστούμε και λιγάκι μέσα... :p
Δεν ξ'ερω να σου πω..Έχω την υποψία προς το καλύτερο..Μην λέω και μαλακίες ας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα..

(μήπως να πήγαινε όλο το θρεντ στα τεχνικά,μιας και δεν αφορά αποκλειστικά fazer..;; :a21: )


[edit by Nostra: done.....]