PDA

View Full Version : Ktm Singles [lc4-smr-exc]



DUKASII
10/06/2004, 09:03
Συζητήσεις με θέμα τα μονοκύλινδρα της ΚΤΜ [ΖΟΥΝΤΑΠ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ]

Και μόνο!

Δεκτές και οι απόψεις φίλων που ΔΕΝ έχουνε τις συγκεκριμένες μοτοσυκλέτες εφόσον ΔΕΝ επικεντρώνουν το ενδιαφέρον τους στο να έρθουν σε αντιπαράθεση με τους ενδιαφερόμενους για πληροφορίες αναγνώστες!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων τους Διαχειριστές του φόρουμ για την ενδεχόμενη βοήθειά τους στην συγκεκριμένη ενότητα !









:wave2:

DUKASII
10/06/2004, 09:21
Με πολλές πληροφορίες για τα κτμ και parts catalog για οποιοδήποτε μοντέλο της KTM ενδιαφέρεστε !

http://www.ktminfo.com/ktm.asp

Σε αυτό το sait λοιπόν επιλέγετε το link – parts catalog -επιλέγετε το μοντέλο που σας ενδιαφέρει και τη χρονολογία του!

darkCount
10/06/2004, 09:35
Apo edw den 8a mporouse na leipei to forum twn MonoManiacs




MonoManiacs SuperMotards Forum (http://www.guz.nl/smf )

:wave2:

DUKASII
10/06/2004, 09:35
ΘΕΜΑΤΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ KTM-640 (1999 – 2002)

1. Εξάτμιση SuperCompetition (SXC) της μαμάς KTM
Αν είναι «τσουχτερή» για το βαλάντιό σας, απλά αφαιρέστε (με κόψιμο) την τάπα από το τελικό (και κρατήστε τη για παν ενδεχόμενο). Βέβαια έχετε και τη λύση της Acrapovic (από το λαιμό μέχρι πίσω τιτάνιο) αλλά θα σας πάρουν τα σώβρακα.

2. Αφαίρεση ενδιάμεσου διαφράγματος εξάτμισης (πίσω από το αμορτισέρ). Η μαμά ΚΤΜ, βγάζει άλλο χωρίς διαφράγματα. Να το αγοράσετε !.

3. Αλλαγή ζιγκλέρ από 142.5 σε 155 εως 162, ανάλογα με την κατανάλωση που θέλετε.

4. Τρύπημα στο φιλτροκούτι με τρυπάνι 10mm κάτω από το λάστιχο της εισαγωγής του αέρα (Οι τρύπες σε όλη την επιφάνεια που καλύπτει το λάστιχο). Μπορείτε να δοκιμάσετε και την αφαίρεση του μικρού λάστιχου.

5. Αφαίρεση του φις, αριστερά από το καρμπυρατέρ (το αριστερά νοείτε όπως βλέπετε τη μηχανή ενώ είστε πάνω της). Ελέγχει το απότομο «τέρμα γκάζι» και εμένα δεν μου αρέσουν οι έλεγχοι.

6. Αφαίρεση του φις δεξιά και λίγο πάνω από το καρμπυρατέρ. Ελέγχει μαγνητική βαλβίδα υποπίεσης που σε απότομο άνοιγμα του γκαζιού σας κόβει τα απότομα «τινάγματα» (Μειώνει την απότομη άνοδο του slide). Γιατί να μας τα κόβει ?

7. Βοηθητικός ανεγκέφαλος αριστερά του λαιμού (EPC). Αυτός κάνει όλους τους ελέγχους που προηγουμένως αφαιρέσαμε καθώς και τους παρακάτω ελέγχους:
α. Κατά την αλλαγή από 1ησε 2η ταχύτητα, μειώνει το αβάνς
β. Κατά την αλλαγή από 2η σε 3η ταχύτητα, μειώνει το αβάνς
* Είδατε τι βρωμοδουλειές κάνουν οι τερματικοί διακόπτες ?

8. Αλλαγή εκκεντροφόρου με άλλον της μαμάς ΚΤΜ που παρέχει λίγο μεγαλύτερο βύθισμα στις βαλβίδες (χωρίς να αλλάζει την διάρκεια). Ετσι λέει τουλάχιστο η μαμά. (Ισως έχει διαφορές στην απόδοση, αλλά προσωπικά δεν τις κατάλαβα).

9. αν δεν σας φτάνουν όλα τα προηγούμενα, πουλήστε το και αγοράστε τη ρέπλικα του V.D. B ή του Meoni .

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:
Αν θέλετε να κάνετε τις παραπάνω ηλεκτρικές αλλαγές να είναι εύκολα αναστρέψιμες, πρέπει να τοποθετήσετε μικροδιακοπτάκια που θα κάνουν τη δουλειά. Σας προτείνω ένα διακόπτη να «κόβει» τη βαλβίδα υποπίεσης και ένα να «κόβει» όλον τον βοηθητικό ανεγκέφαλο.
Σας παραθέτω τα σημεία του ηλεκτρικού κυκλώματος που πρέπει να διακόψετε για να βάλετε τους διακόπτες.
Βρείτε το αντικείμενο 35, από το ηλεκτρικό κύκλωμα. (Electronic Power Control). ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΙΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΘΑ ΚΟΨΕΤΕ.
g – r (πράσινο – κόκκινο ) ΠΡΟΣ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΒΑΛΒΙΔΑ
r – s (κόκκινο - μαύρο) ΠΡΟΣ ΔΙΑΚΟΠΤΗ (Αριστερά του)ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ
s – o (μαύρο – πορτοκαλί) ΠΡΟΣ ΔΙΑΚΟΠΤΗ 3ης ταχύτητας.
bl – s (μπλέ – μαύρο) ΠΡΟΣ ΔΙΑΚΟΠΤΗ 2ης ταχύτητας.
ge – bl (κίτρινο – μπλέ) ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ EPC ( + )
br (καφέ σκέτο ) ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ EPC (-)
bl – w (μπλέ – άσπρο) ΑΠΟ - ΠΡΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΩΜΑ ΑΝΑΦΛΕΞΗΣ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΓΙΖΕΤΕ

Διακόψτε όποιο συνδυασμό θέλετε ή όλους μαζί (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΛΩΔΙΟ)
Αν διακόψετε την τροφοδοσία του EPC, φροντίστε να διακόψετε και το (+) ΣΥΝ και το (-) ΠΛΗΝ
με διπλό διακοπτάκι. Το καλώδιο που θα χρησιμοποιήσετε να είναι διατομής το πολύ 1mm2 και
εύκαμπτο. Αν θέλετε όλα τα καλωδιάκια τα περικλείετε σε θερμοανθεκτικό ελαστικό σωλήνα
για καλύτερη μόνωση. (Το manual που χρησιμοποιήθηκε είναι από μοντέλο 2001 – το δικό μου-)


ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΗΣ
ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΠΟΡΟΥΝ
ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΜΕΡΗ ΤΗΣ.
ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΑΥΡΟΣ ΟΦΙΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΦΑΓΕ …..

DUKASII
10/06/2004, 09:50
Για διάφορα <<καλούδια >> after market και μη , που μπορείτε να τοποθετήσετε στη μοτοσυκλέτα σας!

Είναι Γερμανικό το sait αλά έχει επιλογή γλώσσας!

http://www.schneidercycles.de/


έχει και online shop για όποιον ενδιαφέρεται για αγορές!
:blush:

niko13g
10/06/2004, 10:15
Tip ….
Πολλά ΚΤΜ πάσχουν από ρουλεμάν στροφάλου
Όταν γίνεται service στην μηχανή και συγκεκριμένα στην αλλαγή λαδιών χρειάζεται μετά καλή εξαέρωση . Αλλιώς …..χαίρετε ! πάει το ρουλεμάν στροφάλου.
Αυτό βέβαια το λέει και ο κατασκευαστής αλλά …αυτά είναι ψιλά γράμματα για πoλους “μηχανικούς” …

dez
10/06/2004, 11:42
Εχει παιξει κανεις με τις αναρτησεις στα LC4?

Επειδη το δικο μου (SM 02) "χορευε" λιγο στην Εθνικη, ζητησα και μου "μαλακωσαν" λιγο την πισω αναρτηση. Η διαφορα ειναι μικρη και μαλιστα εχω την εντυπωση οτι στριβει λιγο χειροτερα πλεον. Ολ αυτα βεβαια, μπορει και να ναι ιδεα μου :)

XTMPAM
10/06/2004, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Εχει παιξει κανεις με τις αναρτησεις στα LC4?

Επειδη το δικο μου (SM 02) "χορευε" λιγο στην Εθνικη, ζητησα και μου "μαλακωσαν" λιγο την πισω αναρτηση. Η διαφορα ειναι μικρη και μαλιστα εχω την εντυπωση οτι στριβει λιγο χειροτερα πλεον. Ολ αυτα βεβαια, μπορει και να ναι ιδεα μου :)

ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΦΙΛΕ!!!ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΕ ΣΕΝΑ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΛΑΣΤΙΧΑ (DRAGON RAIN ΜΠΡΟΣΤΑ DRAGON SUPER CORSA ΠΙΣΩ).ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΛΙΚ (ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ) ΤΗΣ METZELER!ΠΡΙΝ ΤΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ ΜΕ 1 ΧΕΡΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΥΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!ΤΩΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΟΡΩΝΕΣ ΚΟΥΝΑΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΛΜ!
ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ (ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ) ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ!

ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΟΤΙ ΑΝ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΟΥΝΑΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΤΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ , ΓΙΑΤΙ ΠΕΦΤΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΟΝ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ!

ΕΣΥ ΦΟΡΑΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ?

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ

XTMPAM
10/06/2004, 12:01
ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ SM ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ MOTORRAD!!

Η ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ TEST (ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΑ)

Kriterium=Criterion

Shimmy = Shimmy
Handlichkeit = Handling
Lenkpr&auml;zision = Steering precision
Haftung Kurven = Adhesion in corners
Kurvenstabilit&auml;t = Corner stability
Grenzbereich = Limit range
Aufstellneigung = Tendency to go upright
Gesamt = Total

Nasstest = Wet test
Haftung Beschleunigung = Adhesion during acceleration
Rundenzeiten = Lap times


2471

DUKASII
10/06/2004, 12:04
Να προτείνω και ένα λάδι για τον LC-4 κινητήρα [ για τους άλλους Δεν ξέρω –Δεν το έχω δοκιμάσει]

MOTUL 5100 ημι συνθετικό!

Βελτιώνει τη λειτουργία του κιβωτίου ταχυτήτων και μετά από 31000 χιλ μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Επίσης να πω πως το κιβώτιο Δε παθαίνει τίποτα ακόμα και αν δεν έχεις καλές σχέσεις με το συμπλέκτη και τους δίσκους του!

Επίσης να πω και κάποια συμπεράσματα που έχω βγάλει από τη χρήση του συγκεκριμένου μοτέρ!

1/ ΠΑΝΤΑ ζεσταίνουμε τον κινητήρα πριν ξεκινήσουμε – και ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ..καλό είναι να βάζουμε τον κινητήρα σε λειτουργία με τη χρήση του αέρα στο καρμπυλατερ[αν έχει γίνει μετατροπή και έχει FCR - ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΧΡΗΣΗ ΑΕΡΑ]

2/ Το συγκεκριμένο μοτέρ ζεσταίνεται σχετικά γρήγορα στη κίνηση[με πρώτη ταχύτητα στο κιβώτιο και σταματά ξεκίνα] και ξεκινάει σχετικά σύντομα η λειτουργία του βεντιλατερ ! Καλό είναι σε τέτοιες συνθήκες να μην του τα χώνεται για να δείτε αν λιώνουνε τα πλαστικά του από τη ζέστη του μοτέρ…Δε λιώνουνε …αποδεδειγμένο! Τώρα σε οποιαδήποτε άλλη διαδρομή [εθνική- επαρχιακοί δρόμοι κτλ] που το μοτέρ δουλεύει σε μεγάλες ταχύτητες [από 2 και πάνω] η θερμοκρασία δεν ανεβαίνει και ποτέ μα ποτέ δεν έχω δει, να μπαίνει σε λειτουργία το βεντιλατερ!
Και αυτό ακόμα και με Αυγουστιάτικες καιρικές συνθήκες !!

3/ Ποτέ μα ποτέ δεν αφήνουμε το μοτέρ να <<κρεμάει>> και να σκορτσάρει και προσπαθούμε να το λειτουργούμε με στις ροπές του!
ΠΡΟΣΟΧΗ…είναι προτιμότερο να <<σκίζεται >> το μοτέρ παρά να το αφήνεται να γουργουρίζει σε χαμηλές στροφές !!


Αυτά μου έρχονται για την ώρα….
Προσοχή ..αυτά είναι συμπεράσματα που έχω βγάλει ΕΓΩ από την συμβίωση με το συγκεκριμένο μοτέρ και με αυτό το μοτερ έχω κάνει απροβλημάτιστα 31000 χιλ με μοναδικό πρόβλημα ένα αλλαγμένο μάτι στο βολάν[40 ε] και 2-3 καμένες ασφάλειες μπαταρίας!
Οποιαδήποτε διαφωνία δεκτή!

XTMPAM
10/06/2004, 12:11
ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ SITE ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΟΠΩΣ DB-KILLER ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ ACRAPOVIC ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!

ΤΟ SITE....http://www.ktm-sommer.de/

darkCount
10/06/2004, 12:13
Στα μοντέλα LC4 03' και μετά με τον υδραυλικό συμπλέκτη Magura, προσοχή στο λεβιέ. Θελει λάδωμα στην κυλινδρική βάση που σπρώχνει το εμβολάκι γιατί από την χρήση του συμπλέκτη και την τριβή αδυνατίζει το μέταλλο και τρώγεται.

Αποτέλεσμα ---> κόβεται ο λεβιές!

Κόστος 46 ευρό! για αλλαγή λεβιέ που πάει πακέτο με το εμβολάκι!

ps. Το έπαθα προχθές το απόγευμα:evil:

Spazz
10/06/2004, 12:17
να ρωτησω.πως γινεται η εξαερωση μετα την αλλαγη λαδιων?αυτο που λες ισχυει και για διχρονα ε??εμενα λογικα οταν το ειχα παει για service γι αυτο μετα απο λιγες μερες μου αρπαξαν τα ρουλεμαν στροφαλου.τωρα πελον κανω μονος μου service.για πες ομως πως γινεται η εξαερωση για να μην ξαναπληρωνω.



αλλο ενα tip. σε οσα KTM φορανε 48αρι μπροστινο να προσεξετε αν βγαλετε τροχο να τον ξαναβαλετε σωστα.γιατι αλλιως μετα οταν το βυθιζετε αυτο δεν θα επανερχετε μεχρι πανω.συν οτι φαγωνονται και οι οδηγοι.


2.για οσους το βαζουν χωμα.να πλενετε και μετα ΝΑ ΛΑΔΩΝΕΤΕ το φιλτρο μετα απο καθε 2 προπονησεις ειδικα τωρα το καλοκαιρι γιατι αλλιως περναει αρκετο χωματακι.καλο για καθαρισμα το AVA

3.παλι μετα απο καθε προπονηση αν θελετε να μην πληρωνετε συνεχεια τσιμουχες με ενα λεπτο ισιο κατσαβιδακι κατεβαζετε τις τσιμουχες καθαριζετε την παλια βαζελινη και τις βρωμιες και βαζετε καινουρια βαζελινη.βαλτε αρκετη δεν παθαινει τιποτα.μετα ξανακουμπωστε τις ξυστρες και να κλεισουν καλα.μην αγορασετε τσιμουχες απο hellinstore.ο τασσουλης τις εχει σχεδον μιση τιμη.wp εννοειται

οποιος εχει EXC εδω μεσα καλυτερα να μην χασει το λαστιχενιο προστατευτικο του συμπλεκτη.εχει καπου 16 ε.ελπιζω βεβαια να μην καταλαβαν τι θελω και να νομισαν τιπτα αλλο.



πουλαω ρουλεμαν κσι τις τσιμουχες για πισω τροχο.



μερικα ηταν αυτονοητα και γνωστα αλλα καποιος μπορει να μην τα γνωριζε.
γαμω τα θεματα ανοιξες.

GST
10/06/2004, 13:34
συγχωρεστε με αν κανω λαθοσ αλλα απο οτι θυμαμε απο το δικο μου 640 διπλα στο λαιμο εχει μια βιδα την οποια ξεβιδωνεισ και αφου εχεισ βαλει το καινουργιο λαδι και μπροσ φιλτρο βαζεισ μπροστα τη μηχανη να δουλευει και περιμενεισ να γυρισουν τα λαδια απο το σκελετο. οταν γινει αυτο σφιγγεισ βιδα και τελοσ

DUKASII
10/06/2004, 14:46
Αυτό που λες είναι GST μόνο που αν Δε γίνει σωστά έχει τα αποτελέσματα που ανέφερε ο niko13g!

DUKASII
10/06/2004, 14:58
http://www.ktmtalk.com/

http://www.motofiches.com/

www.SUPERMOTARD.de.vu

http://www.duke620.de/

http://www.ktm-parts.com

http://www.ktmcycles.com/

DUKASII
11/06/2004, 09:01
ΚΤΜ LC-4 640 2002 ΜΟΝΤΕΛΟ , Με 11.000 χιλ. EDURO- με 18l ντεπόζιτο !

Η μοτοσυκλέτα είναι άψογη, άριστα συντηρημένη και φυλάσσεται σε γκαράζ!

Τιμή : 6500 e (Συζητήσιμη)

Τηλ : 6947809652 - Γιώργος.

ΔΕΚΤΟΣ ΚΑΘΕ ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΣΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟ Ή ΟΠΟΥ ΑΛΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΊΤΕ !


2493

Spazz
11/06/2004, 16:42
μια σημειωση.η εξαερωση ισχυει μονο για τετραχρονα της εταιριας κι οχι για διχρονα.επισης αν σας σπασει ο συμπλεκτης μπορειτε να παρετε μεταχειρισμενο και απο τετραχρονο με αποσυμπιεστη και να βαλετε το καπακι απανω απο το δικο σας.για να μην εχει τον αποσυμπιεστη που στηριζεται πανω στο καπακι.

dez
15/06/2004, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΦΙΛΕ!!!ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΕ ΣΕΝΑ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΛΑΣΤΙΧΑ (DRAGON RAIN ΜΠΡΟΣΤΑ DRAGON SUPER CORSA ΠΙΣΩ).ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΛΙΚ (ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ) ΤΗΣ METZELER!ΠΡΙΝ ΤΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ ΜΕ 1 ΧΕΡΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΥΝΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!ΤΩΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΟΡΩΝΕΣ ΚΟΥΝΑΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΛΜ!
ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ (ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ) ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ!

ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΟΤΙ ΑΝ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΟΥΝΑΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΤΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ , ΓΙΑΤΙ ΠΕΦΤΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΟΝ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ!

ΕΣΥ ΦΟΡΑΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ?

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ

τελικα, μετα απο ενα ταξιδι στο ναυπλιο το σαβ/ακο, ανακαλυψα οτι οντως (και ιδιαιτερα στην εθνικη) κανοντας λιγο πισω το σωμα μου (για δοκιμη), η μηχανη κουναει λιγοτερο. Ιδια λαστιχα φοραω μπρος πισω: Pirelli MT 60RS.

superspy
23/06/2004, 11:21
Ρίξτε και μια ματία στο ΚΤΜ πως θα το κάνω αλαφροϊσκιωτο! (http://www.off-road.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB2&file=viewtopic&t=848)


και πλήρη λιστα ανταλλακτικών στο http://www.ktmworld.com/