PDA

View Full Version : Εφορευτική επιτροπή? Omg



melodystyle2003
29/09/2006, 08:11
Πρωϊνιάτικα έρχεται το περιπολικό απέξω και μας δίνει το χαρτάκι..
Τακτικό μέλος εφορευτικής επιτροπής για τις Νομαρχιακές εκλογές... :
Πως το ΑΠΟΦΕΥΓΩ??????????

latris mixanis
29/09/2006, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από melodystyle2003
Πρωϊνιάτικα έρχεται το περιπολικό απέξω και μας δίνει το χαρτάκι..
Τακτικό μέλος εφορευτικής επιτροπής για τις Νομαρχιακές εκλογές... :
Πως το ΑΠΟΦΕΥΓΩ??????????

Δεν μπορείς νομίζω, μόνο αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα υγείας...

sub_zero
29/09/2006, 08:45
Χαρτι από γιατρό (Νοσοκομείου) ότι κάτι "επαθες"... τροφικη δηλητηρίαση... ζαλάδες... είσαι έγκυος... τέτοια πράματα..

Αλλα γιατι να μην πας... έχει τρελλό χαβαλέ... θυμάμαι μια χρονιά που με χώσανε :( αλλα "έλιωσα" στο γέλιο με τα πιπινάκια που ψηφίζαν πρωτη φορά... βέβαια ήταν και επαρχία όπου είναι διαφορετικά...:)

:wave2:

melodystyle2003
29/09/2006, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sub_zero
Χαρτι από γιατρό (Νοσοκομείου) ότι κάτι "επαθες"... τροφικη δηλητηρίαση... ζαλάδες... είσαι έγκυος... τέτοια πράματα..

Αλλα γιατι να μην πας... έχει τρελλό χαβαλέ... θυμάμαι μια χρονιά που με χώσανε :( αλλα "έλιωσα" στο γέλιο με τα πιπινάκια που ψηφίζαν πρωτη φορά... βέβαια ήταν και επαρχία όπου είναι διαφορετικά...:)

:wave2:
ισχύει για τακτικά ή αναπληρωματικά μέλη αυτό?

latris mixanis
29/09/2006, 09:53
Eίναι και στο χέρι του Δικαστικού Επιμελέτη.

OldMan
29/09/2006, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
... Επιμελέτη....

:eyepop: :look: :eyepop:

Δεν είπαμε να αποφεύγεις την δουλειά ...???

(Χάλια έγινες πάλι...) :sad:

Eorling
29/09/2006, 10:34
Χαρτί από γιατρό και για τακτικά και αναπληρωματικά μέλη αλλιώς το ίδιο περιπολικό που έφερε το χαρτάκι θα έρθει για να σας πάει με το ζόρι στο εκλογικό τμήμα!
Πάντως μη μασάτε. 99% οι δικαστκοί αντιπρόσωποι χωρίζουν τα μέλη της εφορευτικής σε βάρδιες για να μην πακετωθεί κανένας και απλώς μαζεύονται όλοι στην καταμέτρηση για τον ίδιο λόγο και για να τελειώνουν όλοι γρήγορα με το θέμα.

OldMan
29/09/2006, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eorling
το ίδιο περιπολικό που έφερε το χαρτάκι θα έρθει για να σας πάει με το ζόρι στο εκλογικό τμήμα!

Βίαια Προσαγωγή ...??? :eyepop: :look: :eyepop:

WOOOOOW !!! :a03: :a09: :a54: :a8:


Ίσως είναι μια καλή ιδέα για να φτιάξεις την μέρα σου ...!!!

:wave2: :beer: :wave2:

lampros_fazer
29/09/2006, 12:15
Στις προηγούμενες δημοτικές ήμουνα εφορευτική..2 μέλη τα ψάχναμε..Ο ένας δεν ήρθε ποτέ και ο άλλος για μια ώρα.. :lol:

Δεν έγινε τίποτα..

Πάντως όπως λέει και ο sub_zero έχει γέλιο .. (και μάτι :lol: και πιθανόν τσάμπα φαί.. :winka: ) :rotflmao:

Α,και μη σηκωθείς να πας απ'τα χαράματα που λένε..

fantacid
29/09/2006, 12:52
ελα μωρε,μια εμπειρια ειναι!!

ασε που εχεις κ το πανω χερι στη τελικη καταταξη!!

μονο μη το παρεις στα σοβαρα κ αγχωθεις,δες το σαν χαβαλε!

latris mixanis
29/09/2006, 13:37
Εγώ πάω πάντα σαν γραμματέας και πληρώνομαι :D

:lol: :rotflmao:

η εφορευτική επιτροπή δεν κάνει τίποτα, το μόνο κακό είναι ότι τρως την ημέρα σου και το βράδυ για να βγάλεις τα αποτελέσματα :sick:
Αλλά έχει τσάμπα φαί και οφθαλμόλουτρο(ανάλογα το τμήμα) πχ αν εκεί ψηφίζουν μόνο γυναίκες θα είναι η καλυτερή σου :lol:

latris mixanis
29/09/2006, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:eyepop: :look: :eyepop:

Δεν είπαμε να αποφεύγεις την δουλειά ...???

(Χάλια έγινες πάλι...) :sad:


Τσ τς πως κάνεις έτσι βρε Αντώνη, από γρηγοράδα έγινε το λάθος:sick: , τι φταίω εγώ αν είμαι γλήγορη:hypnotize

fantacid
29/09/2006, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Εγώ πάω πάντα σαν γραμματέας και πληρώνομαι :D

:lol: :rotflmao:

η εφορευτική επιτροπή δεν κάνει τίποτα, το μόνο κακό είναι ότι τρως την ημέρα σου και το βράδυ για να βγάλεις τα αποτελέσματα :sick:
Αλλά έχει τσάμπα φαί και οφθαλμόλουτρο (ανάλογα το τμήμα) πχ αν εκεί ψηφίζουν μόνο γυναίκες θα είναι η καλυτερή σου :lol:


αν περνατε τοσο καλα θελω κ γω!!!!!

:lol: :rotflmao:
:lol: :rotflmao:

lampros_fazer
30/09/2006, 01:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
αν περνατε τοσο καλα θελω κ γω!!!!!

:lol: :rotflmao:
:lol: :rotflmao:
Πας με την τσίμπλα στο μάτι,και σου ανοίγει το μάτι.. :eek:

Αν έχεις κανά γνωστό δικαστικό που θα'ναι εφορευτική,μπορείς να πας..Αυτοί τους διαλέγουν.. :winka:

cityfly
03/10/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer


Πάντως όπως λέει και ο sub_zero έχει γέλιο .. (και μάτι :lol: και πιθανόν τσάμπα φαί.. :winka: ) :rotflmao:

Α,και μη σηκωθείς να πας απ'τα χαράματα που λένε..

εκτός και πέσεις σε αρρένων


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


είχα πέσει μια φορά εφορευτική σε δημοτικές (πάγκαλος - αβραμόπουλος) και ήμουν στο τμήμα που ήταν εγγεγραμένη η μελίνα, η οποία είχε πεθάνει σχετικά καιρό πριν, και την είχαν ακόμα στις λίστες, οργάνωση...

soundstorm
05/10/2006, 00:36
Εχει τρελο γελιο η φαση.Κυριως αν ζεις σε κλειστη κοινωνια(οπως εγω)και σε γιαγιαδες που ξερεις τι ψυφιζουν δεν δινεις το ψυφοδελτιο που θελουν....Καλα ε ,ολα τα λεφτα.Την τελευταια φορα αυτο εκανα.(μεχρι που ο δ.αντιπρωσοπος με αντικατεστησε)καλος βλακας ηταν και αυτος.Νομιζε οτι φυλουσε την εθνικη ασφαλεια.Πηγαινε φιλε.

fantacid
05/10/2006, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
Εχει τρελο γελιο η φαση.Κυριως αν ζεις σε κλειστη κοινωνια(οπως εγω)και σε γιαγιαδες που ξερεις τι ψυφιζουν δεν δινεις το ψυφοδελτιο που θελουν....Καλα ε ,ολα τα λεφτα.Την τελευταια φορα αυτο εκανα.(μεχρι που ο δ.αντιπρωσοπος με αντικατεστησε)καλος βλακας ηταν και αυτος.Νομιζε οτι φυλουσε την εθνικη ασφαλεια.Πηγαινε φιλε.

ειναι εξυπναδα να κοροιδευεις ηλικωμενους που καμια φορα ουτε να χεσουν δε μπορουν χωρις βοηθεια?????
:nono:

soundstorm
05/10/2006, 08:07
Ουτε να χεσουν?μπα δε νομιζω.Ανετα,το ξανακανω.