PDA

View Full Version : New baby



papagus2001
29/09/2006, 21:09
Γεια σας παιδιά , είχα γράψει ένα ποστ παλιά ότι ήθελα ένα v-strom αλλά μετά από πολλά οικονομικά προβλήματα άργησε λιγάκι, βέβαια πήρα transalp γιατί βρήκα μια τρελή ευκαιρία , 2005 μοντέλο full extra 3000 χλμ 5000 ευρώ ,ακόμη στην εγγύηση. από γνωστό . έχω κάνει 600 χιλ σε 2 εβδομάδες μόνο σε βόλτες , έχω το παπί για την δουλειά. Εκτός από το βάρος της δεν με δυσκόλεψε τίποτα άλλο αλλά και αυτό συνήθεια είναι .όποια συμβουλή δεκτή γιατί όπως έγραψα στο παλιό ποστ εμπειρία έχω μονό από παπί . :beer:

makis206
29/09/2006, 21:21
Καλοτάξιδοι και πάντα όρθιοι κι οι δυο σας !

Αφού οι εμπειρία σου ήταν μέχρι σήμερα μόνο στο παπί αυτό που έχω να σε συμβουλέψω είναι να μάθεις πρώτα απ'όλα να την φρενάρεις σε κατάσταση παρόμοια με αυτήν του πανικού !

Το γκάζι και την γενικότερη συμπεριφορά της Τρανσάλπ θα τα συνηθίσεις σύντομα.

Παράλληλα όμως κάνε μερικές δοκιμές σε ασφαλές μέρος μόνος σου να δεις τη συμπεριφορά της στο φρενάρισμα και στην ετοιμότητά σου πάνω της για να συνηθίσεις και την συμπεριφορά της σε κατάσταση που εύχομαι να μην έρθεις ποτέ !

Καλό είναι να είσαι έτοιμος για τα πάντα, στη βόλτα και στη γενικότερη αίσθηση δεν διαφέρει και πολύ απ'το παπί, είναι ένα αρκετά ευκολοδήγητο μηχανάκι που εύχομαι να το χαίρεσαι συνεχώς, όμως λόγω μεγέθους και βάρους συμπεριφέρεται διαφορετικά απο ένα παπί σε δύσκολες καταστάσεις, εξασκήσου λίγο και θα την κουμαντάρεις εύκολα σε όλες τις συνθήκες !:winka:

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Trans
29/09/2006, 21:23
όταν λες full extra?

papagus2001
29/09/2006, 22:08
Full extra = bagster, κάγκελα, top case givi, ανεμοθορακα givi , meta alarm, οκ δεν έχει διπλό σταντ so almost full extra :p
Ευχαριστω για τις συμβουλές

lampros_fazer
30/09/2006, 00:19
Έχει αυτοκόλλητο HRC..;; :p

loufas
30/09/2006, 08:46
καλοταξιδο πολλα χιλιομετρα να κανεις και παντα ορθιοι και οι δυο σας!! :beer: :beer: :beer: :beer:

dirtbird
30/09/2006, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Έχει αυτοκόλλητο HRC..;; :p

Aυτά τα έχει μόνο το μυξιάρικο και κοτοπουλάκιας.:smokin: :smokin: :lol: :lol:

Vezouvios
30/09/2006, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
όταν λες full extra?


ΕΝΝΟΕΙ klima immobilaizer ,ηλεκτρικα παραθυρα,ABS ME ABD , SRS.8 AΕΡΟΣΑΚΟΥΣ ,ενεργα προσκεφαλα,μπλοκε διαφορικο,traction control,ζαντες αλουμινιου,προφυλακτηρας στο χρωμα της μοτοσυκλετας,sport αναρτηση,και δωρο η κοτσαδουρα!























:rotflmao: :rotflmao: :beer:

dirtbird
30/09/2006, 09:23
Ξέχασες την κλιματιζόμενη σέλλα....:rotflmao: :rotflmao:

papagus2001
30/09/2006, 13:28
Έχει διζωνικο κλιματισμό :p :D