PDA

View Full Version : ΜΑΚΕΛΙΟ ΣΤΟ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ



AFROPANTELOS
30/09/2006, 14:00
Οχημα με υπερβολικη ταχυτητα μπηκε σε καφε και τραυματησε τουλαχιστον 16 ατομα εκ των οποιων τα εξη σοβαρα

Ζητητε αιμα

wild_cat/anima
30/09/2006, 14:05
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=742819&lngDtrID=244

ronin1
30/09/2006, 15:32
:uplate: :uplate: :uplate:

οχι ρε πουστη μου...τι ειναι αυτό πάλι...

μακαρι να γινουν όλοι καλα......

TWINGEORGE
30/09/2006, 19:28
αυτο ειναι που λενε οτι δεν ξερεις απο που θα σου ερθει.

ευχομαι να γινουνε καλα ολοι :(

h_m_akis
30/09/2006, 20:20
δυστηχως δυο ακροτηριασμενοι και ενας κλινικα νεκρος.....μεχρι τωρα...:sad:

EVI
30/09/2006, 20:20
οτι να ναι ο κοσμος το χει χασει προ πολλου

κριμα

απο το πουθενα

:(

Φιλαλήθης
30/09/2006, 20:59
Δεν είναι απολύτως βέβαιο ότι αυτός που οδηγούσε ήταν δικό του το αμάξι ή ότι έχει δίπλωμα, αλλά σχεδόν σίγουρα είχε δίπλωμα και οδηγούσε το δικό του αμάξι.

Δεδομένου αυτού:

Σε όποιον να'ναι δίνουν διπλώματα τώρα πια... όποιος κ αν είσαι ό,τι μυαλά και να κουβαλάς, σου δίνουν το δίπλωμα και μαζί με αυτό την εντύπωση ότι ξέρεις να κουμαντάρεις ένα τόνο σίδερα. ... αλλά πρόσεξε! Αν έχεις δυσχρωματοψία... την πάτησες, είσαι ανίκανος να οδηγάς.

Τρέχα γύρευε.

zolotas
30/09/2006, 21:52
ρε τι γινεται ..........ιδια περιπτωση συνεβη στην ηγουμενιτσα αλλα το αμαξι σταματησε σε πινακιδα .........τον αυγουστο
και μπαινοντας στην πολη σταματησα για λιγο στο συγκεκριμενο μαγαζι για καφε
αλλα αλλαξα γνωμη και πηγα στα γκουντις παραδιπλα και μετα επεσε ο αλλος με χιλια διπλα απο τα τραπεζια........αν ειναι γραφτο σου μερικες φορες ...........

alximistis
30/09/2006, 22:54
Διαβ΄στε και τι έγινε στην Αθήνα πριν λίγο. Στο ποστ που έβαλα.
Μέσα στη Συγγρού...

siokatas
01/10/2006, 07:55
...δεν γνωριζω ακριβως για το συγκεκριμενο αλλα στα διδυμοτειχο εχει ξανα γινει αυτο με φανταρους ομως και δυο φορες μαλιστα :dizzy: ....

Tropeas
01/10/2006, 10:35
Στις ειδήσεις είπαν ότι του είχε αφαιρεθεί το δίπλωμα καθώς ήταν άτομο με διανοητικές δυσλειτουργίες....
Δεν ξέρω αν είναι δικηγορίστικες δικαιολογίες για να την βγάλει πιο καθαρή... αλλά ειλικρινά
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΟ ΟΠΛΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΩΝ!!!
ΦΤΑΝΕΙ!!!

sub_zero
02/10/2006, 09:16
.... :( :( :(

Πεντε από αυτούς είναι φίλοι-γνωστοί ρε πούστη μου...

Επειδή είμαι απο εκεί ξέρω και τον δρόμο και το μαγαζί...

Το θέμα είναι ότι του είχαν πάρει το δίπλωμα λόγο ανικανότητας (ψυχολογικά προβλήματα) πρίν απο καιρό και κάποιος "καλοθελητής" του το ξανάδωσε!!!!

το ερώτημα είναι θα βρεθεί αυτός που του το έδωσε??? αρχίδια!!! θα περάσει και αυτό στο πίσω μέρος του μυαλού μας και δεν πρόκειτε να γίνει τίποτα... θα επικαλέστεί και ο δικηγόρος του το ακαταλόγιστο και μη τον είδατε...

Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν τον ξαναδώ να οδηγεί...

Μόνο αυτοί που πέθαναν-ακρωτηριαστικαν θα την πληρώσουν τελικά....

Αϊ σιχτίρ....

Tropeas
02/10/2006, 13:53
Η οικογένειά του δηλαδή που ξέρει το πρόβλημα, και δεν έκανε κάτι στην επαναφορά του διπλώματος είναι ηθικά αθώα? μην εθελοτυφλούμε...
βόλευε να μετακινείται μόνος και εντάξει μωρέ... (σιγά μην δημιουργήσει πρόβλημα...) θα λέγαν οι γύρω του... δηλαδή μηδέν υπευθυνότητα!:mad: :sad:

sub_zero
02/10/2006, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Η οικογένειά του δηλαδή που ξέρει το πρόβλημα, και δεν έκανε κάτι στην επαναφορά του διπλώματος είναι ηθικά αθώα? μην εθελοτυφλούμε...
βόλευε να μετακινείται μόνος και εντάξει μωρέ... (σιγά μην δημιουργήσει πρόβλημα...) θα λέγαν οι γύρω του... δηλαδή μηδέν υπευθυνότητα!:mad: :sad:

υπευθυνότητα?.... @ρχιδι@ μάντολες.....

sniper
02/10/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sub_zero
.....

Επειδή είμαι απο εκεί ξέρω και τον δρόμο και το μαγαζί...

........

Ο δρόμος ο συγκεκριμένος..... είναι σκατα.... δεξιά στροφή (ερχόμενος από Αλεξ/πολη) και σε πετάει πάνω στο συγκεκριμένο μαγαζί αν πας πολύ γρήγορα, βρέχει κλπ.....

Τι να πεις..... Ψυχολογικά και μαλακίες.... τζάμπα πήγαντα παιδιά... επειδή ΕΜΕΙΣ είμαστε μαλάκες... Άντε να μιλήσετε τώρα στους γονείς των παιδιών για κράτος δικαίου, προνοίας και τα δικαιώματα των ψυχασθενών....


:smokin:

Φιλαλήθης
02/10/2006, 14:29
Τα πράματα είναι καθαρά, κατ'εμέ. Αν αυτός είναι όντως παλαβός, δεν έχει ευθύνη. Οποιοσδήποτε βοήθησε να πάρει αμάξι στα χέρια του έχει ευθύνη. Το δίπλωμα είναι αδιάφορο, δεν παίρνει μπρος το αμάξι με δίπλωμα, με κλειδί παίρνει.

gerodim
03/10/2006, 12:36
Πάντως πέρα από την πλάκα ο δρόμος εκεί είναι όντως χάλια (σαν κλίση και στροφή) και η καφετέρια είναι ακριβώς εκεί που πρέπει αν σου φύγει ευθεία το όχημα...

sniper
03/10/2006, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
Πάντως πέρα από την πλάκα ο δρόμος εκεί είναι όντως χάλια (σαν κλίση και στροφή) και η καφετέρια είναι ακριβώς εκεί που πρέπει αν σου φύγει ευθεία το όχημα...

δεν έκανε κανένας πλάκα..... και ναι εντελώς λάθος σημειο....

H.A.Balafoutre
03/10/2006, 13:22
Και μετά λένε τις μηχανές σκωτόστρες.

Ένα αμάξι να κάνει στραβοτιμονιά και υπερκαλύπτει τα στατιστικά δεδομένα ατυχημάτων των μοτοσικλετών για ένα καλοκαίρι στην εκάστοτε περιοχή.

Πάντως όπως και στην περίπτωση της Συγγρού, είναι πολύ τραγικά τα περιστατικά αυτά.

Είναι αυτό που λένε αν είναι να σου τύχει και βόλτα στο πάρκο να πας.....πραγματικά πολύ κρίμα.

Τόσοι νέοι άνθρωποι από τη μια στιγμή στην άλλη. Αδιανόητο.

Καμιά φορά η πραγματικότητα ξεπερνάει και τα πιο τρελά σενάρια στην φαντασία.

:sad: