PDA

View Full Version : O κόσμος σε δύο Ελληνικούς τροχούς



DUKASII
10/06/2004, 12:47
Πόσο συχνά ονειρεύεστε να ταξιδέψετε ακόμα και στα πιο απόμακρα μέρη του κόσμου με μοτοσικλέτα, αλλά τελικά ποτέ δεν το καταφέρνετε; Ο Κώστας και η Όλγα Μητσάκη είναι από τους ανθρώπους που δεν δεσμεύονται από όνειρα και τολμούν να πατήσουν τα δύο τους λάστιχα στις άκρες του πλανήτη.



ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΕΡΑ: Οι δύο εκπαιδευτικοί έχουν ξεκινήσει τα ταξίδια με μοτοσικλέτα από το 1995 και από τότε έχουν στο ιστορικό τους περίπου 400,000 χιλιόμετρα και επισκέψεις σε 95 χώρες! Έχουν κυριολεκτικά καθιερώσει ένα ταξίδι κάθε χρόνο, το οποίο συνήθως διαρκεί περίπου 2 μήνες. Μετά τον γύρο της Αμερικής, της Ασίας και της Αφρικής, ακολούθησαν και την διαδρομή που έκανε ο Μέγας Αλέξανδρος! Για φέτος, ο στόχος είναι ο γύρος της Αυστραλίας και του Αφγανιστάν. Εμείς τους ευχόμαστε πολλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.

Από MOTOΤΡΙΤΗ!!

ruyjin
10/06/2004, 12:52
και μετα λεμε εμεις πως κανουμε χλμ με τη μηχανη :sick: :hypnotize

μπραβο στα παιδια και μακαρι να αξιοθουμε κι εμεις να κανουμε λιγα απο αυτα που εχουν κανει τα παιδια καποια στιγμη στη ζωη μας

gmakris
10/06/2004, 12:55
Aυτα θελουν χρονο & χρημα αλλα και διαθεση

Η διαθεση υπαρχει απο τους περισσοτερους μοτοσυκλετιστες, σιγουρα οποιος χρονο & χρημα μπορει και το κανει.

Εγω τους θαυμαζω επειδη εχουν τη δυνατοτητα να το κανουν τοσα χρονια εφοσον οι υποχρεωσεις τους το επιτρεπουν.

Αυστραλια πως θα πανε?

Julius
10/06/2004, 12:59
Kalh fash!!!!!! makari na kataferoume na gyrisoume kai emeis thn elada kai meta vlepoume gia eksoteriko.

Me ti motosykletes kanoune tosa xiliometra????? yparxh h plhroforia?

DUKASII
10/06/2004, 13:02
me bmw ta kanoyne! f- 650!

crs-k
10/06/2004, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Kalh fash!!!!!! makari na kataferoume na gyrisoume kai emeis thn elada kai meta vlepoume gia eksoteriko.

Me ti motosykletes kanoune tosa xiliometra????? yparxh h plhroforia?



Αν μπορεις εσυ να καταλαβεις .... :confused:


2476

petridist
10/06/2004, 13:03
σαν εκπαιδευτικοί που είναι ο χρόνος υπάρχει (2.5 μήνες καλοκαιρινές διακοπές) .. οι μισθοί του καλοκαιριού επενδύονται στο ταξίδι οποτε να και τα λεφτά!!

πολύ καλή νοοτροπία πάντως!!! και πάλι μπράβο τους!

Δούκα είναι φίλοι σου και το ξέρεις ή αποτελεί θέμα ειδήσεων?

όσο για το πως θα πανε αυστραλία η ΚΤΜ έχει βγάλει ένα υδροπλάνο δικινητήριο (2 Χ 640)... (είναι η πατέντα μετά το snowmobile!:lol: ).. άντε βρε κατακτάτε και τους αιθέρες τώρα!!!

Julius
10/06/2004, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
me bmw ta kanoyne! f- 650!

Ego perimena kanena 1150GS

RapidShade
10/06/2004, 13:08
Μετά από το χθεσινό Post του Γιαγιά Αρκούδα, εγώ πιστεύω ότι θα μπορούσαν
να το κάνουν και με το Nexus :)

ruyjin
10/06/2004, 13:09
το σαββατο που ανεβαινα Μπραλο για να παω προς λιλαια για το ακροπολις, συναντησα 2 gs 1150 με γερμανικες πινακιδες.
στο ενα αντρας και στο δευτερο η κοπελια του (προφανως).
μεχρι να κανω αριστερα για λιλαια καποια χλμ τα καναμε παρεα (εγω ειχα δανιστει το transalp του κολητου μου).
τους ζηλεψα και τους χαρικα. οταν ειχαμε ανεβει κατα τη διαδρομη τους παρατηρησα που καθως οδηγουσαν γυριζαν το κεφαλι και χαζευαν τη θεα και τα βουνα, που σε εκεινη την περιοχη-διαδρομη ειναι καταπληκτικα.

οπως ειπα και πιο πανω, μακαρι να κανουμε κατι παρομοιο........

flavor
10/06/2004, 15:23
αξίζει να διαβάσετε τα ταξιδιωτικά βιβλία που έχουν εκδόσει.ταξιδεύεις μέσα από τις σελίδες τους

hornet
10/06/2004, 15:25
Που εισαι ρε θεοβουλεεεε!!!!!!!!!!
Εισαι καλααα η να βαλω τις φωνες!!

VAL-MPARIERINO
10/06/2004, 15:34
Πες στον Κο και την Κα Μητσάκη μιας και μάλλον τους περισεύουν και χρόνος αλλά και χρήμα να μουστείλουν 360€ να βάλω λάστιχα ρε φίλε:beer:

DUKASII
10/06/2004, 15:41
Έγινε Βαλάντη ..θα το μεταφέρω !

Μπορείς και εσύ βεβαίως να μας πεις πότε υπολογίζεις να πάρουμε αυτή τη μαλακία που έχουμε κανει παραγγελία ….

Αχχ…έφυγε από εκεί ο Ιταλός και το έχεις κάνει μπουζούκια!!!
:beer: :beer:

Μικρή Λουλού
10/06/2004, 15:50
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΑΝ ΜΑΛΑΚΑΣ ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ (ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΑ) ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΧΟΡΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ..+ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΜΠΟΥΜ +...+..++

ΕΣΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΑΡΚΟΥΝ(ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ???

ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΡΔΙΑ,ΔΥΝΑΜΗ,ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΘΥΣΙΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥΣ ΖΩΗ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΕΚΕΙ ...
ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΕΡΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΗ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΘΗΝΑ-ΞΕΡΩ'ΓΩ ΜΕ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΝ ΕΙΧΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ...

ΝΑ ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ...

periklisk
10/06/2004, 15:51
Που σαι ρε τρελο επτανήσιε????:wave2: :wave2:

Τι νέα από Κεφαλονιά???

Πόσο είπαμε για λάστιχα??? 360???:dizzy: :sick: Ωχ το μάτι μου!!!

ΓΜΤ!!! Ωραία θα ταν να γυρνάγαμε και μεις έτσι τον κόσμο!

VAL-MPARIERINO
10/06/2004, 16:06
Γιατί την βλέπεις έτσι και γιατί βρίζεις ρε παληκαράκι;;; Δηλαδή εγώ που είπα την άποψη μου σημαίνει ότι είμαι μαλάκας;; Και άιντε και είμαι γιατί δεν μου την λες όμορφα και ωραία ότι φίλε έχουν και χορηγίες και τα συναφή αλλά με λες μαλάκα:confused:
Και δεν κατάλαβα από που με ξέρεις και δεν κατάλαβα από που ξέρεις πως μιλάω εγώ με το κάθε συγκεκριμένο μέλος εδω μέσα:confused:
Την έχετε δει;;; Την ακούσατε και βρίζετε;;; ΕΕΕΕΕλα ρε παληκαράκι που θα μας πεις και μαλάκες.
Και αν μου πεις ότι γι αυτό που κάνει η οικογένεια Μητσάκη αρκούν οι χορηγίες εγώ δεν θα σε πω μαλάκα αλλά αφελή.

Αν είναι να πάω και εγώ ρε παληκαράκι να κάνω ταξιδια στον κόσμο και να μου τα πληρώνουν, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Αιντε μεσημεριάτικα που μου έχετε γίνει όλοι ρομαντικοί και ονειροπολοι εδω μέσα.

Μικρή Λουλού
10/06/2004, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από VAL-MPARIERINO
Γιατί την βλέπεις έτσι και γιατί βρίζεις ρε παληκαράκι;;; Δηλαδή εγώ που είπα την άποψη μου σημαίνει ότι είμαι μαλάκας;; Και άιντε και είμαι γιατί δεν μου την λες όμορφα και ωραία ότι φίλε έχουν και χορηγίες και τα συναφή αλλά με λες μαλάκα:confused:
Και δεν κατάλαβα από που με ξέρεις και δεν κατάλαβα από που ξέρεις πως μιλάω εγώ με το κάθε συγκεκριμένο μέλος εδω μέσα:confused:
Την έχετε δει;;; Την ακούσατε και βρίζετε;;; ΕΕΕΕΕλα ρε παληκαράκι που θα μας πεις και μαλάκες.
Και αν μου πεις ότι γι αυτό που κάνει η οικογένεια Μητσάκη αρκούν οι χορηγίες εγώ δεν θα σε πω μαλάκα αλλά αφελή.

Αν είναι να πάω και εγώ ρε παληκαράκι να κάνω ταξιδια στον κόσμο και να μου τα πληρώνουν, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Αιντε μεσημεριάτικα που μου έχετε γίνει όλοι ρομαντικοί και ονειροπολοι εδω μέσα.


ΩΠΑ,ΩΠΑ ,ΩΠΑ..!!!

ΛΑΘΟΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΡΕ VAL !!

ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ !!ΩΠΑ
ΑΝ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΙ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟ ΥΦΟΣ ΟΤΑΝ ΜΙΛΩ Η ΑΠΑΝΤΩ...

ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΧΤΩ( ΕΓΩ ) ΣΑΝ ΞΕΡΟΛΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΑ !!!
ΟΧΙ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ ΜΟΥ...ΟΥΤΕ ΣΕ ΞΕΡΩ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΤΟ ΖΩΝΑΡΙ ΜΟΥ ΛΥΜΕΝΟ..!!

ΑΝ ΠΑΛΙ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΕΤΣΙ,ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΥΤΗ Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ !!

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ...

VAL-MPARIERINO
10/06/2004, 16:25
Ακυρο και όλα ΟΚ:beer:

Μικρή Λουλού
10/06/2004, 16:36
ΝΑΙ ΡΕ VAL...

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΒΙΒΙΚΟΣ EΔΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ,ΜΗΝ ΤΟΝ ΛΥΠΑΣΑΙ,Γ@Μ@ ΤΟΝ,ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΣΤΟΝ Κ@ΛΟ ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...
ΦΟΡΤΩΤΗ,ΦΟΡΤΙΣΤΗ... ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ........ΤΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ..???:lol: :lol: :lol:



ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΙΟΜΑΣΤΕ..!!!:lol: :lol:

:beer: :beer: :beer:

ruyjin
10/06/2004, 16:39
:bigcry:
συγκινήθηκα βρε παιδιά!!!

πάντα τέτοια:beer: :D

VAL-MPARIERINO
10/06/2004, 16:40
Στα λέει ο μαλάκας ο bibikos ε;; BIbiko το ξεχάσανε ρε αλλά από εβδομάδα ο φορτοτής εεεε ο φορτιστής θα είναι εδώ.

Αντε καλό απογευμα:beer:

solman
10/06/2004, 20:42
tous zilevo,pistevo oti etsi opos exei ginei i zoi mas oi pio poly provlimma me to xrono exoume,to xrima kovontas apo edo kovontas apo ekei kapos tha to mazepsoume,alla xrono????Pou tha paei tha to katafero kapoia stigmi,giati einai stoxos mou,kai na kserete oti oti valoume stoxo kai to theloume poly tha to kanoume!!!!Ante na exoun kala taksidia ta paidia kai na einai panta kala!!!!!




THELO KAI EGOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!:( :(