PDA

View Full Version : Ειμαι εφορευτικη επιτροπη για τις εκλογες,θα πληρωθω???



Zbandit750
01/10/2006, 13:52
Αληθεια θα παρουμε τιποτα για τον κοπο μας? Ειναι και ολη την μερα.

makis206
01/10/2006, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Αληθεια θα παρουμε τιποτα για τον κοπο μας? Ειναι και ολη την μερα.

Έχω περάσει κι εγώ απ'αυτή την καρέκλα !:a25: :rotflmao:

Για τον κόπο σου μην περιμένεις τίποτα περισσότερο από φαγητό.

Πολύ φαγητό όμως ! Πρωί μεσημέρι βράδυ !:lol:

Δεν μπορώ να ξέρω τι ισχύει στο κάθε εκλογικό κέντρο, αυτό που θυμάμαι εγώ απ΄τη δική μου εμπειρία πριν 2-3 χρόνια ήταν πως λαχτάρησα όλη μέρα το σπιτάκι μου, ήμουν εκεί από τις 7 παρά το πρωί και από τις 9 το βράδυ είχα αρχίσει να μη την παλεύω καθόλου, για να καταφέρω τελικά να φύγω κατά τις 1 τη νύχτα με τα νεύρα τσατάλια ! :yuck:

Και το επόμενο πρωί δούλευα..:hypnotize

Δε θέλω να σε απογοητεύω αλλά την επόμενη φορά που θα με καλέσουν θα πάρουνε τ'απαυτάρια μου.:lol:

Καλή δύναμη !:beer: :beer:

fasma
01/10/2006, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Αληθεια θα παρουμε τιποτα για τον κοπο μας? Ειναι και ολη την μερα.


Βρες καμια δικαιολογια (χαρτι απο γιατρο π.χ.)
και κανε την με ελαφρα πηδηματακια αν
εχεις κατι καλυτερο να κανεις............:winka:

athandim
01/10/2006, 16:03
Συμφωνώ με το Μάκη...

Από ό,τι θυμάμαι, από την εφορευτική επιτροπή πληρώνεται μόνο ένας (ο γραμματέας νομίζω...)

Δες το θετικά...πέρα από την κούραση και το χάσιμο χρόνου, έχει πολύ γέλιο....

Άσε που αν είσαι τυχερός (όπως εγώ στις προηγούμενες εκλογές) μπορει να πέσεις και σε κουκλάρα δικαστική αντιπρόσωπο..να μην θέλεις να φύγεις λέμε...:)

fasma
01/10/2006, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim


Άσε που αν είσαι τυχερός (όπως εγώ στις προηγούμενες εκλογές) μπορει να πέσεις και σε κουκλάρα δικαστική αντιπρόσωπο..να μην θέλεις να φύγεις λέμε...:) [/B]



Και γυριζεις σπιτι σου το βραδυ με τα π@π@ρια πρησμενα σαν αυγα στρουθοκαμηλου...........
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
01/10/2006, 16:43
και αν είναι και απο το αντίπαλο κόμμα???:p :p :p εκεί να δεις γέλιο!!! :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :beer:

athandim
01/10/2006, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Και γυριζεις σπιτι σου το βραδυ με τα π@π@ρια πρησμενα σαν αυγα στρουθοκαμηλου...........
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Έτσιιιιιι...:lol: :rotflmao: :rotflmao:

Τουλάχιστον περνάει γρήγορα η ώρα.....

Zbandit750
01/10/2006, 19:42
Θα ειναι μια φιλη μου δικαστική αντιπρόσωπος και θα παρει 1500 παρακαλω! Δεν μπορουσαν να τα μοιρασουν? Τουλαχιστον αν μας βαλουν μαζι θα εχει γελειο.

anf125
01/10/2006, 22:14
Είχαν καλέσει κι εμένα πέρσι στις Ευρωεκλογές. Δεν παίρνεις φράγκο, εκτός από τζάμπα φαϊ. Πληρώνεται μόνο ο δικαστικός αντιπρόσωπος (δικηγόρος) και ο γραμματέας (γνωστός του δικηγόρου συνήθως). Αν προσέλθουν οι περισσότεροι από την εφορευτική είναι στην ευχέρεια του δικαστικού να τους βάλει σε 2 βάρδιες, ώστε να μη χάσουν όλη τη μέρα. Αν εργάζεσαι στο δημόσιο ή στο ευρύτερο δημόσιο ρώτα μήπως σου χαρίζουν την επόμενη μέρα στη δουλειά. Εγώ ήμουν τυχερός και μου δώσαν άδεια τη Δευτέρα έτσι ;)

Kizoku
01/10/2006, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Πληρώνεται μόνο ο δικαστικός αντιπρόσωπος (δικηγόρος) και ο γραμματέας (γνωστός του δικηγόρου συνήθως).

:a13: :a13:

Zbandit750
01/10/2006, 22:31
Καλη π@π@ρι@ και αυτη.... και εγω ειμαι μηχανικος , οποτε να μας καλουν στα εργοταξια να παιρνουμε 1500 την μερα και οποιος δεν ειναι μηχανικος να σκαβει με τα νυχια....και τσαμπα φυσικα

lampros_fazer
01/10/2006, 23:29
Κοίτα και εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28929)..

Δεν θα πάρεις ούτε cent..! :p

Το μόνο καλό είναι οτι πιθανότατα όπως είπαν και οι υπόλοιποι θα'χει φαί τσαμπέ ...και μάτι.. :winka: :a01:

:lol:

Πάντως εγώ θα σου έλεγα να μην πας από τα χαράματα που ζητάνε..

cityfly
02/10/2006, 08:55
για την ακρίβεια ο δικηγόρος παίρνει 1050 την πρώτη κυριακή και αν πάει και δεύτερη άλλα 471

ο γραμματέας παίρνει περίπου 75 ευρώ τη φορά

και τα μέλη της εφορευτικής επιτροπής τίποτα


όσο για φαγητό που αναφέρθηκε παραπάνω δεν προβλέπεται κάτι απλά συνήθως οι διάφοροι κομματικοί αντιπρόσωποι όλο και κάτι κερνάνε

αλλά είναι που θα πέσεις


τώρα για τα λεφτά το θέμα δεν είναι γιατί παίρνει τόσα ο δικηγόρος αλλά γιατί δεν αμοίβονται όπως θα έπρεπε και οι υπόλοιποι

Zbandit750
02/10/2006, 08:58
Τοσα χρονια δεν μιλαει κανεις?

620
02/10/2006, 10:56
Mhn pas re, grapstous sta paparia sou, oute dikaiologitika oute tipota tha sou klasoun mia mantra.
:smokin:

Gandalf dr685sm
02/10/2006, 13:56
620,

χωρίς να είμαι σίγουρος , έχει κάποιες διοικητικές κυρώσεις, που αφορούν έκδοση διαβατηρίου και κάποια άλλα γραφειοκρατικά.

Αν δεν σε ενοχλούν αυτά, τότε , το μελάνι χταποδιού , είναι αυτό νομίζω που δεν σβύνει εύκολα και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις , για να....

ΤΟΥΣ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...


Gandalf