PDA

View Full Version : Μηχανή-μηχανάκι σε ρόλο "deliverάδικου"



Fireball
02/10/2006, 01:59
Στην αρχή ξεκίνησα με την ιδέα για αγορά παπιού για delivery. Με το ψάξιμο όμως είδα πως και οι μηχανές έχουν την γλύκα τους (τρελός με τα αυτοκίνητα...μεχρί τώρα). Άρχισα να ψάχνομαι για κάτι πιο μεγάλο (cbr-250/400,zzr-250/400,gs500κ.α.). Εκεί που κολλάω είναι θα μπορώ να κάνω τον pizza boy με αυτές ή θα "τρώω" ντομάτες στον δρόμο; Μια άλλη σκέψη είναι αγορά παπιού και μόλις το ξεπληρώσω παίρνω και μια πιο μεγάλη. Για να ακούσω γνώμες! Με φαντάζομαι με την μήχανη και το κουτί για τις πίτσες πίσω και με πιάνουν τα γέλια! :lol: :rotflmao: :lol:

niewbe
02/10/2006, 07:09
Πάντως στη γειτονιά μας κυκλοφορεί ένα cbf250 πιτσαρίας.

SF
02/10/2006, 09:09
E ναι, μηχανάκι street με κουτί για πίτσες είναι όντως για γέλια, ιδίως για τις συνθήκες της Αθήνας! :) E, μια φορά δε θα σου πέσει ας πούμε? Κλάψε μετά τα πλαστικά του CBR ή ZZR...

Τα μηχανάκια που αναφέρεις είναι τελείως ακατάλληλα από πολλέεες απόψεις. Επίσης το συνολικό κόστος κίνησής τους (και μάλιστα ως delivery) θα είναι τρομακτικά μεγαλύτερο από οποιοδήποτε παπί ή μικρό μονοκύλινδρο όπως το CBF250. Ακόμα καλύτερα ένα εντουράκι. Αλλά με το CBF θα μπορείς να κάνεις και καμιά βολτίτσα παραέξω.

idi
02/10/2006, 09:31
ΠΑΠΙ ΜΟΝΟ!!!

φυσικα αν θες να βαλεις κανα φραγκο στη τσεπη....

αν θες να κανεις απλα γυρω γυρω με ενα κουτι πισω σου και οτι βγαζεις να το να πληρωνεις σε βενζινες-σερβις-λαστιχα-ζημιες παρε οτι αλλο θες....

Alx 84
02/10/2006, 09:33
σωστά τα λέει ο SFού!

Fireball
02/10/2006, 10:10
Ευχαριστώ! Τότε θα πάρω ένα παπί μεταχειρισμένο ώστε να το ξεπληρώσω γρήγορα και μετά θα πάρω μια πιο μεγάλη για τις βόλτες μου. Μα φυσικά πρώτα θα πάρω το κράνος να το έχω στο σαλόνι να το χαίρομαι (shoei XR1000 joust 5)... Τώρα κάτι άλλο. Καινούριο φτηνό κινέζικό ή άλλο μεταχειρισμένο;

sub_zero
02/10/2006, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΠΑΠΙ ΜΟΝΟ!!!

φυσικα αν θες να βαλεις κανα φραγκο στη τσεπη....

αν θες να κανεις απλα γυρω γυρω με ενα κουτι πισω σου και οτι βγαζεις να το να πληρωνεις σε βενζινες-σερβις-λαστιχα-ζημιες παρε οτι αλλο θες....

+1

Τι μου θύμισες τώρα... :)

Εν έτη 1996 έκανα delivery (πίτσα) με ένα Kawasaki Eliminator 250... πρέπει να ήμουν ο μόνος στην αθήνα που έκανε delivery με τσοπεροειδές... :lol:

...Αμα έχεις ανάγκες όμως... :( :(

Το θέμα είναι ότι τα περισσότερα λεφτά μου φεύγαν σε βενζίνες-συντήρηση... οπότε:

ΠΑΠΙ και πάλι ΠΑΠΙ!!!...

:wave2:

alex14
02/10/2006, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball
Τώρα κάτι άλλο. Καινούριο φτηνό κινέζικό ή άλλο μεταχειρισμένο;

Μεταχειρισμενο (καλη κατασταση) φυσικα.

Fireball
02/10/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sub_zero
+1

Τι μου θύμισες τώρα... :)

Εν έτη 1996 έκανα delivery (πίτσα) με ένα Kawasaki Eliminator 250... πρέπει να ήμουν ο μόνος στην αθήνα που έκανε delivery με τσοπεροειδές... :lol:

...Αμα έχεις ανάγκες όμως... :( :(

Το θέμα είναι ότι τα περισσότερα λεφτά μου φεύγαν σε βενζίνες-συντήρηση... οπότε:

ΠΑΠΙ και πάλι ΠΑΠΙ!!!...

:wave2:

Εμ τα άτιμα τα λεφτά τι μας κάνουν. Έχω ήδη μια δουλίτσα απογευματινή αλλά να φεύγει ο μισός μισθός για δόση της μηχανής δεν είναι και εύκολο. Και καινούριο θα μπορούσα να πάρω. π.χ. kristar125 με 24άτοκες.

Multijohn
02/10/2006, 12:20
Φίλε πουλάω το μηχανάκι μου.Το έχω καθαρά επαγγελματικό και μόνο για την πόλη.Είναι σε πολύ καλή κατάσταση και δεν έχω πέσει ποτέ.Πάρε και μια φώτο:







































κάτσε που την έχω?!



















































Α νάτη!


63857

Nostra
02/10/2006, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sub_zero
+1

Τι μου θύμισες τώρα... :)

Εν έτη 1996 έκανα delivery (πίτσα) με ένα Kawasaki Eliminator 250... πρέπει να ήμουν ο μόνος στην αθήνα που έκανε delivery με τσοπεροειδές... :lol:
:wave2:

:nono: :nono: 1999, moi, delivery με CM200


:D :D :D :D :D

Fireball
02/10/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
Φίλε πουλάω το μηχανάκι μου.Το έχω καθαρά επαγγελματικό και μόνο για την πόλη.Είναι σε πολύ καλή κατάσταση και δεν έχω πέσει ποτέ.Πάρε και μια φώτο:
κάτσε που την έχω?!
Α νάτη!

Είσαι απίστευτος! Πέθανα στο γέλιο!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Φιλαλήθης
02/10/2006, 13:29
Μην το γελάς... παραγγέλνεις πίτσα από τη χαλκίδα και σε μισή ώρα έχει έρθει από τα προάστεια της αθήνας! :rotflmao:

zzr2005
02/10/2006, 19:10
δεν μπορείς να βρεις δουλειά σε κάποιο ντελίβερι που έχει δικά του μηχανάκια κ να πάρεις εσύ μια μηχανή για τις βόλτες σου???

Fireball
02/10/2006, 20:27
Κάνω ήδη μια δουλεία απογευματινή λόγο σχολής και επειδή θέλω να βρώ κάποια δουλειά μετά τις 10, άρα σε κάποιο 24ωρο μαγαζί με delivery, δεν έχω και πολλές επιλογές πιστεύω.

stavrogin
03/10/2006, 00:14
Εν ετη 1994 εκανα ντιλιβερι με Bros 650.
Κανενα προβλημα.Μοναχα που ερχοταν μια η αλλη τα εσοδα μου με τα εξοδα συντηρισης της μηχανης,αλλα εκεινη την εποχη ειχα αναγκη τα λιγα χιλιαρικακια.

Οι πιο γρηγορες πιτσες.
Ειχα βρει και το οριο αντοχης της πιτσας στην ταχητητα.Με 120χλμ. την ωρα εφτανε αψογη στον πελατη.Με 140 κολαγαν ολα τα τυρια πισω.:rotflmao:

Fireball
03/10/2006, 01:25
Μετά έπρεπε να γράψεις βιβλίο: "Η ζωή της πίτσας μετά τα 120"! Και να κάνεις ανάλυση για τη συμπεριφορά του κάθε είδους πίτσας σε ανάλογες ταχύτητες, με διαγράμματα κλπ... Ασε σου λέω best seller θα ήταν τώρα! Παπί θα πάρω τελικά για να μάθω κιόλας και αν δω οτι βγαίνουν τίποτα ευρό παραπάνω θα πάρω και καμιά πιο μεγάλη για την βόλτα μου.

imperialdemon
03/10/2006, 01:53
εγω δουλευω στη χαλκιδα διανομεας δεν λεει τιποτα αλλο εκτος απο παπι για διανομες μονο παπι που κανουν για αυτη την δουλεια ειναι ελαφρια καινε πιο λιγο αντε και κανα σκουτερακι τετραχρονο.

sotomoto
05/10/2006, 23:26
Παρε παπι φιλε να κανεις τη δουλεια σου-και παιρνεις μηχανη πιο μετα.
Ουτε να το σκεφτεαι για μηχανη-ουτε καν σκουτερ.....
Κανω delivery κατα καιρους απο το 1996- με ενα στρογγυλοφαναρο c50.-το πιο ιδανικο απο καταναλωση και αντοχη.
Παρε ενα τετοιο-μεταχειρισμενο-πουλανε ακομα.Αν ψαξεις θα βρεις.

Fireball
06/10/2006, 01:21
Θα πάρω ενα 125 να κάνω και τις βόλτες με την κοπελιά και στις ανηφόρες μην την βάζω να σπρώχνει!!! :p Σας ευχαριστώ πολύ όλους και μόλις πάρω την πάπια θα έρθω και σε καμιά συνάντηση, αν δέχεστε φυσικά μικρά ταπεινά παπάκια.... παπαπαπα.... :wave2:

lyk0s
13/10/2006, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sub_zero

Εν έτη 1996 έκανα delivery (πίτσα) με ένα Kawasaki Eliminator 250... πρέπει να ήμουν ο μόνος στην αθήνα που έκανε delivery με τσοπεροειδές... :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
:nono: :nono: 1999, moi, delivery με CM200


:D :D :D :D :D

Και εγω στη Θεσσαλονικη...

Nostra δες συμπτωση! Και εγω με cm 200-το εχω ακομα...-εκανα διανομες, το 1999 επισης!!

babishondakias
19/10/2006, 11:49
Εχω δει πακετα με cbr600 αλλα απο οτι μου επε το κοστοσ ηταν μεγαλο σε σχεση με το παπι.

babishondakias
19/10/2006, 12:00
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
[B]Φίλε πουλάω το μηχανάκι μου.Το έχω καθαρά επαγγελματικό και μόνο για την πόλη.Είναι σε πολύ καλή κατάσταση και δεν έχω πέσει ποτέ.Πάρε και μια φωτο


Φιλε εισαι απιστευτος. Μιλαμε χτιπιομουνα απ το γελιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :a46: :a46: :a46: :a46: :a46:

Nostra
19/10/2006, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από lyk0s
Και εγω στη Θεσσαλονικη...

Nostra δες συμπτωση! Και εγω με cm 200-το εχω ακομα...-εκανα διανομες, το 1999 επισης!!

Μπας και ήσουν εγώ? :confused:
ή λες να ήμουν εσύ? :confused: :confused:

:lol: :lol:

εγώ δε τον έχω τον χ(άρ)οντα πια.... χαρίστηκε το 2001... :(


:wave2:

ktm lc4 620
21/10/2006, 12:11
TRELO AGORI EISAI OREOS EXO KANEI PIO PALIA KAMPOSA XRONAKIA DELIVERY THA EINAI OLA TA LEYTA NAXEIS MIXANI DIANOMIKO ME TA KAKOPAPA GINETE POLI BARETI AYTI I DOYLEIA.THA BGAZIS K PIO POLA TIPS!GIATI ANTISTIXA THASE K O PIO GRIGOROS!TIN MEGALITERI SOYZA TIS ZOIS MOY TIN EXO KANEI ME DIANOMIKO ASTRA 100