PDA

View Full Version : ατύχημα στην κρήτη



ruyjin
02/10/2006, 10:41
ξέρει κανείς κάτι γι αυτό?


63856

alex14
02/10/2006, 10:47
:hypnotize :uplate:

:(

bonepeeler
02/10/2006, 10:48
Δυστυχώς φαίνεται πως τουλάχιστον 2 άτομα έφυγαν από κοντά μας.:sad:

zephyr1
02/10/2006, 10:49
Θα τρελαθουμε τελειως μου φαινεται.:eyepop:

sapila racing
02/10/2006, 10:49
Ναι, κάποιος το είχε ποστάρει....

Η κυρια που οδηγούσε το Rover, εκανε αναστροφή στη Εθνική και η μηχανή πήγαινε γρήγορα.....
:(

dodos_1
02/10/2006, 11:01
αυτο εγινε τον Αυγουστο στην κρητη.το αμαξι και η μηχανη ειχαν την ιδια κατευθυνση μεχρι που καποια στιγμη μπηκε σε ενα παρκινγκ το τουτου και εκανε αναστροφη χωρις να ελεγξει.η μηχανη ερχοταν με πολλα χλμ. με αποτελεσμα να καρφωθει στην οδηγο και στην συνοδηγο(νεκρες) και οι 2 επιβατες πισω τραυματιες.ο αναβατης νεκρος και αυτος.πολυ ανατριχιαστικο ατυχημα αφου ειπαν οτι δεν βρηκαν τιποτα απο τον αναβατη.:eyepop: :eyepop: :eek:

powerphot
02/10/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
ξέρει κανείς κάτι γι αυτό?

Πω πω, ρε Νάσο πως τα βάζεις έτσι απότομα αυτά?:eyepop: :eyepop: :hypnotize :uplate: :look: :hypnotize

latris mixanis
02/10/2006, 11:21
:hypnotize :hypnotize :sick: ΣΟΚ και ΔΕΟΣ!!

GIXXERAKIAS
02/10/2006, 11:21
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :uplate: :uplate: :sad: :sad: :sad: κριμα για το παληκαρι και τους συνοδηγους της τυπισσας αυτη δεν την λυπαμαι(συγνωμη αλλα ετσι νιωθω αυτη την στιγμη):mad: :mad:

DimChios
02/10/2006, 12:02
ΜΛΚ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ!!!

:eyepop:

dodos_1
02/10/2006, 12:08
βλεπετε και κατι κομματια διασπαρτα στην ασφαλτο!:hypnotize :uplate: :uplate: παιδια ειναι αποκρουστικο το θεαμα!:yuck: :yuck: :eyepop: :eyepop: :sad:

DimChios
02/10/2006, 12:13
Πρέπει να βγήκε εντελώς τελευταία στιγμή αυτή για να μήν προλάβει να εκτιναχθεί από πάνω το παλικάρι!

:rolleyes: :sad:

ruyjin
02/10/2006, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Πω πω, ρε Νάσο πως τα βάζεις έτσι απότομα αυτά?:eyepop: :eyepop: :hypnotize :uplate: :look: :hypnotize

δε ξερω αν υπαρχει καλυτερος τροπος ρε συ Νικο
αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο, οπως και να το γραψεις

εκανα 'cut' τη φωτο για το σχολια του dodos_1

η αληθεια ειναι οτι ο δρομος αυτος που συνδεει Ηρακλειο - Χανια ειναι πολυ επικυνδυνος μιας και παρα πολλοι τρεχουν

gian_nykt
02/10/2006, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ναι, κάποιος το είχε ποστάρει....

Η κυρια που οδηγούσε το Rover, εκανε αναστροφή στη Εθνική και η μηχανή πήγαινε γρήγορα.....
:(

Σωστά! Βασικά δεν έκανε αναστροφή αλλά ήθελε να μπεί σε βενζινάδικο απο το αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας κι απλά....το έκανε διασχίζοντας κάθετα πλέον την Ε.Ο.!!!
Το παιδί καρφώθηκε και έμεινε πάνω στην σέλα!!!!! ούτε καν έφυγε απο την μοτο, μπήκε μέσα στο αμάξι......ΑΣΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΑΝΤΙΛΙΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΤΑΝΙΟ ΜΟΥ ΓΑΜΩ!!!!!!!!
Αστα να πάνε..........
:mad:

road spirit
02/10/2006, 12:34
ο δρόμος ειναι η καινουρια "εθνική" Ηρακλ-Αγ. Νικολαου. Στο κομμάτι εκείνο είναι μεγάλη ευθεία πάνω από Χερσόνησσο και για τους οδηγούς εκεί φαντάζει διάδρομος απογείωσης. Έτσι πάνε τάπα συνέχεια.
Η αναστροφή έγινε σε σημείο με βενζινάδικο, προφανώς για ανεφοδιασμό...

Μέσα στην όλη μαυρίλα του συμβάντος, το μόνο παρήγορο ήταν ότι βγήκε στα τοπικά κανάλια ο υπεύθυνος της ΕΛΠΑ Κρήτης (νομίζω, μπορεί να κάνω και λάθος για τη θέση) και για πρώτη φορά άκουσα σε δημόσιο βήμα να αναφέρεται πρώτα από όλα η ευθύνη για τέτοιες ενέργειες (αναστροφή, κινητό ενώ οδηγούμε, κλπ κλπ) και μετά το θέμα της υπερβολικής ταχύτητας.

Tropeas
02/10/2006, 14:33
Το τόπικ που μιλάει για αυτό το ατύχημα είναι εδώ... http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=482188#post482188
και είναι το νούμερο 21 (φαίνεται και στην υπογραφή μου) πολύνεκρο ατύχημα με μηχανή απο την αρχή του χρόνου σε αυτά που γράφουμε εμείς και όσοι γράφουμε για αυτά εδώ...

Μπορεί κάποιοι να με πείτε κυνικό, κάποιοι ψυχρό, κάποιοι άλλοι αναίσθητο για τα νούμερα...

Και όμως , εγώ το θυμόμουν και το θυμάμαι , και θα το θυμάμαι και αυτό και όλα τα ατυχήματα που έχω στην υπογραφή μου... δεν θα το ξεχάσω αύριο μεθαύριο , μετά απο ένα μήνα... δεν θα το ξεχάσω στον δρόμο που κινούμαι καθημερινά... ίσως για κάποια στιγμή δευτερολέπτων ξεχνιέμαι και μετά απότομα συνέρχομαι στην πραγματικότητα ! ναι το παραδέχομαι και εύχομαι να μην γίνει κάτι εκεί...

Για
Αναρωτηθείτε γιατί, και τι κάνετε-κάνουμε για αυτό εμείς σε προσωπικό επίπεδο, καθημερινά με την δική μας αντιμετώπιση...
πως οδηγάμε, πως προφυλασσόμαστε, πως αγαπάμε, πως παθιαζόμαστε, πως θυμόμαστε, πως βελτιωνόμαστε...
λοιπόν...

adam_tsouk
02/10/2006, 14:50
:uplate:

:(

div400
02/10/2006, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Το τόπικ που μιλάει για αυτό το ατύχημα είναι εδώ... http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=482188#post482188
και είναι το νούμερο 21 (φαίνεται και στην υπογραφή μου) πολύνεκρο ατύχημα με μηχανή απο την αρχή του χρόνου σε αυτά που γράφουμε εμείς και όσοι γράφουμε για αυτά εδώ...

Μπορεί κάποιοι να με πείτε κυνικό, κάποιοι ψυχρό, κάποιοι άλλοι αναίσθητο για τα νούμερα...

Και όμως , εγώ το θυμόμουν και το θυμάμαι , και θα το θυμάμαι και αυτό και όλα τα ατυχήματα που έχω στην υπογραφή μου... δεν θα το ξεχάσω αύριο μεθαύριο , μετά απο ένα μήνα... δεν θα το ξεχάσω στον δρόμο που κινούμαι καθημερινά... ίσως για κάποια στιγμή δευτερολέπτων ξεχνιέμαι και μετά απότομα συνέρχομαι στην πραγματικότητα ! ναι το παραδέχομαι και εύχομαι να μην γίνει κάτι εκεί...

Για
Αναρωτηθείτε γιατί, και τι κάνετε-κάνουμε για αυτό εμείς σε προσωπικό επίπεδο, καθημερινά με την δική μας αντιμετώπιση...
πως οδηγάμε, πως προφυλασσόμαστε, πως αγαπάμε, πως παθιαζόμαστε, πως θυμόμαστε, πως βελτιωνόμαστε...
λοιπόν...

:a19: :a18: +1000000

johnpan
02/10/2006, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Το τόπικ που μιλάει για αυτό το ατύχημα είναι εδώ... http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=482188#post482188
και είναι το νούμερο 21 (φαίνεται και στην υπογραφή μου) πολύνεκρο ατύχημα με μηχανή απο την αρχή του χρόνου σε αυτά που γράφουμε εμείς και όσοι γράφουμε για αυτά εδώ...

Μπορεί κάποιοι να με πείτε κυνικό, κάποιοι ψυχρό, κάποιοι άλλοι αναίσθητο για τα νούμερα...

Και όμως , εγώ το θυμόμουν και το θυμάμαι , και θα το θυμάμαι και αυτό και όλα τα ατυχήματα που έχω στην υπογραφή μου... δεν θα το ξεχάσω αύριο μεθαύριο , μετά απο ένα μήνα... δεν θα το ξεχάσω στον δρόμο που κινούμαι καθημερινά... ίσως για κάποια στιγμή δευτερολέπτων ξεχνιέμαι και μετά απότομα συνέρχομαι στην πραγματικότητα ! ναι το παραδέχομαι και εύχομαι να μην γίνει κάτι εκεί...

Για
Αναρωτηθείτε γιατί, και τι κάνετε-κάνουμε για αυτό εμείς σε προσωπικό επίπεδο, καθημερινά με την δική μας αντιμετώπιση...
πως οδηγάμε, πως προφυλασσόμαστε, πως αγαπάμε, πως παθιαζόμαστε, πως θυμόμαστε, πως βελτιωνόμαστε...
λοιπόν...

Κάνεις πολύ σωστά Τροπέα, αφού δε μπορεί να γίνει τέτοιο θρεντ, η υπογραφή σου είναι αντικαταστάτης του.

Nikoskazer2000
03/10/2006, 00:14
Πάντα όρθιοι Λάμπρο. Και μέσα κι' απ' έξω μας...

:wave2: :sun:

vassilis88
03/10/2006, 09:57
παιδια κι αλλο ατυχημα συνεβει.σημερα ειδα στην εφημεριδα(ειμαι απο ηρακλειο) πως 22χρονος εχασε τη ζωη του σε τροχαιο,στη ρογδια λιγο εξω απ το ηρακλειο,χωρις κρανος,πρεπει να επεσε κ να καρφωθηκε στις μπαριερες(?),προσπαθωντας να προσπερασει την αδερφη του που ηταν με αυτοκινητο.δεν εχουν τελειωμο αυτα τα νεα ρε παιδια..ουτε στον πολεμο δεν θα σκοτωνονταν τοσοι...:(

GIXXERAKIAS
03/10/2006, 12:13
:sad: :sad: :sad: :sad: :( :( :(

akaposto
03/10/2006, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
παιδια κι αλλο ατυχημα συνεβει...

απαράδεκτο άρθρο,αλλά τέσπα...
http://www.cretetv.gr/news/newsf.php?goid=22897
γράφει και για κινητό...
ας μου επιτραπεί η έκφραση
εντάξει αυτός...
αλλά αυτός τι "έφταίγε"?
http://www.patris.gr/articles/94944

Alx 84
03/10/2006, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :uplate: :uplate: :sad: :sad: :sad: κριμα για το παληκαρι και τους συνοδηγους της τυπισσας αυτη δεν την λυπαμαι(συγνωμη αλλα ετσι νιωθω αυτη την στιγμη):mad: :mad:


δυστυχως αυτή ήταν η πρώτη μου σκέψη...:sad: :sad: :mad: :mad: :sad:

sfigas
04/10/2006, 13:58
http://dragster.gr/forum/viewtopic.php?t=4994\


mou leipeis filara..

sfigas
04/10/2006, 14:01
i xeiroteri kiriaki tis zois m itan prin merikes meres..simera irtha kriti kai ematha kati pou me siglonise..tremo oloklioros..skotohike ena filaraki m..ena kopeli 23 xrronon!!ena paid me oneira!!ena paidi pou t eblepa kai xamogelouse!ena paidi gemato oneira kai filodoxies..alla me ena elatoma gia kapoious..agapouse tis mixanes..kai auto t stixise..tin kiriaki meta tin doulia pire to ninja tou mixaliou tou megalou t aderfou na paei na brei tin kopela t ligo exo apto iraklio ston agio nikolao..pou toses meres den eixe dei..kai ekei pou pas me ena xamogelo kai mia agonioa na deis ton erota s erxetai i paliomalakismeni ginaika signomi kiolas odigos na s kopsi ta ftera..pos ginetai re pousti..stin mesi tis ethnikis odou thimithike na kanei anastrofi..to apotelesma..diavaste kapoia pragmata kai krinte..


Σοκ χθες στην εθνική οδό, στο ύψος της Χερσονήσου σε μια σφοδρή σύγκρουση αυτοκινήτου με μοτοσυκλέτα. Η οδηγός και η συνοδηγός του ΙΧ, 50 και 32 ετών αντίστοιχα και ο 23χρονος οδηγός της μοτοσυκλέτας, βρήκαν φρικτό θάνατο καθώς η μοτοσυκλέτα καρφώθηκε στο πλάι του αυτοκινήτου στο σημείο της πόρτας της οδηγού.

Τρεις νέες γυναίκες που επέβαιναν στο αυτοκίνητο, τραυματίστηκαν και υπέστησαν σοκ.

Σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις, η οδηγός επιχείρησε αντικανονική αναστροφή για να περάσει στο αντίθετο ρεύμα με αποτέλεσμα να συγκρουστεί με τη μηχανή που κινούνταν στο ίδιο ρεύμα, πίσω και αριστερά της.
Φρίκη στην άσφαλτο...
Τρεις νεκροί και τρεις τραυματίες σε φοβερό τροχαίο έξω από τη Χερσόνησο

Της Αννας Παπαδοκωστάκη

Η φρίκη , με όλη τη σημασία της λέξης σκορπίστηκε παντού χθες το απόγευμα στην εθνική οδό, στο ύψος της Χερσονήσου. Η αγριότητα αυτού του τροχαίου δυστυχήματος με τους τρεις διαμελισμένους νεκρούς και τους τρεις τραυματίες, σόκαρε ακόμα και όσους έχουν μια καθημερινή επαφή με τις τραγωδίες της ασφάλτου.

Αυτό που συνέβη δεν μπορούσε να το αντέξει κανείς. Μισά κορμιά, σάρκες και πολύ αίμα σημάδεψαν αυτό το μοιραίο χιλιόμετρο και όσους βρέθηκαν εκεί είτε από καθήκον είτε ως περαστικοί. Μα πιο πολύ τις οικογένειες των θυμάτων που αναζητούσαν μέχρι το βράδυ πληροφορίες για τους ανθρώπους τους στα νοσοκομεία και στο ΕΚΑΒ.

Νεκροί είναι σύμφωνα με επίσημη ενημέρωση από τις αστυνομικές Αρχές, η Ασπασία Σωπασή 50 χρονών, η συνοδηγός Ουρανία Χατζηαντωνίου 32 ετών και ο οδηγός μοτοσυκλέτας Παναγιώτης Μιχ. Σκεπάρνης 23 χρονών. Τραυματίες, η Μαρία και Ελευθερία Σωπασή 17 και 18 ετών ( η πρώτη, κόρη της οδηγού) και η φίλη τους Ευαγγελία Γραμματικάκη, 18 ετών.

Η ώρα ήταν 4.45 μμ. Η Σωπασή, με ένα κόκκινο “Ρόβερ”, κινείται στην εθνική οδό , με κατεύθυνση τον Αγιο Νικόλαο. Στο όχημα επιβαίνουν ακόμα τέσσερις γυναίκες. Η οδηγός, επιχειρεί να στρίψει αριστερά και ενώ το αυτοκίνητο, είχε πάρει ήδη στροφή και είχε θέση κάθετη στο οδόστρωμα, πέφτει πάνω μια μοτοσυκλέτα με οδηγό τον Σκεπάρνη, ο οποίος εκινείτο στο ίδιο ρεύμα, δηλαδή προς Άγιο Νικόλαο.

Η σύγκρουση, ήταν σφοδρή. Η μοτοσυκλέτα έπεσε πάνω στην πόρτα της οδηγού, έσκισε τις λαμαρίνες, πέταξε τα καθίσματα έξω και μαζί τα μισά σώματα της οδηγού και της συνοδηγού. Ο οδηγός καρφώθηκε με τη μηχανή μέσα στο αυτοκίνητο και έμεινε νεκρός πάνω στη σέλα.

Στο πίσω κάθισμα, οι τρεις νεαρές κοπέλες, τραυματίστηκαν, αλλά όχι σοβαρά, και όσοι έφτασαν στο σημείο, τις είδαν σε κατάσταση σοκ να ουρ-λιάζουν.



Εκτίμηση



Σύμφωνα με τις εκτιμήσεις που κάνουν οι αξιωματικοί της Τροχαίας, η Α. Σωπασή, πιθανότατα ήθελε να πάει στο βενζινάδικο που βρίσκεται ακριβώς απέναντι ,για να γεμίσει το ρεζερβουάρ ή για άλλο λόγο. Θα διέσχιζε δηλαδή το αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας. Η Σωπασή ή έστριψε απότομα χωρίς να ελέγξει αν η κυκλοφορία στο δρόμο της επέτρεπε να κάνει αυτόν τον αντικανονικό χειρισμό ή δεν είδε την μοτοσυκλέτα η οποία μπορεί να έτρεχε με μεγάλη ταχύτητα. Όλα αυτά είναι υποθέσεις που κάνουν οι άντρες της Τροχαίας οι οποίοι αναζητούν αυτόπτες μάρτυρες και βέβαια θα πάρουν καταθέσεις από τις τρεις τραυματίες. Φως στις συνθήκες του τραγικού τροχαίου, θα δώσει επίσης η τεχνική πραγματογνωμοσύνη που θα γίνει από το ΚΤΕΟ.



Σοκ



Τον δυνατό θόρυβο της σύγκρουσης, άκουσε ο ιδιοκτήτης του πρατηρίου βενζίνης και κάποιοι πελάτες οι οποίοι έσπευσαν στο σημείο για να δουν τι είχε συμβεί. Το θέαμα που αντίκρισαν ήταν συγκλονιστικό.

Στο σημείο, κλήθηκαν και πήγαν αμέσως ασθενοφόρα, η Τροχαία και η Πυροσβεστική.

Οι πυροσβέστες, απεγκλώβισαν τα μέλη των νεκρών που υπήρχαν μέσα στο όχημα και τις τραυματίες. Οι δύο κοπέλες, μεταφέρθηκαν με απλό ασθενοφόρο και η τρίτη με κινητή μονάδα καθώς είχε χτύπημα στο κεφάλι . Σύμφωνα με πληροφορίες η μια τραυματίας φέρει πολύ ελαφρά τραύματα. Όλες πάντως είναι σε κατάσταση σοκ. Η Τροχαία, βρήκε τους ιδιοκτήτες του αυτοκινήτου και της μηχανής από τους αριθμούς κυκλοφορίας. Πληροφορίες έδωσε επίσης και άτομο που έτυχε να γνωρίζει την οδηγό του αυτοκινήτου και έτσι ενημερώθηκαν οι οικείοι τους.

http://img55.imageshack.us/my.php?image=1156764137ok2.jpg

Απόγνωση

http://img164.imageshack.us/my.php?image=1h280806zk9.jpg

Έξω από το Βενιζέλειο Νοσοκομείο όπου μεταφέθηκαν οι τραυματίες, έφτασαν μετά από λίγο και συγγενείς τους. Εκεί συναντήσαμε ένα από τους γιούς της Σωπασή με ματωμένο πουκάμισο και σε κατάσταση σύγχυσης και απόγνωσης. Περίμενε με αγωνία να μάθει τι είχε γίνει με την αδελφή του και τις άλλες τραυματίες. Για τη μητέρα του ήξερε… Η Χατζηαντωνίου, ήταν κάτοικος Γερμανίας.

Ο πατέρας του Σκεπάρνη, έμαθε αργά το απόγευμα για τα τραγικά γεγονότα και έφυγε γρήγορα θρηνώντας για το Βενιζέλειο για να τον αναζητήσει…

Ο 23χρονος, ζούσε με τη μητέρα του, είχε μόλις ολοκληρώσει τη στρατιωτική του θητεία και βρισκόταν σε αναζήτηση δουλειάς.

Όπως ανέφερε ο υποδιοικητής της Τροχαίας κ. Ν. Τζιράκης, στο σημείο αυτό, όπου υπάρχει διπλή διαχωριστική γραμμή και δεν επιτρέπεται η αναστροφή, έχουν σημειωθεί και άλλες φορές σοβαρά τροχαία δυστυχήματα με παρόμοιο τρόπο. “Οι οδηγοί πρέπει να τηρούν τον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας. Τα αποτελέσματα των παραβάσεων είναι δυσάρεστα”, τόνισε.

Ακριβώς στο ίδιο σημείο είχε σημειωθεί μόλις πριν λίγο καιρό άλλο τροχαίο με ανάλογο τρόπο. Εκεί στην άκρη του δρόμου, υπήρχε χθες μια φρέσκια ανθοδέσμη, για το θύμα εκείνης της σύγκρουσης.

auta lene oi efimerides..to paidi epese pano sto amaxi..to ekopse sta dyo kai emeine epitopou..niotho adios..ena filaraki efige..ena paidi pou panta s elege kalimera..panta se boithouse..

kathe brady pigaina kai etroga sto magazi pou douleve..giati re taki..giati na figeis toso noris..filara na prosexeis ekei pano..tha se thimomaste oloi...

villy
04/10/2006, 14:07
..... :( :( :( ....

SF
04/10/2006, 15:01
Για τον ruyjin που έβαλε τη φωτό...
Για τον gixxerakia που δε λυπάται την οδηγό, αλλα τους άλλους...
Για τον Dimchio που έπαθε σοκ...
κ.ο.κ.

Κατά την ταπεινή προσωπική μου γνώμη το θρεντ αυτό δε έπρεπε να υπάρχει.

Σκοτώθηκαν 3 άτομα από τους 2000-3000 χιλιαδες που σκοτώνονται κάθε χρόνο στους δρόμους σε 100άδες δυστυχήματα. Γιατί πρέπει να πιάσουμε ΑΥΤΟ το περιστατικό? Επειδή έχουμε εντυπωσιακή φωτογραφία!

Όπως όταν περναμε δίπλα από ατύχημα και πρέπει να μάθουμε τι έγινε...

Γιατί τόσο ανώριμες κρίσεις? Και τέλος πάντων, γιατί να μη λυπόμαστε για ΟΛΟΥΣ τους χαμένους? Ούτε εγώ ούτε εσείς έχουμε κάνει αυτοψία στον τόπο και προανάκριση. Και όπως διαβάζετε και στο άρθρο της εφημερίδας, η αστυνομία μόνο εικασίες κάνει.

Και επειδή έχουμε δει φωτό και φωτό, το δυστύχημα αυτό δεν έγινε με 90χαω, αλλά μάλλον πολύ πιο κοντά στα 190χαω. Όσο δικαίωμα έχει η κυρία να κάνει αναστροφή, άλλο τόσο έχω κι εγώ να κυκλοφορώ με 200. Οπότε αν το κάνω, δεν έχω κανένα δικαίωμα να ζητάω ρέστα από τη μαλακία άλλων. Και ούτε κι εσείς για λογαριασμό μου!!!! (Ή για λογαριασμό του παιδιού που χάθηκε) "Προσέχω για να τρέχω", αλλά ξέρω καλά και ότι η άσφαλτος είναι έτοιμη να με φάει...

Τέλος πάντων, το θρεντ μου θυμίζει τα άθλια τηλεοπτικά δελτία ειδήσεων. ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ!!!! όταν έχουμε κάποιο εντυπωσιακό ή πρωτότυπο τρακάρισμα (ή σελέμπριτι σε τρακάρισμα) και σιωπή για τους -σταθερά- χιλιάδες νεκρούς μας.

Μηχανή οδηγώ κι εγώ, αλλά δε μπορώ κάθε φορά να περιμένω από ΟΟΟΟΛΟΥΣ τους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου να είναι απόλυτα συνεπείς και τυπικοί, ώστε ΕΓΩ να μπορώ να κυκλοφορώ με 300, απλά και μόνο επειδή το μηχάνημα μπορεί να πάει με 300. Νάσο μη το πάρεις προσωπικά ... :)

Mε λίγα λόγια: έγινε ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ τραγικό δυστύχημα. Σκοτώθηκαν 3 και λυπούμαστε και για τους 3. Δικαστές δεν είμαστε. Πόσο μάλλον εδώ, που δεν είναι τίποτα δεδομένο ή εξώφθαλμο... (είναι απλά εντυπωσιακή η εικόνα)

DimChios
04/10/2006, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Για τον ruyjin που έβαλε τη φωτό...
Για τον gixxerakia που δε λυπάται την οδηγό, αλλα τους άλλους...
Για τον Dimchio που έπαθε σοκ...
κ.ο.κ.

Κατά την ταπεινή προσωπική μου γνώμη το θρεντ αυτό δε έπρεπε να υπάρχει.

Σκοτώθηκαν 3 άτομα από τους 2000-3000 χιλιαδες που σκοτώνονται κάθε χρόνο στους δρόμους σε 100άδες δυστυχήματα. Γιατί πρέπει να πιάσουμε ΑΥΤΟ το περιστατικό? Επειδή έχουμε εντυπωσιακή φωτογραφία!

Όπως όταν περναμε δίπλα από ατύχημα και πρέπει να μάθουμε τι έγινε...

Γιατί τόσο ανώριμες κρίσεις? Και τέλος πάντων, γιατί να μη λυπόμαστε για ΟΛΟΥΣ τους χαμένους? Ούτε εγώ ούτε εσείς έχουμε κάνει αυτοψία στον τόπο και προανάκριση. Και όπως διαβάζετε και στο άρθρο της εφημερίδας, η αστυνομία μόνο εικασίες κάνει.

Και επειδή έχουμε δει φωτό και φωτό, το δυστύχημα αυτό δεν έγινε με 90χαω, αλλά μάλλον πολύ πιο κοντά στα 190χαω. Όσο δικαίωμα έχει η κυρία να κάνει αναστροφή, άλλο τόσο έχω κι εγώ να κυκλοφορώ με 200. Οπότε αν το κάνω, δεν έχω κανένα δικαίωμα να ζητάω ρέστα από τη μαλακία άλλων. Και ούτε κι εσείς για λογαριασμό μου!!!! (Ή για λογαριασμό του παιδιού που χάθηκε) "Προσέχω για να τρέχω", αλλά ξέρω καλά και ότι η άσφαλτος είναι έτοιμη να με φάει...

Τέλος πάντων, το θρεντ μου θυμίζει τα άθλια τηλεοπτικά δελτία ειδήσεων. ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ!!!! όταν έχουμε κάποιο εντυπωσιακό ή πρωτότυπο τρακάρισμα (ή σελέμπριτι σε τρακάρισμα) και σιωπή για τους -σταθερά- χιλιάδες νεκρούς μας.

Μηχανή οδηγώ κι εγώ, αλλά δε μπορώ κάθε φορά να περιμένω από ΟΟΟΟΛΟΥΣ τους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου να είναι απόλυτα συνεπείς και τυπικοί, ώστε ΕΓΩ να μπορώ να κυκλοφορώ με 300, απλά και μόνο επειδή το μηχάνημα μπορεί να πάει με 300. Νάσο μη το πάρεις προσωπικά ... :)

Mε λίγα λόγια: έγινε ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ τραγικό δυστύχημα. Σκοτώθηκαν 3 και λυπούμαστε και για τους 3. Δικαστές δεν είμαστε. Πόσο μάλλον εδώ, που δεν είναι τίποτα δεδομένο ή εξώφθαλμο... (είναι απλά εντυπωσιακή η εικόνα)


Ρε σύ Κώστα!
Ενώ εν μέρει συμφωνώ μαζί σου, υπάρχουν και σημεία που διαφωνω! Και δέν απαντώ επειδή ανέφερες ΚΑΙ το δικό μόυ όνομα!
Νομίζω πως σε όλα τα δυστυχήματα που ΔΥΣΤΥΧΩΣ διαβάζουμε εδω, απαντάμε με παρόμοιο τρόπο, με λύπη και οργή και αν θές και με σχόλια για τις δικές μας μαλακίες που κάνουμε!
Δέν είναι η περιέργεια αυτή που μας κάνει να σταματάμε (άν και όχι πάντα) σε ένα ατυχημα που θα τύχει να περάσουμε, δέν είναι η "κατινιά" που παρουσιάζουν τα κανάλια για όλες τις ειδήσεις που από τόσες τις κάνουν τόσες...
Με μία φράση ίσως μπορέσω να σου δώσω να καταλάβεις αυτό που είναι για μένα η εξήγηση για τα τόσα (ίσως και λιγότερα από αλλα που στερούνται φωτό) ποστς!
"Μια εικόνα =1000 λέξεις" Φίλε! Το σόκ που νιώθεις όταν το ακούς είναι μικρότεροαπό το να το βλέπεις σε φωτό, και είναι επίσης μικρότερο από το να το ζείς! Αντιστρόφως ανάλογη είναι μετά και η συμπεριφορά μας στους δρόμους! "Τρώς μια σφαλιάρα" και μαζεύεσαι!
Πιό απλά? Ελλατώνει τις μαλακίες του ο καθένας!

Μην δίνεις τόση βαρύτητα σε κάτι το οποίο είναι ανθρώπινη αντίδραση!


:wave2: :wave2:

GIXXERAKIAS
04/10/2006, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Για τον ruyjin που έβαλε τη φωτό...
Για τον gixxerakia που δε λυπάται την οδηγό, αλλα τους άλλους...
Για τον Dimchio που έπαθε σοκ...
κ.ο.κ.

Κατά την ταπεινή προσωπική μου γνώμη το θρεντ αυτό δε έπρεπε να υπάρχει.

Σκοτώθηκαν 3 άτομα από τους 2000-3000 χιλιαδες που σκοτώνονται κάθε χρόνο στους δρόμους σε 100άδες δυστυχήματα. Γιατί πρέπει να πιάσουμε ΑΥΤΟ το περιστατικό? Επειδή έχουμε εντυπωσιακή φωτογραφία!

Όπως όταν περναμε δίπλα από ατύχημα και πρέπει να μάθουμε τι έγινε...

Γιατί τόσο ανώριμες κρίσεις? Και τέλος πάντων, γιατί να μη λυπόμαστε για ΟΛΟΥΣ τους χαμένους? Ούτε εγώ ούτε εσείς έχουμε κάνει αυτοψία στον τόπο και προανάκριση. Και όπως διαβάζετε και στο άρθρο της εφημερίδας, η αστυνομία μόνο εικασίες κάνει.

Και επειδή έχουμε δει φωτό και φωτό, το δυστύχημα αυτό δεν έγινε με 90χαω, αλλά μάλλον πολύ πιο κοντά στα 190χαω. Όσο δικαίωμα έχει η κυρία να κάνει αναστροφή, άλλο τόσο έχω κι εγώ να κυκλοφορώ με 200. Οπότε αν το κάνω, δεν έχω κανένα δικαίωμα να ζητάω ρέστα από τη μαλακία άλλων. Και ούτε κι εσείς για λογαριασμό μου!!!! (Ή για λογαριασμό του παιδιού που χάθηκε) "Προσέχω για να τρέχω", αλλά ξέρω καλά και ότι η άσφαλτος είναι έτοιμη να με φάει...

Τέλος πάντων, το θρεντ μου θυμίζει τα άθλια τηλεοπτικά δελτία ειδήσεων. ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ!!!! όταν έχουμε κάποιο εντυπωσιακό ή πρωτότυπο τρακάρισμα (ή σελέμπριτι σε τρακάρισμα) και σιωπή για τους -σταθερά- χιλιάδες νεκρούς μας.

Μηχανή οδηγώ κι εγώ, αλλά δε μπορώ κάθε φορά να περιμένω από ΟΟΟΟΛΟΥΣ τους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου να είναι απόλυτα συνεπείς και τυπικοί, ώστε ΕΓΩ να μπορώ να κυκλοφορώ με 300, απλά και μόνο επειδή το μηχάνημα μπορεί να πάει με 300. Νάσο μη το πάρεις προσωπικά ... :)

Mε λίγα λόγια: έγινε ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ τραγικό δυστύχημα. Σκοτώθηκαν 3 και λυπούμαστε και για τους 3. Δικαστές δεν είμαστε. Πόσο μάλλον εδώ, που δεν είναι τίποτα δεδομένο ή εξώφθαλμο... (είναι απλά εντυπωσιακή η εικόνα) Δυστηχως φιλε μου ακομα δεν την λυπαμαι ειδικα οταν διαβασα καπου εδω μεσα νομιζω ειναι οτι η τυπισσα ειχε ξαναεμπλακει σε τροχαι ομε μηχανακι και τον ειχε παρατησει,με λιγα λογια δεν ηταν η πρωτη φορα το ειχε κανει και αλλες!!!





ps:Την εψσχναν λεει απο προηγουμενη εγκαταλειψη τραυματια τι να πω οτι ηταν αγια??:sad:

villy
04/10/2006, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

"Μια εικόνα =1000 λέξεις" Φίλε! Το σόκ που νιώθεις όταν το ακούς είναι μικρότερο από το να το βλέπεις σε φωτό, και είναι επίσης μικρότερο από το να το ζείς! Αντιστρόφως ανάλογη είναι μετά και η συμπεριφορά μας στους δρόμους! "Τρώς μια σφαλιάρα" και μαζεύεσαι!
Πιό απλά? Ελλατώνει τις μαλακίες του ο καθένας!

:wave2: :wave2:


Αυτό ακριβώς!

+100000000

Από το ποστ αυτό φυσικά καταλαβαίνουν όλοι, ελπίζω, ότι και οι δύο έκαναν μαλακία. Ποιος μικρότερη, ποιος μεγαλύτερη δεν έχει τόση σημασία...


:sad: :sad: :sad: ...